Procedūros ir patarimai,  Serumai,  Veido odos priežiūra

THE ORDINARY priemonės su retinoidais: kaip išsirinkti? (kokio stiprumo retinolio man reikia)

Retinoidai ir retinolis

Apie Retinoidus ir retinolius, šį galingą ir ne veltui populiarų ir dermatologų išgirtą ingredientą, vitaminą A,  jau rašiau. Šis kosmetikos ingredientas skatina odos atsinaujinimą, tuo pačiu ir kolageno sintezę, didina elastingumą, padeda kovoti ir su akne, ir su raukšlėmis. Tikrai siūlau paskaitytį ŠITĄ įrašą, kuriame apie visas retinoidų savybes, priemones ir tipus kalbėjomės. Nes nenoriu šiame įraše per daug iš naujo plėstis.

Kalbėjau ir apie tai, kad tai nėra pigus ingredientas. Daugumą priemonių su pakankama koncentracija retinolio ir kokybiška formule kainuoja dideles, kartais ir triženklias sumas. Todėl atrasti kosmetikos, kuri atitiktų visus kriterijus ir nekainuotų daug nėra taip paprasta. Bet vis tik – įmanoma.

Priemonės su retinoidais ir retinoliu

Apie tai liudija ir stipriausias gydodamas DIFFERIN tepaliukas, kurį reiktų naudoti atsargiai ir palaipsniui, tinka rimtesnės aknės gydymui. Jį nusipirkti galima už maždaug 15 €, bet tenka siųstis iš JAV (aš perku iherb).
Taip pat, INKEY LIST retinolio serumas, kuris ir drėkina, palaiko odos drėgmės balansą, labai tinka brandesnei odai, sausaodžiams.

Bet šiandien mes pasikalbėsime su Jumis apie THE ORDINARY priemones su retinoliu. Iš viso asortimente yra šeši serumai. Kad geriau juos perprastume, trumpai pasikalbėkime apie pačių retinoidų formas.

Kad suprastume apie tai, kuo skiriasi retinoidų rūšys (derivatyvai, esteriai – formos), galime sugrįšti prie minėtos apžvalgos ir naudotis šia lentele:

retinolis, retinoidai, stiprumas, drakonoola, odos prieziura

Kuo stipresnis retinolis – tuo geriau? 

Tam tikri vitamino A dariniai turi daugiau kartų persiversti, kol tampa efektyviai veikiančia retino rūgštimi. Šis procesas nebūna toks staigus, todėl efektas šiek tiek silpnesnis, bet ir dirginimo rizika sumažėja. Pagal šią lentelę, retino rūgštis yra stipriausia retinoidų forma, naudojama kosmetikoje, o retinolio esteriai – silpniausia. Tai tiesa, bet būtina suprasti ir tai, kad stipriausia nebūtinai reiškia geriausia.

Viskas priklauso nuo turimų problemų, bendros produkto formulės, odos tipo, norimo rezultato, odos jautrumo ir tolerancijos, priežasties, kodėl naudojami retinoidai, kokios dar priemonės naudojamos ir t.t. Neverta pamiršti ir ingrediento stabilumo, koncentracijos – renkantis produktą verta pažvelgti į tai kompleksiškai ir negriebti būtinai to, kas daugiausiai žada ar yra didžiausios koncentracijos.

Retinolio esteriai irgi yra naudingi ir nevadinčiau jų nieko vertais, nors jie ir užima silpniausiųjų vietą  lentelėje. Kiekviena vitamino A forma turi tam tikras savybes, yra linkusi mažiau arba daugiau dirginti, su kai kuriomis tyrimų atlikta labai daug ir ingredientas moksliškai patvirtintas, su naujasnėmis formomis tyrimų gerokai mažiau, todėl ir kalbėti apie jas galime mažiau užtikrintai.

Beje, neverta apsigauti stebint vien procento stiprumą – vienas vitamino A darinys didesnėje koncentracijoje yra silpnesnis nei kitos formos retinoidas menkesnėje koncentracijoje. Puikiai suprantu, kad susigaudyti nėra taip paprasta, todėl prieš renkantis produktą verta bent jau pasiskaityti apie naudojamus aktyvius ingredientus ir jų kiekį.

Pradėti nuo silpniausio?

Jei naudojant stipresnę priemonę su retinoliu oda ima rausti, sudirgti ir net luptis – tai gana įprasta ir normalu. Ir tai nereiškia, kad tas produktas jums tikrai netinka. Gal tiesiog oda kolkas jo netoleruoja. Verta pradėti nuo mažesnių koncentracijų, o tuomet palaipsniui didinti. Oda įgauna toleranciją ir laikui bėgant palankiau reaguoja į tą produktą palankiau.

Beje, stipresnis gydymas retinoidais, naudojant receptinius tepalus su retinoidais ar pačius stipriausius nereceptinius preparatus, gali sukelti neišvengiamą odos lupimąsi, sudirgimą ir sujautrėjimą, bet tokiais atvejais, kai tai daroma kantriai ir teisingai, tai būna laikina ir oda galiausiai prisitaiko, suteikdama akivaizdžius rezultatus. Tam pasiryžus, vis tik, geriausia būtų apsilankyti pas dermatologą arba bent jau susirinkti pakankamą žinių bagažą ir neskubėti.

Kokios retinolio koncentracijos man reikia? 

Atsakymas nėra lengvas, nes tai irgi priklauso nuo odos tipo, problemos, odos jautrumo ir tolerancijos, lūkesčių ir pačių produktų. Tad mano išvardinti procentai yra tik gairės, kurios šiek tiek padės susigaudyti, kas yra mažai, o kas yra daug. 

Kalbant būtent apie retinolį (ne esterius ar kitas išdavas), pradedančiam verta pradėti nuo 0.25% koncentracijos, vėliau didinti iki  0.5%. Tai jau efektyvi koncentracija ir sulauksite rezultatų. Jei oda net ir tam dar nepasiruošus – galima pradėti ir nuo dar mažesnės koncentracijos.

Pasak Dermstore kalbintos dermatologės, jei ant priemonės nėra nurodyta konkreti koncentracija, tai reiškia, kad medžiagos mažiau nei 0.25%, tad tai nereiškia, kad priemonė bevertė, bet labai didelio efekto, bent dėl pačio retinolio, tikėtis nevertėtų. Moksliniai tyrimai rodo, kad efektyvų veikimą užtikrina bent 0.25% retinolio ir 0.025% tretinoin (retino rūgšties) koncentracija.

Labiau patyrusiam naudotojui galima rinktis 0.3%-1% ribose. Galiausiai iki 2.0%, o tai yra didžiausia koncentracija, kokią galima rasti priemonėse be recepto.

Jei oda riebesnė, storesnė – ji greičiausiai geriau susidoros ir su kiek didesne koncentracija. O sausa oda labiau links į sudirgimą ir sausėjimą, todėl verta rinktis nuo pačios mažiausios.

O kalbant apie tokius darinius kaip granactive retinoid, galima drąsiai pradėti nuo 2%.

Kaip naudoti? 

Priklauso nuo konkrečios priemonės ir jos stiprumo, bet galima susidaryti planą, kai pradedame naudoti kelis kartus per savaitę, o vėliau pradedame naudoti dažniau. Tai aktualu naudojant stiprias priemones. Tarkim taip:

  • Pirmą ir antrą savaitę: Du kartus per savaitę, vakare. Po drėkinamojo kremo, jei priemonė stipresnė.
  • Kitas dvi savaites: Bent tris kartus per savaitę, jei oda gerai reaguoja, kas antrą vakarą.
  • Po 4-6 savaičių: Jei oda produktą toleruoja gerai, galima naudoti ir kas vakarą.
  • 8-12 savaičių: Oda jau turėtų gerai toleruoti produktą ir galima naudoti kas vakarą.

THE ORDINARY produktai su retinoidais / retinoliu

Iš viso yra šešios priemonės su retinoidais. Visas vadinčiau serumais.

Granactive Retinoid / HPR

Trys THE ORDINARY priemonės yra su granactive retinoid ingredientu. Gamintojas teigia, kad tai inovatyvus darinys iš retinoidų, kuris veikia dar stipriau, o daug mažiau dirgina odą. HPR toleruoti gali ir tie, kurių odai grynas retinolis yra per stiprus ir sukelia nemalonius pojūčius. Dėl to klausimo nekyla – dirginimas tikrai nėra didelis, oda jį toleruoja neblogai.

Žmonės, naudojantys priemones su granactive retinoid, dažnai pastebi norimus efektus, tikrai nemažai kas šiuos produktus labai vertina ir giria, jie tinka jų odai. Efekto nereiktų tikėtis labai stipraus, bet pakankamai optimalaus. Atsiliepimai kalba už save.

BET mokslinių tyrimų labai trūksta. Grynas retinolis yra aiškiai patvirtintas, gausiai ištestuotas ir mylimas dermatologų. Su tokiais inovatyviais retinoidų dariniais kaip HPR galime tik gūžčioti pečiais, nes tvirtinti apie realų, pamatuotą efektyvumą yra sunku. Atlikti tyrimai yra šališki, atlikti pačių gamintojų, todėl suteikia daugiau informacijos, bet negalime jų traktuoti kaip nepajudinamų.

Dermatologė Dr. Dray šiame VIDEO labai kritiška šiam ingredientui būtent dėl mokslinio pagrindimo trūkumo, kosmetologė Cassandra Bankson vertina ČIA šį ingredientą dėl savo savybių, kurios yra nepaneigiamos, nepaisant tyrimų trūkumo. Tad sprendimas yra kiekvieno – norint kažko pradžiai, tikrai verta HPR išbandyti, bet tai, kad sulauksite ryškaus rezultato nėra garantuota, kitaip nei su grynu retinoliu ar stipresniais retinoidais.

Granactive Retinoid 2% Emulsion

Pradėsiu nuo šio serumo, kuris tikrai išsiskiria iš kitų, nes yra lengvas, vandens pagrindo, matinis. Turėjau, naudojau, patiko. Jei norisi kažko pradžiai, pratinantis prie šio ingrediento, o ir turite riebią, probleminę odą – šis variantas tikrai vertas dėmesio. Odos visai nedirgino. Naudojau, manau, per daug nereguliariai, kad galėčiau apie konkretų efektą kalbėti, bet palengva gražina tekstūrą, padeda kovoti su bėrimais.  Tai gelsvos spalvos neriebus produktas, iškart susigeria.

Tiesa, jis šiek tiek stipresnis nei kiti granactive retinoid produktai su skvalenu, apie kuriuos netrukus kalbėsime. O stipresnis todėl, kad sudėtyje yra ir 0.2% HPR (granactive retinoid), ir dar inkapsuliuoto gryno retinolio, tik šio kiekis nėra aiškus, bet vis tik tikrai sustiprina efektą.

Didžiausias minusas  – labai retai būna prekyboje. Aš savąjį naudojau prieš kelis metus, tuomet pradėjau naudoti priemones su skvalenu, nes šis niekaip neatsirasdavo prekyboje. DECIEM vertinimas 8.7 / 10
Kiekis – 30ml.  DECIEM
Kaina – 9.80 €

SUDĖTIS: Aqua (Water), Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethyl Linoleate, Propanediol, Dimethyl Isosorbide, Cetearyl Isononanoate, Bisabolol, Hydroxypinacolone Retinoate, Retinol, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Inulin Lauryl Carbamate, Glyceryl Stearate, Ceteareth-12, Ceteareth-20, Cetearyl Alcohol, Carrageenan, Xanthan Gum, Acacia Senegal Gum, Cetyl Palmitate, Sucrose Laurate, Polysorbate 20, Isoceteth-20, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydroxymethoxyphenyl Decanone, Behentrimonium Chloride, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Disodium EDTA, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Sudėtis vandens pagrindu, yra nemažai drėkiklių ir medžiagų, palaikančių sveiką odos apsauginį barjerą, mažinančių dirginimą. Keli augaliniai ekstraktai, kurie bus naudingi odai, nebent alergizuos ar dirgins, kaip rozmarinų aliejus. Bet serumas bekvapis, retu atveju sukelia reakcijas, bet visada reikia būti atsargiems. Mane sudėtis tenkina.

Žinoma, išlieka klaustukų dėl pačio granactive retinoid ingrediento, bet vartotojų vertinimas rodo, kad produktas daugumai buvo veiksmingas ir poveikį suteikė. Aš pati mielai vėl naudočiau.

Granactive Retinoid 2% in Squalane

Tai kitas produktas, skvaleno pagrindu. Skvalenas primena aliejų, bet nėra aliejus, tai beveik identiškas ingredientas mūsų sebumui, jis ir drėkina, ir saugo apsauginį odos barjerą, ir nekemša porų, nepalieka stipraus riebumo ir tinka daugumai. Formulė be vandens, palaiko stabilumą.

Sudėtis: Squalane, C12-15 Alkyl Benzoate, Bisabolol, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethyl Isosorbide, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hydroxypinacolone Retinoate, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydroxymethoxyphenyl Decanone.

Sudėtis su skvalenu ir kitais drėkikliais, trigliceridais, naudojamas ir jojobos aliejus, kuris irgi pakankamai universalus ir mažai linkęs kimšti poras. Aš savo riebiai odai jo nebijau. Klausimus gali kelti tie patys keli augaliniai ekstraktai, bet jų nėra daug, serumas bekvapis.

ordinary, retinol, retinolis

Naudojamas retinolis – tas pats granactive retinoid, čia nėra daugiau kitų išdavų. Tai vienas švelniausių serumų, tinka pradedančiam. Universali priemonė, bet itin tiks sausesnei odai.

Vertinimas: 7.8 / 10
DECIEM
30 ml – 9.60 €

Granactive Retinoid 5% in Squalane

Tai praktiškai identiškas produktas nei minėtas prieš tai, tik granactive retinoid kiekis didesnis, siekia 5%.
Tai produktas, kurį naudoju aš pati šiuo metu. Ir jau ne pirmą mėnesį, net ne antrą. Pati turiu aknę, kuri nepasiduoda ir stipriems vaistams, tad tai, kad jos atsikračiau šios priemonės dėka, tikrai negalėčiau sakyti. Bet odos būklės tikrai neblogino, porų nekimšo, gražino odos tekstūrą ir blukino randelius. Oda atrodė skaistesnė, drėgnesnė, mažiau papilkėjusi. Absoliučiai jokio dirginimo nejaučiau. Nieko stebuklingumo, bet patiko. Tikrai palankiai vertinčiau šią priemonę. Naudojau vakarais, kai nenaudoju rūgščių ir kitų aktyvių ingredientų, poruoju su niacinamido serumu.

Sudėtis: Squalane, C12-15 Alkyl Benzoate, Bisabolol, Dimethyl Isosorbide, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hydroxypinacolone Retinoate, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydroxymethoxyphenyl Decanone.

DECIEM vertinimas 8.1 / 10
30 ml – 13.90 €
DECIEM

Retinol 0.2% in Squalane

Formulė panaši, skvaleno pagrindas, tie patys keli augaliniai ekstraktai. Tik čia jau naudojamas grynas retinolis, kuris labiau pažįstamas, pigesnis ir užtikrintai veiksmingas, bet ir didesnė galimybė, kad erzins odą. Bet 0.2% koncentracija tobulai tinka pradžiai, norint po truputį pratinti odą prie šio ingrediento. Jei oda jautri ir sausa, aišku,kad gali dirginti ir tokia koncentracija, bet tai dar pakankamai švelni pradinė, startinė ir jau efektyvi pozicija. Jei vis tiek dirgins – naudokite po kremo ar įmaišykite, nenaudokite kasdien ir po truputį pratinti odą.

8.5/ 10
30 ml – 5.30 €
DECIEM

Sudėtis: Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Retinol, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydroxymethoxyphenyl Decanone, BHT.

Sudėties pagrindą sudaro skvalenas, tuomet trigliceridas ir jojobos aliejus. Toks pagrindas mažins odos sausumą ir jautrumą, mažins dirginimo galimybę ir palaikys ingredientą stabilų.

Retinol 0.5% in Squalane

Jei oda gerai toleravo silpnesnius retinolio produktus, galime bandyti ir šį, o jį jau vadinti galima vidutinio stiprumo. Daugiau viskas – labai panašu.

Vertinimas 7.6 / 10
30 ml  – 5.80 €
DECIEM

Sudėtis: Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Retinol, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydroxymethoxyphenyl Decanone, BHT.

Retinol 1% in Squalane

Tai jau stipriausias produktas THE ORDINARY retinoidinių produktų asortimente. Nesusiviliokite iškart nuo jo pradėti, nes gali stipriai dirginti odą. Bet, jei esatę jau pasikaustę, tikrai galima bandyti. Rezultatai turėtų džiuginti, jei naudosite reguliariai ir teisingai. Ypač brandžiai odai.

Vertinimas  7.9 / 10
30 ml  – 6.70 €
DECIEM

Sudėtis: Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Retinol, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydroxymethoxyphenyl Decanone, BHT.

Apibendrinimas:

  • Jei niekada nesate naudoję retinolių – bandykite nuo mažesnių koncentracijų, galite ir granactive retinoid pabandyti. O granactive retinoid produktai su 2% ar didesnėmis koncentracijos yra švelnesni nei  tarkim pačio retinolio 0.5%, tad svarbus ne tik procentas, bet ir naudojama ingrediento forma.

 

  • THE ORDINARY serumai su retinoliais labiausiai tinka brandesnei odai, norintiems palaikyti odos sveikatą, elastingumą ir skaistumą, gražinti odos tekstūrą. Nors tai pakankamai universalūs produktai, apie kuriuos palankiai atsiliepė ir dalis turinčių aknę ar kitas odos ligas, probleminę odą. Tad nors tai nėra produktai skirti būtent bėrimams ar aknei gydyti, bet gali būti ir tam naudingi. Kaip ir visada – retinolis padeda stiprinti odą, skatina jos atsinaujinimą, tad teigiamų rezultatų duoda daugumai. O ir skvaleno neverta bijoti, produktai neturėtų kimšti porų.

 

  • Produktus naudokite, geriausiai, vakarais. Galima naudoti kasdien, o jei odai to per daug ar naudojate rūgštis, tuomet kiek rečiau. Patys klausykitės savo odos. Supažindinkite ją su retinoliais palengva. Ryte būtinai naudokite apsaugą nuo saulės. Nenaudokite produktų su retinoliais, jei laukiatės ar maitinate. Nenaudokite vienoje rutinoje su kitais retinolio produktais, su vario peptidais, grynu vitaminu C ar rųgštiniais produktais.

 

  • THE ORDINARY produktai labai tiks pradedantiems, kai kuriems tokių priemonių ir pakaks. O kitiems tai bus puiki startinė pozicija, nuo kurios atšokus galima bus labiau suprasti savo odą ir investuoti į stipresnius, brangesnius produktus.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: hhttps://www.facebook.com/kelionduone/

Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *