Serumai,  Veido odos priežiūra

“The Ordinary” Niacinamide 10% + Zinc 1% serumas (tikras atradimas riebiai odai!)

Jau pasidalinau atskiru įrašu apie kosmetikos ingridientą – niacinamidą. Tad stengsiuosi čia mažiau kartotis ir kviesiu skaityti, kuo gi šis B3 vitaminas toks ypatingas. Ir jis tikrai toks yra – naudingas odai, padedantis ją sustiprinti, skaistinti, reguliuoti sebumo (riebumo) išsiskyrimą ir vizualiai sutraukti poras, sulyginti odos tekstūrą… 

Esu užtaikiusi ant priemonių, kurių sudėtyje buvo niacinamido, bet “The Ordinary” Niacinamide 10% + Zinc 1% serumas yra pirmoji itin koncentruota niacinamido priemonė. O tai jau ne pirmas mano buteliukas. Ir ne paskutinis. 

Buteliukas, kaip ir visos kitos TO priemonės – stiklinis, su pipete. Ir tvarus, ir paprastas, bet stilingas ir kokybiškas. Labai patinka. 

Kiekis – 30 ml.
Kaina puiki !
5.90 € Deciem.
6,99 € Douglas

Koncentracija

Tokia koncentracija yra tikrai didelė – jautriai odai reiktų naudotis atsargiau, jei nesat patyrę su niacinamidu. Veiksmingos gali būti priemones ir su 2% niacinamido sudėtyje.  Šiaip jau tai švelnus ingridientas, bet, kai jo koncentracija didelė, odai gali prireikti laiko priprasti. Ne taip kaip prie rūgščių ar panašių ingridientų, bet tiesiog patikrinti, kaip reaguoja oda.

Labiausiai tiks riebiai ar bent jau mišriai, į spuogus, pigmentaciją, inkštirus linkusiai probleminei odai. Bent jau šis “The Ordinary” serumas tai tikrai, suformuluotas priemones su niacinamidu galit aptikti ir sausai odai tinkamuose produktuose, viskas priklauso nuo formulės, šiaip jau pats ingridientas naudingas praktiškai visiems. 

Kokie pašaliniai efektai gali pasireikšti?

Paraudimas, kaistanti oda. Bet ilgainiui naudojant oda turėtų įgauti toleranciją ir rūpesčių nebekelti. Tiesa, daliai žmonių pirmiausiai padaugėja bėrimų, nes oda ima valytis, išlenda visi spuogai, kurie buvo giliai – tiesiog reikia sukandus dantis pralaukti. Bet yra kam bėrimai ir nepraėjo, jų daugėjo – tiesiog netiko, per didelė koncentracija. Nebijokite bandyti, bet atidžiai sekite savo odą, pirmiausiai naudokite ne kasdien, vėliau dažniau… tiesiog pažinkite savo odą, tiek galiu patarti. 

Aš turiu riebią odą su akne – mano odos nei dirgino, nei bėrimų padaugino. Neišgydė aknės, bet manau, kad bendrą odos būklę pagerino. Tiesa, reikia ne vieną savaitę naudoti tokią priemonę, kad rezultatus pastebėtum. Pradžioje atrodė, kad nieko nevyksta, bet po kiek laiko lyg ir pradėjau labiau džiaugtis odos būkle.

Vieniems ši priemonė tampa gyvenimo atradimu – kardinaliai pagerina odos būklę, ją stabilizuoja, mažina riebumą ir bėrimus. Cinkas irgi veikia antibakteriškai, labai tinka bėriamai odai. 
Bet yra nemažai ir tų, kurie ją prakeikia – juos dar labiau beria, atrodo, kad oda tampa reaktyvi, jos būklė pablogėja. Kai kuriems tai tas prasivalymo (purge) etapas, bet kitiems jis kažkaip prailgsta ir jie meta šią priemonę iš savo rutinos. 
Dar vienas įrodymas, kad esame be galo skirtingi ir mūsų oda reaguoja įvairiai. 

Kaip naudoti? 

Tai serumas – jis lengvas, vos vos lipnus, bet greitai įsigeria, galima kartu su hialuronu naudoti, tepti ant drėgnos odos. Nupraustos. Nuprauskite odą, tada (jei naudojate) tepkite toniką/esenciją ir tada ateina laikas serumui. Galite serumuoti – naudoti kelis serumus, su niacinamidu dauguma nesipyksta (išskyrus vitaminą C, bet viskas irgi priklauso nuo formulės). Galima ir du kartus per dieną, galima ir rečiau naudoti – aš dažniausiai naudoju vakarais, nes ryte naudoju vitaminą C, o jų “Ordinary” nepataria maišyti. 

Serumą būtinai reikia užrakinti su veido kremu, net jei ir turite riebią odą, vis tiek niekada nenaudokite vien serumų, bent jau lengvo kremo tikrai būtinai reikia, nes kitaip galit tik išsausinti odą. Niacinamidą galite naudoti ir po makiažu. Be to, jis nesukelia papildomo jautrumo saulei, bet SPF naudokite kiekvieną dieną nepaisant to. 

Manau, kad tai puiki priemonė, bet tai individualu. Bandyti verta tikrai, jei turit riebesnę, probleminę odą.
Naudokit kantriai ir pastoviai. Pamatysit, ar tiks, ar nelabai. Yra, kam netiko ši priemonė su niacinamidu, bet kitos priemonės su šiuo ingridientu tiko geriau – tad tereikia tirinėti ir ieškoti. 

Sudėtis:

Aqua (Water)
Niacinamide – vitaminas B3, antistatikas, lygina, šviesina odą, skatina atsinaujinimą.
Pentylene Glycol – drėkiklis, minkštiklis, pasižymi antibakterinėmis savybėmis.
Zinc PCA – drėkiklis, skatina odos atsinaujinimą, mažina odos riebumą.
Dimethyl Isosorbide – tirpiklis, klampumo reguliavimo medžiaga.
Tamarindus Indica Seed Gum – emulsijos stabilizatorius, klampumą reguliuojanti medžiaga.
Xanthan gum – emulsiklis, rišiklis, PAM, gelifikantas, klampumo reguliavimo medžiaga.
Isoceteth-20 – PAM, tirpiklis, emulsiklis.
Ethoxydiglycol – tirpiklis, kvepalų ingredientas, drėkiklis.
Phenoxyethanol – konservantas. aršokas, bet efektyvus. man jautrumo nekelia. 
Chlorphenesin – konservantas. 

Viskas beprotiškai paprasta – didelės ir įvardintos koncentracijos niacinamidas ir cinkas. Daugiau tik pagalbinės medžiagos vardan priemonės šviežumo, tekstūros, truputį drėkinimo. Nieko blogo čia nematau, tiesiog nereikia tikėtis, kad šis serumas turės dar krūvą ekstraktų ir kitų ingridientų. Todėl patarčiau serumuoti, naudoti tarkim kartu su hialurono rūgštimi. Priklausomai nuo to, kokias odos bėdas turite. 

Man labai patinka tai, kad priemonė bespalvė (jokių dažiklių) ir bekvapė (jokio parfumo). Čia nėra nieko, ko nereikia. 
Tai tartum permatomas gelis, nėra visai skystas, bet ir nėra labai tirštas. Tekstūra man patiko – lengva naudoti, lengva padengti veido odą, greitai įsigeria. Nelieka lipnumo (gal vos vos tik), nelieka riebumo, susigeria, nekemša porų.

Man puikiai sluoksniuojasi su kitomis priemonėmis, nenueina gumulėliais. Nors skaičiau komentarų, kad kai kam taip buvo ir todėl naudojo tik nakčiai. Man tai su šiuo serumu sekėsi tikrai neblogai ir mano odai jis tiko. Naudoju ir greičiausiai naudosiu dar ilgai. Su tokiais produktais reikia kantrybės ir pastovumo – tada oda tikrai atsidėkoja. 

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

2 Comments

  • Migle

    Labas, šis serumas taip pat tapo vienu is favoritu (kartu su hialuronu taip pat iš ordinary) mano probleminei veido odai. O aš siūlau išbandyti kremą is SESDERMA acnises young drėkinamajį gelį su niacinamidu, aš juo “užrakinu” odą po šio serumo, kai išbandžiau atrodo nenoriu jokio kito kremo. Iš tikrųjų labai norėčiau, kad padarytum apžvalgą apie jį, idomu ar jis tikrai toks geras kaip aš galvoju…
    Toliau sąraše išbandyti paakių serumą iš ordinary, ir dar daug visko, tik vis stabdau save, kad odai irgi negerai “perkrova”.

    • vilniusmetaphor

      Taip, su aktyviais ingridientais irgi nereikia persistengti. Ačiū už rekomendacijas, apie SESDERMA daug girdžiu, bet nesu bandžius. Šitą įsiminsiu 🙂 Niekur nerandu pilnos jo sudėties internete – va tai erzina. Bet iš aprašymo atrodo labai gerai, su niacinamidu, salicilo rūgštimi, nekemšantis porų, tikrai toks, kokį bandyčiau ir pritrūkus veido kremo, gal šitu ir susiviliosiu 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *