Kaukės,  Šveitikliai,  Veido odos priežiūra

“The Ordinary” AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution (rūgštinis šveitimas namuose)

Išnaudojau jau antrą, o pradėjau jau trečią buteliuką rūgštinės šveičiančios veido kaukės iš “The Ordinary”. Prisiruošiau savo įspūdžiais pasidalinti ir su Jumis. 

Tai “AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution”  – produktas su 30% Alpha Hydroxy Acids (AHA rūgštimis) – glikolio, pieno, tartaric, citrinos. Ir su  2% Beta Hydroxy Acid (BHA) – salicilo rūgštimi. Sudėtyje taip pat rasite drėkinančią hialurono rūgtį, vitaminą B5 (pantenolį), morkų ekstraktą  ir tasmanijos uogas ( Tasmanian Pepperberry ) ekstraktus, kurių dėka priemonė yra  tamsiai raudona ir labai primena kraują.

Labai siūlau paskaityti mano senesnes “The Ordinary” apžvalgas: apie glikolio rūgšties toniką – plačiai papasakojau apie glikolio rūgštį, kuo ji naudinga, kokios reikia koncentracijos, kokio ph, bei apie pieno rūgšties serumą, kuriame detaliai apžvelgiau lactic – pieno rūgštį.

PAKUOTĖ

Kaip ir visi “The Ordinary” produktai (serumo, skysčio pavidaluose) – yra stiklinėje 30 ml. pakuotėje, su pipete, kuri irgi stiklinė. Naudoti patogu ir higieniška (nelieskite su pipete odos, kad neužterštumėte produkto). Gal dizainas ir primena vaistus, bet man jis labai patinka ir puikiai atitinka kompanikos idėją – suteikti galimybę vartotojui gauti neprimaišytas, aiškios koncentracijos ir aiškaus pH veikliąsias medžiagas.

KUR IR KIEK

Geriausia dalis – jų kainos mažos, lyginant su kitais panašiais produktais, kurie būna brangesni bent penketą kartų. Reikia atsirinkti produktus pagal individualius norus, odos tipą, jautrumą ir turimas bėdas. Žinoma, kai kurie produktai gali būti per stiprūs, kai kurie per silpni – eksperimentuoti teks. Bet, kai kainos nedidelės, tikrai labai verta.

Šios rūgštinės kaukės kaina – 7,20 eu. oficialiame kompanijos puslapyje ČIA. Aš beveik visada siunčiuosi būtent iš ten – mažesnės kainos nei kitur, nemokamas siuntimas nuo 25 eu (arba 4,99 eu) be muitų (siunčia iš sandelių esančių Europoje). Tereiks šiek tiek palaukti – savaitę ar dvi.

Atsisiųsti galite kartu (arba ne) su drabužiais iš ASOS. Kaina 8,49 eu.
Net kiek pigiau rasite ir BeautyBay7 eu.
Taip pat FeelUnique – 7,56 eu.
Dalį “The Ordinary” produktų galima rasti ir lietuviškoje Molecule parduotuvėje, bet šiuo metu šios rūgštinės priemonės ten nerandu.

KAS IR KAIP

AHA rūgštys šveičia odos viršutinį sluoksnį ir suteikia skaistumo, lygumo ir švelnumo odai. BHA rūgštys taip pat šveičia paviršių, tuo pačiu padėdamos atverti užsikimšusias poras ir jas išvalyti. Šis produktas žada stipriai ir efektyviai šveisti odą, padėti kovoti su akne ar bėrimais, inkštirais ar odos nelygumais, taip pat suteikti skaistumo ir padėti pavargusiai, papilkėjusiai odai. Ši formulė, kaip teigiama, taip pat lygina ir suvienodina odos spalvą bei tekstūrą, vizualiai lygina raukšleles ilgainiui naudojant.

Šis serumas praturtintas Tazmanijos pipirų uogimis, kurios mažina uždegimą ir jautrumą. Jos naudojamos ir kitose rūgštinėse priemonėse, pavyzdžiui mano aprašytoje pieno rūgtyje ar glikolio rūgšties tonike.
Ši rūgštinė priemonė taip pat su moekų ekstraktu, o jos pilnos  antioksidantų.
Jokių dirbtinių dažiklių, kvapiklių. Priemonė bekvapė – galite jausti nebent labai lengvą pačių rūgščių ar uogų rūgštoką aromatą. Hialurono rūgštis drėkina ir skaistina odą, vitaminas B5  skatina gyjimą ir atsinaujinimą.

Atkreipkite dėmesį, jog tai pakankamai stipri rūgštinė priemonė, o rūgštys jautrina odą saulės atžvilgiu – geriausia naudokite vakare, o kitą dieną būtinai naudokite stiprią apsaugą nuo saulės. Apie apsaungą nuo saulės pasakojau: ČIA ir ČIA.

Priemonės pH yra apie 3.6. Glikolio rūgštis, kurios koncentracija šioje priemonėje didžiausia, turi pKa (druskingumo lygį) 3.6 – pKa labai svarbus priemonėse su rūgštimis, ji lemia rūgšties veiksmingumą ir saugumą. Kai pKa yra panašus į pH – gaunamas idealus balansas tarp druskų ir rūgščių, tad efektas gaunamas maksimalaus veiksmingumo, o tuo pačiu priemonė saugi naudoti ir sumažinama dirginimo rizika.

ATSARGIAI

Taip pat, patartina pirmą kartą naudoti itin atsargiai. Jei niekada nenaujote rūgščių – bandykite tik ant mažo plotelio. Geriausia būtų, jei pamažu didintumėte odos toleranciją rūgštims. Pradėtumėte nuo ne tokių stiprių priemonių su rūgštimis, kurios yra mažiau koncentruotos,  o tada pradėtumėte naudoti tokias priemones. Labai rekomentina pirmą kartą naudoti itin atsakingai ir stebėti, kaio oda reaguoja. Nenaudokite ant pažeistos, besilupančios, nudegusios, žaizdotos odos.

Ši kaukė nėra labai stipri – kosmetologo kabinete naudojama daug stipresnė rūgštis tokio tipo šveitimams. Po šios nesilups (bent neturėtų, jei priemonė tinka ir tinkamai naudojama) oda, nešerpetos ir jokių neigiamų pojūčių po naudojimo nepajusite. Tai priemonė, skirta naudoti namuose ir yra pakankamai koncentruota ir efektyvi, bet mažiau agresyvi ir tinkama naudoti kas savaitę. Nenaudokite dažniau, o rečiau – tikrai galima, jei manote, kad oda per jautri, ar naudojote kitokius šveitiklius.

Atminkite, kad tai rūgštinis šveitiklis – to šveitimo plika akimi nepamatysite. Be grūdelių, o ir oda nesilups. Bet rūgštys šveičia negyvą odą paviršiuje, todėl iškart nenaudokite kitokio tipo – mechaninių ar fermentinių šveitiklių. Šveisti odą užtenka 1-3 per savaitę, priklausomai nuo priemonės ir odos jautrumo bei tipo, bet prisiminkite, kad ši kaukė – irgi šveitimas. O tarp šveitimų reiktų daryti bent kelių dienų pertraukas, kad nepažeistumėte odos.

KAIP NAUDOTI

Kaip minėjau – ne dažniau dviejų kartų  per savaitę, rekomenduočiau vieną kartą savaitėje.

Nusiplaukite odą su prausikliu, aš mėgstu prieš tai pasidaryti molio kaukę. Nuprauskite veidą – jis turi būti švarus. Nusausinkite odą – ji neturi būti drėgna. Vanduo ir drėgmė išbalansuoja pH ir rūgštis reikia tepti ant nusausintos odos. Nieko nenutiks, jei oda bus vos vos drėgna, bet nusausinti derėtų.

Užlašinkite su pipete ant skruostų, smakro – galite, jei patogiau, lašinti ant delno ir tada pirštais įmasažuoti. Priemonė pakankamai skysta – todėl lašinkite atsargiai, kad nenutekėtų link akių. Saugokite akis, netepkite priemonės visai šalia jų. Veidas turi būti padengtas, bet priemonės nereikia pritepti tirštai – ypač naudojant pradžioje. Užteks ją paskirstyti kaip serumą. Veidas įgaus raudoną spalvą ir atrodys gana baugiau.

Laikykite ne ilgiau nei 10 min. ir nuplaukite drungnu vandeniu. Nusausinkite. Ir tada siūlyčiau odą drėkinti. Aš mėgstu dėti lakštinę kaukę, arba naudoti hialurono serumą. Galiausiai – padenkite odą drėkinamuoju kremu. Viskas!

POJŪČIAI

Nenaudokite ant pažeistos odos. Jei kur buvo išspaustas spuogelis – nieko tokio, bet tą vietą gali ypatingai graužti, tad iškart po mechaninio veido valymo naudoti nerekomenduočiau, nebent tai daroma kosmetologo kabinete su specialisto priežiūra.

Vieni naudodami šią priemonę nieko stipraus nejaučia, kitiems gali stipriau graužti ar kutenti. Aš jaučiu kutenimą, tarsi daug skruzdelyčių bėgiotų po odą. Jis nėra labai malonus, bet nėra sunku jį tverti ir man priemonė negraužia ir nedirgina odos. Tam tikros šilumos, dilgčiojimo jausmas yra visiškai normalus. Bet, jei jaučiate, kad graužia stipriai, labai nemalonu – iškart nusiplaukite priemonę.

Bent maniškė oda po šios kaukės nebūna nei paraudusi, nei sudirgusi. Veikiau švelni ir tiek. Nėra jokio baimės, kad po jos nesinorės rodytis žmonėms. Tik nepamirškite kremo nuo saulės, neikite degintis į pliažą, bet daugiau apriboti savęs tikrai nereikės.

EFEKTAS

Pirmiausia – oda šveičiama. Pasišalina, kad ir nepastebimai, negatyvas, viršutinis odos sluoksnis. Ji atsinaujina, tampa gerokai švelnesnė, skaistesnė. Iš tikro, pašalinamas ne tik odą apsunkinęs ir kemšantis odos sluoksnis, bet ir pasirodo po juo buvusi oda, kuri daug skaistenė, lygesnė. Oda iškart atrodo gyvesnė, švaresnė. Naudojant rūgštines priemones, tokį efektą gausite greitai.

Nereikia būti naiviems ir tikėtis kito veido, bet oda tikrai prasivalo, nuskaistėja. Turint inkštirus, spuogelius ar aknę – tikrai padeda paversti odą švaresne, apmažinti uždegimus. Mano aknė hormoninė ir jokios išorinės priemonės jos galutinai nesudoros, bet tikrai padeda ją apmažinti ir kontroliuoti. Mano oda tikrai pagražėja, naudojant rūgštines priemones.

SUDĖTIS

Glycolic Acid – plačiai apie glikolio rūgštį rašiau ČIA.
Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Water – ramina, drėkina, veikia antibakteriškai.
Sodium Hydroxide – reguliuoja pH, denatūrantas; gali erzinti odą.
Daucus Carota Sativa Extract – morkų ekstraktas, daug antioksidantų, vitamino C;
Propanediol – tirpiklis, klampumo reguliavimo medžiaga, drėkiklis;
Cocamidopropyl Dimethylamine – PAM, emulsiklis, antistatikas;
Salicylic Acid – keratolitikas, gydo spuogus, skatina odos atsinaujinimą, valo poras; nerekomenduotinas nėščioms moterims;
Potassium Citrate – reguliuoja pH;
Lactic Acid -pieno rūgštis-reguliuoja pH, keratolitikas, šviesina odą, pasiyžmi sutraukiamuoju poveikiu;
Tartaric Acid – reguliuoja pH, kvepalų ingredientas, šviesina odą;
Citric Acid – reguliuoja pH; keratolitikas, kvapų sugėriklis;
Panthenol – drėkiklis, pasižymi gydomosiomis savybėmis;
Sodium Hyaluronate Crosspolymer – drėkiklis, antistatikas, kondicionuoja odą;
Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Glycerin;
Pentylene Glycol – drėkiklis, minkštiklis, pasižymi antibakterinėmis savybėmis;,
Xanthan gum – emulsiklis, rišiklis, PAM, gelifikantas, klampumo reguliavimo medžiaga;
Polysorbate 20 – emulsiklis, PAM, tirpiklis;
Trisodium Ethylenediamine Disuccinate – reguliuoja pH;
Potassium Sorbate – konservantas;
Sodium Benzoate – konservantas, kvepalų ingredientas;
Ethylhexylglycerin – minkštiklis, konservantas;
1,2-Hexanediol – tirpiklis, drėkiklis, konservantas;
Caprylyl Glycol – minkštiklis, drėkiklis, plaukų balzamas;

VERDIKTAS

Sudėtis labai paprasta, aiški ir ten nėra nieko, ko neturėtų būti. O, kai žinomos ir koncentracijos, ir pH – viskas dar aiškiau. Man labai patinka, kad suteikiama visa svarbi informacija. Priemonė neprikvepinta, nėra sintetinių dažiklių, jokių kvapiklių. Be aliejų, be alkoholio, be silikonų, be riešutų pėdsakų (tiks alergiškiems), be gliuteno. Veganiška priemonė, netestuota su gyvūnais.

Man ši rūgštinė kaukė tikras atradimas. Pakankamai stipri, kad būtų efektyvi, bet ne tiek, kad oda pradėtų šerpetoti ar būtų nudeginta. Kartais šerpetojimas yra geras ženklas – bet procedūras su stipria rūgštimi rekomenduoju atlikti tik priežiūroje, specialisto kabinete.

Kaina labai nedidelė – priemonės su rūgštimis (kai jos ne tik dėl pavadinimo) kainuoja tikrai daug. O “The Ordinary” galina puikius produktus. Labai siūlau išbandyti ir įkorporuoti juos į savo odos priežiūros rutiną.

Labiausiai rekomenduoju riebios, mišrios odos savininkams. Labai tiks beriamai, aknės ar inkštirų kankinamai veido odai, taip pat stokojančiai spindesio, papilkėjusiai. Jei turite jautrią odą – naudokite atsargiai. Jei per daug dirgina odą – gali būti, kad oda tiesiog kolkas netoleruoja tokios koncentracijos ir pradėkite nuo mažesnės koncentracijos serumų, toniko ir pan. Oda pripras. Jei netiks ir tada – Jūsų odai priemonė gali būti per stipri.

VIDEO

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

FB: https://www.facebook.com/kelionduone/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *