Apsauga nuo saulės,  Kremai,  Veido odos priežiūra

“The Body Shop” vitamino C skaistinantis apsauginis veido kremas nuo saulės(SPF 30 ir PA+++) – su camu camu uogomis ir sezamų aliejumi.

Praeituose įrašuose daug dėmesio skyriau teorijai apie apsaugą nuo saulės. Apie UVA ir UVB spinduliuotes, kodėl apsauga nuo saulės tokia svarbi ir kaip suprasti SPF rodiklius bei kt. – rasite ČIA . O apie tai, kuo skiriasi mineralinė ir cheminė apsauga nuo saulės ir kaip suprasti, kurią perki ar kurią verčiau rinktis –ČIA .

O dabar atėjo laikas aptarti mano turijoms ir naudojamoms priemonėms nuo saulės. Pradedu nuo šių metų atradimo – Vitamin C Glow-Protect Lotion SPF30 apsauginio veido kremo iš “The Body Shop”.

Pradėsiu nuo produkto aprašo, kurį pateikia gamintojas:

“Vitamino C dieninis veido kremas su sezamų aliejumi. Stiprina kapiliarų sieneles, skaistina pavargusią, papilkėjusią odą, saugo nuo UVA ir UVB saulės spindulių. Sudėtyje naudojamas Amazonės regiono vaistinių juodmirčių ekstraktas. Šios uogos turi daugiausia vitamino C gamtoje. Grąžina odai natūralų švytėjimą, skatina kolageno sintezę.”

Kiekis: 50ml 
Kaina: 27.50 Eur
Kur: The Body Shop

Labai daug gerų komentarų girdėjau ir skaičiau apie šią priemonę, o vasarą noriu išbandyti įvairius apsauginius kremus, idant atrasčiau patį pačiausią. Manau, kad dar esu paieškose ir vis nusižiūriu, ką dar išbandyti, kas galėtų būti geriau. Svarbiausią apsaugą nuo saulės naudoti ir rasti priemonę, kuri asmeniškai tiktų. Nes, jei netinka vienas kremas, nereiškia, kad odai netinka apsauga nuo saulės apskritai.

Mane patraukė ir šio oranžinuko apsaugos nuo saulės indikacijos. SPF 30 yra nebloga apsauga nuo UVB – dažniausiai rekomenduoju rinktis SPF 30 kasdienai, o kai itin karšta –  SPF 50. Bet mane pradžiugino, kad yra ir atsparumo UVA spinduliams indikacija PA+++ (trys pliusai – stipriausia), kuri tikrai ne visada puošia produktus. Dažnai matau, kad plataus spektro, bet stiprumas nenusakytas, tad neaišku, ar tos apsaugos gauname pakankamai ir nuo UVA, ne tik nuo UVB spinduliuotės. Jei norite daugiau sužinoti, kuo UV  spinduliai skiriasi – paskaitykite – ČIA

Kremas su vitaminu C. Pradžioje kiek nustebau, nes juk vitaminas C jautrina odą saulės spindulių atžvilgiu, bet tiesa ta, kad kartu su apsauga nuo saulės, šis antioksidantas padeda dar stipriau apsaugoti odą – ypač nuo laisvųjų radikalų.

UV sukuria daug laisvųjų radikalų – nestabilių deguonies molekulių, kurios teturi vieną elektroną vietoj dviejų. Kadangi molekulėms reikalingi abu elektronai, jos pradeda “dairytis” antrojo atomo pas mus ir tuomet gali pažeisti odos ląsteles, ardyti kolageną.

Todėl dažnai geri kremai nuo saulės būna praturtinti antioksidantais, kurie būtent saugo nuo žalos, kurią gali padaryti laisvieji radikalai.  Vienas iš stipriausių antioksidantų, kovojančių su laisvaisiais radikalais,  – vitaminas C.  Taipogi, galite atrasti ir kitų puikių antioksidantų kaip vitaminas A ir E, žalioji arbata, vynuogių kauliukų aliejus.

Kalbant apie šį “The Body Shop” kremą, iškart norisi akcentuoti kvapą.
Dažniausiai pirmenybę teikiu bekvapėms priemonėms, todėl, kad kvapikliai daro daugiau žalos mūsų odai nei naudos, jie dažnai dirgina, sausina, alergizuoja. Bet, jei kvapai natūralūs, priemonė su eteriniais aliejais, tada man net labai patinka. Žinoma, turint jautrią ar alergišką  odą vertėtų vengti ir tokių kvapiklių ar bent naudoti atsargiai ir stebėti savo odos reakcijas.

O šio kremo kvapas labai ryškus, nors nėra labai stiprus ir nesijaučia ant odos, nesukelia irzuliu. Tai tartum patį koncentruočiausią apelsiną sumaltum ir sudėtum į kremą, ar bent jau vitamino C tabletę. Iš tikro, kvapas labai malonus, labai citrusinis ir neatrodo dirbtinis, kaip kokie citrusiniai valikliai ar ledinukai. Nepatyriau jokio odos dirginimo, nes sudėtyje matau ne vieną kvapiklį, tad naudojant gal ir maloniau, bet odai veikiau minusas.

Pats kremas baltos spalvos, bet išsisklaido ir nepalieka balto šydo, tad ir tamsesnei odai tiks. Tai cheminiu pagrindu sukurtas kremas, o baltą šydą dažniausiai palieka mineralinė apsauga. Apie jos skirtumus galite skaityti ČIA

Aš esu riebiaodė, tad mano priemonės dažniausiai būna skystesnės ir dažniau gelinės, itin lengvos. Šis kremas, lyginant prie to, prie ko esu pratusi, pasirodė tirštokas ir sunkokas. Todėl naudojau atsargiai, nes bijojau, kad neužkimštų porų, neriebintų odos. Bet jis gana lengvai išsisklaido ir įsigeria, palikdamas malonų sudrėkintos, bet ne riebios odos jausmą.

Bėda tik ta, kad bijau padauginti, kai jis nėra toks lengvas, o mano oda riebi. O, kad kremas tinkamai ir efektyviai apsaugotų odą, reikia naudoti bent 1.23 gr. produkto veidui vienam kartui – tai apie ketvirtį šaukšto. Man jis tiko, bet nežinau, ar netepu jo per mažai, kad galėtų visiškai pilnai saugoti mano odą. Tai tiesiog verta turėti omenyje.

Manau, kad sausai odai jis bus tikra pasaka. Stipriai drėkina, skaistina ir gaivina. Tikrai tiks sausesnei, pavargusiai, papilkėjusiai odai.

Manau, kad sausai odai jis bus tikra pasaka. Stipriai drėkina, skaistina ir gaivina. Tikrai tiks sausesnei, pavargusiai, papilkėjusiai odai. Kremas man pasirodė tikrai neblogai, nors likau kiek skeptiška dėl to, kiek jis tinka mano odos tipui. Nors, kiek naudojau, o bandžiau tikrai ne kartą ir ne du, nepastebėjau nei stipriau besiriebaluojančios odos, nei daugiau bėrimų. Panašu, kad mano odai jis irgi tiko. Vis dar esu bandymuose ir norėčiau labaiu matizuojančio ir lengvesnio kremo, bet stiprus drėkinimas šiam kremui vis gi pliusas, o ne minusas ir daugumai tokios jo savybės net labai patiks ir išskirs jį iš kitų.

Prisipažinsiu, kad aprašinėti apsaugos nuo saulės priemonės yra tikras vargas. Sudėčių ilgumui neprilygsta jokie šampūnai ar drėkinantys veido kremai. Bet ilga sudėtis nereiškia, kad priemonė bloga ar kenksminga – dažnais atvejais atvirkščiai, gali pagrindiniai ingridientai būti praturtinti antioksidantų ir kitų naudingų medžiagų papildymais. Tad tiesiog svarbu kantriai tirinėti ir skaityti sudėtis.

Sudėtis:

Aqua (Solvent),
Ethylhexyl Methoxycinnamate (Ultraviolet Light Absorber) – kosmetikoje naudojamas kaip UVB spindulių absorbentas ir filtras. Jis saugo nuo UVB ir dalinai UVA spindulių poveikio ne tik odą, bet ir kosmetikos produktus, kurie gali pakeisti savybes veikiami saulės. Etilheksilo metoksicinamatas siejamas su neigiamu poveikiu endokrininei sistemai. Medžiaga yra toksiška, galimai gali sukelti odos mutacijas, ji kaupiasi žmogaus ir gyvūnų organizme. Maksimali Europos Sąjungoje leidžiama koncentracija iki 10 proc.
Ethylhexyl Salicylate (Ultraviolet Light Absorber) – UV filtras ir absorbentas.
Isododecane (Solvent) – saugus minkštiklis, tirpiklis, kvapiklis,
Octocrylene (Ultraviolet Light Absorber) – UV filtras ir absorbentas. Galimai mutogeniškas.
Hydrogenated Polydecene (Skin Conditioning Agent) – minkštiklis, tirštiklis, tirpiklis, sudaro plėvelę,
Glycerin (Humectant) – drėkiklis, Glyceryl Stearate (Emulsifying Agent) – minkštiklis, emulsiklis,
Arachidyl Alcohol (Viscosity Controlling Agent) – saugus riebusis alkoholis, minkštiklis.
Butyl Methoxydibenzoylmethane (Ultraviolet Light Absorber) – saugus Uv filtras.

Čia kiek įsiterpsiu, pasakydama tai, kad šis kremas turi cheminės kilmės apsauginius nuo saulės filtrus. Jie veikia tartum kempinė, sugerianti UV spindulius ir paversdama juos karščiu, išmeta atgal į išorę. Yre spekuliacijų, jog cheminiai filtrai kenkia sveikatai, galimai patenka į kraują ir veikia endokrininę sistemą, bet tyrimų nepakanka ir kolkas šie ingridientai laikomi saugiais ir yra leidžiami. Visi, kurie nėra saugūs ir tai pagrįsta moksliniais tyrimais, yra uždrausti ES. Ar jie iš tikro kenkia ir yra blogi? Kiek blogi? Nežinia. Nereikia per daug bijoti ir būtinai atsisakyti cheminės apsaugos nuo saulės – mokslininkai unisonu pritaria, kad saulės žala daug didesnė nei tokios apsaugos galėtų būti. Bet gal verta apsvarstyti mineralinę apsaugą nuo saulės? Bent jau verta skaityti etiketes. 

 šis kremas turi cheminės kilmės apsauginius nuo saulės filtrus. Jie veikia tartum kempinė, sugerianti UV spindulius ir paversdama juos karščiu, išmeta atgal į išorę.

Norisi pasakyti, kad šie filtrai nedaro konkrečiai šios priemonės bloga ar gera – visi cheminės sudėties apsauginiai kremai turės praktiškai identiškus UV filtrus, todėl tai susiję veikiau su chemine apsauga nuo saulės apskritai, o ne su šia priemone ar joje naudojamais filtrais. 

Kas jau mokslininkų yra patvirtinta – tai kenkimas aplinkai. Havajai jau uždraudė ingridientus oxybenzone ir  octinoxate. Nes šios medžiagos žudo koralų rifus ir kenkia vandenyno ekosistemai, kuri yra labai svarbi visai planetai. Šiame “Body Shop” kreme būtent šių filtrų neradau, bet kitų likusių toksiškumas ar saugumas aplinkai dar nėra visiškai patikrintas. 
Tad, naudojant mieste cheminė apsauga nuo saulės aplinkai žalos daug nepadarys, bet maudantis vandenyne ar jūroje, atkreipkite dėmesį, kad naudojamos priemonės neturėtų tokių medžiagų, o  gal bent tokiais atvejais, kai einame į pliažą, galime rinktis mineralinę apsaugą? 

Caprylyl Glycol (Skin Conditioning Agent) – kondicionierius, Behenyl Alcohol (Emollient) – minkštiklis, rišiklis ir emulsiklis, PEG-100 Stearate (Surfactant) – PAM, minkštiklis, emulsiklis, Arachidyl Glucoside (Surfactant) – minkštiklis, emulsiklis, Cetyl Alcohol (Emulsifying Agent) – riebusis alkoholis, minkštiklis, emulsiklis, tirštiklis, klampumo reguliavimo medžiaga. Gali šiek tiek kimšti poras (2/5) ir dirginti odą.
Sesamum Indicum Seed Oil (Skin Conditioning Agent) – Indinių sezamų aliejus: minkštiklis, plaukų balzamas, kondicionuoja odą ir plaukus, kvapiklis. Gali kiek kimšti poras (2/5).
Tetrahexyldecyl Ascorbate (Antioxidant) -antioksidantas, kondicionuoja odą,
Phenoxyethanol (Preservative) – konservantas, Acrylamide/Ammonium Acrylate Copolymer (Binder) – rišiklis, suformuoja plėvelę, fiksuoja plaukus, Parfum (Fragrance Ingredient), Xanthan Gum (Viscosity Controlling Agent) – emulsiklis, rišiklis, PAM, gelifikantas, klampumo reguliavimo medžiaga, Polyisobutene (Binder) – rišiklis,
Dimethicone (Skin Conditioning Agent) – silikonas, konsicionuoja, sudaro plėvelę, gali vos kimšti poras,
Myrciaria Dubia Fruit Extract (Skin Conditioning Agent) – vaistinių juodmirčių ekstraktas, antioksidantas.
Sorbic Acid (Preservative) – konservantas.
Disodium EDTA (Chelating Agent) – konservantas, kompleksionas, klampumo reguliavimo medžiaga,
Linalool (Fragrance Ingredient),  Limonene (Fragrance Ingredient),
Polysorbate 20 (Emulsifying Agent) – emulsiklis, PAM, tirpiklis,
Sorbitan Isostearate (Emulsifying Agent) – emulsiklis,
Benzyl Benzoate (Fragrance Ingredient) – konservantas, tirpiklis, EU ribojamas,
Citral (Fragrance Ingredient), Potassium Sorbate (Preservative) – konservantas, Hexyl Cinnamal (Fragrance Ingredient) – kvepalų ingredientas (EU ribojamas), Citronellol (Fragrance Ingredient).

Apie sudėtį:

– Sukurtas vandens, ne aliejaus pagrindu, tad tai gera žinia tokiems, kaip aš – turintiems riebesnę, probleminę odą.

– Labai pasimečiau, nes neradau vitamino C! Bet rašoma, kad jis išgautas iš Camu Camu uogų, todėl jo nėra cheminėse formose, o yra uogų ekstrakte. Jie tikina, kad tai didelė koncentracija, nes šios uogos vienas turtingiausių vitamino C šaltinių, bet tapau skeptiška, nes ar kartais to vitamino C įvaizdį nesudaro dirbtinis kvapas (kad ir malonus), o jo pačio nelabai yra? Camu Camu uogos lietuviškai – vaistinės juodmirtės. Šio ekstrakto yra, bet jis ganėtinai toli sąraše, tad dėl vitamino C kiekio nesu labai viltingai nusiteikusi.

Reziumė: 

  • Kremas man patiko – tikrai stipriai drėkina, saugo nuo UVB ir UVA spindulių, turi sudėtyje papildomų antioksidantų. Nepalieka balto šydo, neriebina odos, įsigeria, skaistina, nedirgina.  Kaip cheminei apsaugai nuo saulės – tikrai neblogai.
  • Porų kimšti neturėtų – vieninteliai keli ingrientai šiek tiek galintys kimšti poras yra sąrašo gale ar viduryje, tad nereikėtų nerimauti. Dabar naudosiu kur kas drąsiau. Dažniausiai apsaugą nuo saulės tepu po drėkinamojo kremo, bet tokį verta naudoti ir vietoj jo, nes tikrai stipriai drėkina. Leisti įsigerti ir tada tepti makiažą.
  • Vitamino C čia nėra daug – verta naudoti kokį vitamino C serumą prieš tepant kremą, jei norisi daugiau apsaugos nuo laisvųjų radikalų.
  • Dauguma kokybiškų kremų nuo saulės nėra pigūs, bet šio kaina kiek iškelta. Jei jis kainuotų 15eu – sakyčiau kaina atitinka kokybę. Trūksta gėrio iki pilnos laimės ir noro mokėti pilną sumą už tokią priemonę. Jei ne kaina, kaip cheminei apsaugai, duočiau gal 9/10, dabar duodu 8/10.
  • Vis tik nesigailiu, kad pirkau – o sausai, papilkėjusiai odai tikrai rekomenduočiau pabandyti.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

FB: https://www.facebook.com/kelionduone/

Leave a Reply

Your email address will not be published.