kaukės/serumai/balzamai,  Plaukų priežiūra

“Shauma” beauty oil plaukų aliejukas (ir tikrai neblogas, jei nevengiat silikonų) – Apžvalga.

Pripažinsiu, kad pro tokius produktus kaip Schwarzkopf SHAUMA BEAUTY OIL plaukų aliejukas šiaip jau praeičiau abejingai ir nesusidomėčiau. Tarp tų, kurie įdėmiau skaito sudėtis, tokie produktai nėra populiarūs ir turi prastą reputaciją. Bet taip jau nutiko (jau gerai nepamenu), kad kažkada papigiai nusipirkau šį aliejuką, kad turėčiau sodyboje, kad nereikėtų savo iš miesto atsivežinėti vis. Ir buvo jis ten, panaudodavau vasarą, kai būdavau kaime. Bet prasidėjo ruduo, tada sekė žiema – niekas ten ištisus metus negyvena ir viskas, kas liko, keliauja namo. Taip ir šis pusiau išnaudotas plaukų aliejukas atsidūrė pas mane. Pabaigus įprastą priemonę, norėjau įvykdyti savo projectpan tikslus ir išbaigti ligi galo, o tik tada jau kokį naują pasiimti.
Tad tokia mano priešistorė. 

Ir sunaudojau iki galo – tai užtruko, nes priemonė skalsi, jos itin daug nereikia. Bet Gegužei atėjus, pribaigiau iki pat galo. Tad atėjo laikas ir apžvalgai. 

Priemonė aprašoma taip:Aliejinė esencija puoselėja plaukus, suteikia jiems glotnumo ir atgaivina nuo šaknų iki galiukų. Priemonės sudėtis praturtinta įvairių aliejų junginiu, užtikrinančiu visokeriopą priežiūrą, ją naudokite ant plaukų vidurio ir galiukų prieš arba po trinkimo.”

50 ml – 4,99 €Drogas

Ir naudojosi visai maloniai, tikrai nesikankinau. Net sakyčiau, kad patiko. Neriebino plauko, nelipino. Bet tikrai glotnino, švelnino, plaukas atrodė gražiau ir sveikiau. Ypač, kai mano plaukai balinti ir pažeisti, jiems reikia įvairiapusės pagalbos. O po naudojimo net delnai būdavo dieviškai švelnūs, bet neišriebinti. Nesu naivi, žinau, kad tokiam efektui labai padeda silikonai, bet tekstūrai tikrai neturėčiau priekaištų ir net pasakyčiau, kad formulė tikrai nebloga, naudoti malonus, efektas matomas ir jaučiamas. Naudojau ir ant šlapių, ir ant sausų plaukų – patiko. 

Buteliukas irgi labai patogus, su dozatoriumi, kuris nei strigo, nei kokių bėdų kėlė. Jau gal tik patį galiuką buvo sunkiau ištraukti, bet palaikiau apvertus ir sunaudojau, kas prilašėjo. Pakuotė tikrai patogi – ir laikant namuose, ir keliaujant. Kiekis irgi tikrai neblogas. Dizainas nėra labai blogas, bet ne toks, kuris man patiktų ir trauktų akį. Pripažįstu, kad jei priemonė būtų su kiek kitokia etikete, jausčiau didesnį prielankumą. 

Aliejukas nėra itin skystas, bet ir ne toks tirštas, kad sunku būtų paskirstyti. Geltonos, aliejiškos spalvos. Kvapą turi gana stiprų, tokį natūralių aliejų sumaišytų su tradiciniais moteriškais kvepalais. Bet jis nebuvo tiek skirtus, kad erzintų ar trukdytų. O kadangi tai ne veido kremas, o plaukų aliejukas (kurį tepu nuo plaukų vidurio iki galiukų), tai kvapikliams irgi kritikos per daug nežerčiau. 

SUDĖTIS:

Cyclomethicone – silikono pagrindo medžiaga, minkštiklis, tirpiklis, kondicionuoja odą, plaukų balzamas. Ciklometikonas leidžia priemones lengviau paskirstyti, suteikia malonią tekstūrą, odą padengia švelnia plevele ir sukuria apsauginį barjerą. 
Dimethiconol – silikono polimeras, minštiklis, drėgmę palaikanti medžiaga. 

Helianthus Annuus Seed Oil – saulėgrąžų aliejus – minkštiklis, kondicionuoja odą, sukuria apsauginį sluoksnį. 
Sesamum Indicum Seed Oil – Indinių sezamų aliejus – minkštiklis, plaukų balzamas, kondicionuoja odą ir plaukus, kvapiklis. 
Sclerocarya Birrea Seed Oil – Kietrių sėklų aliejus – antioksidantas, minkštiklis, kondicionuoja odą. 
Prunus Armeniaca Kernel Oil – Abrikosų branduolių aliejus – minkštiklis, kondicionuoja odą.
Macadamia Ternifolia Seed Oil – Makadamijos riešutų aliejus – minkštiklis, drėkiklis, kondicionuoja odą ir plaukus, plaukų balzamas.
Argania Spinosa Kernel Oil -Argano kauliukų aliejus – tinka visų tipų odos priežiūrai, nekemša porų, drėkina, drėkiklis, minkštiklis, saugo, ramina odą. 
Olea Europaea Fruit Oil – alyvmedžių aliejus – drėkina, maitina, apsaugo, puoselėja odą ir plaukus. 
Prunus Amygdalus Dulcis Oil – migdolų aliejus – minkštiklis, kondicionuoja odą/plaukus. 

Octocrylene – UV filtras ir absorbentas. 
Parfum
Linalool – kvepalų ingredientas, dezodorantas. 
Anise Alcohol – anyžių alkoholis – kvepalų ingredientas, kvapų sugėriklis (EU ribojamas).
CI 40800 – kosmetikos dažiklis, antioksidantas. 

Kvapikliai, dažiklis gali alergizuoti ar dirginti, bet kaip sakiau, plaukų aliejuke man jie netrukdo, jei kalbėtume apie odos (ypač veido) priežiūrą, teigčiau kitaip. Bet plaukų priemonėse malonus kvapas yra dalis pojūčio ir jo net norisi. O ir malonu, ypač, jei ilgesni, kai plaukai maloniai kvepia ir vėliau. 

Ar silikonai yra blogis? 

Ko ir tikėjausi, du pagrindiniai ingridientai yra silikonai. Ar tai yra blogai? Atsakymas nėra toks paprastas, tad manau, jog reikės apie tai atskiro įrašo. Bet trumpai tariant – priklauso nuo to, ko norite, kokius plaukus turite. Jau daug kartų girdėta, kad silikonai vizualiai gražina plauką, bet aptraukia jį plėvele, kuri kaupiasi ir galiausiai sausina plauką, tad efektas tik vizualinis ir trumpalaikis. BET yra ir kita pusė. Ta apsauginė plėvelė gali būti naudinga apsaugant plauką nuo karščio, aplinkos, stipraus vėjo ar kitų išorės dirgiklių. Ta plėvelė yra net naudinga ir silikonai nėra jau toks blogis, jei jo nepadaugini. Praktiškai visi kirpėjai ir stilistai naudoja priemones su silikonais. 

Aš pati vis atkreipiu dėmesį į priemones be silikonų ir stengiuosi rinktis jas. Manau, kad tiesiog reikia pasižiūrėti, ar mes tų silikonų neužsluoksniuojame per daug. Jei naudojame tarkim ir plaukų balzamą, ir kaukę, ir purškiklį, ir aliejuką, ir nenuplaunamą balzamą – visus su silikonais, tuomet galim padauginti ir tą neigiamą efektą išgauti, nualinti plauką. 

Jei plaukai sveiki, stiprūs ir norisi juos tokius išlaikyti – tuomet patarčiau silikonų privengti ar naudoti jų nedaug, rinktis švelnius šampūnus ir natūralius aliejus. Bet, jei jie dažyti, pažeisti, naudojat karštį ar kitaip formuojat, tai silikonai gali būti reikalingi.

Jei plaukai sveiki, stiprūs ir norisi juos tokius išlaikyti – tuomet patarčiau silikonų privengti ar naudoti jų nedaug, rinktis švelnius šampūnus ir natūralius aliejus. Bet, jei jie dažyti, pažeisti, naudojat karštį ar kitaip formuojat, tai silikonai gali būti reikalingi. Plaukas nėra gyvas, jis nėra oda, kuri atsinaujina. Tad plaukų galiukų, jei jie jau stipriai pažeisti, stebuklingai nepagydysim. Telieka kirpti arba vizualiai pagerinti jų būklę, kol plaukai ataugs, kad nebūtų gaila nurėžti didesnį plaukų gabalą. Ir silikonai tikrai gali padėti tiek vizualiniam efektui, tiek pristabdyti tolimesnę plaukų galiukų pažeidą, o ir plaukas lengviau šukuosis, tad mažiau velsis, mažiau bus galimybių jį pažeisti šukuojant ar formuojant. 

Mane tikrai nustebino tai, kad sudėtyje tikrai daug puikių aliejų. Saulėgrąžų, sezamų, kietrių, abrikosų kauliukų, makadamijos, argano, alyvmedžio, migdolų…. Tikrai įspūdingas kiekis. Ir visi šie aliejai tiesiog puikūs. Tokiose priemonėse dažnai būna kokio vieno ar kelių aliejų, bet itin mažomis koncentracijomis. O čia pakankamai neblogai –  aliejai prasideda nuo trečio ingridiento. Taip, norėčiau, kad aliejai būtų pirmoje vietoje, o silikonų būtų kiek mažiau, bet šiaip jau tikrai maloniai nustebino tokia sudėtis. Brangiose priemonėse retai tokią rasi…

Mano reziumė gal ir būtų tokia, kad kiekviena taisyklė turi išimčių. Ir šis plaukų aliejukas man tikrai patiko ir galėčiau jį rekomenduoti. Jei vengiate silikonų, turite sveikus, natūralius plaukus – tai priemonė ne jums, geriau rinkitės produktą be silikonų. Bet, jei silikonų nevengiate ir turite balintus, dažytus ar tiesiog pažeistus plaukus – tai vienas geresnių variantų už itin nedidelę kainą

NOT SPONSORED

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *