Dažymas namuose

Schwarzkopf Palette: Deluxe: extreme lightener XL9 (platin blonde) plaukų šviesintojas.

Pasidalinu su Jumis ir plaukų dažymo namuose ypatumais. Bandau ir brangesnius, ir pigius plaukų dažus – mėgstu eksperimentuoti ir nebijau keistų atspalvių, tad, nors tai ir rizikinga, man tai tinka.

Jau pastebėjot, kad plaukus dažau spalvotai. Tik pirmiausiai reikia juos nušviesinti, idant ryški spalva kibtų. Man nereikia visiškai baltų plaukų ar pilkšvumo – tiesiog bazės, ant kurios galėčiau kažką naujo sukurti.

O su blaukų šviesintojais būna visaip – esu mačius įvairiausio plauko (hehe) istorijų apie sudegintus plaukus, pavirtusius į gumą. Man tokio džiaugsmo patirti neteko – net ir su gana paprastais ir nebrangiais dažais. Svarbiausia nepersistenti ir laikytis nurodymų.
Jei šviesini daugiau nei vieną kartą – daryti tai ne iš karto.

Dar labai svarbu leisti plaukams susiriebaluoti prieš dažymą. Mano plaukai riebūs – plaunu juos kas antrą dieną. Jei balinu, tai tik antrą ar trečią dieną po plovimo, kai šaknys jau būna gerokai susiriebalavusios. Tai kaip apsauginis šydas, kuris padeda balikliams mažiau pažeisti plauką ir jo nenudeginti. Prieš šviesinimą niekada neplaukite galvos. Ir nebūkite prisipurškę fiksavimo ar kitokių priemonių, kurios gali prastai draugauti su plaukų dažų formule.

Šį kartą pabandžiau plaukų šviesintoją iš Schwarzkopf PaletteDeluxe: extreme lightener. Atspalvis XL9 ir žadama nušviesinti plaukų spalvą net deviniais atspalviais. Tai reiškia, kadmšis baliklis intensyvus. Ir nesu tikra, ar tai gera idėja. Rasite Eurokos, “Drogas” kaina 5,19 eu. Tikrai pigu. Ar tai reiškia, kad kokybė bloga? Nebūtinai. Bet gali būti visaip.

Jau esu mėginusi, jei ne šiuos, tai labai panašius plaukų dažus. Kas man labai nepatinka – nerašomas naudojamo peroksido procentas. Tikiu, kad jis nėra mažas, nes žadamas stiprus balinimas, bet procentą norėtųsi žinoti – būtų lengviau nuspręsti, ar nebus per stipru tavo plaukams. Tikimasi, kad gamintoju pasitikima ir jis formuluoja saugias medžiagas tarpusavyje, bet visada norėtųsi daugiau informacijos.

Ar sudėtis švelni? Žinoma, ne. Bet iš stipraus baliklio negalėčiau to tikėtis. Galbūt galėtų būti daugiau drėkinančių ir apsaugančių plauką ingridientų. Daug medžiagų tikrai agresyvios, bet ribojamos EU, tad jų gaunate pakankamai saugią ir nedidelę koncentraciją. Tokių medžiagų reiktų vengti kitose kosmetikos priemonėse, bet plaukų dažai – šiek tiek kita melodija. Bet ar rasite plaukų šviesiklį su geresne sudėtimi? Manau, kad taip. Kainuos brangiau, bet greičiausiai bus verta.

Jei nesate dažę tokiais dažais – atlikite saugumo testą.

Pakuotėje rasite dažomąjį kremą ir emulsiklį, balinamuosius miltelius ir platininę kaukę, kurią naudosite po dažymo. Ir vienkartines pirštines, kurias būtinai naudokite. Sumaišykite emulsiklį, dažomąjį kremą ir miltelius. Ir dažykite. Dažnai dedu kepurėlę, laikydama dažus, bet su tokiu balikliu nedėjau, nes sudaryčiau palankesnes sąlygas plaukams nudegti.

Mano plaukai jau daug kartų balinti ir dabar buvo jau visai nuplovę visą žalią spalvą. Dažau juos dažniau, bet šaknis nubalinu gal kas tris (ar dar rečiau) mėnesius – ataugusios manęs negąsdina – tad tokie intensyvūs kankinimai gana retas reikalas. Koncentruojuosi ties šaknimis. Jei tepu žemiau, kur jau balinta, skiedriu baliklį vandeniu – tai man patarė daryti kirpėja, kad nenudeginčiau jau pažeistų ir balintų plaukų. Ir tepu ten, jei noriu nuimti buvusį atspalvį. Bent dalinai.

Prieš: 

Po: 

Ar nubalino stipriai? Taip. Bet, žinoma, geltonai. Visada taip būna – tikrai neverta tikėtis, kad vienu dažymu plaukai bus pilki ir šalto atspalvio po vienos violetinės ar mėlynos kaukės. Ploviau taipogi su mėlynu šampūnu. Stipriai nubalino, bet plaukai gelsvi. Tikrai ne platininės blondinės. Bet nieko kito nei tikėjausi. Man tai visiškai tinka, nes visa tai bus užtušuota.

Žinoma, reikia turėti omenyje, kad turint ne visai baltą bazę, išsikreips vėliau dedamų spalvų šiltumas ir šaltumas. Dedant mėlyną – gausis žalesnė nei turėtų būti ir pan. Tad, ar tokia bazė tiks, priklausys nuo to, kokio efekto norisi. Jei pastelinio rožinio – reikės prieš tai  pilkinti.

Aš šį kartą naudojau šių dažomųjų balzamų kokteilį.“Crazy Color” jau bandyti ir naudoti daugybe kartų – ir su jais draugauju neblogai. Violetinis “Balea” balzamas (kuriu tokį ir melsvą) man nelabai patinka – esu bandžius dažyti tik su juo ir efektas labai silpnas. Nusipirkau juos Vokietijoje, bet daugiau nepirkčiau. Tiks galbūt patonuoti ar papilkinti. O “Velle” fast colours bandžiau pirmą kartą – įkibo į plauką neblogai, bet nesu tikra, ar patiko su jais dažyti. Dar nepabaigiau bonkučių, tad patyrinėsiu daugiau, bet kolkas tai tikrai nėra geriausi dažai, kuriuos esu bandžusi. Bet šiandien ta tema nesiplėsiu.

Daug maišiau, daug tapiau – abi puses dažiau skirtingai, bet ir šiek tiek maišiau (galas maišytas ir tolygiai susimaišęs). Ir efektas toks:

Nesvarbu, ar gražu, ar ne, bet likau patenkinta. Kažko tokio ir norėjau. Po dažymo jau praėjo daugiau nei savaitė – ploviau galvą kokius tris kartus ir kolkas atrodo gerai ir ryškiai. Man labiausiai patinka žaisti ir eksperimentuoti. Balinti plaukų nemėgstu, bet dažyti su spalvomis man labai patinka.

Naudoju plaukų kaukę /balzamą dažytiems plaukams, taip pat tepu nenuplaunamu kondicionieriumi bei aliejuku, purškiu su purškikliu. Plaukai švelnūs, nesivelia. Malonu per juos braukti pirštais – viskas gerai.

Bet po balinimo pajaučiau, kad plaukai labai slenka – nieko itin baisaus, bet tikrai daugiau nei įprasta. Ypač plaunant iškart po balinimo pajaučiau, kiek išslinko. Dabar jau slenka mažiau. Bet vis tik tai parodo, jog baliklis buvo per stiprus ir intensyvus – todėl jo ir nerekomenduočiau. Geriau rinktis plaukų dažus su daugiau drėkiklių ir mažesniu intensyvumu. Plaukams nenutiko nieko neatstatomo (na, netapo plastmase), bet žalą vis tik pajaučiau, todėl šio varianto daugiau nesirinkčiau ir nesiūlyčiau jums. Deja. Bet reikia išbandyti, kad galėčiau kažką nurašyti. Iš tokių plaukų dažų daug ir nesitikėjau, bet vis tik – ne ne ne.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

FB: https://www.facebook.com/kelionduone/

Leave a Reply

Your email address will not be published.