purito, spf, veido kremas, apsauginis nuo saules, saules, centella, azijine centele, nuo saules, azijietiski, korejietiskas, koriejietiska, kosmetika
Apsauga nuo saulės,  Korėjietiška kosmetika,  Veido odos priežiūra,  Vlogeriai ir aktualijos

PURITO centella green level SPF50 apsauginis korėjietiškas veido kremas nuo saulės (Ir visa kontraversija)

PURITO Korėjietiška kosmetika

PURITO yra Pietų Korėjos populiarus ir inovatyvus kosmetikos gamintojas, itin išpopuliarinęs azijinę centelę (centella aziatica arba tiger grass), kuri skatina odos atsinaujinimą, veikia kaip antioksidantas, ramina sudirgintą odą, tinka net ir jautriai odai.

Pati naudojau jų PURITO centella green level buffet serumą, kurio apžvalgą rasite. Tikrai puikus serumas su peptidais, raminančiais ingredientais, labai tiko mano riebiai odai.
Taipogi, visai neseniai pabaigiau PURITO galacto niacin 97 power essence (vadinčiau šį produktą irgi serumu) – taip pat labai tiko mano riebiai ir į aknę linkusiai odai.

Labai populiarus ir PURITO apsauginis kremas nuo saulės “Centella Green Level” su SPF50 (šis rodiklis rodo apsaugą nuo UVB)  ir PA++++ (šis rodiklis rodo apsaugą nuo UVA). Apie tai, kodėl apsauga nuo saulės yra beprotiškai svarbi rasite ŠTAI ČIA, o galite rasti ir įrašą apie tai, kuo mineralinė ir cheminė apsauga nuo saulės ir geriau suprastumėte, kaip skaityti šiuos rodiklius, kuo skiriasi UVB ir UVA spinduliuotės.

Šio PURITO apsauginio veido kremo nuo saulės esti dvi versijosunscented, kuri yra be kvapiklių ir pati populiariausia (būtent su ja buvo atlikti tyrimai ir atsirado kontraversijos) ir tradicinė (žalia) versija, kuri turi aromatą, kurią turiu aš. Vis tik, manau, kad viskas, apie ką kalbėsim, tinka abiems produktams, nes jie beveik identiški.

Kas nutiko su PURITO centella green level
apsauginiu veido kremu nuo saulės? 

Pradėsiu nuo to, kad ši priemonė tikrai labai populiari ir tam buvo pagrindo.

Apie ją ne tik kalbėjo daugelis populiarių nuomonės formuotojų, blogerių, youtuberių, bet ir tai atrodė kaip puikus pasirinkimas, ieškant tobulo SPF produkto. Rasti patį geriausią nėra taip lengva – tamsesnei odai dažnai trukdo baltas šydas, riebiai odai tiršta tekstūra ir kemšamos poros, jautriai odai dažni kremai graužia akis ir dirgina…. O PURITO priemonė buvo labai malonios tekstūros, nepaliekanti balto atspalvio. Mano riebiai odai tai irgi buvo atradimas, nes tiko po makiažu, susigerdavo, nedirgino mano turimos aknės ir nekimšo porų. Sudėtis saugi, naudojami inovatyvūs UV filtrai. O ir kaina tikrai gera – pati siunčiausi iš yesstyle ir tuo metu mokėjau 13 60ml tūbelę.

purito, spf, veido kremas, apsauginis nuo saules, saules, centella, azijine centele, nuo saules, azijietiski, korejietiskas, koriejietiska, kosmetika

Kas vis tik su PURITO apsauginiu kremu negerai? 

SPF50 (ir PA++++) yra optimali apsauga veido odai kasdien. Tiesa, būtina pakartotinai tepti bent kelis kartus per dieną. Bet tai tikrai tokie skaičiai, kokių ieškome, rinkdamiesi geriausią priemonę nuo saulės savo veido odai.

Įvairūs chemiją išmanantys ekspertai pradėjo kvestionuoti, kaip tokia sudėtis gali suteikti tokią didelę apsaugą nuo saulės. PURITO skelbė, jog naudojama inovatyvius nuo ultravioletinių spindulių saugančius filtrus – Univul A (kurio naudojo 3%, jis puikiai apsaugo nu UVA spindulių) ir Univul T (2%, apsaugo nuo UVB). Tai inovatyvūs ir stabilūs filtrai, dar ne visur patvirtinti galutinai, bet traktuojami saugiais ir efektyviais. Tik ar tokiose nedidelėse koncentracijose? 

Šį klausimą kėlė INCI DECODER (jų puslapyje galite daug pasiskaityti apie kosmetikos ingredientus ir geriau juos suprasti) įkūrėja, kuri galiausiai nusprendė savo lėšomis užsakyti nepriklausomą tyrimą, kuris parodytų, ar tikrai PURITO kremas suteikia tokią puikią apsaugą nuo saulės, kaip ir teigia.

Gavus rezultatus – jie tikrai nedžiugina. Dvi skirtingos laboratorijos Vokietijoje ir Čekijoje parodė, kad reali apsauga nuo saulės atitinka maždaug SPF15 – SPF19. Tai nereiškia, kad apsaugos visai nėra, bet ji, švelniai tariant, nėra tokia, kokios pirkėjas tikisi. Ir tokios gal ir gali pakakti žiemos dieną Lietuvoje, kai nėra tiesioginės saulės, o išlendi tik pusvalandžiui, bet šiaip jau tikrai nepakanka efektyviai norint apsaugoti savo odą.

Reakcijos buvo labai aštrios – daug pasipiktinimo, spekuliacijų, kaltinimų. Vieni išsigando, nes tai gali reikšti, kad karštomis dienomis šis kremas jų neapsaugojo ir saulė galėjo pažeisti jų odą. Kiti neskubėjo patikėti tokiais rezultatais ir žiūrėjo skeptiškai – gal tai firmų konkurencinis karas ir tiek?

PURITO tylėjo kurį laiką, nesuregavo iš karto. Bet galiausiai paskelbė socialinėje medijoje laišką, kad yra nustebinti ir išsigandę, nes Pietų Korėjos laboratorijos, gamintojai, kurie kūrė šią priemonę, pateikė rezultatus, kurie ir parodė priemonių efektyvumą.
Vis tik buvo nuspręsta PURITO nutraukti prekybą ir išimti visus šiuos SPF produktus iš rinkos, kol jie gaus nepriklausomo tyrimo, kurį patys užsakė, rezultatus.

purito, spf, kremas nuo saules, centella,

Kokius rezultatus gavo PURITO?

Praėjus beveik pusmečiui – rezultatai gauti. Ir nedžiugina, nes PURITO gavo atsakymą, kad priemonės apsauga nuo saulės gerokai mažesnė nei buvo manyta. Tad PURITO galutinai nutraukė gamybą šių SPF priemonių ir pažadėjo dirbti prie naujų priemonių nuo saulės, kurios bus testuojamos ir nepriklausomose laboratorijose. Tikrai jų laukiam.

Pradžioje PURITO reagavo ne taip greitai, bet elgėsi apgalvotai. Dauguma giria šią kompaniją už atsakingą reakciją. Jie taip pat pažadėjo grąžinti pinigus visiems, kad pirko priemonę tam tikrą laiko tarpą iki tol, kol ji buvo pašalinta iš prekybos. Jie pripažino klaidą – jie pasitikėjo Korėjos suinteresuotais gamintojais/formuluotojais ir jų rezultatais. Tai skaudi klaida, bet panašu, kad PURITO pavyko bent iš dalies susigrąžinti reputaciją. Žinoma, dėmių ir nepasitikėjimo liks, bet tai tikrai neblogas scenarijus visai PURITO kompanijai, galvojant apie tai, kaip jie galėjo dėl tokio skandalo sugriūti.

purito, kremas nuo saules, korejietiska, kosmetika, spf

Ar PURITO SPF kremą naudoti nesaugu?

Saugu. Nebuvo atrasta nieko, kas kenktų odai ar sveikatai, todėl mesti lauk, jei priemonę jau turite, neverta. Aš savą naudojau karantino metu, kaip saulės buvo labai mažai ir buvome tamsoje, o ir dirbau namuose. Taip pat galima sunaudoti rankoms, kurioms irgi reikia apsaugos. Atėjus vasarai, laikau jį darbe ir vis pasitepu rankas.

Lietuvos orai, kurie stokoja saulės (tai nereiškia, kad debesuotą dienos jos nėra, tiesiog mažiau) leidžia žiūrėti į tai šiek tiek atlaidžiau… bet tokia apsauga nėra pakankama. Tad šia prasme, galima naudoti kaip paprastą veido kremą ir ant viršaus tepti didesnės apsaugos SPF… išmesti neverta, sunaudokite – tai puiki formulė. Deja, nepakakankamai sauganti nuo UV spindulių, o tai irgi labai svarbu.

purito, inci, sudetis, spf

Ar tai tik PURITO problema? 

Pradžioje taip buvo manyta, bet dabar jau aišku, kad ne. Ir ne PURITO kalta dėl susidariusios situacijos. Labai panašu, kad tai industrijos problema ir reglamentavimo Pietų Korėjoje – vidiniai tyrimai šališki ir netikslūs, todėl tai tikrai geras postūmis visoms kompanijoms negailėti lėšų ir užsakyti neprilausomus tyrimus Europoje ir kitur. Tai didelis sukratimas visiems kosmetikos gamintojams daugiau dėmesio skirti patikimiems tyrimams.

Nuolat pasirodo pranešimai ir iš kitų populiarių kompanijų, jog jos stabdo arba nutraukia savo SPF produktų gamybą ir sieks aukštesnių standartų. Melaginga informacija apie UV filtrų efektyvumą nėra tik PURITO atveju, todėl tai didesnė problema.

Ar galima išvis pasitikėti korėjietiška apsauga nuo saulės? 
Šiuo metu reputacija gerokai paprastėjo ir normalu jausti daugiau skepsio. Visiškai suprantama, kad dabar norisi rinktis vakarietiškus, sertifikuotus ir tinkamai vakaruose patikrintus produktus.

Tiesa, tokios kontroversijos būna visur ir tai nėra Azijos problema ar Pietų Korėjos, tokių skandalų būta ir Europoje, ir JAV. Geriausia rinktis gerą reputaciją turinčius gamintojus, kreipti dėmesį į sudėtį, naudajamus filtrus ir jų koncentracijas ir ieškoti kuo daugiau informacijos. Tikiu, kad po tokių įvykių gamintojai stengsis dar skaidriau ir atviriau pateikti informaciją apie sertifikavimą, atliktus tyrimus ir efektyvumo užtikrinimą. Tad svarbiausia dėmesį telkti ties šiais dalykais, o ne gamybos šalimi.

purito, korejietiska, kosmetika, nuo saules, kremas

Dabar jau praėjo daugiau nei pusmetis, ir jau turime žinių, kad PURITO nutraukė gamybą ir gavo nedžiuginančius rezultatus, kad tai tikrai nėra tokios apsaugos priemonė, kokia vadinasi. Pasak PURITO,  jie pilnai pasitikėjo tomis laboratorijomis, kurios atliko tyrimus, gamino patį produktą ir tikėjo jų rezultatais. Ir panašu, kad tai buvo didžiausia jų klaida. 
Vis tik manoma, kad tai nebuvo PURITO tyčinė klaida, bet kiekvienoje istorijoje yra dvi pusės, kurios gali skirtingai interpretuoti tuos pačius įvykius. 

Situacija rimta todėl , kad apsauga nuo saulės yra labai svarbi. Tai ne tik apsaugo odą nuo priešlaikinio senėjimo, pigmentinių dėmių ar kitų problemų, bet ir svarbu odos sveikatai, odos vėžio prevencijai. O ir naudojant rūgštis, retinolius, kurie tik dar labiau populiarėja, oda dar jautresnė saulei, todėl labai svarbu ją saugoti. Ir tai sutrikdė pasitikėjimą tuo, kas teigiama ant pakuotės. Jei negalime pasitikėti ingredientų sąrašu, tuomet kuo pasitikėti?

Svarbiausia, kad pati kontroversija nėra apie tai, kad tai nesaugus, žalingas kremas. Jis saugus, formulė tikrai gera, bet nėra efektyviai atliekantis savo funkciją.

PURITO pranešė, kad kuria naujus produktus, kuriuos testuos nepriklausomose keliose laboratorijose ir surašė, kaip užtikrins saugumą. Lauksime naujienų. 

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones:  http://www.kelionduone.lt/

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *