Uncategorized

Plūduriavimo terapija "Only Good Vibes" studijoje: arba 'Kaip aš tapau vabzdžiu čiuožiku kapsulėje?'

Užsirašiau labai įdomiai procedūrai-terapijos seansui, kur reikės plūduriuoti valandą pridruskinto vandens kapsulėje. Skamba keistai? Tikriausiai. Bet prisiklausiau daug pagyrų, mačiau daug patrauklių reklamų – pagalvojau, kad verta pamėginti pačiai ir įvertinti plūduriavimo (angl. floating) modernią studiją Vilniuje “Only Good Vibes”.
Iš karto pasakau, kad šis įrašas nėra reklaminis ir pati pirkau šią procedūrą, tad ir mintimis pasidalinsiu su Jumis visiškai atvirai. 

Apie plūduriavimą

“Nebūtina būti astronautu, kad patirtum nesvarumą. Paplūduriuoti kosmose gali ir pas mus.” – teigia plūduriavimo studija.
Plūduriavimas – tai terapija, skirta giliam fiziniam, protiniam ir dvasiniam atsipalaidavimui bei organizmo gyvybinių jėgų atstatymui. Plūduriavimo kapsulėje esantis vanduo yra prisotintas magnio druskos (EPSOM) bei sušildomas iki žmogaus kūno temperatūros. Ši unikali kombinacija leidžia žmogaus kūnui plūduriuoti vandens paviršiuje jaučiant tarsi nesvarumo būseną.
Dėl išorinių stimulų nebuvimo pasiekiama nesvarumo būsena, kūnas visiškai atsipalaiduoja, o smegenų koncentraciją nukreipiama kitur, nes nereikia stebėti ir interpretuoti iš aplinkos ateinančių dirgiklių – skatinamas kūrybiškumas, neverbalinis mąstymas, kai kurie žmonės pasineria į dvasines keliones.
Kino ir TV žvaigždės, planetos olimpiečiai ir sportininkai profesionalai, psichologai, kineziterapeutai ir plūduriavimo entuziastai lyg susitarę tvirtina, jog plūduriavimas tampa jų rutinos dalimi, nes yra nepakeičiamas įrankis siekiant: išsivaduoti nuo nerimo, atgauti fizines ir dvasines jėgas, atpalaiduoti kūną ir numalšinti tvyrančias įtampas, pasinerti į gilią meditaciją, priimti svarbius sprendimus, pasiruošti gyvenimiškiems iššūkiams ir stresinėms situacijoms. 
screenshot 2019-01-27 at 22.58.39
Galite paskaityti ir 15min straipsnį apie plūduriavimo terapiją: čia
Mano požiūris į šią procedūrą buvo dvejopas – ir palankus, bet ir skeptiškas. Gal net būčiau labiau linkusi į skepsį, jei ne pažįstamų rekomendacijos ir labai pozityvūs komentarai internete.
Nors iš tikro apie visokias nemedicinines praktikas kalbama vis daugiau. Kartais tai mados reikalas, o kartais tikrai veiksmingos pagalbinės technikos, kurias verta išbandyti, kai kamuoja ligos ar sunkumai. Apie floating (plūduriavimą) padaryta nemažai mokslinių tyrimų, įrodančių jų naudą ir veiksmingumą, apie tai galite paskaityti daugiau čia .

Kodėl nusprendžiau pabandyti? 

Dėl turimų problemų, susijusių su sveikata ir savo gerbūviu. Gal dabar paatvirausiu, bet sergu depresija, nerimo sutrikimu, geriu antidepresantus bei raminamuosius. Esu be galo jautri ir kartais mane aplanko sunkiai pakeliamo juodumo epizodai.
1538450275913Santykis su kūnu labai sudėtingas ir nelabai sveikas – nepriimu jo, kartais net neapkenčiu. To pasekoje, man pasireiškė įvairios psichosomatinės problemos. Pirmiausia, ibs (džs) sutrikimas, kurio dėka pilvą dažnai talžo spazmai, o skrandis visą laiką kaip per apsinuodijimą, nors fizinės aiškios priežasties nėra, o tai lėtinis ir nelabai pagydomas sutrikimas. O ir bent porą kartų per savaitę patiriu saubingas migrenas, kurioms fizinės priežasties irgi neranda, tad mano vidinė įtampa tiesiog reiškiasi fiziniu skausmu ir s tuo tikrai labai sunku. O ir sąrašas čia nesibaigia.
Kas savaitę lankau psicho-terapiją, tad ir kažką alternatyvaus išbandyti įdomu, o kaina beveik tokia pati, kaip mano vienas apsilankymas, kaip pas psichoterapeutę, tad nusprendžiau vieną savaitę pabandyti tokią terapiją.
Man patiko mintis apie ramybę – meditacija iš tikro yra puikus dalykas ir labai noriu daugiau medituoti ir išmokti įvairių technikų. O plūduriavimas žavi tuo, kad kūnas nesvarumo būsenoje, o mano susirgimai dažnai kūniški, net ir tie, kurie susiję tiesiogiai veikiau su psichika. Todėl medituojant sunku atsitraukti nuo savo kūno, nuo jo kvėpavimo, gurgiančio pilvo, nepatogios pozos… Toks plūduriavimas galėtų padėti išspręsti šią problemą ir tikrai pasinerti į ramybės oazę.
screenshot 2019-01-27 at 23.18.44

“Only Good Vibes”

Mano žiniomis, tai vienintelis ir dar neseniai duris atvėręs plūduriavimo salonas Lietuvoje. Jei netyčia klystu dėl savo nežinojimo – pataisykite mane.
“Only Good Vibes” įsikūręs Vilniuje, Smetonos g. 3-49A,
jų darbo laikas 09:00-21:00.
Kontaktai: hello@onlygoodvibes.lt , +370 633 343 04
Vieno apsilankymo kaina 35eu. Pats plūduriavimas trunka valandą, o dar reiktų pasilikti pusvalandį nusiprausimui, persirengimui.
Aš pati pasinaudojau šiuo pasiūlymu ir siūlau Jums – Beta.lt ar grupinis.lt, geradovana.lt  neretai suteikia tokioms procedūroms nuolaidų kuponus, kuriuos galima dovanoti sau ar kitiems.
Čia plūduriavimo valanda kainuoja 28eu vietoj 35eu, tad susitaupo pietums. Tiesa, kuponas galioja už tokią kainą, einant darbo dienomis iki 16h. Kai rašau, kuponas dar aktyvus ir galioja ir jo nuoroda čia .
Jų svetainė: http://www.onlygoodvibes.lt/pluduriavimas
FB: https://www.facebook.com/FloatVilnius/

Prieš procedūrą

  • Patariama bent 6-12 valandų nesiskusti, nes druska grauš, jei bus žaizdelių.
  • pavalgyti bent valandai likus ir lengvai.
  • derėtų bent tądien vengti kofeino, nikotino
  • neiti iškart po plaukų dažymo – bent porą dienų palaukti. Druska gali nuplauti prastai įsigėrusius ar nekokybiškus plaukų dažus.
  • nors plūduriavimo kapsulė yra uždara patalpa, ji yra gana erdvi, o klientas per visą procedūros laiką gali valdyti mechaninį kapsulės dangtį ir bet kuriuo metu nuspręsti jį atsidaryti, išlipti iš kapsulės, jos viduje įsijungti šviesą, atsisėsti. Siekiant patirti didžiausią efektą rekomenduojama plūduriuoti darant kuo mažiau judesių, tačiau judėjimas kapsulėje nėra varžomas ir priklauso nuo kliento.
  • nėsčiosios reguliariai plūduriuoja, tačiau kiekvienas nėštumas yra išskirtinis. Priėš atvykstant būtina pasitarti su gydytoju specialistu ir plūduriuoti tik gavus leidimą.
  • plūduriavimo kapsulėje galima pasirinkti muziką groti visos procedūros metu arba jos visai negroti.

O negaliu tiesiog savo vonioj paplūduriuoti? 
Bent jau tikrai ne tokiomis sąlygomis, kaip studijoje. Vis tik ne kiekvienas namie turi pakankamai didelę vonią, kurioje galima būtų visiškai laisvai gulėti žvaigždės forma, o kad ir be žmogaus, išsitiesusio visu ūgiu, tilptų ir labai daug specialios druskos.
bath_tub-805x503
O ir vandens temperatūrą sunku nustatyti sau tinkamą, o dar vanduo per tą palaimingą valandą juk atšals… Be to, retas savo vonioje galime likti visiškoje ramybėje. Net esant vienam namuose, garso izoliacija nėra tobula – tai kaimynai bėgioja ar grežia, tai kažkas iš gatvės rėkauja.
Savo vonioje galima labai maloniai pagulėti, galima ir drusko įsipilti. Beje, studija teigia, kad po šios druskos oda būna minkštesnė ir švelnesnė, beje druska puikiai skatina gjimą, dezinfekuoja. Pas juos galima už 7eu nusipirkti šios druskos maišelį ir įsipilti sau į grožio vonias. Bet šis nesvarumo būsenos patyrimas yra kita nei valandėlę pagulėti karštoje vonioje namuose. Tai irgi malonu, bet visai kas kita.

Mano įspūdžiai: 

Vos įėjus patekau į prieškambarį, kuriame reikėjo palikti žieminius batus. Dėl tokios tvarkos – centras švarus ir jaukus ir niekas neprineša purvino sniego. Nors atėjau anksčiau – viskas jau buvo paruošta. Dirbo labai maloni mergina, kuri man viską aprodė ir detaliai papasakojo – už tai buvau labai dėkinga, nes viskas tikrai buvo aišku ir nereikėjo nerimauti.
img_4993Nuvedė į kambariuką, kuris gerą valandą bus mano vietos šventovė. Tualetas atskirai, tad į jį reiktų nueiti prieš tai. O jau tam kambariuke – dušas, vieta persirengti ir kapsulė, kurioje gulėsiu valandą. Tokia juoda ir primenanti milžinišką vabalą.
Mane paliko vieną – turėjau absoliutų privatumą. Nusirengiau ir palindau ir po dušu – tą dieną nesidažiau, bet patartina nuo savęs nusiplauti visas priemones, visus kremus, dezodorantus ar plaukų priemones – viską palikti duše. Tada tik šiek tiek nusišluosčiau veidą ir lindau į juodąją kapsulę.
Buvau pasiėmusi maudymosi kostiumėlį, bet jo nereikėjo. Kadangi suteikimas visiškas privatumas – nereikia jokių drabužių. Tik susirišau lengvai plaukus ir viskas. Niekas nevaržo kūno.
img_5002Kai jau įlendu į kapsulę ir darbuotojai girdi tylą, jie išjungia šviesą mano kambaryje. Pirmas dešimt minučių groja muzika – labai rami, negarsi ir raminanti. Kapsulėje yra žalias mygtukas, kuriuo galiu įjungti arba išjungti šviesą pačioje kapsulėje – o ta šviesa labai neryški, lėtai keičianti spalvas ir tokia, kad užtenka matyti siluetus ir susigaudyti, bet tikrai nėra akinanti. Galiu bet kada ją įjungti ar išjungti. Patartina plūduriuojant išjungti ir būti visiškoje tamsoje, bet kiekvienas turi pasirinkimą.
Dar kapsulėje yra ir raudonas – panikos mygtukas, kurio kolkas nėra niekas paspaudęs. Jis tokiam atvejui, jei reikėtų iškviesti darbuotojus, pasidarytų bloga ar apimtų panika. Saugesniam buvimui ir žinojimui, kad, jei prireiks – visada padės.
Ir yra gėlo vandens purkštukas, kuris praverčia, jei netyčia užsimišęs patrini akį ar sūraus vandens patenka į akis ir norisi praplauti, nes nuo tokio druskingo vandens labai graužia. Man taip nutiko ne kartą kapsulėje ir tas purštukas tikrai pravertė. Akims žalos nėra, nebijokit, tik potyris nemalonus. Tądien ėjau su akiniais ir nesidėjau kontaktinių lęšių, su kuriais kasdien būnu, ir patarčiau pasekti mano pavyzdžiu, nes būnat ir užsimerkę, ir gali patekti sūraus vandens…nebent labai prastai be jų matote, bet tada būkite atsargūs ir saugokite akis.
Kapsulės duris valdau aš pati. Tai suteikia kontrolę ir bet kada galiu atidaryti ar uždaryti, kiek noriu. Niekas nestebi, nekontroliuoja. Vardan visiško atsipalaidavimo ir kūno bei vandens temperatūros skirtumo patariama būti užsidarius pilnai, bet vėl gi – kiekvienas gali rinktis, kaip jam geriau ir jaukiau.
img_4996Kai muzika išsijungia – 45min tylos ir visiškos tamsos. Įlindau į erdvę kapsulę – joje vietos tikrai daug ir įvairaus aukščio ar gabaritų žmogus jausis laisvai. O ir joje galima atsisėsti ir nesudaužti galvos į lubas – kapsulė neprimena karsto ir vietos joje tikrai pakankamai daug.
Buvimas kapsulėje mane šiek tiek gąsdino. Nesu klaustrofobiška, bet nejaučiu ir malonumo būti uždaryta į mažas patalpas. Pamenu, kaip nemalonu buvo darant magnetinį rezonansą. Todėl man labai palengvėjo, kai sužinojau, jog galiu pati kontroliuoti situaciją ir net išlipti panorėjus ir atsidaryti duris – todėl bijoti neverta ir nėra ko.
Buvimas pačioje kapsulėje vis tik buvo keistas. Vanduo tave laiko ir guli ant jo kaip ant minkšto čiužinio, pavyko atpalaiduoti net ir kaklą ir kūdikio poza plūduriuoti. Jaučiausi kaip vabzdys čiuožikas, jaučiausi lengva, o taip retai pasitaiko.
Vanduo maloniai karštas, o oda tame tirpale iš tikro tokia glotni ir minkšta lyg būtų muiluota. Vis tik, kai koks lašelis pateko į burną ar ant lūpų – buvo labai kartu ir nepanašu į jūros sūrų vandenį.
Kadangi tai mano pirmas kartas, jis buvo šiek tiek prisvilęs blynas, kalbant apie tai, kiek man pavyko atsipalaiduoti. Labai malonu gulėti ir ramu, bet galvoje vis sukosi vienokios ar kitokios mintys, planai. Po kiek laiko, norėdavosi pakontroliuoti situaciją ir apgraibomis pradėdavau ieškoti rankenos ar žalio mygtuko ir jo neradus šiek tiek supanikuodavau – visai to nejauti, bet nuplūduriuoji šiek tiek giliau į kapsulę. Tada surandi ir supranti, kad viskas gerai, tada vėl atsipalaiduoji.
Kurį laiką buvau visiškai užsidariusi, bet man atrodė, kad trūksta oro. Ten šilta ir kūnui malonu, bet vis norėjosi daugiau oro – gal ne tiek fiziškai, kiek psichologiškai, kad saugiau jausčiausi. Tada prasivėriau kapsulę – taip gavau gaivaus oro iš kambario, bet jaučiau ir vėsos ant iškilusio vandens paviršiuje kūno, todėl jį jaučiau ir nepavyko visiškai “ištirpti” tamsoje ir bent trumpam numarinti visus kūniškus pojūčius, įskaitant lytėjimą. Bet man prasidarius buvo jaukiau. 
Pagulėdavau ramiai, tada pasimuistydavau, tada vėl ramiai. Galbūt kovojau prieš leidimą sau paleisti visą situacijos kontrolę ir atsipalaiduoti. Man tai sekasi sunkiai ir gyvenime,  tad čia buvo reikalingas išbandymas.
Vienu metu pagalvojau, kad “Dieve, čia visą valandą reiks taip gulėti”, bet netrukus pradėjo groti ta pati rami muzika, o jos pasekoje ir kambaryje įsižiebė šviesa. Tai ženklas, kad mano gulėjimo kapsulėje laikas eina į pabaigą ir liko penketas minučių. Tai tarsi žadintuvas, raginantis pradėt rąžytis ir po truputį ropštis lauk. Tada labai nustebau, kad pasirodo visa valanda prabėgo daug greičiau nei maniau. Rodos, aš čia gal dvidešimt ar penkiolika minučių, bet ne – jau visą valandą!  Iš tikro, laiko pajauta pradingsta ir laikas prabėga greitai, tad valanda nėra taip jau ilgai, kaip galėtų pasirodyti.
img_5003Tada išlindau ir ėjau į dušą – išsiploviau galvą, kūną, veidą. Šampūnas, dušo želė ir kūno kremas (Green Feels priemonės ir Margarita dušo želė) buvo duoti. Dar yra ir vatos, šlapių bei sausų servetėlių, ausų krapštukų. Beje, duoti buvo ir ausų kamštukai, jei ausys jautrios ir nemėgstat, kai priteka vandens, bet man be jų buvo jaukiau. Duotas ir pusės litro vandens buteliukas, kurio norėjosi po procedūros. Bei suteikiami rankšluosčiai. Pačiam nieko nereikia turėti.
Išsimaudžiau, apsirengiau, išsitepiau kremu. Buvau visa išmirkusi, sušilusi ir pailsėjusi. Nepaisant to, kad nepavyko visą valandą nejudant išplūduriuoti, vis tiek kūnas po to atrodė lengevsnis ir jaučiausi kaip po ilgo plaukiojimo baseine ir jaučiau malonų fizinį nuovargį. Iš tikro, prieš miegą tokios procedūros būtų tobuliausios.
Jau išėjus, laukė veidrodis su šukomis (net ir jas duoda)  ir fenu. Išsidžiovinau plaukus ir mačiau, kaip oda švyti kaip po pirties. Man padarė arbatos ir pakvietė dar kiek pasėdėti ir atsigerti, šiek tiek pakalbėjom su darbuotoja. Tada atsisveikinau ir grįžau į šaltą ir žvarbią žiemą. Tokie kontrastai nėra labai gerai, kai bandai nesusirgti, bet iš tokio oro pabėgti į tokią procedūrą buvo labai malonu ir gera, o ir terapiška.

Pabaigai:

Man buvo labai įdomu išbandyti kažką naujo. Man patiko privatumas, individualumas ir suteikiama ramybės aura. O ir jausmas, kai vanduo tave kelia aukštyn labai maloniai keistas ir padedantis atpalaiduoti kūną. Tai geras išbandymas sau, o ir dar vienas žingsnelis link susidragavimo su savo kūnu.
Būčiau norėjusi, kad visą valandą išgulėčiau ramiai ir tikrai ištirpčiau erdvėje ir jausčiausi bekūnė, be fizinių juslių, bet tai buvo pirmas kartas, o ir didelė naujovė iš esmės – tad, manau, sekėsi vis tik visai neblogai. Ir buvo malonu. Nepasaint kelių stresinių akimirkų, tai buvo ramybės ir atsipalaidavimo laikas, ne kitaip.
Labai malonus personalas, kuris tikrai rūpinasi, kad tau viskas būtų gerai, papasakoja plačiai apie viską, kas gali rūpėti, neskubina, kai maudausi ir labai draugiškai bendrauja. Pats centras įrengtas labai jaukiai ir gražiai. Maloni dušinė, geros suteiktos priemonės.
Tai buvo pozityvi patirtis. 
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
cropped-img_3594-21.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *