Uncategorized

"Nyx" šešėlių paletės: "Ultimate: multi finish". Keturios spalvos, bet dvylika šešėlių paletėje. ("Electric" ir"Smoke Screen")


Šešėlių paletės yra mano mėgstamiausia kosmetikos priemonė. Neturiu nei atvirų vokų, o ir patys vokai, kaip ir oda, riebūs – na pretenzingi mažų mažiausiai. Bet patinka spalvoti šešėliai ir nieko čia nepadarysi. Savo akių formos nepakeisi, bet svarbu priimti tai ir vis tiek ieškoti tinkančių ir patinkančių priemonių. Visos akys gali būti šešeliuotos, spalvotos ir papuoštos, tad “čia ne man” netinka – kiekvienam tai tinka, tad tiesiog renkiesi, kas patinka, ir eksperimentuoji. Na, tokia įžangėlė.
Bet įžangėlė tinkama tema. nes šiandien noriu pristayti dvi (iš keturių) “Nyx” firmos šešėlių palečių iš “ultimate:multi finish” kolekcijos. “Nyx” turi keturias paletės “ultimate” kolekcijoje, bet tą kolekciją papildė dar keturios šiek tiek kitokio tipo – tai “multi finish” paletės,  reiškia – tai skirtingus efektus išgaunantys šešėliai.
Visose jose rasime keturias spalvas. Bet neapsigaukite – šešėlių iš viso dvylika! Taigi, tai trys skirtingos versijos kiekvienos spalvos. Randame po vieną matinę, vieną “metalic” tipo-žėrinčią ir galiausiai – blizgančią su  matomais blizgučiais.
img_1462
Aš turiu neoninę spalvotą “ELECTRIC” paletę ir šaltų tonų “SMOKE SCREEN” paletę.
Atspalviai tikrai gražūs. Neoninė iškart patraukė mano dėmesį – spalvoms esu neabejinga. O ir patiko, kad tai įdomesni ir mažiau įprasti atspalviai – nėra nieko labai naujo, bet jų kombinacija ir pats atspalvio tonas gana unikalus.
“ELECTRIC”: 

Visos keturios spalvos labai skirtingos – man tai patinka. Ir visi atspalviai tikrai gražūs. Net ir ryški rožinė, kurios įprastai nemėgstu, bet šios paletės dėka pradėjau ją vis dažniau naudoti savo kuriamuose įvaizdžiuose.
Pirma – dangaus žydrynė. Man ši spalva labai patinka. Ji tokia turinti “violetinio” ir “pilko” savyje – nėra per daug ryški ar tai, kaip įsivaizduotume “neoninę” žydrą. Na, šitą mėlyną retai aptinku paletėse, bet tikrai mėgstu.
Antras atspalvis jau primena kažką neoninio – citrininis ir salotinis kartu atspalvis. Jis įdomus ir net savo milžiniškoje kolekcijoje identiško nelabai surasčiau  – būtent savo unikalumu jį ir pamėgau.
Nekenčiu šito rožinės atspalvio – jis man atgrasus, nemėgstu tokių lūpų dažų, bet pradedu jį jaukintis – ant akių jis tinkai gali puikiai atrodyti. O ryški rožinė irgi nėra dažnai pasitaikanti…
Žalsva – jos atspalvis irgi man patinka. Prigesintas, bet ne per daug pastelinis. Na, tikrai sukurtos gražios spalvos.
Galvoju apie tai, kaip jos dera prie mėlynų akių. Tokias turiu aš. Bet įsivaizduoju ir, tarkim, rudas akis ir šitos spalvos prie jų irgi puikiai atrodytų. Tad manau jos universalios. Kaip ir tiks, nepriklausomai nuo odos tono ar tamsumo/šviesumo.

Nuotraukose sunku išgauti aiškius skirtumus tarp “metalic” ir blizgančio atspalvio, bet skirtumas tikrai yra. Antrasis atspalvis žvilga ir nėra matinis, bet tiesiog turi švytėjimo, o trečiasis jau stipriai mirguliuojantis ir su matomais blizgučiais. O pirmasis – visiškai matinis.
Šitos keturios spalvos labai skirtingos, bet kartu derinant labai šauniai atrodo. Vis tik – manau, kad man vis tiek reikia kažkokių tamsesnių spalvų pašešeliuoti virš voko ir tai atrodo kaip puikios spalvos pačiam vokui padengti, bet virš jo sušešeliuoti man norėtųsi kažko matinio ir tamsesnio. Iš dviejų palečių – išeina puikūs deriniai. Bet iš šios vienos – nors tikrai gražūs – jausčiau trūkumą. Tai puiki paletė, bet iš jos vienos daug tenkiančių variancijų nesukursi. Vis tik – turim keturias ryškias spalvas. Bet priklauso, ką mėgstate ir gal Jums būtent to ir pakaks – tai gana subjektyvu. Žydra ir geltona-salotinė matinės buvo kremiškesnės nei rožinė ir žalsva – tad nuo atspalvio irgi priklauso, nors kokybės skirtumas nežymus.
Kalbant apie šios paletės kokybę – pigmentacija nebloga. Ne kartą juos naudojau ir išbandžiau – tikrai nereikia vargti ar šlapinti šepetėlio, kad ant voko pasirodytų. Matiniai atspalviai man atrodo šiek tiek sausoki ir tada pigmentacija mažesnė arba reikia sluoksniuoti, tad jie nėra mano mėgstamiausi – nėra blogi, bet tikrai esu dirbusi su geresniais matiniais atspalviais. Žvilgantys šešėliai mano turbūt dažniausiai naudojami – jie tikrai pakankamai kremiški ir pigmentuoti. Treti blizgūs irgi paliko gerą įspūdį. Jie labai tinka paryškinti vietas prie ašarų kanalo ir pradžią voko – atidaro akį, o jei per vidurį voko – paapvalina, padidina. Na, kiekvienas ras norimas technikas. Ant rankos man spalvos atrodo prasčiau nei naudojant ant akių. Vis tik matinės, nors ir turi pigmentacijos, man stokoja kremiškumo, kuris leistų gražiau sklaidytis ir suteiktų dar daugiau pigmentacijos. Bet apibendrinant – kokybe likau tikrai patenkinta.
Pati idėja – trys skirtingi efektu  to paties atspalvio šešėliai labai įdomu ir, mano nuomone, labai vykus. Taip, atrodo, kad mažai atspalvių, bet iš tikro labai šaunu turėti įdentiško atspalvio ir matine, ir blizgę spalvą. Skirtumas tarp visų jų tikrai yra ir galima sumąstyti šaunių kombinacijų – kai su matine apatinio voko liniją padažai, o vidurį voko su to atspalvio blizgiais šešėliais padengi…na, tikrai galima visokių variacijų sugavoti ir man tai atrodo labai šaunu.
Čia nuotraukoje naudoju “NYX” matte liquid eyeliner (black – juodą), kuris man labai patinka. O ir matosi, kad virš voko panaudojau šiek tiek rudos iš kitos paletės.
img_1737
“SMOKE SCREEN”

Na, ne visi mėgsta itin spalvingas paletes, kokia buvo pastaroji. Tad gal labiau patiks ši? Žinoma, ir ji nėra. pati natūralaliausia pasaulyje, bet tikrai galima kurti labiau įprastus ir ž(i)emiškesnius tonus. Atspalviai gražūs ir dera tarpusavyje. Spalvų darna ir gamos man šioje kolekcijoje tikrai patinka.
Čia randame itin švelniai rožinę. Man jos matinis šešėlis atrodė sausokas ir toks šviesus, kad ant voko tiesiog dingtų. O ant tamsesnės odos, dėl kremiškumo stokos, manau,  irgi neatrodytų labai puikiai. Bet galiausiai pajaučiau, kad jis naudingas. Nes, kai norėjau “sublendinti” visus kraštus ir palyginti šešeliavimą, tai šepetėliu paimdavau šios matinės spalvos ir ji pasitarnaudavo, kaip šviesi kūno spalva – skirta maskuoti, lyginti, bet tik tokią jos naudą įžvelgiau. Užtat, žvilganti spalva jau graži ir subtiliai švyti ir atrodo gražiai ant voko – ją naudoju dažnai. Gražiai atrodo akies pradžioje, pradedant nuo ašarų kanalo. Tikrai atveria akį ir nesunku kurti gražius perėjimus. Gražiai dera su daugybe spalvų. Visos kitos spalvos tamsokos šioje paletėje, tad rožinė atlaiko frontą ir, jei naudosime tik šią paletę, be jos pilno įvaizdžio nesukursi (bent tokio, kokio aš norėčiau). Vis tik ši paletė jau pakankama, kad užtenktų tik jos visam akių makiažui sukurti. Tik man visose variacijose prireiktų šios rožinės – vis tik reikia šviesaus atspalvio, kad jis sukurtų tam tikrą kontrastą. Nebūtinai, bet aš tokią techniką mėgstu. Tai tikrai individualu.
O blizgiausią rožinę tai labai pamėgau – ašarų kanalą pablizginus atrodo puikiai ant mano pabalusios odos. Ir tikrai gražus, kremiškas pakankamai atspalvis, prie kurio vis sugrėžtu… Tikrai džiaugiuosi, kad tai toks šviesus rožinės atspalvis – jis tikrai puiki atsvara kitoms šios paletės spalvoms, kurios tamsokos.
Matinė violetinė man per sausa. Vis tik matiniai šešėliai man čia atrodo, kaip silpnoji grandis. Nors pati matinius šešėlius tikrai mėgstu. Ją naudoju ir ji pigmentacijos turi, bet sausi šešėliai tepasi netolygiai ir juos sunku sklaidyti. Violetinė man didelio įspūdžio nepaliko. Naudoju ją detalėms ir pašešėliavimams, bet kaip pagrindinio akcento nenaudoju. Blizgios spalvos vėl gi patiko labiau ir atrodė puikiai.
Jūrinė spalva tikrai puiki. Beje, mano mėgstamiausios spalvos violetinė ir štai tokia mėlynai žalia, kurią vadinu “jūrine”. Dėl tokios kombinacijos ši paletė ir patraukė. Jos ir matinė man paliko geresnį įspūdį nei kitų atspalvių – tikrai visi buvo pigmentuoti ir neblogai sklaidėsi, tepėsi. Graži splava ir nebloga kokybė.
Bronzinis atspalvis – tokią rudą matinę visada rasi, kur panaudoti, nors, kita vertus, ją rasi daugumoje palečių. Su ja lengva sukurti šešėlius ir patamsėjimus – labai universali spalva. Žinoma, kalbu apie šviesią odą ir savo patirtis. Mano galva, ji stokojo kremiškumo ir buvo sausoka, bet naudojant ant akių darbą atliko neblogai. Kitos dvi bronzinės spalvos – gražios ir ant akies atrodo gražiai. Tik čia vienintelis atspalvis iš šių dviejų palečių, kuriame antra ir trečia spalvos (žvilganti ir blizgi) pasirodė labai panašios. Skirtumas minimalus ir man norėjosi, kad jos būtų skirtingesnės. Abi gražios, bet kontasto trūksta.


Pasidalinu dar keletu pavyzdžių iš interneto platybių, kurios galbūt Jus įkvėps: 


USP_influencer-images_Desktop_USP05
Sudėtis: Dimethicone, Calcium Sodium Borosilicate, Nylon-12, Cyclopentasiloxane, Trimethylsiloxysilicate, Magnesium Stearate, Alumina, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Tin Oxide, Aqua / Water / Eau, Triethoxycaprylylsilane, Silica, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, May Contain / Peut Contenir (+/-): Yellow 5 Lake (CI 19140), Blue 1 Lake (CI 42090), Ultramarines (CI 77007), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Manganese Violet (CI 77742), Titanium Dioxide (CI 77891), Mica.
Sudėtis nekenksminga ir nėra nieko, kas keltų susirūpinimą. Vis tik tai ES nuostatus atitikanti kosmetika – nereikia nerimauti. Akių man nedirgino, nedažė odos ar dar ko – bėdų nebuvo. Išsilaikė ant vokų tikrai neblogai, neišblukdavo po valandos ir vakare dar laikydavosi ryškiai, nepaisant riebių vokų. Žinoma, aš naudoju šešėlių pagrindą. Jį užfiksuoju sausa pudra ir tada tepu šešėlius. Tai padeda jiems ne tik ilgiau išlikti, bet ir tolygiau teptis.
Kaina: “Nyx” puslapyje 18 JAV dolerių (15,56 eu). Tiesa, Lietuvoje pirkau gerokai brangiau – “Nyx” parduotuvėje Vilniuje paletė kainavo berods 22eu. “Douglas” šių palečių kaina irgi apie 22eu. Lietuviški antkainiai siutina, žinau… Skirtumas tikrai nemenkas. Labiau apsimoka siųstis ar prigriebti per kokį išpardavimą. Vis tik paletė brangoka. Pagalvoji, kad gauni ne tiek daug spalvų, o kaina nemaža. Ji glumina. Na, aš manau, kad 15eubūtų maksimumas, koks man atrodytų tinkamas, atsižvelgiant į kokybę, kokios tai firmos produktas ir panašiai. Kaina jau ir tai šiek tiek užkelta, o kai lietuviai uždeda antkainius tai viskas atrodo dar prasčiau. Tai mane labiausiai gluminanti dalis, kalbant apie šias paletes.
“Nyx” kosmetika yra nebandyta su gyvūnais, kas labai šaunu ir sveikintina – tai viena iš priežaščių, kodėl šią kompaniją mėgstu. Dalis “Nyx” produkcija veganiška, bet dėl šių palečių nesu tikra – internete galima rasti sąrašus “Nyx” veganiškų produktų, juose šių palečių lyg ir neužmačiau, bet vertėtų pasitikrinti, jei naudojate tik veganišką produkciją.
Verdiktas: Manau, kad jos tikrai neblogos. Naudoju jas ir man patinka tiek pati idėja, ir atspalviai ir pati šešėlių kokybė nebloga. Yra prie ko prikibti, bet kimbu todėl, kad esu išbandžiusi tiek palečių, kad esu radusi man labiau patikusių matinių šešėlių. Šie pasirodė sausoki. Bet ant akių atrodo gražiai, spalvos dera ir išlieka ant vokų. Man patiko. Nesupykčiau, jei mano kolekciją papildytų ir likusios šios serijos paletės. Labiausiai gluminanti dalis man yra kaina. Vis tik atspalvių negauni tiek daug, nėra veidrodžio ir tai įprasta nyx paletė – pakuotė paprasta ir man ji tinka ir patinka, bet tikrai priemonė turėtų būti pigesnė. Aš už šias paletes sutikčiau mokėti iki 15eu. Manau, kad tiek sumokėti verta, jei tie atspalviai traukia. Bet ar tai paletės, kuros turėtų papildyti kiekvieno lentyną ar stalčių? Nemanau. Man jos patinka ir džiaugiuosi jomis, bet pulti bėgti pirkti nerekomenduoju, nes nepasirodė tokios tobulos ir kremiškos, kad sakyčiau, jog verta. Jos geros, priklausomai, ko norim ar tikimės, bet ar pakankamai geros? Kiekvienas nuspręs pats.
Mano įvertinimas: 8,5/10
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/
cropped-img_3594-21.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *