Serumai,  Veido odos priežiūra

Marion “hyaluron hydration” – drėkinantis veido serumas su hialuronu. (Detali sudėtis, analizė ir apžvalga.)

Šiandien atskirą įrašą noriu paskirti naujam “pabaigtukui” – vos šiandien išspaudus pusę lašelio likusios priemonės, supratau, kad laikas aptarti lenkiškos “Marion” firmos serumą veidui su hialurono rūgštimi.
Pirkau Droge, kainavo apie 4eu. Stiklinis buteliukas, 20ml tapos, su pipete. Parduodamas dėžutėje. Šiandien kabėsiu apie “hyaluron hydration”, bet “marion” turi dar berods dviejų rūšių veido serumus, skirtus nuo senėjimo ir nuo raukšlių.

Labai maža kaina stebina. Veido (plius kaklo, dekolte srities) serumai dažniausiai stipriai kerta per piniginę. O štai atsirado “marion” ir tokio buteliuko tikrai net aktyviai naudojant mėnesiui ar porai mėnesių mažiausiai pakaks. Dar ir pakuotė tikrai nėra prasta – stiklinis buteliukas, stiklinė pipetė – tikrai nekilo jokių rūpesčių ar problemų naudojant produktą nuo pradžios iki galo (na gal paskutinius lašus tik jau su pipete sunkiau buvo pasemti).

Žada, kad drėkins, maitins veido odą. Tinka visiems odos tipams. Galima naudoti ir ryte, ir vakare – galima du kartus į dieną. Atrodo kaip švelnus produktas drėkinti odą, padėti jai gauti drėgmės, atgauti elastingumą, mažinti odos nuovargį, papilkėjimą, šerpetojimą.

Galiu pasidalinti savo asmenine patirtimi – labai likau patenkinta šiuo produktu, tad vos įpusėjus turimą buteliuką per nuolaidas pagriebiau dar vieną (dabar pravertė, nes dėžutę galėjau pafotografuoti). Tai reiškia, kad tikrai produktas pasirodė esąs vertas tų 4eurų.
Naudojau ne kiekvieną dieną, bet tikrai pakankamai dažnai. Užteko tikrai kokiems trims mėnesiams, gal net daugiau.
Mano oda riebi, tad negaliu kalbėti vardu tų, kurių oda itin sausa. Man patiko serumo lengvumas – veidas nebuvo riebus, nebuvo plėvelės efekto, jokio lipnumo. Greit įsigerdavo, nereikdavo ilgai laukti, kol galėsiu tepti kremą.
Net ir riebiai odai reikalingas drėkinimas – ypač kai riebiai odai skirtos priemonės gana agresyvios, su akne kovoju rūgštimis, kaukėmis, moliu…tai gali išsausinti odą. Ji gali būti tiebi, bet dehydratuota – praradusi vidinę drėgmę. Tad visada stengiuosi savo odą tinkamai drėkinti. Todėl neturiu jokių sausų plotelių.
Pats serumas skystokas – šiek tiek tirštesnis nei vanduo, bet nėra gelio tekstūros. Aš su pipete uždėdavau lašelį ant kaktos, po vieną ant skruostų ir ant smakro. Kadangi priemonė skysta, to pakakdavo visam veidui ir kaklui, įtrindavau serumą be jokių sunkumų ir jis greitai įsigerdavo. Nepaliko jokio riebumo pojūčio, nėra aliejinis, todėl mano odai labai tiko.

Kovoju su spuogais, akne, inkštirais…mano oda maištauja, kai tik randa progą. Bet šis serumas man tikrai nepablogino odos būklės, nekimšo porų, nepadaugėjo bėrimų. Po jo oda neišsausėdavo, buvo švelni ir lygi. Tepdavau kremą po serumo. Tada labai tolygiai tepdavosi visos skystos pudros ir makiažo priemonės. Oda elastinga ir pamaitinta. Nemanau, kad šis serumas labai pakeitė mano odą, bet kadangi tai nebuvo mano probleminė srytis, jis padėjo man padrėkinti odą, palaikyti ją elastingą, nedirgino odos ir negrauždavo, prisidėjo prie išsausėjusios odos prevencijos.

Neturėjo ir stipraus kvapo, nedirgino, nedegino odos, negraužė.
Manau, kad ypač sausai odai jis pasirodys per mažai drėkinantis ir “silpnas”, bet vis tiek bus naudingas idant makiažas teptųsi tolygiau. Už tokią kainą sunkiai rasite serumą, kuris drėkins. Bus pagalbinis mediatorius tarp toniko ir veido kremo.

Vis tik, patariu neapsigauti ir nepamanyti, kad tai hialurono serumas. Tai serumas su healiuronu. O skirtumas tikrai yra. Hialuronas yra odai identiška rūgštis, efektyvus drėkiklis. Jo molekulės būna įvairaus dydžio – kuo mažesnė molekulė, tuo į gylesnius odos sluoksnius gali prasiveržti. Taip pat ant hialurono serumų atkreipkite dėmesį ir į molekulių dydį ir į pačio hialurono koncentraciją. (2% jau būtų tikrai pakankamai didelė)
Čia nematau nei molekulių dydžio, nei hialurono koncentracijos – tad tai tikrai nėra hialurono serumas. Hialuronas yra brangi medžiaga ir serumai su didele jos koncentracija kainuoja tikrai daug daugiau. Geras hialurono serumas už 20eurų jau būtų labai pigus radinys. Bet vėl gi, ne visada kaina tolygiai didėja su kokybe. Vis tik “marion” tikrai nepretenduoja hialurono serumu nurungti tų, kurie kainuoja apie 50eurų. Deja, čia giluminius audinius veikiančio hialurono nerasite. Tik kažkiek jo sudėtyje, kad drėkintų.
Tai nereiškia, kad serumas iškart nieko vertas. Tiesiog tikrai netapatus ir nepateisins jūsų lūkesčių, jei visur ieškote būtent hialurono serumo. Turiu nuvilti.
Vis tik šuo serumo sudėtis pilna efektyvių drėkiklių, kurie potencialiai gali padėti odai neišsausėti ir gerinti paviršinę būklę. Stebuklo nesitikėkite ir rinkitės Jums tinkamiausią produktą.

Serumas – vendens pagrindu. Todėl, kaip minėjau, tinka ir riebiai odai, nepalieka riebumo pojūčio.
Methyl propanediol – saugus tirpiklis.
Sodium hyaluronate – štai ir garsioji hialurono rūgštis, tad pavadinimas nemeluoja. Ji sudėtyje trečia, tad jos tikrai yra ne tik lašelis. Vis tik, įtariu, kad molekulių dydis nėra labai mažas ir koncentracija nėra tokia didelė, kad skverbtųsi giliai. Vis tik tikrai turėtų efektyviai drėkinti paviršinius odos sluoksnius. Už tokią kainą, kad išvis randame čia hialurono yra neįtikėtina.
Toliau randame ir Pantenolį! Tai provitaminas B5, kuris efektyviai drėkina, pasižymi gydomosiomis sąvybėmis. Pantenolis yra ypač gerai pažeistai odai, sudirgusiai ir surangėjusiai. Pati pantenolio tepalą tepu pasidarius tatuiruotę, nusideginus, nusibrozdinus ar besigydant žaizdeles nuo vabzdžių įkandimų.
pentylene glycol – saugus drėkiklis, minkštiklis. Pasižymi antibakterinėmis sąvybėmis.
Glicerinas – daugumai pažįstamas populiariausias efektyvus drėkiklis. Rasite praktiškai visuose drėkinamuosiuose kremuose. Pati pigiai nusiperku glicerino ir įsilašinu į savadarbes molio kaukes. Tinka ypač išsausėjusioms rankoms po darbų ar šalčių, kulnams…
fruktozė – saugus drėkiklis.
Urea – šlapalas, kuris ir drėkina, ir gydo, ir skatina odos regeneraciją, minkština odą, veikia antibakteriškai.
Citric acid – citrinos rūgštis padeda reguliuoti pH, sugeria kvapus, keratolikas. Saugus ingridientas.
Sodium hydroxide – tai natrio hidroksidas, kuris reaguliuoja pH, denatūrantas. Randu jo daugumoje kosmetikos priemonių, bet jis gali dirginti odą, potencialiai toksiškas. Kolkas pirma sudėdamoji dalis, kuri man nepatinka. Bet jau visas medžiagas, kurių koncentracija serume didžiausia, peržiūrėjome ir nieko blogo ar žalingo, kemšančio poras neradau tai šoku laimės šokį.
Maltose – saugus drėkiklis, kondocionuoja odą.
Sodium pca – saugus antistatikas, drėkiklis, kondicionuoja odą.
Sodium Chloride – ne kas kita kaip druska. Druska veikia antibakteriškai, reguliuoja klampumą, mažina tankinį turį. Bet, kaip žinot, druska gali sausinti odą, gali kimšti poras ir dirginti, bet kadangi čia jos koncentracija maža, nemanau, kad reikėtų dėl to išsigąsti. Nebent oda labai jautri.
Sodium lactate – natrio laktatas – saugus keratolitikas, drėkiklis.
Trehalose tai augalinis cukrus. Visiškai saugus drėkiklis, drėgmę palaikanti medžiaga.
allantoin – net gi labai naudingas ingridientas. Mažina alergines reakcijas, sudirgimus. Ramina sudirgusią odą. Saugus komponentas, veikia priešuždegimiškai ir antialergiškai. Ramina ir saugo odą.
Glucose – gliukozė yra saugus komponentas, drėkinantis odą. Kondicionuoja.
arganų aliejaus ekstraktas, kuris naudingas odai, nekemša porų, efektyviai drėkina ir tinka visiems odos tipams.
isomalt – saugus drėklis, kuris didina tūrį.
Lecithin – lecitinas tikriausiai jums girdėtas drėkiklis. Efektyvus, saugus ir identiškas odai. Skatina odos atsinaujinimą, minkština, drėkina ir lygina odą.
sodium benzoate – saugus konservantas.
Coceth 7 – organinis saugus emulsiklis.
ppg1-peg9 lauryl glycol – tai emulsiklis. Vidutinio saugumo, bet tik todėl, kad pasitaiko pavojingesnių priemaišų.
Castor oil ricinų aliejus. Drėkina ir kondicionuoja odą.
Toliau kvapikliai – galimi dirgikliai, bet tik potencialiai, nes nebūtina įvardinti to, kas slepiasi po “parfum”.

Viename tinklapyje radau lentelę su sudėtinių dalių įvertinimais, bet ji šiek tiek skiriasi nuo mano tyrimo, bet gal pravers.
Kaip bebūtų, aš geraja prasme nustebau dėl suėties, nes medžiagos, kurių koncentracija didžiausia serume, tikrai turėtų efektyviai drėkinti ir puoselėti odą, padengti ją makiažui, kuris nesiteps plėmais. Tikrai puiki priemonė už tokią prieinamą kainą! Ar ji atstos brangiausius serumus – tikrai nebūtinai, nes juose gali būti gilesnius sluoksnius veikiančių naudingų medžiagų. Bet tuo pačiu esu mačius daugybę daug brangesnių priemonių prastesnių už “marion” serumą, tad tokia kaina nėra prastos kokybės sinonimas.
Priemonė turėtų nekimšti porų ir ne erzinti odos – siūlau pabandyti ir pažiūrėti, ar patiks. Pati rekomenduoju, ypač norint kažko nebrangaus, kasdienio ir lengvo, ne agresyvaus. Pati pirksiu dar tikrai ir džiaugiuosi pagalia nuodugniai ištirinėjus šią priemonę, nes kartais geras ir malonus efektas slepia prastą sudėtį, silikonus, kurie tik laikinai padeda estetiniam vaizdui, o laiko bėgyje net kenkia odai…
Tad ramia širdim naudosiu toliau, rekomenduosiu visiems, kas ieško tokio tipo produkto ir mažiau klausysiu tų, kurios sako, kad pigios priemonės visada yra žalingos ir nevertos dėmesio. Tikrai ne visada tai galioja, korialeciniai dėsniai,  turi daug išimčių…
Kas tinka vienam, gali netikti kitam. To irgi nepamirškime. Oda gali būti alergiška tam, kas kitam nekelia jokio odos dirginimo. Tai svarbu prisiminti 🙂
kaip jums? Bandėt? Patiko ar nepatiko? Labai įdomu išgirsti, kokias patirtis turėjo kiti.
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *