kaukės/serumai/balzamai,  Plaukų priežiūra

“Margarita ” plaukų balzamas su kviečių baltymais (dažytiems plaukams)

Dar vienas pabaigtukas – šį kartą tai lietuviškas “Margarita” plaukų balzamas su kviečių baltymais, skirtas dažytiems plaukams.

Aprašomas šitaip: 

„Margarita” plaukų balzamas saugo plaukus nuo išsausėjimo, lygina pažeistą jų paviršių. Kviečių baltymai maloniai gaivina, maitina ir drėkina galvos odą, o plaukams suteikia švelnumo. Užtepus ant ištrinktų plaukų palaikyti 1-2 minutes, išskalauti tekančiu vandeniu. Balzamu perskalauti plaukai tampa paklusnūs, lengvai šukuojami, nesielektrina. Patikrinta dermatologų.

Ir kaip? 

Tai labai paprastas, elementarus balzamas plaukams. Mano seneliai naudoja vien “Margarita” produkciją ir vis prašo, kad papildyčiau jų atsargas. Kažkaip jų kosmetika mūsų šeimai tinka ir patinka, niekam neteko patirti jokių neigiamų reakcijų ar nusivilti, o kainos nedidelės, užrašai lietuviški ir aiškūs senesniam žmogui, kuriam tarp daug užsienietiškų buteliukų lengva pasimesti.

Būdama sodyboje beveik keletą savaičių, naudojau būtent šį “Margarita” balzamą plaukams ir jį pabaigiau, kartu su “Margarita” dilgelių šampūnu, apie kurį vėliau. Namuose irgi turiu ne vieną “Margarita” produktą, tad jau ganėtinai ilgai bandau ir naudoju šias priemones, tad irgi bandžiau tikrai ne pirmąjį kartą.

Priemonės tekstūra balsva, labai įprasta plaukų balzamams. Jis pakankamai lengvas, bet drėkina neblogai, plaukai nesivelia ir būna švelnūs. Drėkina labiau nei kiti  “Margarita” balzamai su alaus mielėmis ar dilgelėmis, bet tikrai nėra sunkus ir nesuteikia  stipraus kaukės efekto. Kai kuriems, tokio drėkinimo gali nepakakti.

Aš naudojau tik jį duše, o vėliau naudojau nenuplaunamas priemones plaukams (taipogi “Margarita” nenuplaunamą balzamą) ir plaukų aliejuką. Jei nenaudočiau papildomų priemonių, man efektas būtų per silpnas, nes mano plaukai riebūs prie šaknų, bet balinti ir dažyti, tad per ilgį tikrai sausi ir jiems reikia papildomos pagalbos. Bet kartu su aliejukais ir kitom priemonėm – atitiko lūkesčius ir plaukai laikėsi tikrai ne ką prasčiau nei naudojant daug brangesnias priemones, po kurių visada irgi naudoju ir nenuplaunamas.

Beje, balzamas kvepia vos vos, skaniai, bet lengvai ir neįkyriai, natūraliai. Labai universalus ir daugeliui įtiksiantis produktas.

Pakuotė

Labai paprasta ir neįmantri – man jų dizainas patinka, labai paprastas ir natūralus, tartum sterilus. Žinoma, priklauso nuo skonio, bet man niekada jis nekėlė jokių neigiamų jausmų ir tas paprastumas netrukdė, nors mėgstu labai įvairaus dizaino priemones ir ne tik minimalistines. O, kaip ir sakiau, mano seneliams tai kaip tik labai patinka ir jiems tai lietuviška, paprasta, švelni kosmetika ir jie pripažįsta tik ją. Tad viskas priklauso nuo pačio žmogaus. Manau, kad “Margarita” formuoja savo įvaizdį teisingai ir tikrai pasiekia savo vartotoją.

Kainos tikrai nedidelės, tad ir nesitikiu ypatingų pakuočių. Balzamai spaudžiamoje tūbelėje, kurios man visai patinka. Sunkiau išspausti nebent, kai jau lieka nedaug produkto. O iki tol, naudoti labai patogu. Tūbelė stabiliai stovi, sandariai užsidaro, lengvai išsispaudžia. O, kai lieka nedaug, aš prakerpu ir išnaudoti likutį. O, jei ir liks to produkto – jis nebrangus, tad kažkaip nelabai ir gaila. Nors, aš stengiuosi tokias pakuotes išplauti ir rūšiuoti į plastiką.

Kur ir kiek?

Nusipirkti rasite praktiškai visur – nuo visų  prekybos centrų, barbora.lt, iki kosmetikos parduotuvių “Drogas”, “Eurokos” – tikrai nebus sunku.

Kiekis: 150 ml
Kaina (barbora.lt):  €1,59 , dabar su didele nuolaida tekainuoja €0,95.
Tad kainos tikrai labai mažos, tad išbandyti verta, o jei netiks ar nepatiks – nieko neprarasite, nes kaina nesiekia net paprastos juodos kavos kainos caffeinne.

Sudėtis

Aqua
Cetearyl Alcohol – minkštiklis, emulsiklis, emulsijų stabilizatorius, klampumo reguliavimo medžiaga.
Coco-Glucoside – PAM, sudaro putas, šalina riebalus.
Glyceryl Oleate – minkštiklis, PAM, emulsiklis, kvepalų ingredientas, kondicionuoja odą
Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate – antistatikas, kondicionuoja odą.
Propylene Glycol – tirpiklis, drėkiklis, klampumo reguliavimo medžiaga.
Glyceryl Stearate SE – lipidas, gaunamas iš glicerino ir stearino rūgščių (SE reiškia save emulsuojantis). Glicerilo stearatas SE yra naudojamas: kaip emulsiklis, minkštiklis, paviršiaus aktyvumo medžiaga įvairiuose kosmetikos gaminiuose, daugiausiai losjonuose, kremuose, kreminėse pudrose, prausikliuose. Glicerilo stearato SE poveikis odai ir sveikatai: ingredientas veikia kaip lubrikantas, jis suteikia odai švelnų pojūtį, minkština, sudaro barjerą, neleidžiantį odai sausėti. Duomenų apie neigiamą glicerino stearato poveikį sveikatai nėra.
Hydrolyzed Wheat Protein – antistatikas, suformuoja plėvelę, kondicionuoja odą ir plaukus.
Sulfated Castor Oil – Sulfonintas ricinos aliejus – drėkiklis, emulsiklis, PAM, valiklis. Gali kimšti poras.
Lecithin – odai identiškas ingredientas,drėkikls, minkštiklis, emulsiklis, skatina odos atsinaujinimą. Naudingas.
PEG-12 Oleate – drėkiklis, tirpiklis, rišiklis, emulsiklis.
Panthenol – Pantenolis, provitaminas B5 – drėkiklis, pasižymi gydomosiomis savybėmis.
5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane – konservantas (galima toksiškas).
Disodium EDTA – saugus konservantas, kompleksionas, klampumo reguliavimo medžiaga.
Parfum (Benzyl Salicylate – UV spindulių absorbentas, kvepalų ingredientas, ES ribojamas, galimai toksiškas, Butylphenyl Methylpropional – kvepalų ingredientas, EU ribojamas, galimai toksiškas, Hexyl Cinnamal – kvepalų ingredientas (EU ribojamas), Linalool – kvepalų ingredientas, dezodorantas, dažnas dirgiklis ir alergenas).

Tiesa, pastebėjau, kad ant mano turimos pakuotės sudėtis šiek tiek skiriasi nuo tos, kurią ką tik išnagrinėjau. Tokia buvo pateikta “Biok” (Margarita) oficialiame puslapyje, taip pat ir barbora.lt – galbūt sudėtis buvo atnaujinta, o mano turima priemonė senesnio leidimo – tai galimas daiktas, nes sudėtyje ant priemonės radau dar tokius ingridientus:

+Citric acid – reguliuoja pH; keratolitikas, kvapų sugėriklis
+Behentrimonium chloride – antistatikas, konservantas, kondicionuoja plaukus (EU ribojamas).
Phospholipids – natūralūs lipidai, kondicionuoja odą.
Glycolipids – kondicionuoja odą ir plaukus.
Sodium benzoate – konservantas, kvepalų ingredientas.
+Potassium sorbate – konservantas
+Vitaminas E

Taigi:

+ Lyg ir nėra silikonų, nėra alkoholio. Kai kuriuose “Margarita” balzamuose ar kaukėse juos rasime, bet čia maloni išimtis. Yra naudingų drėkiklių, plaukus kondicionuojančių priemonių, lipidų. Visi pagrindiniai ingridientai labai paprasti, bet saugūs ir atliekantys savo funkciją.

Ingridientų sąrašo gale mažiau draugiškos medžiagos, daugiausiai aštroki kvapikliai. Dažni, bet gali dirginti. Nors, vis tik dėl jų stipriai neišgyvenu, nes tai nuplaunama priemonė plaukams, kurią tepu nuo plaukų vidurio iki galiuko ir sąlyčio su oda priemonė turi labai mažai (visada po balzamų ar kaukių rekomenduoju gerai nuplauti nugarą). Geriau tų kvapiklių nebūtų, bet tokioje priemonėje juos toleruoti galiu.

Ar  tikrai bus naudinga dažytiems plaukams?

Kažkokių specialių medžiagų, kurie padėtų išlaikyti plaukų spalvą kaip ir nėra. Bet šis balzamas stipriau drėkinantis plaukus, apsaugantis nuo aplinkos poveikio.

Kviečių gemalai labai naudingi pažeistiems, balintiems ir dažytiems plaukams ir tai įrodyta mokslinių tyrimų metu.
Pirmiausiai, hidrolizuotas kviečių gemalų proteinas stiprina plauką ir didina jo elastingumą, kontroliuodamas plauko sausumą ir palaikydamas reikiamą drėgmę. Tad efektyviai padeda apsaugoti plaukus nuo lūžinėjimo.
Taipogi, kviečių gemalai suteikia plaukams minkštumo, ypatingumo švelnumo. Nors jie negali pagydyti pažeisto plauko, bet užpildo tarpus plauko struktūroje (na, taip paprastai tariant) ir aptraukia plauką apsaugine plėvele, tad padeda apsaugoti nuo tolimesnio plauko žalojimo.

Žinoma, kalbama apie patį kviečių gemalų proteiną. Visada iškyla klausimas, ar priemonėje medžiagos pakankamai, kad ji tikrai veiksmingai veiktų? Čia jis nėra vienas pagrindinių ingridientų, bet ir ne sąrašo gale. Tad negalima sakyti, jog šio gamtos turto vos lašelis, bet nereikia ir tikėtis, kad tiek pakaks, jog plaukai pajaustų visą gydomąją galią, kurią kviečių proteinai gali suteikti.
Bet taip, jie tikrai naudingi ir naudojami priemonėse dažytiems ar pažeistiems plaukams ne be priežasties.

Be to, tai  tikrai tinkama priemonė ne tik dažytiems plaukams. Tiks ir visiškai natūraliems – prierašas “dažytiems” šiuo atveju reiškia pažeistiems plaukams, kuriems gali reikti papildomo drėkinimo ir apsaugos nuo skilinėjimo. Ir tikrai ne “tik dažytiems”.

Be to, tai  tikrai tinkama priemonė ne tik dažytiems plaukams. Tiks ir visiškai natūraliems – prierašas “dažytiems” šiuo atveju reiškia pažeistiems plaukams, kuriems gali reikti papildomo drėkinimo ir apsaugos nuo skilinėjimo. Ir tikrai ne “tik dažytiems”.

Verdiktas: 

Ar tai geriausias balzamas plaukams? Ne.
Galima tikrai rasti stipriau drėkinančių, turinčių daugiau naudingų medžiagų, be dirgiklių ir  kvapiklių, su daugiau aliejų.

Bet ar jis yra blogas ir nieko vertas? Irgi ne. Atlieka savo funkciją, plaukai lengviau išsišukuoja, neatrodo sausi ar išsipūtę. Na, tikrai suteikia minimumą, ko galima tikėtis iš plaukų balzamo. Sudėtis irgi neverčia kelti raudonų vėliavų. Nėra tobula, bet nieko tokio, dėl ko nustočiau naudoti.

Jei tai būtų gerokai brangesnė priemonė – sakyčiau, kad neverta. Bet turint omenyje kainos ir kokybės santykį – vertinu labai palankiai – 9/10. Tarp brangesnių priemonių rasite geresnių savo sudėtimi ir efektu, bet už tokią kainą tai vienas geriausių pasirinkimų plaukų priežiūrai. Norintys kažko paprasto, efektyvaus ir pigaus tikrai bus patenkinti. O papildomai palepinus ilgesnius plaukus, ypač dažytus, su aliejumi, tai tikrai padės palaikyti plaukų būklę, neleis jiems tapti šiaudų kupeta.

Jei turite labai sausus plaukus su kuriais sunkiai tvarkotės – nemanau, kad ši priemonė labai patiks. Bet, jei plaukai neįnoringi, reikia kažko paprasto ir atliekančio pagrindines funkcijas – tuomet siūlau išbandyti. Daug neprarasite. O pigi kosmetika tikrai nebūtinai yra bloga ir kenkianti plaukams, kaip kai kuriems žmonėms atrodo.

Jei turite labai sausus plaukus su kuriais sunkiai tvarkotės – nemanau, kad ši priemonė labai patiks. Bet, jei plaukai neįnoringi, reikia kažko paprasto ir atliekančio pagrindines funkcijas – tuomet siūlau išbandyti. Daug neprarasite. O pigi kosmetika tikrai nebūtinai yra bloga ir kenkianti plaukams, kaip kai kuriems žmonėms atrodo. 

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *