Apsauga nuo saulės,  Kremai,  Veido odos priežiūra

“Margarita” apsauginis losjonas veidui ir kūnui nuo saulės SPF 50 (su morkų ekstraktu)

Kokia svarbi apsauga nuo saulės, jau nebekartosiu. Apie jos reikšmę, UV spinduliuotes skaitykite ČIA.
O apie cheminės nei mineralinės apsaugos nuo saulės skirtumus kalbėjau ČIA.

Šiandien kalbėsiu apie cheminiu pagrindu sukurtą kremą, saugantį nuo saulės spindulių žalos.
Tai lietuviškos kosmetikos kompanijos “Margarita” apsauginis kremas su morkų ekstraktu, turintis SPF 50 filtrą.

“Malonaus kvapo losjonas lengvai pasiskirsto ant veido ir kūno odos bei greitai įsigeria. Suteikia apsaugą nuo UVA, UVB spindulių. Tinka naudoti ir suaugusiems, ir vaikams nuo 3 metų tiek vasarą, tiek žiemą. Patogus kelionėse. Dermatologų patikrintas.”

Kiekis: 50ml
Kaina: 5eu. 

Nusipirkti galima prekybcentruose, barbora.lt, vaistinėse, “Drogas”, “Eurokos”. 

Tai nebrangus ir paprastas (net nebūtinai prastas) apsauginis kremas nuo saulės. Apsauga pakankamai didelė ir priemonių, turinčių aukštesnį nei  SPF 50 ieškoti tikrai neverta. Nei kūnui, nei veidui. Bet, nors ir rašoma, kad apsauga plataus spektro ir saugo ne tik nuo UVB spindulių, bet ir nuo UVA, konkretaus apsauginio filtro (jis žymimas: PA+, PA++, PA+++) nėra ant pakuotės nurodyto. Todėl neaišku, kiek esame apsaugoti nuo UVA spindulių. Nors apsauga nuo UVB pakankamai didelė, su UVA gali būti visaip. (Apie UVB ir UVA skirtumus skaitykite ČIA.)

Rašoma, kad tinka ir kūnui, ir veidui. Tinkamas visai šeimai, tad tikriausiai sudėtis turėtų būti gana įprasta ir švelni.

Yra dar du kremai didesnėse talpose 150 ml – SPF 30 ir SPF 20. Tiesa, dalis komentatorių skundėsi, kad tepa drabužius ir palieka oranžines dėmes. Su šiuo man tokių problemų nebuvo. Nors, žinoma, viena komentatorė rašė, kad produktas turi būti pigesnis, nes lietuviškas – tokia logika prajuokino, o ir kaina ir taip nedidelė.

Losjonas (gal net tinkamesnis pavadinimas nei kremas tokiai konsistencijai)  baltos spalvos su šiokiu tokiu oranžiniu atspalviu. Bet lengvai pasiskirsto ir nepalieka jokio balto šydo. Pasiskirsto tolygiai, jokių bėdų su konsistencija neturėjau. Taip pat, priemonė turi šiokį tokį aromatą – gana įprastą, kremišką ir saldoką. Bent jau man – malonų.

Priemonė neriebi ir gana skysta – man patiko, kad kremas neapsunkina, bet neblogai drėkina. Kūnui man jis tikrai tiko ir patiko – tikrai pakankamas ir už puikią kainą. Dėl veido – kiek sudėtingiau. Visi tokie kremai nesidažant man netinka ir ir taip riebus mano veidas tampa dar riebesniu ir prakaituoja, tekėdamas kartu su balsvu kremu…. Bet aš kasdien dažausi ir tokį kremą reikia tepti po įprastos veido valymo rutinos, veido kremo, bet prieš makiažo pagrindą. Užfiksavus kompaktine pudra ir fiksatoriumi.

Bet veidui naudojau kiek nenoriai, nes bijojau, kad nekimštų porų. Gal net priemonė man patiktų, bet psichologiškai vis baiminuosi, kad užkimš poras, o turint aknę ir probleminę odą to noriu mažiausiai.

Sudėtis: 

Aqua – vanduo,
Isopropyl Myristate – minkštiklis, drėkiklis. Labai kemša poras (5/5), gali truputį dirginti.
Octocrylene (Ultraviolet Light Absorber) – UV filtras ir absorbentas. Galimai mutogeniškas.
Butyl Methoxydibenzolymethane – saugus UV filtras.
Ethylhexyl Triazone – UV filtras ir absorbentas.
Tapioca Starch Polymethylsilsesquioxane – klampumo reguliavimo medžiaga, rišiklis, sudaro plėvelę, kondicionuoja odą
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine – UV filtras ir absorbentas, kondicionuoja odą.
Glycerin – drėkiklis.
Cetearyl Alcohol – minkštiklis, emulsiklis, emulsijų stabilizatorius, klampumo reguliavimo medžiaga. Šiek tiek kemša poras ir gali dirginti.
Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane – drėkiklis, sudaro putas, PAM, minkštiklis, kondicionuoja odą.
Tocopheryl Acetate – vitaminas E, antioksidantas, drėkiklis, kondicionuoja odą.
Daucus Carota Sativa (Carrot) Extract – kondicionuoja odą, antioksidantas.
Sodium Stearoyl Glutamate – emulsiklis, minkštiklis, kondicionuoja odą.
Disodium EDTA – konservantas, kompleksionas, klampumo reguliavimo medžiaga.
Xanthan Gum – emulsiklis, rišiklis, PAM, gelifikantas, klampumo reguliavimo medžiaga.
Sodium Polyacrylate – irštiklis, minkštiklis, sudaro plėvelę ant odos, fiksuoja plaukus, emulsiklis.
Phenoxyethanol – konservantas.
Ethylhexylglycerin – minkštiklis, konservantas.
Parfum.

Reziumė: 

  • Deja, antras ingridientas po vandens stipriai kemša poras. Todėl vis tik veidui, turint linkusią kimštis odą, naudoti nerekomenduočiau.
  • Nepaisant to, sudėtis nebloga ir gana paprasta. Kvapiklis pats paskutinis, tad kvepalų irgi nėra daug. Žiūrint į kainą – tai pakankamai neblogas kremas, saugantis nuo saulės. Bet veikiau kūnui, o ne veidui.

Kosmetikos DnR taip pat aptarė šį produktą ČIA. Jų komentaras: ” Pats kremas lengvai pasiskirsto ir gana greitai įsigeria. Sudėtyje yra glicerino bei minkštinančio alkoholio, kurie drėkins, saugos odą nuo dehidratacijos. Morkų ekstraktas bei vitaminas E veiks kaip antioksidantai, saugos nuo laisvųjų radikalų, bei padės išvengti priešlaikinio senėjimo. Priemonėmis, kurios sakoma tinka naudoti vaikams labai dažnai susigundome, nes tikimės švelnios sudėties. Gaila, tačiau priemonėje naudojamas nesaugus UV filtras oktokrilenas, kuris veikia kaip mutagenas, todėl vaikams geriau nenaudoti. Isopropilo myristatas stipriai dirgina odą ir kemša poras, neišvengta ir pavojingo fenoksietanolio, kvepalų, kurie gali erzinti jautrią vaikų odą. Todėl priemonė labiau tiks neproblematiškai, sausai kūno odai. Nepatariu naudoti ant veido, taip pat turintiems aknę ant krūtinės, nugaros ar pečių – šiose vietose geriau netepti.”

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

FB: https://www.facebook.com/kelionduone/

Leave a Reply

Your email address will not be published.