Pamokos,  Veido odos priežiūra

Kuo skiriasi mineralinė ir cheminė apsauga nuo saulės? Kaip žinoti, kurią geriau rinktis? Pliusai ir minusai.

Džiaugiuosi, kad domitės apsauga nuo saulės – tai pirmasis žingsnis į sveikesnę odą ir suvokimą, kaip atsirinkti geras priemones. 
Kviečiu paskaityti įrašą apie tai, kodėl apsauga nuo saulės tokia reikalinga, kuo skiriasi UVB ir UVA spinduliai, ką reiškia SPF indikacijos ir kaip suprasti, ko man reikia. Taip ir apie vitamino D gamybą, naudojant apsaugą nuo saulės ir kitus svarbius dalykus. Kviečiu skaityti: Štai ČIA
Labai paprastas ir neilgas filmukas, kuris padės geriau suprasti viską, apie ką kalbame, tikras pradžiamokslis – ČIA

O šiame įraše pristatysiu, kuo skiriasi mineralinė (fizinė) ir cheminė apsauga nuo saulės, kokie kiekvienos pliusai ir minusai, ingridientai ir kodėl labai svarbu žinoti, ką perki.

Mineralinė apsauga nuo saulės: 

Sudėtinės veikliosios dalys tokios, kaip cinko oksidas (zinc oxide ) , titano oksidas (titanium oxide) ar abiejų kombinacija.

Mineralinė apsauga  sukuria tartum šydą, kuris fiziškai (todėl ir tokia apsauga vadinama mineraline arba fizine anglų kalba) ir neleidžia  spinduliams prasiskverbti –  tokio tipo priemonės veikia atspindėdamos spinduliuotę. Cinko oksidas saugo ir nuo UVB, ir nuo UVA, titano oksidas menkai saugo nuo UVA ir labiau nuo UVB ultravioletinių spindulių.

+ Dažniausiai mineralinė apsauga yra kiek švelnesnė, mažiau dirginanti ir rečiau kemša poras. Tokią apsaugą  galima naudoti  drąsiai ir vaikams. Saugumą ir reguliavimą užtikrinančios organizacijos būtent išskiria tokius ingridientus kaip cinko bei titano oksidus kaip visiškai saugius sveikatai ir aplinkai.

Dažniausiai juos lengva nuvalyti  nuo odos ir tokia apsauga  mažiau atspari vandeniui.

  Mineralinė apsauga dažniau palieka baltą šydą ir ypač dėl to nepatikti gali tamsesnės odos žmonėms. Tokiu atveju galima paieškoti kremo su atspalviu, kuris išspręstų šią problemą. Nepatartina naudoti prieš profesionalią fotosesiją – nes, banaliai tariant, atspindės blykstę ir gali nepavykti nuotrauka – joje veidas atrodyti baltas ar dėmėtas.

– Dažnai brangesnė.

Jei reikėtų rekomenduoti mineralinę apsaugą nuo saulės (tinkančią veido odai): 

Labai daug puikių dalykų teko girdėti apie ši REN kremą Clean Screen Mineral SPF 30 su cinko, titano oksidu ir ryžių ekstraktais. Veganiškas, švelnus ir labai mylimas, besirūpinantis ir žmonių ir aplinkos sveikatos apsauga. Matinis, lengvas, geros sudėties ir neveltui išgirtas, iš UK. Cinko oksido jame net 22%.
Tiesa, jo kaina siekia apie 33 eu. už 50ml.

Kita išgirta priemonė – KOPARI – SPF 30 Sundaze Mineral Face Sunscreen , bekvapis, saugios sudėties, nekenkiantis aplinkai.
Kaina: apie 30 eu. Stipriau drėkinantis nei pirmasis variantas.

Ką galima įsigyti Lietuvoje? Labai puikus variantas yra šis – Australian Gold® Botanical Face Lotion– SPF 50, neriebus ir lengvas. Losjonas sukurtas specialiai jautriai veido odai, todėl yra be aromatų. Papildytas vitaminais ir antioksidantais iš vietinių Australijos augalų, losjonas leidžia Jums mėgautis saule, kaip to norite Jūs, apsaugo nuo ultravioletinių A ir B spindulių ir yra atsparus vandeniui iki 80 minučių. Nepalieka riebumo ir lipnumo pojūčio ant odos. Pirkti galima, įtariu, įvairiose vietose, bet galimybę įsigyti siūlo “Molecule” internetinė lietuviška parduotuvė, kur be nuolaidos ši priemonė kainuoja 32 eu.
Kūnui irgi rasite puikių šios firmos priemonių – PVZ.

Dar vienas variantas, kurį įsigysite daugelyje mūsų šalies vaistinių – AVENE– stipri mineralinė apsauga nuo saulės kūnui ir veidui. Tai EAU THERMALE AVENE mineralinis apsauginis kremas nuo saulės, SPF 50+, 50 ml. Nekemšantis porų, bekvapis. Kaina apie 20eu.

Bioderma siūlo mineralinę apsaugą su atspalviu – Bioderma.

Mineralinį stiprios apsaugos kremą siūlo ir NEUTROGENA

Taip pat galite išbandyti THE ORDINARY mineralinę apsaugą nuo saulės už labai prieinamą kainą.

Cheminė apsauga nuo saulės:

Norėdami suprasti, kaip tokia apsauga veikia, turėtume įsivaizduoti kempinę, kuri sugeria UV spindulius. Tokios priemonės taipogi veikia taip, kad UV spindulius paverčia karščiu ir tada jį išstumia į paviršių.

+ Dažniausiai cheminę apsaugą lengviau paskirstyti ant odos, lengvesnė tekstūra.

+ Nepalieka vadinamojo balto šydo.

+ Juos kiek lengviau maišyti su įvairiomis kitomis odai naudingomis medžiagomis, kaip kad peptidais, lipidais.

Labiau nei mineraliniai produktai kenkia aplinkai ir dabar Havajai (pradeda ir kiti ) uždraudinėja vienus pagrindinių ir dažniausių cheminių apsauginių nuo saulės kremų ingridientų, nes pasirodė, kad jie tiesiog žudo koralų rifus, kurie labai svarbūs mūsų ekosistemai. Uždrausti ingridientai, kurių žala koralams jau įrodyta – oxybenzone ir  octinoxate, bet tai dar nereiškia, jog kiti likę nėra kenksmingi aplinkai, vis dar trūksta tyrimų. Labai rekomenduočiau, važiuojant prie jūros ar vandenyno su savimi pasiimti mineralinę apsaugą nuo saulės arba labai atidžiai peržvelgti sudėdamąsias dalis, nes tai tikrai labai svarbu.

 – Tyrimai apie toksiškumą sveikatai dar nėra baigti – kolkas nepavyko nei ingridientų nurašyti, nei jų išteisinti, bet dalis mokslininkų teigia, jog aktyviosios medžiagos veikia mūsų hormoninę sistemą. Keletas tyrimų parodė, kad ingridientai iš mūsų cheminės apsaugos nuo saulės patenka į mūsų kraują ir yra toksiški. Daug tyrimų rezultatų tikrai nedžiugina, bet verdikto dar nėra.

Odos dirginimas ar tam tikros odos reakcijos dažniausiai atsiranda naudojant būtent cheminę apsaugą nuo saulės, mineralinė būna švelnesnė, tad jautriai odai verta apsvarstyti įvairias galimybes. Cheminė apsauga taip pat dažniau turi ne visiems patinkantį cheminį kvapą.

Oxybenzone – aplinkos tvarkymo grupės taršos prasme įvertintas net 8/10 balu.
Ši medžiaga gali įsiskverbti į odą, jos randama po naudojimo motinos piene. Teigiama, kad ji dažnai sukelia alergines reakcijas, veikia hormonus ir žudo vandenyno pasaulio gyventojus ir ypač koralų rifus.
Octinoxate(arba Octyl `methoxycinnamate (OMC)) – turi 6/10 užterštumo balą. Veikia endokrininę sistemą, greitai sugeriamas ir patenka į organizmą. Po naudojimo randama kraujyje, šlapime, motinos piene.
Octocrylene jautrina odą ir leidžia laisviesiems radikalams negrįžtamai pažeisti ląstelių DNR.
Homosalate(Homomenthyl salicylate, HMS, HS; 3,3,5-trimethyl-cyclohexyl-salicylate) – veikia endokrininę sistemą, gali paveikti hormonų veiklą.  Šis chemikalas taipogi stiprina organizmo galimybę pritraukti į save pesticidus.

Jei reikėtų rekomenduoti cheminę apsaugą nuo saulės (tinkančią veido odai): 

Vienas iš išgirtų tokio tipo apsauginių kremų, saugančio nuo plataus spektro UV – Supergoop – SPF 40, PA+ + + . Labai lengvos tekstūros kremas veidui ir kūnui, sudėtyje gausu antioksidantų. Tai tarsi priemonė  2 in 1 , nes naudoti galima kaip veido kremą ir nereikia atskirai naudoti ir veido kremo ir apsaugos nuo saulės. Be to, šis inovatyvus kremas saugo ir nuo blue light – mėlynosios šviesos, kurią gauname nuo nuolatos naudojamų įvairių įrenginių ekranų. Kolkas apie tai dar kalbama atsargiai ir daromi tyrimai, kiek spinduliuotės gauna mūsų oda, bet įtariu, kad pakankamai greitai jau visi naudosime apsaugines priemones ne tik nuo saulės, bet ir nuo šios spinduliuotės, tad gal verta pradėti saugotis jau dabar? Mokslininkai jau patvirtino, kad mėlyna šviesa daro įtaką greitesniam odos senėjimui, bet dar bandoma išsiaiškinti tikslus poveikio stiprumas.

Labai išgirtas ir šis COOLA Full Spectrum 360° Sun Silk Drops Organic Sunscreen SPF 30 – kaina apie 44eu.
Itin lengvas ir skystas, neapsunkinantis odos ir plataus spektro apsauginis losjonas veidui, taip pat apsaugantis ir nuo mėlynosios spinduliuotės.

Vaistinėje rasite LA ROCHE-POSAY – La ROCHE POSAY – priemonių nuo saulės, kurios kokybiškai saugo nuo UVB ir UVA spindulių.

LUMINOSITY kremas nuo saulės labai tinka į aknę linkusiai odai.

Dauguma kremų, kuriuos rasite prekybos centruose, “Drogas” ar “Eurokos” – būtent cheminiu pagrindu sukurtos apsaugos nuo saulės priemonės. Tarkim MARGARITA ,Sun Balance ,Garnier

Svarbu žinoti:

– Visada svarbu skaityti instrukcijas – visos priemonės turi savas indikacijas, kiek laiko reikia, kad pradėtų veikti, kiek laiko gali būti atsparios vandeniui ir panašiai. Absoliučiai jokios priemonės nėra ir nebegali teigti esančios visai atsparios vandeniui – waterproof – gali būti tik waterresistant, iškart nenusiplaunančios ir jas po kiek laiko reikia tepti iš naujo.

Kokia konsistencija geriausia? Juk būna apsauginių priemonių ir pudros pavidalu, ir purškiamų, ir… Bet patikimiausi yra kremai, nes juos lengviausia kokybiškai paskirstyti. Bent veidui siūlyčiau rinktis kremą, kūnui gali būti ir purškiama priemonė, bet tokia, kurią užpurški ir tada įtrini, o ne tik pasipurški. Nors geriausia rinktis kremus, o kitokio formato priemonės naudoti po kiek laiko, kai reikia atnaujinti apsaugą. Naudojant makiažą po dviejų valandų aš ant viršaus nelabai norėsiu tepti kremą, tad purškiklis ar sausa pudra gali praversti, bet vien tuo apsistoti nereikėtų. O purškiklio su SPF reiktų neįkvėpti, nes tai toksiška, tad kremai visada geriausia ir saugiausia išeitis bent pradiniam aplikavimui.

-Vaikučiams saulėje leiskite būti tik nuo pusės metų amžiaus ir tik tada tepkite (geriausia – mineralinius arba specializuotus) apsauginius kremus. Iki tokio amžiaus organizmas į save sugers kremo ingridientus ir apsinuodys, o ne bus apsaugotas nuo saulės.

-Apsaugos nuo saulės kremai tinka ir aknės kamuojamai odai ir savaime  nesukelia bėrimų. Svarbu pasirinkti sau tinkamą priemonę pagal odos tipą – nesirinkti riebios ir skirtos sausai odai, žiūrėti į sudėtį. Tikrai ne visi kremai kimš poras. Tik labai svarbu visada vakare su prausikliu nuplauti priemonę – apsauginis kremas būna ant odos paviršiaus ir trukdys odai kvėpuoti, jei nenuplausite.

– Norint, kad priemonė tikrai veiksmingai veiktų, reikia naudoti jos pakankamą kiekį. Veidui dažniausiai reiktų naudoti ne mažiau nei ketvirtį šaukšto (1.23 g.) priemonės – visada verta paskaityti instrukcijas, kuriose galbūt rasite dar tikslesnius nurodymus.

Kaip dėl kosmetikos su SPF? 

Kaip minėjau, idant priemonė efektingai saugotų odą nuo ultravioletinių spindulių padarinių, reikia nepagailėti ir naudoti pakankamą priemonės kiekį.

Dažnai rasite makiažo pagrindų, sausų pudrų, turinčių apsaugos nuo saulės filtrų. Bet to tikrai nepakanka, nes tokių priemonių mes naudojame mažesnį kiekį, nei reikia, kad filtrai galėtų apsaugoti odą. Dažniausiai naudojame kokius du pompos paspaudimus, o pagal kiekį reiktų net apie dešimt! Tad reikiamos apsaugos tikrai negauname.

Kada tepti apsaugą nuo saulės? 

Nusiprausus veidą, užtepus visus naudojamus tonikus, serumus, kremus ir leidžiant porą minučių įsigerti priemonėms.
Apsauginį kremą tepam vietoje arba po drėkinančio kasdienio veido kremo, bet prieš tepant makiažo pagrindą ar kitą dekoratyvinę kosmetiką.

Apie viską labai daug smagiai pateiktos informacijos galite rasti ŠIAME filmuke.

O čia galima pasižiūrėti, kaip apsauga nuo saulės atrodo per UV kamerą ir šiek tiek diskusijos: ČIA

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *