Lietuviška kosmetika,  Prausikliai,  Veido odos priežiūra

“Kilig” gaivinantis veido prausiklis su žalia arbata ir šilko baltymais (buvęs “Rasa”: clean effect)

“Rasa” veido prausiklis: clean effect (su žaliąja arbata ir šilko baltymais)

Rasa veido prausiklis su žaliąja arbata ir šilko baltymais, kuris atgimė kitoje pakuotėje, tad rasite šį produktą, dabar jis atrodo ŠITAIP. Tai tas pats produktas, kaip kad “Kilig” clean and fresh: refreshing cleansing gel. (my skin is naked). 

Pirkau jį kažkada savo sausaodei mamai. Ji prausiklio kas dieną nenaudoja, visai nesidažo, bet kartais prireikia, tad buvo paprasta, pigi priemonė, kuri patraukė mano dėmesį.

“pajusk, kaip šis subtilus prausiklis švariai nuplauna odą, leisdamas susigerti vertingiausioms žaliosios arbatos savybėms. sudėtyje esantis hialuronas vienodai švelniai pasirūpina visų tipų oda. tobulai paruošia odą ypatingoms  akimirkoms. dermatologų patikrinta. Natūrali hialurono rūgštis – Cristalhyal – sukuria barjerą, apsaugantį odą nuo drėgmės praradimo.”

Prausiklis labai paprastas – aš jį duše irgi kartais panaudodavau. Kartais pavyzdžiui veidą per dieną prausiu tris kartus (nes noriu gįžus makiažą nusplauti dienos vidury, o vakare vis tiek jau riebi oda, kuriai reikia prausimo) – tada, kad kuo švelniau nuvalyčiau odą, naudoju kažką tokio, kaip kad šis prausiklis. Man jis odos nesausino ir nedirgino, labai kvepėjo (žalia arbata su cukrum) ir pasirodė toks neišskirtinis, bet ir nebuvo prastas. Bet turiu riebią odą, nesakyčiau, kad labai jautrią. Kaip sakiau, mama nenaudojo kasdien, bet, kai naudodavo, tai jai reikėdavo gero drėkinamojo kremo po jo. Kaip ir nieko, bet nelabai jai jis įtiko.

Jau beveik susinaudojo, o ir laikas pažvelgti į sudėtį: 

Aqua – vanduo
Sodium Laureth Sulfate – SLS – PAM, valiklis, sudaro putas, sausina odą ir plaukus; Jei jau bandom vengti net šampūnuose, tai gal veido prausikliuose tuo labiau reiktų?
Coco-Glucoside – PAM, sudaro putas, šalina riebalus;
Glyceryl Oleate – minkštiklis, PAM, emulsiklis, kvepalų ingredientas, kondicionuoja odą;
Cocamidopropyl Betaine – PAM, emulsiklis, tirštiklis, sudaro putas;
Sodium Chloride – klampumo reguliavimo medžiaga, mažina tankinį tūrį; druska labai kemša poras, gali šiek tiek dirginti ir sausinti odą;
Sodium Hyaluronate – hialuronas – identiškas odai drėkiklis, antistatikas, kondicionuoja odą;
Glycerin – drėkiklis;
Camellia Sinensis (Green Tea) Extract – antioksidantas, kvapiklis, drėkiklis, minkštiklis, pasižymi antibakterinėmis savybėmis;
PEG/PPG-120/10-trimethylolpropane Trioleate – drėkiklis, tirpiklis, rišiklis, emulsiklis;
Laureth-2 – PAM, emulsiklis, valiklis;
Citric Acid – reguliuoja pH; keratolitikas, kvapų sugėriklis;
Diazolidinyl Urea – konservantas; dideliais kiekiais toksiškas;
Sodium Benzoate – konservantas, kvepalų ingredientas;
Potassium Sorbate – konservantas;
Parfum

Kosmetikos Dnr komentaras: “Gaila, bet sudėtis nėra švelni – SLES gali sausinti, dirginti ir net kimšti poras. Šio poveikio nepadės išvengti net ir naudingi ingredientai, tokie kaip hialuronas, žalioji arbata ar šilko baltymai. Gera naujiena, kad gamintojas pakeitė konservantų sistemą į saugesnę, tad atnaujinome ir įvertinimą į šiek tiek aukštesnį. “

Normalus, paprastas prausiklis. Bet sausai, šerpetojančiai ar jautriai odai tikrai nerekomenduočiau. Labiau normaliai ar mišriai, norinčiai pigios, paprastos priemonės. Nelabai tiks ir beriamai odai. O ir kasdieniniam naudojimui galima rasti švelnesnių priemonių. SLS sukelia putojimą, bet gali sausinti. Tą patį darys ir druska. Yra keli naudingi drėkikliai, bet jų koncentracija mažesnė ir abejoju, ar jie drėkins pakankamai, jog anuliuotų sausinančių medžiagų efektą.

Kainuodavo apie 4 eu, dabar kaina 7 eu, bet padidėjo kiekis 250 ml (iš 150 ml) ir pasikeitė pakuotė – dabar patogesnė, su spaudžiamu dozatoriumi. Su nuolaidomis gausite maždaug už 5 eu.

Nusipirkti galima prekybos centruose, barbora.lt, Eurokos, Droge, vaistinėse, eurovasitinėje , pigu.lt. ir kitur.

Nėra blogiausias, nėra ir geriausias veido prausiklis. Tiks nelepiai, neprobleminei, normaliai odai. Man daug labiau patiko “Kilig” urban veido prausiklis“gelateria” –  rekomenduočiau pabandyti jį, o ne šitą. Jis be SLS, bet puikiai valo veidą jo nesausindamas, bet ir nepalieka riebumo jausmo – tiko ir mamo riebiai odai, ir mamos sausai. O šio daugiau nebepirkčiau. Vertinčiau 7/10.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

FB: https://www.facebook.com/kelionduone/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *