Kaukės,  Veido odos priežiūra

“Himalaya” valanti veido kaukė su nimbamedžiu, moliu ir ciberžole (purifying neem mask)

Prisiminiau lentynoje bestovinčią ir šiek tiek primirštą valančią “Himalaya” veido kaukę su nimbamedžiupurifying neem mask.

Mane ji patraukė dėl patrauklaus aprašymo ir naudojamų medžiagų, kaip kad turmeric – ciberžolės, kuri turi labai daug naudingų savybių, o retai ją matau kaukių sudėtyse. Be to, kaina labai nedidelė, tad bent pabandyti labai norisi.

“Valomoji kaukė su nimbamedžiu pašalina riebalų perteklių odoje ir reguliuoja riebalų išsiskyrimą, valo užsikimšusias poras ir apsaugo nuo spuogų atsiradimo.

Indiškasis nimbamedis turi antibakterinių savybių, gali padėti išvengti riebalinių liaukų uždegimo ir inkštirų atsiradimo, o kartu su ciberžole gali padėti pašalinti spuogų atsiradimą sukeliančias bakterijas.

Sudėtyje esanti Fullerio žemė vėsina ir lygina odą, gerina jos struktūrą. Reguliarus kaukės naudojimas suteikia odai skaistumo ir spindesio bei užtikrina sveiką jos išvaizdą.”

Na, juk po tokio aprašymo tikrai norisi pamėginti, ar ne? Ypač turint riebią ir probleminę odą, kokią turiu aš.

Įsigyti galite “Droge”, didesniuose prekybos centruose, vaistinėse: Gintarinė, Euro Vaistinė.

Kaina svyruoja, priklausomai nuo prekybos vietos, bet  nesiekia 3 eu. Tad tai tikrai labai pigus produktas – kiekis nemažas, 75 ml. O ir ji tirštoka, tad užteks ne porai kartų.

O galima nusipirkti ir vienkartinę (ar dvikartinę) kaukę – pigu.lt – 2 x 7.5 ml. Kainuos apie eurą per nuolaidas ir verta nusipirkti pamėginimui, o jei patiks, galima bus ir didesnę tūbą įsigyti. Aišku, kai kaina nedidelė – nedaug prarasite ir taip.

“Kaukę tolygiai tepti ant kaklo ir veido odos, išskyrus plotą aplink akis. Po 10–15 min. nuvalyti drėgna servetėle ir nuplauti vėsiu vandeniu. Kaukę naudoti 1–2 kartus per savaitę.”

Ši veido kaukė labai keista – jaučiausi tarsi tepčiau šlapią smėlį ant veido odos. Tokio konsistencija – tartum žemė (na, tai iš tikro žemė) , su šveičiamosiomis dalelėmis. Ir šveičia tikrai pakankamai stipriai, mechaniniu (fiziniu) būdu. Vien dėlto dažnai naudoti nerekomenduočiau – užteks karto per savaitę. Ir nereikėtų poruoti tokios kaukės su veido šveitikliu. Jautriai odai šveis per stipriai, bet šiaip jausmas malonus ir oda po kaukės naudojimo labai glotni ir lygi.

Šiai kaukei sunkiai sekasi stovėti nenaudojamai – greitai konsistencija pasidaro nelabai tolygi,  skystis atsiskiria nuo pačios kaukės masės. Rekomenduočiau sukratyti prieš naudojant. Greitai genda galbūt dėl natūralios sudėties ir tai nėra blogas dalykas – bet galbūt tiesiog formulė su ydomis. Peržiūrėdami sudėtį, pamatysim.

Kaukė šiek tiek graužia odą – ne tiek, kad matyčiau dirginimo ženklus po naudojimo ar negalėčiau kentėti, bet jaučiu perštėjimą, ypač jautresnėse vietose, kur oda plonesnė – tarkim aplink nosį.  Kaukė turi kvapą – ganėtinai keistą ir man sunku jį nusakyti, tartum žolelių, tartum mentolio. Man jis nei labai patiko, nei atstūmė.

Efektas po veido kaukės naudojimo : oda nušveista, lygesnė ir švelni, nebėra jokių nešvarumų ar riebumo, nuvalyta. Vis tik panaudojus odą būtina greitai ir gausiai  sudrėkinti – sausina. Tiks tik riebesnei odai, sausai net nerekomenduoju mėginti.

Aš šios kaukės dažnai nenaudoju todėl, jog man ji pasirodė agresyvoka ir šiek tiek sausinanti – mano odai tokios kaukės tinka, tikrai padeda vakare stipriau išvalyti odą. Bet dažnai naudoti pabijojau. Net ir maištaujančiai odai reikia švelnumo.

Sudėtis: 

Aqua – vanduo
Kaolin – baltasis molis puikiai ir švelniai valo, sugeria riebalus ir neišsausina odos, šveičia odos paviršių.
Melia Azadirachta Leaf Extract – Nimbamedžio ekstraktas – pasižymi antibakterinėmis savybėmis, gali šiek tiek dirginti jautrią odą;
Propylene Glycol – tirpiklis, drėkiklis, klampumo reguliavimo medžiaga, gali dirginti.
Bentonite – koloidinis molis, absorbentas, emulsijų stabilizatorius, klampumo reguliavimo medžiaga; riebiai odai tikras natūralus stebuklas;
Fuller’s Earth – molis, absorbentas, šveitiklis;
Curcuma Longa Root Extract – ciberžolių ekstraktas – tonikas, antioksidantas, dažiklis, veikia antibakteriškai, padeda kovoti su spuogais;
Fragrance
Sodium Methylparaben – vidutinio saugumo konservantas, galimai veikia skydliaukę;
Imidazolidinyl Urea – konservantas (EU ribojamas), galimai toksiškas;
DMDM Hydantoin – konservantas, toksiškas, erzina akis ir plaučius; išskiria formaldehidą, potencialus kacerogenas, toksiškas, erzina akis ir plaučius;
Xanthan Gum – emulsiklis, rišiklis, PAM, gelifikantas, klampumo reguliavimo medžiaga;
Sodium Propylparaben – konservantas, galimai kenkia endokrininei sistemai;
Citric Acid – reguliuoja pH; keratolitikas, kvapų sugėriklis;
Disodium EDTA – saugus konservantas, kompleksionas, klampumo reguliavimo medžiaga;
Sodium Lauryl Sulfate – PAM, valiklis, sudaro putas, sausina odą ir plaukus, gali dirginti;

“Himalaya” teigia, kad jų produkcija natūrali, efektyvi ir saugi. Jie jungia ajuverdos mokymą su moksliniais atradimais.
Ir tikrai naudoja puikius ir veikiančius ingridientus – kaip kad indiškas nimbamedis, ciberžolė ar purvas, moliai. Bet kartu su jais įdeda pigių ir vengtinų konservantų. Jei ne jie – tai būtų puiki kaukė. Na, dar kvapiklis gali dirginti jautresnę odą. Bet bent nėra alkoholio. Produkcija veganiška, netestuojama ant gyvūnų.

Tai miksas tikrai gerų ir tikrai prastų medžiagų. Prastesnių koncentracija gerokai mažesnė, bet kartais užtenka ir šaukšto deguto. Bėda yra konservantai – parabenas ir kiti. Yra daug nesutarimų mokslo pasaulyje:  ar jie tikrai kenkia, ar ne, kiek jie pasisavinami per odą, kokia koncentracija nėra pavojinga… čia naudojami ingridientai yra lesitini Europos Sąjungoje, o ES reguliavimas pakankamai griežtas, lyginant su kitais žemynais. Tad nereiktų sakyti, jog tai labai prasta kaukė, ypač turint omenyje, kad ji nuplaunama.

Bet rinkoje labai daug priemonių, kurių sudėtis saugesnė ir švelnesnė. Ši kaukė tikrai pigi ir tai didelis pliusas, bet… rekomenduočiau nusipirkti gasulo, bentonito ar kito molio ir jį maišyti su natūraliu jogurtu, hidrolatais ar kuo tik norite, įberti truputį ciberžolės ar arbatmedžio aliejaus – tokia kaukė bus nebrangi, o tikrai ne mažiau veiksminga bei saugesnė. Tik, žinoma, terliotis nori ne visi – šis variantas labai ekonomiškas ir nėra labai blogas, bet tikrai turintis trūkumų.

Kosmetikos Dnr irgi aptarė šį produktą, tik jų aprašoma sudėtis kiek skylėta ir trūksta keleto ingiridientų: “Tai molio kaukė su nimbamedžio ekstraktu, pasižyminčiu antibakterinėmis savybėmis. Paprasta priemonė odos paviršiaus šveitimui problematiškai odai. Vis dėlto nerekomenduočiau naudoti kiekvieną dieną, nes pats nimbamedžio ekstraktas dažnai naudojamas gali dirginti, o sudėtyje yra ir daugiau nesaugių ingredientų.”

Rekomenduočiau pabandyti TIK riebiai, probleminei odai. Bet nenaudoti pažeistai ar jautriai, sudirgintai. Ir siūlau nenaudoti dažnai. Paaugliškai odai tiks, o ir piniginės nenuskriaus. Bet vėliau verta investuoti į kiek geresnės sudėties priemones. Labai gaila, nes ši kaukė tikrai turi potencialą. Mielai primokėčiau porą eurų, jei tik būtų naudojami kokybiškesni ingridientai. O ir konservantų daug – tad tektūra greitai išsiskaido ne dėl natūralumo. Deja. Parašyčiau 6.5/10 – jei ne maža kaina, produktą vertinčiau dar prasčiau.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *