Lietuviška kosmetika,  Prausikliai,  Tonikai,  Veido odos priežiūra

“Green feel’s” anti-acne: intensyvaus veikimo tonikas ir prausiklis – šveitiklis probleminei odai (Apžvalga)

Dažniau apžvalgas rašau priemonėms jas pabaigus. Ypač kalbant apie veido, plaukų priežiūros priemones. Kažkaip susidarau įspūdį tik panaudojus ilgiau. Kartais priemonė patinka, o vėliau nebe. Arba atvirkščiai. Kartais smagu aptarti mėginėlius ir pirmą įspūdį, bet visada daugiau svorio ir vertės turi išsamios apžvalgos, gimusios nesiskubinant. Kad ir tada, kai priemonė jau nebe šviežia ir nereklamuojama, užmiršta. Bet man tai visiškai nesvarbu. Ypač, kai minimas priemones dar galite rasti prekyboje.

“Green Feel’s” serijos probleminei odai produktus turiu daugiau nei vienerius metus. Naudojau ne kasdien – buvo laikotarpių, kai nuolat, buvo, kad tik retkarčiais. Nebuvau su šiomis priemonėmis labai nuosekli. Turiu daug visko ir kažkaip atsirado kitų produktų, kurie tapo kasdiene rutina. Prausiklį pastarąjį pusmetį laikydavau duše ir prausdavau juo veidą tik besimaudydama duše. Tonikas buvo kiek primirštas, bet vykdydama project-pan pastarąjį mėnesį ar kiek ilgeliau nusprendžiau naudoti jį kasdien  ir tvarkingai pabaigti. Taip ir nutiko – buteliukus ištuštinau. Ir atėjo laikas apžvalgai.

ANTI-ACNE: INTENSYVAUS VEIKIMO TONIKAS 
probleminei odai

“Trijų aktyvių komponentų kombinacija padeda efektyviai kovoti su jau susidariusiais spuogais bei užkirsti kelią naujų spuogų atsiradimui. Sudėtyje esanti AHA pieno rūgštis padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir skatina atsinaujinimo procesus, jos nedirginant. Alavijų ekstraktas padeda apsaugoti nuo randų susidarymo bei pasirūpina intensyvia odos drėgme. 

Naudojimas: Toniku veidą valyti ryte ir vakare. Jeigu oda jautri, naudoti tik vieną kartą per dieną. Vengti, kad nepatektų į akis. Naudojant kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra pieno rūgšties, rekomenduojama vengti UV spindulių. Kovok su spuogais išmintingai!”

Kiekis – 150 ml
Kaina – iki 5,99 eu (be nuolaidų).
Nusipirkti galima prekybcentriuose, Drogas, Eurokos, barbora.lt, pigu.lt ir kt.

Tonikas bekvapis – turi nebent vos jaučiamą pačių ingridientų, pieno rūgšties kvapą. Bet labai labai minimalų.
Taipogi – bespalvis. Jokių dirbtinių dažiklių. Nejaučiau jokio dirginimo – nebent kokia žaizdelė būtų, tai šiek tiek gali graužti.  Skirtas riebesnei, probleminei odai. Aš tokią ir turiu. Jokio sausinimo nejaučiau, bet toniką naudoju po prausiklio, bet prieš serumą ir veido kremą – niekada tokios priemonės nenaudočiau (ir nepatarčiau naudoti) vienos. Sausai, šerpetojančiai odai tikrai nerekomenduočiau. Tai ne tie ingridientai, kurie reikalingi tokio tipo odai.

Naudojau ir vakarais, ir rytais. Vakare naudoju ir stipresnes rūgštines priemones – varijavau, kartais naudodavau kartą per dieną, kartais keisdavau kita priemone ar leisdavau odai pasiilsėti ir nenaudodavau nieko su rūgštimi, tik drėkindavau. Labiau tiks vakarui, bet, jei naudojate ryte, nepamirškite apsaugos nuo saulės, ypač vasaros metu. Rūgštys jautrina odą ir padaro ją mažiau atsparią UVA spinduliuotei.

Nieko ypač įspūdingo nepastebėjau, bet tonikas patiko. Nenusileido kitiems bandytiems. Padėdavo suvaldyti bėrimus, nekėlė jokių nemalonumų, nuvalydavo nešvarumų likučius, labai tiko valyti kaklui. Tikrai nėra drėkinanti priemonė, bet kartu su tinkamais drėkikliais – odai tikrai nepakenkė.

Sudėtis: 

AQUA* – kosmetikos priemonėse naudojamas vanduo, kuris specialiomis kosmetikos gamyboje naudojamomis technologijomis išvalomas nuo geležies, kalcio ir magnio druskų. Tik itin gryname vandenyje galime ištirpinti aktyvias ir priemonės funkciją užtikrinančias medžiagas.

GLYCERIN* – aktyvus odos drėkiklis, apsaugo odą nuo drėgmes praradimo.

LACTIC ACID* – pieno rūgštis. Šveičia odą, skaistina, skatina regeneraciją . Tai medžiaga naudojama tinkamam priemonės pH išgauti.

ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT* – alavijų ekstraktas ypatingai svarbus gerai odos būklei palaikyti. Jis ramina odą, sulaiko taip jai svarbią drėgmę, minkština, regeneruoja odą ir atkuria jos elastingumą.

SODIUM HYDROXIDE – pH reguliuojanti medžiaga, denatūrantas. Naudingas kalbant apie pH reguliavimą, bet dažnas dirgiklis ir galimai toksiškas. Gali erzinti odą.

BENZYL ALCOHOL* – natūraliai gamtoje randamas arba sintetiniu būdu gaunamas ingredientas, kosmetikoje naudojamas kaip tirpiklis ir konservantas. Benzilo alkoholis taip pat kosmetikos priemonėse yra naudojamas kaip tirpiklis, kvepalų ingredientas, burnos priežiūros priemonė, analgetikas, kvepalų ingredientas ir kvapų sugėriklis. Deja, ingredientas sausina odą ir pažeidžia lipidinį barjerą , yra dažnas kontaktinio dermatito sukėlėjas , todėl jo kiekis kosmetikoje ES yra ribojamas.

Nemanau, kad alkoholis yra absoliutus blogis – tokio tipo priemonėse jis padeda ne tik joms nesugesti ir palaikyti reikiamą tesktūrą, bet ir veikia antibakteriškai. Bet jis gali būti nekenksmingas tik tokiu atveju, jei jo naudojama labai nedidelėmis koncentracijomis ir priemonėse yra pakankamai drėkiklių, kurie neleistų jam atlikti juodo darbo odai. Sausai ir jautriai odai – rekomenduoju rinktis priemones tik be alkoholio. Apskritai, geriau nerizikuoti. Bet kartais priemonės būna tinkamai suformuluotos ir nekenksmingos, bet nebūnant specialistu – sunku žinoti. Stebėkite savo odą ir būtinai po tokios priemonės stipriai drėkinkite ją. Labiau džiaugčiausi, jei šiame tonike alkoholio nebūtų.

DEHYDROACETIC ACID* – saugus konservantas, kuris yra skirtas išlaikyti priemonę tinkamos kokybės visą galiojimo laiką. Dehidroacetatinė rūgštis kosmetikoje naudojama dėl fungicidinių ir baktericidinių savybių.

LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL* – tikrųjų levandų aliejus, kosmetikoje dažniausiai naudojamas dėl kvapniųjų savybių, kurios produktui suteikia norimą aromatą. Gali erzinti ar alergizuoti jautrią ar pažeistą odą. Bet veikia antibakteriškai, tinka probleminei odai, ją skaistina. Aš levandų aliejų aliejų labai mėgstu.

LINALOOL** – kvapiklis, naudojamas kvapams kurti, randamas daugelio eterinių aliejų sudėtyje. Dažnas dirgiklis, bet jo čia labai nedaug ir jis tiesiog įeina į eterinį aliejų.

* – Ekologiški sertifikuoti ar natūralios prigimties ingredientai;
** – medžiaga įeinanti į eterinio aliejaus sudėtį.

+ Savo funkciją atlieka, pakankama koncentracija pieno rūgšties, paprasta ir elementari sudėtis, jokių kvapiklių ir dažiklių, labai gera kaina. Pakuotė paprasta, bet ne prasta. Efektas man patiko.

Labai norėčiau, kad sudėtyje nebūtų alkoholio. Netiks jautriai odai. Sausaodžiams net nežiūrėti į šios priemonės pusę. Stiprios ir riebios odos priežiūrai gali tikti, bet naudokite atsakingai ir patarčiau varijuoti su kitais tonikais ir nenaudoti kasdien ir ne du kartus per dieną.

Man šis tonikas labai priminė EUCERIN dermopure toniką su pieno rūgštimi. Kaip tik dabar turiu iš seniai nusipirkusi ir jis stos į šio vietą. Ir prisipažįstu, kad labiau rekomenduočiau Green Feel’s priemonę. Ne tik dėl per pus mažesnės kainos Bet Eucerin tonikas turi daugiau alkoholio, o be to toksišką konservantą fenoksitienolį, parfumo. Jis agresyvesnis ir labiau dirgins. Jo sudėtyje yra ricinų aliejaus, glicerino, hialurono rūgšties, bet man jis pasirodė per daug sausinantis, agresyvus ir jo nerekomenduočiau. Užsipirkau dar sudėties neišsinagrinėjus, tad sunaudosiu po truputį, bet daugiau nepirkčiau. Lyginant su juo – šis Green Fell’s gerokai pranašesnis ir draugiškesnis odai. O ir lietuviška produkcija. Man labai patinka Green Feel’s filosofija ir veiklos politika.

O šiam tonikui parašyčiau 8/10. Gali būti geriau, bet neblogai. Bet naudoti tik riebiai ir kiek probleminei odai. Kitokiai odai tikrai netiks. Sudėtyje galėtų būti ir BHA rūgščių – tarkim salicilo.

ANTI-ACNE: PRAUSIKLIS-ŠVEITIKLIS
probleminei odai

“Su natūraliomis bergascrub šveičiamosiomis dalelėmis bei itin efektyvia patentuota  salicilo rūgšties veikimo technologija, padedančia pasiekti ilgalaikių rezultatų kovoje su spuogais. Šios technologijos esmė – inkapsuliuota salicilo rūgštis (tarsi su apsaugine kapsule, kuri prasiveria tik užtepus priemonę ant odos) spuogų pažeistą odos paviršių veikia palaipsniui. Palaipsniui veikianti salicilo rūgštis padeda išvengti odos išsausinimo, kuris dažnai tampa naujų spuogų atsiradimo priežastis.

Inkapsuliuota salicilo rūgštis skatina negyvų ląstelių pasišalinimą, padeda kovoti su jau susidariusiais spuogais, ramina sudirgusią odą.  Natūralios Bergascrub dalelės švelniai nušveičia odos nešvarumus nepažeisdamos odos apsauginio sluoksnio.  Alavijų ekstraktas ir ekologiškas, sertifikuotas pažangusis komponentas YOGURTENE padeda palaikyti sveiką odos balansą. Tinkamas makiažui valyti. Naudojimas: sušlapinę veidą, užtepkite reikiamą kiekį šveitiklio ant odos ir sukamaisiais judesiais šveiskite. Jei norite švelnaus plovimo, paskirstykite reikiamą kiekį prausiklio-šveitiklio ant veido ir švelniai nuprauskite. Primename, jog dažna spuogų atsiradimo priežastis – netinkamai valoma oda. Nenaudoti vaikams iki 3 metų amžiaus. Kovok su spuogais išmintingai!”

Kaip ir minėtas tonikas, priemonė praktiškai bespalvė ir bekvapė. Man tai patiko. Odą nuprausia gerai – mano odai tiko. Grūdeliai labai maži ir visai nebružina ir nedirgina odos. Bet vis tik jie yra – du kartus per dieną tokios priemonės nenaudočiau. Gal kartą per dieną, gal rečiau. Šveitimas nėra intensyvus ar stiprus – nepakaks vien tokio, kartą į savaitę reikės kažko stipresnio. Tai tokia tarpinė priemonė, bet tai  nereiškia, kad tai blogai. Tinka vakare efektyviai, bet švelniai nuprausti veido odą. Po to reikia ją tinkamai drėkinti – naudokite serumus, kremus.

Nedirgino, negraužė. Nepastebėjau jokių neigiamų padarinių, bet ir nieko labai stebuklingo, lyginant su kitais veido prausikliais. Nepasirodė agresyvus, nesausino odos. Grūdeliai ištirpsta ir suslieja su oda – mažiau taršos ir sau, ir gamtai.
Neišgydė aknės, bet ir nepablogino. Jausmas naudojant ir po naudojimo – malonus. Man patiko tekstūra. Vienintelio prausiklio ir kasdienių priemonių nepakeistų, bet patiko.

Kiekis – 150 ml
Kaina – iki 5 eu (be nuolaidų).
Nusipirkti galima prekybcentriuose, Drogas, Eurokos, barbora.lt, pigu.lt ir kt.

 

Sudėtis

AQUA* – kosmetikos priemonėse naudojamas vanduo, kuris specialiomis kosmetikos gamyboje naudojamomis technologijomis išvalomas nuo geležies, kalcio ir magnio druskų. Tik itin gryname vandenyje galime ištirpinti aktyvias ir priemonės funkciją užtikrinančias medžiagas.
Disodium Cocoyl Glutamate* – ploviklis, gaunamas iš kokoso ir gliutaminės rūgšties. Dinatrio kokoilglutamatas yra naudojamas: veido, kūno prausikliuose ir šampūnuose. Dinatrio kokoilglutamato poveikis odai ir sveikatai: nėra duomenų, kad ingredientas neigiamai veiktų odą ar sveikatą.
Propanediol* – tirpiklis, klampumo reguliavimo medžiaga, drėkiklis
Sodium Chloride* – druska – klampumo reguliavimo medžiaga, mažina tankinį tūrį. Sausina odą ir plaukus, kemša poras.

Glucose* – drėkiklis, kondicionuoja odą ir plaukus
Rapeseed Acid* – rapsų rūgštis – riebiosios rūgštys. Saugus, naudingas, drėkinantis ingridientas.
Sorbitan Stearate – emulsiklis,
Butylene Glycol – drėkiklis, tirpiklis, tirpdo aliejus,
Polysorbate 60 – tirpiklis, emulsiklis, kvepalų ingredientas.

Salicylic Acid -keratolitikas, gydo spuogus, skatina odos atsinaujinimą, valo poras, netinka nėščiosioms.
Potassium Sorbate – saugus konservantas
Citric Acid – reguliuoja pH; keratolitikas, kvapų sugėriklis,
Hydrogenated Castor Oil* – drėkiklis, minkštiklis, emulsiklis, PAM, klampumo reguliavimo medžiaga;,
Yogurt Powder* – suteikia skonį, kondicionuoja odą, balansuoja pH.
Inulin* – drėkiklis, kondicionuoja odą ir plaukus;
Aloe Barbadensis Leaf Extract* – drėkiklis, veikia antibakteriškai.
Glycerin* – drėkiklis,

Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum* – rišiklis; emulsija stabilizatorius; kvepalų ingredientas; klampumą didinanti medžiaga; klampumą reguliuojanti medžiaga; formuoja plėvelę,
Xanthan Gum* – emulsiklis, rišiklis, PAM, gelifikantas, klampumo reguliavimo medžiaga,
Benzyl Alcohol* – konservantas, tirpiklis, sausina odą, ilgainiui ardo kolageną, pažeidžia odos lipidinį barjerą,
Dehydroacetic Acid* – saugus konservantas.
Lavandula Angustifolia Oil*
Linalool**.

* – Ekologiški sertifikuoti ar natūralios prigimties ingredientai; ** – medžiaga įeinanti į eterinio aliejaus sudėtį.

+ Puiki kaina, švelnus ir odai nekenkiantis šveitimas, nėra kvapiklių ir dažiklių, nebloga sudėtis, atlieka savo funkciją – gerai valo odą, nesausina ir nedirgina. Mano odai tiko.

 yra druskos, kuri gali kimšti poras, bet neigiamo poveikio turėtų nepasijausti, sudėtyje daug naudingų drėkiklių. Alkoholio yra, bet labai nedaug, o ir tai nuplaunama priemonė, tad nepriekaištauju. Kasdienai nelabai tiks. Per intensyvus vietoj kasdienio šveitiklio, bet per švelnus kas savaitiniam šveitimui.

Nežinau, kodėl buvo nuspręsta neįdėti ir į prausiklį pieno rūgšties? O į toniką – salicilo? Būtų efektyvesnis komplektas. Gal manoma, kad priemones naudoti reikia kartu ir nepadauginti? Nežinau. 

Šiaip prausiklis-šveitiklis man patiko. Kokybės ir kainos santykis puikus, sudėtis tikrai negąsdina, odai tiko ir patiko. Riebiai ir probleminei odai pabandyti verta. Sausai ir jautriai – nerekomenduočiau ir šios priemonės. Irgi vertinčiau 8/10. 

Pabaigos žodis

Tai paprastos ir neblogos priemonės už puikią kainą. Džiaugiuosi, kad tokios yra, nes rūgštinė kosmetika dažnai kainuoja daug ir ne visa yra tos kainos verta. Tai nebus labai efektyvi ir stipri kosmetika veido odai – bet pirmai pažinčiai su rūgštimis tiks, verta išbandyti paaugliškai odai. Savo funkciją atliks. Norėtųsi, kad nebūtų alkoholio, bet nepaisant jo – vertinu šią anti-acne seriją teigiamai. Ypatingai už tai, kad ji bekvapė ir bespalvė. Priemonę be kvapiklių rasti tikrai sunku.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

FB: https://www.facebook.com/kelionduone/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *