Makiažo valymas,  Veido odos priežiūra

“Garnier” matizuojantis micelinis vanduo riebiai ir mišriai odai (žalias)

Turiu labai daug micelinių vandenų, kurie laukia savo eilės gulėdami stalčiuje. O, net ir naudojant kasdien, ne taip greitai tokia didelė pakuotė, kaip kad “Garnier” susinaudoja, tad pabaigus pagaliau jaučiu džiaugsmą, kad į vonios lentyną ateis kažkas naujo. Dar vienas #projectpan pabaigtukas. 

Šiek tiek apie micelinius vandenis 

Valau makiažą ne tik miceliniu vandeniu ir esu įsitikinusi, kad jo tikrai nepakanka, nebent makiažą naudojate neatsparų vandeniui ir labai minimaliai – kreminius lūpų dažus ar vos bb kremo ar blakstienų tušo nuvalys. Bet naudojant daug kosmetikos – visada patarčiau makiažo valymą pradėti su aliejiniu ar dvifaziu valikliu. Tam, kad išjudinti produktus. O jau tada į trasą galima paleisti veido pienelį ar micelinį vandenį. Kasdien naudoju du ar tris makiažo valymo produktus. Mėgstantiems minimalizmą – patarčiau turėti vieną aliejuką veidui valyti ar dvifazį valiklį ir micelinio vandens. Štai ir viskas.

Su miceliniu vandeniu labai svarbu elgtis tinkamai – nebrūžinti odos, nenaudoti jėgos trinant. Ne visi miceliniai vandenys tinka akių makiažui valyti – atkreipkite dėmesį į sudėtį. Taipogi, esu šalininkė minties, kad micelinį vandenį būtina nuplauti. Dauguma gamintojų teigia, kad nereikia nuplauti, bet tai labai nesveika veido odai. Galbūt jums tai tinka – turite nelepią, sausesnę ar normalią odą. Bet turint probleminę ar riebesnę, o gal kaip tik šerpetojančią – padarysite sau daug žalos, jei nenuplausite micelinio vandens. Jis palieka plėvelę ant odos, kuri neleidžia kvėpuoti, gali skatinti riebalavimasi, užkimšti poras. Micelinis vanduo šiek tiek primena muiluotą vandenį – negi jo nenuplausite?

Aš naudoju veido prausiklį, kurį nuplaunu vandeniu ir tada ateina eilė tonikams, serumams ir kremams. Visiems odos tipams būtinas drėkinimas. Būtinai įsitikinkite, kad tikrai nuvalėte visą makiažą. Prausiklis padeda pašalinti jo likučius. Labai dažnai makiažo lieka nemažai net ir po specialių valiklių – todėl ir siūlau išbandyti double cleanse ir naudoti keleto žingsnių veido valymą vakare. Jei oda sausa ir nenorite naudoti prausiklio – bent būtinai nuplaukite veidą drungnu vandeniu ir tinkamai drėkinkite.

Garnier micelinis vanduo

Porą kartų turėjau rožinį, skirtą visiems odos tipams – patiko, savo funkciją atliko, nedirgino. Detaliai apžvelgsiu sekantį kartą, bet mano oda su juo nepatyrė jokių bėdų.

Tad  nusipirkau žalią “Garnier” micelinį vandenį – šis skirtas riebesnei odai, matizuoja. Kadangi turiu riebią ir problematišką odą, norėjau išbandyti. Gal tai bus toji priemonė, kurios į nieką kitą nebekeisiu?

Šis viskas-viename micelinis valomasis vanduo valo odos nešvarumus, makiažą. Veikia efektyviai, bet švelniai. Žaliasis skirtas riebiai odai – giliai valo poras, reguliuoja sebumo išsiskyrimą. Micelės kaip magnetas pritraukia nešvarumus. Po naudojimo, oda atrodo natūraliai, lieka matinė. Sudėtyje nėra aliejų, parabenų, kvapiklių, sulfatų bei silikonų. Tinka ir jautriai odai. 

Pati pirkau lenkijoje keliaudama, bet dabar atsirado ir Lietuvoje – galima nusipirkti prekybos centruose, Eurokos.
Kaina už 400 ml – 7,84 € (Eurokos)

Produkto tikrai daug – o ir nuolaidos itin dažnos, galite gauti už 5-6 eu. Tad kaina tikrai man atrodo gera. Pakuotė labai paprasta, bet naudoti patogu, dangtelis užsidaro sandariai. Patartina sunaudoti per pusmetį nuo atidarymo.

Jokio aštraus kvapo priemonė neturi, bet šiokį tokį tartum citrusinį aromatą galima jausti.
Savo funkciją šis micelinis vanduo atliko – kaip jau minėjau, aš juo nuvalydavau jau išjudintą kitu valikliu makiažą (bent jau akių), bet ir vienas jis veikė neblogai. To, ko tikiuosi iš micelinio vandens, ir gavau.

Bet pajaučiau, kad tai agresyvesnė priemonė, lyginant su rožiniu jos broliu. Naudodavau beveik kiekvieną vakarą ir dažniausiai viskas būdavo gerai, bet kartais jausdavau šiokį tokį odos ir/ar akių dirginimą. Manau, kad kai oda būdavo po šveitimo ar kažkiek sujautrinta – šis micelinis vanduo ją dirgindavo. Nemanau, kad tai tinkamiausia priemonė jautriai ir pažeistai odai. Jautrioms akims irgi nerekomenduočiau.

Sudėtis

AQUA/WATER – vanduo
HEXYLENE GLYCOL – tirpiklis, emulsiklis, PAM, kondicionuoja odą
GLYCERIN – atlieka lubrikanto ir drėkiklio funkcijas. Jis pritraukia į odą drėgmę ir tokiu būdu drėkina.
ALCOHOL DENAT – tirpiklis, pasižymi sutraukiamuoju, antibakteriniu poveikiu, mažina klampumą, sausina, dirgina, pažeidžia odos apsauginį sluoksnį ir sutrikdo apsauginės odos funkcijas, sukelia apoptozę (ląstelių mirtį)
POLOXAMER 184 – PAM, valiklis, tirpiklis
POLYAMINOPROPYL BIGUANIDE – dezifektantas, dažnai naudojamas skystyje, skirtame plauti akių lęšius, bet taip pat naudojamas kosmetikoje kaip konservantas. Kosmetikoje naudojamas, nes atlieka konservanto funkciją. Dažniausiai naudojamas kremuose, makiažo valikliuose, šlapiose servetėlėse. Poliaminopropilo biguanido poveikis odai ir sveikatai: ilgus metus kosmetikoje naudotas ir saugiu laikytas konservantas, nuo 2015 metų yra draudžiamas (tiesa, kol kas dar nėra visiškai aišku ar draudžiamas apskritai, ar bus taikomas apribojimas – paskutinėse Europos Komisijos mokslinio komiteto SCCS išvadose tiesiog paskelbta, kad nebesaugu naudoti 0,3 proc. ir didesnes koncentracijas. Jis įtrauktas į CMR 1 sąrašą – čia įtraukti mutageniški, kancerogeniški ir reprodukcinei sistemai kenkiantys ingredientai. Tačiau šiame sąraše esančios medžiagos gali būti naudojamos, jei tam pritars SCCS. Kol kas galutinio nutarimo nėra.
DISODIUM COCOAMPHODIACETATE – PAM, valiklis, sudaro putas, kondicionuoja odą
DISODIUM EDTA – konservantas, kompleksionas, klampumo reguliavimo medžiaga

*Pasigirsta būgnų garsas* ir dramatiškai išsakau savo nuomonę: NEREKOMENDUOJU ŠIOS PRIEMONĖS.
Taip, aš ją naudojau. Taip, ji atliko savo funkciją. Taip, nieko blogo nenutiko.
Bet micelinių vandenų pilnos lentynos – tad neverta rinktis tų, kurių sudėtis nėra švelni.

Šios priemonės sudėtyje yra alkoholio ir man labai gaila, kad to nepastebėjau iškart pirkdama. Kartais alkoholio buvimą priemonėse pateisinu –  tik kartais, o ir tik mano tipo odai skirtose priemonėse. Alkoholis veikia antibakteriškai ir jei jo naudojamas labai nedidelis kiekis, jis darys daugiau naudos nei žalos. Bet tai galioja kalbant tik apie specifinius produktus ir formuluotes, o ne apskritai. O miceliniame vandenyje alkoholio būti tikrai neturėtų. Ne tik sausins, dirgins, bet ir žalos odą.
Kituose “Garnier” miceliniuose vandenyse – rožiniame ir žydrame – alkoholio nėra, tad daug labiau patarčiau juos, jei jau norite išbandyti “Garnier” micelinį vandenį.

Sudėtis paprasta, bet tai jos nepadaro gera. Tai nėra absoliučiai tragiškas ar toksiškas produktas – nereikia hiperbolizuoti, bet negalėčiau jo rekomenduoti, o ir daugiau nepirkčiau. Nepaisant alkoholio ir kito dirgiklio, labai trūksta drėkiklių. Be glicerino nelabai ką čia randame – ieškokite priemonių, kurios turi pantenolio ir kitų drėkiklių, naudingų ekstraktų kaip medetkos ar ramunėlių (jei nesate alergiški).

Galite išbandyti kitus produktus – ne tik “Garnier” brolį ir sesę, bet ir kitų firmų. Vieni mano mėgstamiausių micelinių vandenų – “Rasos” jautriai odai, bet deja rasite jo tik biok išparduotuvėje ir nebėra gaminamas – bet tikrai puikus. Dar man labai patiko pigusNida” micelinis vanduo su gintaru. Galite pabandyti ir “Biodermos” micelinį vandenį, kurį visi labai giria. Ir tai tik keletas produktų, kurie man atėjo į galvą. Šį vertinu 5/10.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

FB: https://www.facebook.com/kelionduone/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.