Vlogeriai ir aktualijos

Drama tarp Tati ir James Charles: kas nutiko tarp dviejų garsių vlogerių?

Bent dalis kosmetikos ir grožio pasaulio mylėtojų, kaip ir aš, seka įvairius ne tik Lietuvos, bet ir užsienio blogerius bei vlogerius. Aš pasisemiu labai daug įkvėpimo, užmezgu tam tikrą emocinį ryšį su tais, kuriuos žiūriu ar skaitau nuolat, o ir pati nusprendžiau rašyti šį tinklaraštį, turėdama atspirtį nuo mylimų youtube kanalų ir suvokdama, kaip man tai patinka ir norisi dalintis.

Bet ne viskas ten gražu – kur dideli pinigai, konkurencija, populiarumas – ten ir didelės dramos ir daug tuštybės.
Niekas nėra vien balta ar juoda, bet labai daug atspalvių pilkos. O ir gal kartais įsimyli tik asmenybės sukurtą įvaizdį, nors už jo tikrovėje nėra nieko verto tavo meilės?

Dideli konfliktai tarp populiariausių vlogerių nutinka gana dažnai. Nenoriu nei per daug detalizuoti, nei išsiplėsti, bet jau kuris laikas internetas ūžia nuo didelės konfrontacijos tarp kelių žinomų vardų iš JAV vlogerių. Taip, šiandien aš trumpai apžvelgsiu situaciją tarp Tati ir James Charles – jei tie vardai nieko nesako ir tuščios dramos visai nedomina – tada rasite daug visai kitokių įrašų mano drakono oloje. Bet esu ištikima Tati sekėja, o ir James kanalą neretai pasižiūrėdavau, tad teko pasigilinti į tai, kas staiga nutiko jų draugystei.

(Papildymas: Lietuviškai susuktas video, kurį rekomenduoju – daug kontekstinės informacijos – video )

Pirmiausiai – TATI Westbrook  – GlamLifeGuru – jos kanalas
Ji yra viena mano mėgstamiausių vlogerių ir visi jos įrašai labai profesionalūs, jos asmenybė kerinti, man patinka, kad ji per tiek daug metų užsiaugino auditoriją, kuri ja visiškai pasitiki ir ji atrodo kaip vienas nuoširdžiausių žmonių šioje bendruomenėje. Tad rekomenduoju ją pasekti ir pasižiūrėti – galbūt ir Jūs labai pamėgsite jos video.

Beje, jai 37-eri, tad tai dar vienas gyvas įrodymas, jog ši bendruomenė dar nepriklauso vien paaugliams ir dvidešimtmečiams, o blogo ar vlogo kūrimas nėra tuščias užsiėmimas ir jis gali tapti milžiniška nusisekusia karjera ir pagrindiniu užsiėmimu.

James Charles yra vos 19-kos ir savo labai staigiai išaugusią karjerą pradėjo būdamas vos septyniolikos, kai jį pastebėjo Cover Girl kompanija ir jis tapo pirmu vyriškos lyties modeliu ant jų viršelio. Jis tikrai talentingas ir itin kūrybiškas vlogeris, kuris teptukus valdo taip pat puikiai, kaip ir savo balso stygas. Jo kanalas

Nepaisant judviejų amžiaus skirtumo – šie du žmonės tapo labai artimais draugais ir Tati nepaprastai padėjo James, o šiam buvo net paskirta atsakomybė daryti Tati makiažą per jos vestuves. Jų draugystė atrodė, jog niekada nenutrūks ir net, kai James Charles karjerą ir gyvenimą kartino virtinė skandalų, ji jį palaikė. Tad tai labai glaustas Tati ir James draugystės apibendrinimas.

Prieš keturias dienas (nuo mano rašymo datos) Tati paskelbė šį Video pavadintą “Bye Sister” – jis jau peržiūrėtas daugiau nei 40 milijonų kartų.
Tai jos labai atviras pasisakimas apie tai, kodėl ji nebenori būti asocijuojama su James Charles ir nutraukia jų draugystę. Tai 43 minučių ilgio įrašas, kuriame ji išdėsto visas priežastis, kodėl ji jaučiasi įskaudinta ir nebegali tęsti tokių toksiškų santykių ir palaikyti tokio žmogaus.

Visus tokius įvykius paskatino James Charles į instagramo stories įkeltas reklaminis klipas “Sugar Bear Hair” vitaminams. Jis yra pasisakęs labai priešiškai prieš šią firmą (labai aktyviai reklamuojamą Kardashian ir Jenner klano seserų) praeityje ir jo istorija tokia, kad ši kompanija padėjo jam patekti į “Coachella” festivalį, kai jis susidūrė su nesklandumais ir taip grąžino paslaugą. Šioje jo istorijoje atsirado daug spragų ir neatrodo, kad jis sakytų visišką tiesą.

Bet kodėl tie kvaili vitaminai taip suerzino Tati? Ji yra įkūrusi savo grožio vitaminų firmą “Halo beauty”, kur platina unikalius savo pačios (kartu su visa mokslininkų komanda) sukurtus papildus odai bei plaukams arba tik odai. Šie vitaminai sulaukė irgi nemažai kontraversijos, kai buvo paleisti į prekybą, bet dabar pastebiu vis daug žmonių, kurie pasisako teigiamai ir tikina, kad jie padėjo jiems išspręsti ilgai kankinusias odos problemas ir pagerino bendrą odos, nagų, plaukų būklę. Bet į tai dabar nesigilinsime – nors tai svarbu paminėti vardan konteksto.

James Charles niekada nereklamavo ir net neminėjo Tati sukurtos produkcijos savo paskyroje, sakydamas, kad jo auditorijoje daug nepilnamečių paauglių ir jis nemano, kad tai tinkama.

James Charles būdamas vienu geriausių Tati draugu, niekada nereklamavo ir net neminėjo jos sukurtos produkcijos savo paskyroje, sakydamas, kad jo auditorijoje daug nepilnamečių paauglių ir jis nemano, kad tai tinkama. Ir tai visiškai normali pozicija ir Tati ją priėmė ir nespaudė savo draugo. Bet situacija, kai jis pradėjo reklamuoti jos konkurentų produkciją, iš kurios praeityje pats juokėsi, ją supykdė.

Tati instagram story

Bet tai tik ledkalnio viršūnė ir konfliktas gerokai gylesnis. Panašu, kad tai buvo paskutinis lašas, kuris perpildė Tati kantrybę.

Savo video ji pasakoja apie toksišką James elgesį, kai jis elgėsi itin savaudiškai, naudojosi žmonėmis ir jais žaidė, manydamas, kad yra geresnis už kitus vien dėl to, kad pasiekė šlovę ir milijonines sumas labai greitai ir jauname amžiuje.

Viena iš kertinių priežaščių, dėl ko nusivylė Tati – tai James elgesys su heteroseksualiais vaikinais, kuriuos jis manėsi galintis paversti homoseksualiais ir jais manipuliuoti vien dėl to, kad jis yra įžimybė. Manydamas, kad tai šaunu ir būdamas labai vulgarus bei paversdamas save auka, nors tai tiesiog nesąžininga.

Tati suprato, kad ji pati tebuvo labai gera proga James susilaukti daugiau sekėjų ir ji labai prisidėjo prie James Charles sėkmės, nors jis ir vis rasdavo išsisukinėjimų, kodėl jis daug mažiau į savo milžinišką kanalą nekviečia pačios Tati. Tiesiog su laiku pasirodė vis daugiau labai daug neskaidrių ir nesmagių dalykų, kurie privertė labai nusivilti buvusiu draugu.

Tati savo video “Bye Sister” atsako ir Gabriel Zamora (kitam vlogeriui), kuris sukompromitavo ją už jos verksmingą trumpą story socialinėje medijoje, kaip reakciją į James reklamą minėtiems vitaminams. Tati įskaudino ir šio vlogerio komentarai, kurie, jos nuomone, buvo visai nepasverti, o ir su Gabriel jie matėsi tik pas James Charles namuose per šventę, kurioje Tati James atvirai pasakė, ką galvoja apie jo manipulaivimą kitais žmonėmis ir būtent vaikinais, kurie juo nesidomi ir tik ieško savo seksualinės tapatybės.

James gana greitai įkėlė savo atsiprašymo video, kuriame jis be makiažo nieko konstruktyviai nepapasakoja, bet graudžiai atsiprašo už tai, kad sugriovė jų su Tati draugystę. Įrašas yra 16min ilgio, taip pat 40 milijonų peržiūrų ir net  2,6mln dislike paspaudimų. Žiūrovai į šį video sureagavo labai nepalankiai ir James atsiprašymas nepagerino nei situacijos, nei jo reputacijos.

James Charles prarado jau tris milijonus prenumeratorių

Per penketą dienų – James Charles prarado jau tris milijonus prenumeratorių – dabar vietoj 16,5 mln – turi 13,5mln ir skaičiai krenta kiekvieną akimirką. Tuo tarpu Tati, kurios video buvo sutiktas labai teigiamai, per šį laikotarpį padidino savo sekėjų skaičių 4 mln.  – ir skaičiai didėja.
Ji turėjo nepilnus 6 mln, o dabar artėja prie 10 mln prenumeratorių youtube kanale.
Galima pasižiūrėti net, kaip kyla ir krenta jų prenumeratorių skaičiai tiesiogiai – ČIA .

Ne paslaptis, kad ši drama nepaliko abejingų ir kitų šios bendruomenės (ir ne tik) narių. Tati ir James bendras draugas – ne kas kitas o Jeffree Star, kuris, rodos, artimai bičiuliavosi ir su James, pasisakė už tai, kad James vertas to, ką pasakė Tati ir nutraukė santykius su James, o ir nustojo sekti jį socialinėje medijoje. Jeffree savo kompanijos parduotuvėje platino ir James Charles kurtus drabužius – džemperius, marškinėlius-  su “Sisters” frazėmis, kurių jau dabar šioje parduotuvėje nebegalima rasti, todėl akivaizdu, kad Jeffree brutaliai išmetė James iš savo gyvenimo.

Po šio skandalo, James nustojo sekti ir Kim Kardashian , Kylie Jenner, Demi Lovato, Shaw Mendes ir dar daug daugiau garsenybių, su kuriomis jis plėtojo tam tikrus ryšius, kurie jam buvo labai naudingi. Atrodo, kad jo karjera sprogsta taip pat staigiai, kaip ir atsirado.

Nors man ir labai nepatinka kultūra, kuri neatleidžia klaidų ir nurašo žmones ir nesielgia geriau už juos pačius, kai šitaip drabstosi purvais ir tai labai problematiška, bet Tati video buvo tikrai nuoširdus, konstuktyvus ir pravėrė akis daugeliui. Panašu, kad ši draugystė nutrūko ir jau nebeatsistatys.

Youtube pilna šios situacijos apžvalgų – daug detalesnių nei ši, bet norėjau viską išdėlioti tiems, kurie nenori gilintis daugiau nei reikia arba nori lietuviškai paskaityti apie tokią situaciją. Ah, kad mums visiems tik tokios bėdos.

https://www.youtube.com/watch?v=Wx63cz-w7lo – viena iš šios dramos apžvalgų, kur pamatysite ir vizualinę medžiagą viso to, ką minėjau.

Mano pozicija nėra tokia griežta, ypač, kai nežinai visko ir nežinai, kas kiek tiesos pateikia, bet labai palaikau Tati ir tikiuosi, kad jau greitai šis skandalas nustos šmėžuoti visur aplink ir sugrįšime prie mėgavimosi makiažu ir pozityvesnėmis nuotaikomis. O kai kuriems žmonėms tai bus pamoka – kad ir kiek sekėjų ar pinigų turėtum, negali elgtis su kitais kaip su daiktais. Jei tikiesi palaikymo – ir pats turi palaikyti. Bėgant laikui, būtent tai žmonės ir įvertina…

Vėlesnis papildymas:

Tati pasidalino nauju 18min video – Why I did it… – kuriame ji atvirai pasidalina jausmais, kurie užplūdo, pamačius, kaip išaugo ir nusinešė stogus šis skandalas, kurį ji, galima sakyti, pradėjo. Tati teigė numaniusi, kad situacija bus vertinama labai kontraversiškai ir kad dalis sekėjų gali atsisukti prieš ją – juk James Charles turi daugiau sekėjų savo užnugaryje. Bet situacija tokia, kad Tati gavo labai daug naujų sekėjų, o James – labai daug prarado.

Tati teigia, kad toks tikrai nebuvo joks tikslas. Tai nebuvo daroma dėl įtakos, pinigų ar bandant prisitraukti populiarumo ar sekėjų. Jai taip pat labai skaudu, kaip žmonės vadina ir elgiasi su James Charles viešoje erdvėje – nors jis padarė daug klaidų ir jų draugystė iširo, Tati nenori, kad jis būtų “atšauktas” (“cancelled”) ar būtų sėjama neapykanta. Ji taip pat nemano, kad James karjera baigta – jo imperija aptrupėjo, bet bėgant laikui jis tikrai ją atstatys, ypač, jei gebės priimti savo klaidas ir iš jų pasimokys.

Man labai patiko šis jos video – tokie dalykai puikiai parodo charakterį. Aš palaikau Tati ir džiaugiuosi, kad ji garsiai kalba apie problemas, kurias mato. Juk taisyti jas galime tik tada, kai pripažįstame, kad jos egzistuoja. Ir man labai nepatinka tas nuožmus pyktis ir agresija, nukreipta prieš vieną asmenį. Aš manau, kad James labai daug padarė klaidų ir turi atsakyti už savo veiksmus ir nereikia jo teisinti, bet tai dar nereiškia, kad jis nieko verta būtybė ir reikia tiek pašaipų ir pykčio.

Mano pozicija tiesiog sutampa su Tati – turime ne palaikyti tik vieną ar kitą pusę ir kariauti nešvariais būdais, bet tiesiog patys pažvelgti į savo elgesį, į savo autoritetų elgesį ir nebijoti pasakyti “taip negerai” ir neteisinti žmonių mūsų aplinkoje, kurie elgiasi toksiškai. bet nereikia jų kasti po žeme – jei jie tikrai norės, jie pasitaisys.

Gal kartais reikia tokio stipraus “Bum”, kad nusileistum ant žemės? Labai tikiuosi, kad James išgirst Tati ir pažvelgs į save, norėdamas taisyti padėtį ir keisti savo elgesį. O, ar jau verta jį sekti ir palaikyti, ar ne – tai kiekvieno reikalas ir pasirinkimas – ir nėra nei teisingų, nei neteisingų atsakymų.

Antras papildymas: JAMES CHARLES pozicija

James pasidalino akademinės valandos ilgio video, kuriame jis, kaip pats teigia, paskutinį kartą sudėlioja visus taškus ant i ir reaguoja į Tati ir Jefree Star video, postus ir viešus pasisakymus. Jau 30 mln. peržiūrų.
Štai, apie ką jis kalbėjo:

Jo teigimu visa situacija dėl coachella festivalio buvo tokia, kad vieną festivalio savaitgalį jis turėjo ‘artistry’ bilietą, kuris leidžia ne tik įeiti į festivalį ir VIP vietas, bet ir suteikia apsaugą ir atskirą erdvę atlikėjams, kuriuos “deleguoja” didelės kompanijos – šių bilietų pats nenusipirksi. O sekantį savaitgalį James paskutinę minutę sugalvojo vėl su draugais vykti į festivalį, bet jau tokio bilieto neturėjo, gavo tik VIP bilietą. Jo teigimu – žmonių kiekis ir gerbėjų atsplūdžiai pavertė sitauciją nesaugia ir jam prireikė apsaugos, todėl jis kreipėsi į Nikita Dragon (nes ji ėjo su artistry pasu, gautu iš “Sugar bear” kompanijos) ir paprašė, ar galėtų pabandyti ir jam gauti tokį pasą iš šios guminukų-vitaminų kompanijos.

James pasidalino savo sms išrašu, kur parodo jo pokalbį su Tati.

Jis parašė: ” Mama (jis taip vadina Tati), norėjau pasakyti, kad šiandien turėsiu paviešinti “Sugar bear” guminukų-vitaminų reklamą, kur papasakosiu apie jų naujus raminančius, padedančius užmigti vitaminus. Jie mane tiesiog išgelbėjo Coatchella festivalyje, duodami specialius pasus, tad dabar turiu atsidėkoti. Jaučiuosi labai nerimąstingas ir labai tavęs pasiilgau, man reikia pagaliau mamos ir sūnaus dienos su tavimi.” 

Tati atrašė, kad jai dėl tokio jo elgesio skauda širdį ir, jei jis palaiko jos pačius didžiausius konkurentus, tai tikrai labai bjauru ir skaudina. Vitaminai juk ne makiažo priemonės, kur žmonės perka jų daug ir įvairių. Ir kad ją labai nuvylė James.

James dar bandė aiškinti, kodėl jis taip elgiasi, bet kontraktas jau buvo pasirašytas ir nieko jau pakeisti nebebuvo įmanoma.
Vėliau James bandė susisiekti su Tati (jau po jos story, kurioje ji labai nusiminusi kalbėjo apie išdavystę), bet ragelio niekas nekėlė, jam neatrašė ir jis galiausiai nusprendė duoti Tati ir jos vyrui erdvės. Jis teigia bandęs išspręsti konfliktą privačiai, bet jam nepavyko.

Vėliau savo video jis išryškina vietas iš Tati pirmojo (Bye Sister) video, kur, pasak James, Tati sako netiesą.
Jis sako, kad jie niekada nekalbėjo apie Halo beauty reklamavimą ir kodėl jis to nedaro – tiesiog James pats kanalas nėra orientuotas į produktų apžvalgas. Ir jis iškirpęs parodė vietas iš savo video, kur yra kalbėjęs apie Tati vitaminus, pasidalino ir sena story, kur pasakoja, jog pats nusipirko, nežinant Tati, jos vitaminus.

James labai pyko dėl to, kad Tati kalbėjo apie jo mamą, kuri, suprask, blogai išauklėjo savo sūnų ir palaiko jo toksišką elgesį. James labai myli ir palaiko savo mamą ir tokie žodžiai jį įskaudino.

Taip pat James neigia, kad jis naudojasi savo šlove ir pinigais, bandydamas suvilioti heteroseksualius vaikinus ir provokuoja kitus, gaunant už tai seksualines paslaugas. James tikina, kad Tati išsakytos detalės yra netiesa, o ir šiaip jis net yra neturėjęs seksulianių santykių. O incidentas su vaikinu, apie kurį kalbėjo ir Tati, turėjo būti privatus, bet pats tas vaikinas padarė video, kur papasakojo savo poziciją. O padavėjas, apie kurį kalbėjo Tati – video . O “I am a celebrity” (aš – įžimybė)  – buvo juokelis, kurį supranta visi jo draugai, todėl jam visai neaišku, kodėl Tati taip jį iškreipė.

Dar James papasakojo apie nesusipratimus su Jeffree Star. Jeffree pasidalino keletu James skaudinančių žinučių ir nekalbėjo su juo privačiai, nors James teigia, jog bandė su juo susisiekti. Taipogi, Jeffree kandžiai sureagavo į James brolio Ian žinutę, kurioje jis klausė, kodėl žmonės internete tokie žiaurūs (perfrazuojant). Jeffree iškart pamanė, kad tai apie situaciją su James ir pasidalino ta žinute, pridėdamas kandų komentarą. Vėliau paaiškėjo, kad ta Iano abstrakti žinutė buvo apie jo asmeninį gyvenimą, o ne apie James dramą, o ir jį labai įskaudino toks Jeffree elgesys ir kitų žmonių komentarai.

Jefree atsiuntė žinutę James – apie tai, kad James yra pavojingas visuomenėje ir jis paviešins informaciją, kurią girdėjo, apie tai, kad James priekabiavo prie Zack (Jefree vaikino Nate brolio).
James teigia, kad visa tai, ką Jeffree jam pasakė, yra netiesa ir tai visiška nesąmonė. Tai peržengė visas ribas ir buvo melas.

Tiesa, James pripažino, kad po kelių dienų, labai daug žmonių su juo bandė susisiekti ir kvietė susitikti. Bet kolkas James nori erdvės ir palaukti, prieš kalbantis su žmonėmis, kurie jį įskaudino.

Beje, Jeffree ištrynė visas savo rašytas viešas žinutes ir paviešino video (never doing this again) , kuriame jis atsiprašo už pastarųjų dienų žinutes ir ypač už komentarą James broliui. Jeffree teigė, kad jo elgesys buvo tikrai negražus ir jis gailisi dėl savo žinučių, kurios buvo skaudinančios.

Aš tikrai labai mėgstu Jeffree, bet jo pasisakymai buvo tikrai labai kandūs ir nepagįsti. Jeffree savo video teigia, kad reikėjo kalbėtis su James ir nesiremti vien kitų žmonių pasakojimais, kurių pagrįstumas nepatikrintas.

Labai džiaugiuosi, kad Jeffree paviešino tokį video. Gaila, kad to reikėjo, bet mokėjimas pripažinti klaidas yra labai svarbus ir aš tikiuosi, kad šita situacija pradės spręstis ir nebetirštės. Visi – tiek James, tiek Tati, tiek Jeffree – nėra vien geriečiai ar blogiečiai. Realiame gyvenime dažnai plaukiojame pilkose sferose. Bet žiūrovai LABAi nepatenkinti ir nusivylę – toks elgesys Jeffree kainuos nemažai sekėjų ir dar vieną dėmę reputacijoje…

Tai labai tikiuos, kad Jeffree pasimokys nesikišti į svetimas dramas ir pasilikti sunkias ir ugningas emocijas sau.
Tikiuosi, kad Tati bent pabandys pažvelgti ir iš kitos pusės į šitą situaciją ir pamatys, kiek daug košės privirė.
O James, tikiuosi, kad pasimokys iš savo toksiško elgesio praeityje ir klaidų, kurias padarė.

Šitas skandalas tapo didžiausio masto drama pastarosiomis savitėmis. Labai gaila, kad jie nesugebėjo bent pabandyti spręsti visko privačiai prieš neriant į viešus kanalus, kuriuose turi daug įtakos. Nei vienas čia nėra be kaltės. O ką tai rodo apie kiekvieno jų charakterį ar autoritetą? Spręskite kiekvienas.

O ir šiaip – pulti smerkti niekada neišeitis. Jau pačio konflikto dalyviai per mažai gilinosi ir rėmėsi emocijomis (visiems būna) ir padarė klaidą viską viešindami prieš gerai pamąstę. Bet komentatoriai ir buvę fanai ar (slapti ar ne) heiteriai tiesiog per greitai puolė vieną ar kitą asmenį kalti prie kryžiaus. Žmonės degino ir laužė turimas James Charles paletes, jo džemperius…ar to reikėjo? Toks mūsų elgesys parodo labai daug apie mus. Daug daugiau nei apie asmenis, kurių nekenčiame.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Leave a Reply

Your email address will not be published.