Serumai,  Veido odos priežiūra

“Dermo Future” regeneruojantis veido serumas su vitaminu C (apžvalga)

Man tikrai labai įdomūs “Dermo Future” veido odos serumai – labiausiai tuo, kad jų kainos neįtikimai mažos, o aprašymai bei sudėtys atrodo, švelniai tariant, neblogai. Lenkiški, kaip ir paprasti, pirkti vaistinėje, bet tikrai nėra prasti.

Vieną jų jau pabaigiau seniau ir aprašiau – tai hilaurono serumas. Dabar pribaigiau ir vitamino C, o dar ateičiai liko apžvelgti ir biotino serumą.

Šiuos serumus pirkau “Camelia” vaistinėje. Buteliukai stikliniai, su pipete, tikrai patogūs ir kokybiški. Stiklas visada džiugina – tai tvaresnis variantas. Jų talpa po 20 ml. Stiklas tamsintas – tai ypač svarbu vitamino C serumui, nes tai sunkiau stabilizuojamas ingridientas, kuris gali prarasti efektyvumą, veikiamas šviesos ir kitų aplinkos vardiklių. Vitamino C serumas kainuoja vos 3,05 Eur – tikrai nematyto mažumo kaina už produktą, kuris atrodo vertas dėmesio.

Pats serumas gelsvos spalvos, primena skystą aliejuką, visai nėra lipnus ar tirštas. Bet ir nėra riebus, tiko mano riebiai odai, nors ir drėkina, iškart paskaistina odą. Tik aš vitaminą C esu pratusi ir naudojau rytais, o ne nakčiai, kaip rašoma ant pakuotės. Žinoma, galima drąsiai naudoti nakčiai, bet aš vakare tepu rūgštinius produktus arba retinolį, todėl vitaminą C alteruoju ir paskyriu jam rytus. Be to, vitaminas C skaistina, pažadina odą, yra antioksidantas, kuris saugo nuo laisvųjų radikalų ir stiprina apsaugos nuo saulės veikimą. Kuo daugiau domiuosi, suprantu, kad vitaminas C nepadaro odos jautresnės saulei, kaip įprasta manyti, o net atvirkščiai, bet verta visada pasinagrinėti sudėtį ir atkreipti dėmesį į gamintojo rekomendacijas. Na, ir nepamiršti spf kremo nuo saulės.

Kam reikalingi išvis vitamino C serumai?

Na, šis vitaminų karalius  stimuliuoja odos elastingumui būtino kolageno gamybą, skatina mikrocirkuliaciją ir padeda apsaugoti odą nuo antioksidantų bei UV spinduliuotės poveikio.

Vitaminas C yra itin vertinamas dėl savo depigmentacinio poveikio. Jis ne tik mažina jau esančio pigmento matomumą ant odos, bet ir užkerta kelią naujų pigmentinių dėmių atsiradimui. Jis taip pat padeda sureguliuoti pernelyg didelį melanino kiekį odoje taip koreguodamas odos atspalvį. Tad, norint pašviesinti likusius randelius ar pigmentines dėmeles, tikrai verta vitaminą C įtraukti į savo rutiną.

Vitaminas C greitina smulkių odos pažeidimų gijimą, mažina uždegiminius procesus odoje bei padeda neutralizuoti aknės sukeltus odos nelygumus. Todėl vitaminas C prasivers ir probleminės, kaip kad maniškė, odos priežiūroje.
Jis taip pat padeda odai apsisaugoti nuo žalingo saulės poveikio – apsauginis kremas nuo saulės veikia daug efektyviau prieš tai odą patepus vitamino C turinčiu kremu.

Kalbant apie koncentraciją, dažniausiai patariama pradėti nuo 5 procentų ar lengvesnių priemonių, ypač, jei oda jautresnė ar nereikia labai stipraus efekto. Bet vėliau verta rinktis priemones iki 20-30 procentų. Stipresnių jau rinktis nevertėtų, tokios koncentracijos pilnai pakanka, kad vitaminas C efektyviai veiktų odą.

Tiesa, esti skirtingų vitamino C rūšių-tipų (kurie naudojami serumuose). Ieškoti sudėtyje verta magnesium ascorbyl phosphate, ascorbyl 6-palmitate,  ascorbic acid sulfate – būtent dėl to, kad šios formos vienos stabiliausių. Be to, magnesium ascorbyl phosphate verta rinktis, pasak dermatologų, jautriaodžiams, nes ši forma tirpstanti vandenyje ir mažiau dirgina odą.

Aišku, dažniausiai sutiksite L-ascorbic acid – ar tiesiog ascorbic acid – tai viena dažniausių vitamino C formų ir taip pat nėra bloga.  Svarbiau už vitamino C formą – vis tik koncentracija ir tinkamas laikymas, kad produktas neprarastų efektyvumo.

Na, svarbu ir pH, nes nuo jo priklauso, kaip lengvai ar sunkiai odai pavyks pasisavinti veikliasias medžiagas. Jei pH bus panašus į natūralų odos – sieks apie 5 ar 6, mažiau dirgins odą, tiks jautrios odos savininkams. Jei oda nėra labai jautri, geriausia ieškoti serumo su 3.5 ar panašiu pH, nes tokia priemonė turėtų veikti veiksmingiausiai.

Dermo Future

Nesu tikra, kokį pH turi šis serumas, informacijos apie tai nematau. Bet galiu pasakyti, kad mano odos visai nedirgino, ją drėkino ir iškart tepdama matydavau, kad šiek tiek paskaistėja (aišku, nebuvau tikra, kad gal tai ir dėl to, kad pats serumas turi oranžinį atspalvį, bet vis dėlto tikriausiai tam padėjo vitaminas C, kaip bebūtų, oda paskaistėdavo).

Porų nekimšo, tiko mano riebiai ir probleminei odai, nekėlė jokių bėdų, galima ir paakių zonoje naudoti be baimės. Sluoksniavosi irgi gerai su kitomis priemonėmis. Aš naudojau ant nupraustos veido odos. Dažniausiai prieš tai tepdavau hialurono serumo ant drėgnos odos, kiek palaukdavau ir ant sausokos jau tepdavau vitaminą C, galiausiai viską užrakindavau su drėkinamuoju veido kremu.

Tikinama, kad vitamino C koncentracija siekia net 30 proc. Kažkaip sunku patikėti, nes tai tikrai nebrangus produktas. Matau, kad ingridientų sąraše vitamino C tikrai daug, bet vis tik, kiek tai stabilus ir tikrai šitoks veiksmingas serumas – nesu tokia tikra. Bet, jei ir kažkiek toks serumas to aktyvumo praranda – vis tiek jo ir kažkiek lieka, tad nesakyčiau, kad irgi bus nieko vertas ir visai neefektyvus. Tikrai nusipirkčiau jį dar kartą – nes jausmas malonus, odai patiko, kaina kaip kavos puodelio, o sudėtis tikrai gera.

Sudėtis

Sudėtyje matau, kad tai vandens pagrindu sukurtas serumas – aliejinio pagrindo serumuose dažnai būna stabilesnis vitaminas C, bet mano odai tokios priemonės labiau tinka. O antroje vietose – tikrai didelės koncentracijos vitaminas C – askorbo rūgštis. Tada glicerinas – naudingas, dažnas, paprastas drėkiklis.

Arctostaphylos Uva-Ursi – tai Miltinės meškauogės ekstraktas, irgi antioksidantas, Be to, jis šviesina odą, puikus ingridientas randeliams ir aknės paliestai odai, veikia prieš grybelius ir uždegimus, puoselėja odą. Tikrai puikus ekstraktas, labai tinkantis kartu su vitaminu C.

Apelsinų ekstraktas – jame irgi daug antioksidantų, be to ir citrinos rūgšties, kurie eksfolijuoja ir šviesina odą (va ji gali kiek jautrintį odą prieš saulę, tad nepamirškite kremo nuo saulės). Be to, šis ekstraktas turi daug vitamino C, tad dar labiau didina šio ingridiento kiekį.

Citrinos ekstraktas – irgi daug vitamino C, antioksidantų ir citrinos rūgšties, kuri eksfolijuoja ir šviesiną odą. Tai nėra citrinos kvapiklis ar net eterinis aliejus, tad jo aš nebijočiau, nebent turite labai jautrią odą – citrusai visada gali dirginti.

Aesculus Hippocastanum Seed Extract – Paprastųjų kaštonų sėklų ekstraktas – pasižymi sutraukiamosiomis savybėmis, tonikas, antioksidantas – tiesiog puikus ingridientas.

Silybum Marianum fruit extract – Tikrųjų margainių vaisių ekstraktas – kondicionuoja odą, antioksidantas, irgi puikus.

Phenoxyethanol – konservantas. Gali būti aršokas, dirginantis, bet jis veiksmingas ir jei jo nėra per daug – aš jokių bėdų su juo neturiu. Be to, tikrai reikalingi konservantai tokiose priemonėse, nes kitaip iškart sugestų, užsikrėstų…

Triethalomine – šarmas, chelatorius, kvepalų ingredientas, kvapų sugėriklis, reguliuoja pH, emulsiklis. Svarbus, bet aršokas, gali dirginti.

Hydroxyethylcellulose – rišiklis, tirštiklis, emulsijos stabilizatorius, sudaro plėvelę.

Disodium Edta – konservantas, kompleksionas, klampumo reguliavimo medžiaga.

Camellia sinensis – Žaliosios arbatos arbatžolių ekstraktas – antioksidantas, saugo odą nuo aplinkos poveikio, drėkina, tinka problemaiškos odos priežiūrai. antioksidantas, kvapiklis, drėkiklis, minkštiklis, pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Gėris.

Sodium Hialuronate – Hialurono rūgštis – identiškas odai drėkiklis, antistatikas, kondicionuoja odą.

Ethylhexylglycerin – minkštiklis, konservantas.

Na, ir sudėtis tikrai puiki. Ne vien askorbo rūgštis, bet ir daugiau antioksidantų – nors ir turiu abejonių dėl tokios koncentracijos, bet sudėtis tikrai labai gera. Net jei tai būtų dešimt kartų brangesnė priemonė – tikrai sakyčiau, kad nebloga ir verta dėmesio. O dabar, kai kaina labai nedidelė – tikrai verta bent jau išbandyti.

Tikrai puikus serumas – matant sudėtį, o ir išbandžius, tikrai perlas kosmetikos jūroje už mažą kainą.

NOT SPONSORED

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *