kaukės/serumai/balzamai,  Pabaigtukai (Project Pan),  Plaukų priežiūra

"Babuška Agafija" plaukų kaukės: Stiprinanti (Repeinaja) bei plaukų augimą skatinanti (Droževaja) – ar pigios priemonės gali būti geros?

Pamačius rusišką “Babuška Agafija” kosmetikos liniją apima keistoki jausmai – pigi, net ne europietiška, tai bus prasta ir nekokybiška? Bet ar tikrai? Iš tikro, man “Agafja” visai patinka – priemonės švelnios, bet efektyvios. Kaina puiki, be parabenų ir šiaip sudėtis atrodo nebloga… Esu atradusi žolelių purškiklį plaukų augimui skatinti, kurio jau bent penketą buteliukų esu išnaudojusi. Muilai, šampūnai, plaukų kaukės – galima tikrai atrasti kažką tinkamo, ypač jei plaukai neprentenzingi ir tiesiog reikia kažko švelnaus.
BABUŠKA AGAFIJA serijos produktai rinkoje gyvuoja jau nuo 2002 metų. Priemonės gaminamos iš kruopščiai atrinktų ingredientų. Natūrali augalinė žaliava gaunama iš ekologiškai švarių Sibiro ir Baikalo ežero regionų. Gamyboje naudojami tik šalto spaudimo aliejai, išlaikantys visas vertingąsias savybes. Produktų pakuotė yra gaminama iš žemo spaudimo polietileno, kurio sudėtyje nėra polivinilchlorido, medžiagos pavojingos tiek žmogaus sveikatai, tiek aplinkai. Tokio tipo pakuotės yra leidžiamos ir naudojamos ekologiškoje kosmetikoje.

Šiandien kalbėsiu apie dvi šios kompanijos plaukų kaukes, kurias išbaigiau: 

Pirmoji – “Repeinaja” – šviesiai rožinio atspalvio, nėra labai riebi, lengvos kreminės tekstūros.
Varnalėšų aliejus atgaivina plaukus. Jis turi stiprinamųjų savybių, kurios  sustabdo plaukų galiukų lūžinėjimą bei šakojimąsi. Avižų sėlenos turi maitinamųjų savybių, kurios suteikia plaukams gyvybingumo ir elastingumo. Beržų sultys stiprina plaukų šaknis. Dėka šalto spaudimo aliejų plaukai taps švelnūs, žvilgantys, lengviau šukuojami.
Sudėtyje yra varnalėšų aliejaus, avižų sėlenų, beržų sulčių.
Naudojimas. Tepti ant drėgnų, švarių plaukų. Palikti 1 – 2 min., nuskalauti. Tinka kasdieniam naudojimui

Kvapas švelnus ir natūralus, tekstūra nėra tiršta – labiau primena skystoką balzamą nei kaukę ir nėra sunki. Daliai žmonių gali pasirodyti per lengva, jei pripratę prie riebesnių, stipriau drėkinančių ir aliejų turinčių priemonių, kurios naudingos pažeistiems, ilgiems plaukams. Tai galioja kalbant apie abi kaukes. Turėtų puikiai tikti normaliems, riebiems plaukams ar turintiems jautrią odą.
Kosmetikos Dnr irgi aprašė šį produktą: https://www.kosmetikosdnr.lt/plaukams/plauku-kaukes/agafji-stiprinamoji-plauku-kauke – “Skaitytojos pageidavimu apžvelgiame “Recepty Babuški Agafji” plaukų kaukę lūžinėjantiems ir silpniems plaukams. Priemonėje nėra silikonų, naudojami plaukams naudingi ingredientai – nuo drėkinančių avižų ekstrakto iki lašelio itin naudingo niacinamido. Tokia priemonė ilgainiui iš tiesų gali pagerinti silpnų plaukų būklę, nors greito ir gerai matomo efekto, kokį suteikia priemonės su silikonais, nesuteiks. Gaila, gamintojai neišvengė nesaugių ingredientų, bet sudėtyje nėra aštrių kvapiklių, pavojingų ingredientų, o tai gana retas atvejis tokios prieinamos kainos priemonėse.”

SUDĖTIS: 

Aqua – vanduo, tirpiklis.
Cetearyl alcohol – minkštiklis, emulsiklis, emulsijų stabilizatorius, klampumo reguliavimo medžiaga. Saugus, bet kiek kemša poras ir gali dirginti odą.
Ceteareth-20 – emulsiklis, PAM (skatina kitų medžiagų patekimą į odą), pasitaiko pavojingų priemaišų, nenaudoti pažeistai odai.
Cetrimonium chloride – konservantas, emulsiklis, antistatikas (EU ribojamas), potencialus alergenas.
Guar gum – rišiklis, emulsijos stabilizatorius, klampumo reguliavimo medžiaga, suformuoja plėvelę.
Avena sativa kernel extract – antioksidantas, minkštiklis, šveitiklis.
Betula alba juice – tonikas, pasižymi sutraukiamuoju, piešuždegiminiu poveikiu, padeda nuo plaukų slinkimo; gydo pleiskanas, egzemą, psoriazę.
Salvia officinalis extract – tonikas, pasižymi antimikrobinėmis, sutraukiamosiomis savybėmis. Gali kiek erzinti odą.
Rubus chamaemorus seed extract – antioksidantas, pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kondicionuoja odą.
Rhodiola rosea extract – minkštiklis, kondicionuoja odą ir plaukus.
Arctium lappa extract – antioksidantas, pasižymi priešuždegiminėmis, antibakterinėmis savybėmis, ramina odą.
Ribes nigrum oil – antioksidantas, minkštiklis, mažina uždegimus, ramina odą.
Linum usitatissimum oil – minkštiklis, kondicionuoja odą ir plaukus.
Pyridoxine – antistatikas, kondicionuoja plaukus, kvepalų ingredientas.
Panthenol – drėkiklis, pasižymi gydomosiomis savybėmis.
Niacinamide – vitaminas B3, antistatikas, lygina, šviesina odą, skatina atsinaujinimą.
Parfum – kvepalai ir kvapiosios medžiagos, sudėtis laikoma komercine paslaptimi.
Citric acid – reguliuoja pH; keratolitikas, kvapų sugėriklis.
Sorbic acid – konservantas (EU ribojamas)
Benzoic acid – konservantas, reguliuoja pH, kemša poras ir erzina odą.
CI 15985 – geltonas kosmetikos dažiklis. Saugus.
CI 20285 – rudos spalvos kosmetinis dažiklis. Saugus.

Kosmetikos Dnr komentaras: “Skaitytojos pageidavimu apžvelgiame “Recepty Babuški Agafji” plaukų kaukę lūžinėjantiems ir silpniems plaukams. Priemonėje nėra silikonų, naudojami plaukams naudingi ingredientai – nuo drėkinančių avižų ekstrakto iki lašelio itin naudingo niacinamido. Tokia priemonė ilgainiui iš tiesų gali pagerinti silpnų plaukų būklę, nors greito ir gerai matomo efekto, kokį suteikia priemonės su silikonais, nesuteiks. Gaila, gamintojai neišvengė nesaugių ingredientų, bet sudėtyje nėra aštrių kvapiklių, pavojingų ingredientų, o tai gana retas atvejis tokios prieinamos kainos priemonėse.”
Yra keletas potencialių dirgiklių, bet tai ne veido kremas, o plaukų kaukė, tad sakyčiau, kad sudėtis tikrai švelni ir nebloga. Yra drėkiklių, kondicionuojančių medžiagų.

Antroji kaukė – “Droževaja” – su alaus mielėmis. Skatinanti plaukų augimą.

img_7633

Alaus mielės – tai natūralus pilnaverčių baltymų, vitaminų bei mikroelementų šaltinis. Komponentai, skverbdamiesi į plauko struktūrą, gali pagerinti medžiagų apykaitą bei skatinti plaukų augimą. Kviečių grūdų daigeliai skatina plaukų regeneraciją. Taip pat komponentas gali stabdyti jų slinkimą. Beržų sultys stiprina plaukų šaknis. Šalto spaudimo aliejai palengvina plaukų iššukavimą bei suteikia plaukams žvilgesio ir šilko švelnumo.
Sudėtyje yra kviečių gemalų aliejaus, beržų sulčių, šalto spaudimo aliejų, alaus mielių.
Naudojimas. Užtepti ant drėgnų švarių plaukų, tolygiai paskirstyti per visą plaukų ilgį ir ant šaknų. Po 1 – 2 minučių nuskalauti vandeniu.
Konsistencija tokia pati, kaip ir jau minėtos kaukės. Kiek keičiasi veikliosios medžiagos (na, žolelės), bet nepastebėjau, kad kažkuo jos labai viena nuo kitos skirtųsi.
SUDĖTIS:

Aqua – vanduo, tirpiklis.
Cetearyl alcohol – minkštiklis, emulsiklis, emulsijų stabilizatorius, klampumo reguliavimo medžiaga. Saugus, bet kiek kemša poras ir gali dirginti odą.
Ceteareth-20 – emulsiklis, PAM (skatina kitų medžiagų patekimą į odą), pasitaiko pavojingų priemaišų, nenaudoti pažeistai odai.
Cetrimonium chloride – konservantas, emulsiklis, antistatikas (EU ribojamas), potencialus alergenas.
Guar gum – rišiklis, emulsijos stabilizatorius, klampumo reguliavimo medžiaga, suformuoja plėvelę.
Yeast extract – mielių ekstraktas -antioksidantas, kondicionuoja odą.
Betula alba juice – tonikas, pasižymi sutraukiamuoju, piešuždegiminiu poveikiu, padeda nuo plaukų slinkimo. gydo pleiskanas, egzemą, psoriazę.
Inula helenium extract – kondicionuoja odą, kvapų sugėriklis.
Arctostaphylos uva ursi extract – antioksidantas, pasižymi antibakterinėmis savybėmis, šviesina odą.
Silybum marianum extract – antioksidantas, pasižymi raminančiomis savybėmis, kondicionuoja odą.
Triticum vulgare germ oil – minkštiklis. Labai kemša poras. Gali šiek tiek dirginti.
Ribes aureum seed oil – minkštiklis.
Pinus sibirica seed oil – minkštiklis, kondicionuoja odą ir plaukus.
Rosa canina fruit oil – minkštiklis, kondicionuoja odą.
Ascorbic acid – vitamino C forma, antioksidantas, reguliuoja pH, pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, skatina kolageno gamybą, keratolitikas, šviesina odą.
Panthenol – drėkiklis, pasižymi gydomosiomis savybėmis.
Glucosamine – antistatikas, kondicionuoja odą ir plaukus.
Parfum – kvepalai ir kvapiosios medžiagos, sudėtis laikoma komercine paslaptimi.
Citric acid – reguliuoja pH; keratolitikas, kvapų sugėriklis.
Sorbic acid – konservantas (EU ribojamas)
Benzoic acid – konservantas, reguliuoja pH, kemša poras ir erzina odą.
CI 15985 – geltonas kosmetikos dažiklis. Saugus.
CI 20285 – rudos spalvos kosmetinis dažiklis. Saugus.
Kosmetikos Dnr komentaras: “Skaitytojos pageidavimu apžvelgiame dar vieną “Recepty Babuški Agafji” plaukų kaukę, šį kartą skatinančią augimą. Nors priemonė ir nebloga, bet šį kartą ingredientų pasirinkimas gana keistas. Nėra plaukų augimą skatinančio ženšenio ekstrakto, kuris naudojamas plaukų augimą skatinančiame purškiklyje, ar dilgėlių ekstrakto. Priemonė vis tiek naudinga plaukams – drėkina, maitina, yra antioksidantų, bet plaukų augimo nepaskatins. Atsargiai, saugokite priemonę nuo veido odos, nes sudėtyje esantis kviečių gemalų aliejus kemša poras.” – https://www.kosmetikosdnr.lt/plaukams/plauku-kaukes/agafji-plauku-kauke-skatinanti-augima 
Sudėtis irgi pakankamai švelni ir nebloga – nepaisant poros potencialių dirgiklių, bet tik tiek. Skiriasi naudojami ekstraktai, bet šiaip jos panašios.

– – 

Tikrai sunku būtų pasakyti, kuri patiko labiau. Abi suteikė panašų poveikį ir nelabai tarpusavyje išsiskyrė. Iš komentarų galima būtų spręsti, kad antroji – su alaus mielėmis – daugumai imponavo labiau, bet sakyčiau, kad tai tik sutapimas ir nebūtinai galima būtų taip spręsti. Aš pirkau atsitiktinai – iš jų išsirinkti sunku, nes tiesiog nematau skirtumo. Kurie pažadai labiau atitinka lūkesčius? Koks kvapas labiau patinka? Tik tiek.
Už 300ml produkto – 2,59eu. Tai kaip du įprasti buteliukai balzamo ar šampūno, tad priemonės tikrai nemažai. Tik, kadanagi ji skystoka, naudojasi gana greitai. Bet kaina labai gera – ir tai dažnos nuolaidos. Perku “Eurokos”.
Sudėtis tikrai nebloga – nėra silikonų ir toksiškų medžiagų.
Stengiuosi nenaudoti plaukų priemonių, turinčių silikonų, tad tai labai didelis pliusas.
Ypač už tokią kainą.
Ar šios kaukės labai ypatingos? Nemanau. Reiktų atkreipti dėmesį į sudėtį ir jos galimybes, nėra silikonų, kurie taip dažnai tik sudaro laikiną įvaizdį, kad kaukė itin padėjo plaukams, bet ilgainiui juos nualina. Plaukai po naudojimo minkštesni, švelnesni. Mano plaukai riebūs ties šaknimis, bet patys balinti, dažyti – reikia drėkinimo ir apsaugos. Tad ši kaukė man tinka ir patinka, bet jos nepakanka. Jei naudoju po jos nenuplaunamą balzamą, tepu aliejuką – viskas puikiai. Taip darau visada. Bet, jei naudočiau tik šią kaukę – plaukai būtų sausoki ir man nepakanktų drėkinimo. Tad miksuojant su kitomis priemonėmis susidaro tikrai puikus miksas, bet jei norite naudoti kuo mažiau buteliukų butelaičių – galite nusivilti. Ir jei patinka riebesnės kaukės, o plaukai sausi – nemanau, kad tai bus produktas, kuris Jus sužavės. Užtat normaliems ar trumpiems plaukams bus labai gerai, o ir nebaisu tepti arčiau šaknų, nes neriebina ir neužkemša skalpo odos, kaip dauguma kaukių. Nebaisu naudojant ir kad stipriai užkimš nugaros odą (tiesiog joje nėra tiek daug aliejų, ji vandens pagrindu).
Tad tikiu, kad viskas priklauso nuo lūkesčių. Vieniems patiks, kitiems – ne.
Priklauso nuo to, ko ieškome ir tikimės.
Bet kaukes rekomenduočiau, rašyčiau joms po 9/10 ir tikrai dar pirksiu, nes man svarbu sudėtis ir efektas, kuris man pasirodė tinkamas kasdienai, o riebesnėmis kaukėmis palepinu plaukus  kiek rečiau – jie laikosi puikiai.
O ar pigios priemonės būtinai bus prastos kokybės ir prikimštos pavojingų ir nevertingų komponentų? Tikrai ne. Nemažai brangių priemonių turi prastas sudėtis, o štai kai kurios pigios kosmetikos priemonės – švelnias ir neblogas. Tad kaina tikrai nebūtinai nulemia produkto kokybę. O švelnūs ir spindintys plaukai gali būti silikonų aptraukti ir apgauti, kad naudojamos kaukės puikios, bet galiausiai susidursite su didelėmis problemomis, nes plaukai pradės sausėti ir lužinėti stipriau nei anksčiau.
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/
cropped-img_3594-21.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *