kaukės/serumai/balzamai,  Plaukų priežiūra

“Avon” „Cristalliste Cristal Sculpt Serum“ serumas plaukams: ar gali būti blogiau?

Sunaudojau  “Avon” aliejuką plaukams.
Tai: Nenuplaunamas žvilgesio suteikiantis plaukų galiukų serumas. Daug kas gyrė, sakė, koks jis nebrangus, bet nuostabus, tad susidomėjau.

Kiekis : 30 ml
Kaina: 5,90 €  (be nuolaidų).
Įsigyti iš Avon tarpininkų arba čia.
Aš per vinted pirkau dar per pus pigiau pas vieną merginą.

Aprašymo trumpumas atima žadą, bet ką darysi:

• stabdo plaukų galiukų šakojimąsi
• plaukai labiau žvilga ir atrodo sveikesni
Su provitaminu B5 ir technologija „Multishine“.
Naudokite po plaukų plovimo. Tinka visų tipų plaukams.

Pradėsiu nuo pliusų: 

+Stiklinis gražus buteliukas, patogus dozatorius
+ Neriebus, nesulipina plaukų
+/-Kaip ir skaniai, bet stipriai, kvepia.
+ Ganėtinai maža kaina, jei produktas būtų geras.
+ Avon netestuoja ant gyvūnų

Bet tuo pliusai, deja, ir pasibaigia.
Minusai:

– Priemonė labai skysta ir todėl greit išsinaudoja
– Daug prikvepinta. Kaip ir skaniai, bet trenkia alkoholiu.
– Labai prasta sudėtis.
Avon kompanijos prekė, taigi palaikomos piramidinės shemos.

Kosmetikos Dnr komentaras:  “Priemonės sudėtis beveik analogiška „Kerastase“ serumui „Cristalliste Cristal Sculpt Serum“, nes pagrindą sudaro silikonai ir plaukus sausinantis alkoholis. Šioje priemonėje nėra tiek daug kvepalų, bet papildomai įdėta nesaugių UV filtrų. Serume esantys silikonai laikinai paslėps alkoholio padarytą žalą, padengdami plaukus plėvele, kuri suteiks švelnumo pojūtį, tačiau juos apsunkins. Sudėties viršuje taip pat „puikuojasi“ nesaugus konservantas fenoksietanolis. Priemonės sudėtį tikriausiai bandyta gelbėti  įdedant du drėkiklius (pantenolį ir fitantriolį), tačiau jie rikiuojasi paskutinėse sudėties vietose po konservanto, UV filtrų ir alkoholio, todėl jokio poveikio plaukams nedarys. Ši priemonė yra vienas iš daugelio pavyzdžių, kai mokame už pažadus, kurie neatitinka tikrojo priemonės poveikio.”
img_1753

Ir aš su Kosmetikos Dnr visiškai sutinku. Štai, pasižiūrėkime į sudėtį. 

Cyclopentasiloxane – silikono pagrindo medžiaga, minkštiklis, kondicionuoja odą ir plaukus; kosmetikoje naudojamas kaip tirpiklis ir minkštiklis; Tai švelnus ingridientas, bet per daug silikono sudaro ant plauko plėvelę ir ilgainiui jam kenkia.

SD alcohol 40-B – tirpiklis, pasižymi sutraukiamuoju, antibakteriniu poveikiu, mažina klampumą; dirgina akis, sausina odą ir plaukus, pažeidžia apsauginį odos barjerą, odos ląsteles; 

Dimethicone  silikonas, minkštiklis, kondicionuoja odą; (ir sukuria tą pačią silikono plėvelę ant plauko)

Phenoxyethanol – galimai toksiškas konservantas –  ingredientas dirgina, gali sukelti kontaktinį dermatitą, yra toksiškas nurijus arba įkvėpus. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad į organizmą patekęs fenoksietanolis gali pasižymėti mutageninėmis savybėmis. Pasitaiko, bet bent jau dažniausiai būna sąrašo gale – o čia ganėtinai aukštai, tad kocentracija nemaža.

Ethylhexyl methoxycinnamate – nelabai saugus UV filtras; kaupiasi organizme, galimai kenkia endokrininei sistemai, toksiškas.

Fragrance – kvepalų sudėtis yra laikoma komercine paslaptimi; irgi gąsdina, jog pakankamai aukštai sąraše.

Benzophenone-2 – UV filtras; sukelia endokrininės sistemos sutrikimus.

Panthenol – drėkiklis, pasižymi gydomosiomis savybėmis.

Phytantriol – drėkiklis, kondicionuoja odą ir plaukus.

Iš tiesų, tokios prastos sudėties dar neteko matyti.

Iš tiesų, tokios prastos sudėties dar neteko matyti. Du vieninteliai ir naudingi drėkikliai yra patys  paskutiniai sąraše ir jų koncentracija pati mažiausia. O silikonai, alkoholis, toksiški konservantai,  Uv filtrai ir kvapikliai sudaro visą pagrindą.
Būna aliejukų su daug drėkiklių ir šiek silikono ar alkoholio  – ir kritijuojam juos už tas priemaišas. O čia net nėra aliejų! Tik prasta chemija. Alyvuogių aliejus bus daug naudingesnis nei tokia priemonė. Vertinu 2/10.

Gailiuosi, kad pirkau ir naudojau – tikrai plaukams paslaugos nepadariau. Bet gal bent apžvalga bus naudinga ir atkratys nuo pirkimo kitus besidominčius – jei nors vienas žmogus nuspręs investuoti į kokią kitą priemonę, o ne šią – jau bus laimėjimas.

“Avon” bandžiau paauglystėje ir tada tie mėginimai atrodė neblogi, nes nežinau, kaip atrodo tikrai geri produktai ir nemokėjau skaityti sudėčių. Bet, jei tik susitinku kokią priemonę iš “Avon” – siaubingai nusiviliu. Gal ir yra perliukų, kurie geruoju nustebintų, bet didžioji dauguma kosmetikos priemonių – visai nevertos dėmesio. O ir kainos nėra tokios mažos – už tiek pat galima gauti daug geresnių produktų kitur.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

FB: https://www.facebook.com/kelionduone/

Leave a Reply

Your email address will not be published.