Pamokos,  Sveikata,  Vlogeriai ir aktualijos

5 priežastys, kodėl nereikėtų pirkti kosmetikos Aliexpress’e : ar verta rizikuoti?

Kartais taip norisi tos gražios, spalvingos ir visų išgirtos paletės, bet ji kainuoja daugiau nei maisto krepšelis savaitei, tad liūdna ir niūru, nes ne visi galim tai sau leisti. O gal galima pagudrauti ir nusipirkti pigiau? Ir randat, kad tikrai galima. Taip pat gražu, kaina žymiai mažesnė, tad kodėl ne? Juokinga, kaip visi permoka! Bet ar tikrai?
Šiandien noriu pasidalinti savo mintimis, kodėl nereikėtų pirkti kosmetikos priemonių iš nelabai žinomų puslapių bei internetinių parduotuvių, tokių kaip Wish ar Aliexpress, kurį dauguma žinome ar bent esame girdėję.
Tai aukso puodas – nes atkeliauja į namus tokios prekės, už kurias galima sumokėti trigubai mažiau, jei siunčiamės iš Kinijos tiesiogiai. Ir tikra tiesa – daug prekių atkeliauja iš Kinijos ir į mūsų parduotuvių lentynas. Tad tiesiog pagudraujam. Juk beveik viskas “made in China”, tad tiesiog bandome išvengti milžiniškų antkainių.
Jūs visiškai teisūs, bet su kosmetika taip elgtis nereikėtų. Pateiksiu priežastis, kodėl.

1. Prekės nėra originalios.

Kartais bus pateikta taip, tartum pardavinėjama visiškai originali priemonė, naudojamos prekės reklaminės kompanijos nuotraukos, žadamas originalumas… Bet visa tai melas – už tris kartus mažesnę kainą tikrai negausite originalaus produkto. Tokiose parduotuvėse sąžiningumo ir tiesos mažai.
img_4239
Dalis prekių atrodys kaip neblogos kopijos, bet dauguma bus prastos  – matysite, kad ir atspalviai kiek skiriasi, ir šriftas, ir etiketės, naudotos pakuotėje medžiagos.
O ir labai daug padirbinių, kurie nežada originalumo, bet sukuria identišką populiariai brangiai prekei pakaitalą, kurį minimaliai pakoreaguoja, kad neatidus pirkėjas net nesusigaudys. Tarkim identiški “Nyx” matiniai lūpdažiai, ant kurių prekės ženklas bus “Nix” arba “Nyxi” – “Huda” gali būti pakeista į “Hudda” ir pan. Tai tos akivaizdžios kopijos, kurios kviečia įsigyti labai panašų produktą už daug mažesnę kainą.
img_4241Tai ne kitas tarpininkas ar prekės be papildomo antkainio – veikiau kito (neaiškaus) gamintojo prekės, kurios bendro su Jums patinkančia kosmetikos priemone turi tik nukopijuotą dizainą.

2. Prastesnės kokybės kopija

Kodėl originalumas svarbu? Juk norite mokėti už prekę, o ne už tarpininkus ar kompanijos garsų vardą ar logotipą.
img_4253
Bet neoriginalios prekės greičiausiai nebus visai tokios pačios, deja. Gali skirtis ir atspalviai (ne melsvas, o žalsvas), tekstūros (ne matinis, o blizgus šešėlis), pakuotės kokybė (ne stiklinis, o plastikinis buteliukas). Garsių prekės ženklų priemonės tampa garsiomis ne tik dėl vardo, bet dėl to, kad parduoda aukštos kokybės priemones. Padirbinių kokybė tikrai nebus tokia pati gera.

3. Tai pavojinga

Pati svarbiausia priežastis vis tik yra ne prasta kokybė ar skirtumai nuo originalo, bet nesaugumas.
img_4243-1
Jei pirktumėte prastesnės kokybės neoriginalius produktus – tokios didelės bėdos dar nebūtų. Bet padirbtoje kosmetikoje gali slėptis tiek pavojingų chemikalų, sintetikos, senų medžiagų, pelėsio, žalingų organizmui bakterijų… žinau, kad kosmetikoje iš Kinijos pasitaiko ir gyvūnų fekalijų, cianido, šlapimo ir dar baisesnių dalykų.
img_4246Deja, apie tai žino ne visi. Europos Sąjunga yra uždraudusi ilgą sąrašą sveikatai pavojingų sudedamųjų dalių, visa kosmetika rinkoje turi atitikti tam tikrus saugumo standartus. JAV tas sąrašas daug trumpesnis, bet vis tik kosmetikos saugumas yra daugiau mažiau kontroliuojamas ir pavojingiausi elementai yra uždrausti.
Kinijoje? Ne. Čia privaloma testuoti kosmetiką su gyvūnais, jei norima pardavinėti rinkoje, nes manoma, kad tai padės išspręsti pavojingų elementų naudojimo kosmetikoje problemą. Todėl Kinijoje jokia kosmetika negali būti “Cruelty free”. O ‘juodoji rinka’ neturi atsiskaitinėti niekam – tad jiems negalioja net tokie įstatymai. Padirbinių mąstas Kinijoje yra nesuvokiamo dydžio ir tai tikrai yra problema.
Kosmetika, kurią perkate, yra tokia pigi ne be priežasties. Naudojamos pačios pigiausios ir dažniausiai nesaugios medžiagos, jokiais reglamentais neapsaugomas Jūsų saugumas. Sudėties etiketės ant priemonių nebūna, o jei būna – ji skelbia visai ne tai, kas iš tiesų įeina į rankose laikomą produktą.
img_4252Beje, nėra jokios vartotojų apsaugos, Jei, neduok Die, kažkas nutiktų – odos liga, nudegimas ar apakimas – net negalėtumėte paduoti pardavėjo į teismą. Teisinės spragos ir mažai pardavėjo atsakomybės. Jis toli, jis meluoja ir Jūs nieko negalite padaryti. O giriantys komentarai nėra indikatorius – sudėtis gali būti bjauri ir bloga, nors nesukels nudegimo ar baisios alergijos iškart. Bet tokie dalykai gali nutikti daliai žmonių, o gali ir ilgainiui naudojant… Tai iš tikro pavojinga.

4. Produktai gali būti sugedę ir pasenę

Labai daug kosmetikos produktų yra Jums siunčiami iš sandelių ir yra pasenę. Niekas neužtikrina saugumo ir šia prasme. Bent keletą metų pragulėję, nesandariai supakuoti produktai, kuriuose veisiasi bakterijos, pelėsiai ir net pūvėsiai atkeliauja pas Jus, vadinami naujais.
batch_code_enLabai daug neskaidrumo ir negalime žinoti, kokio senumo produktus perkame.
Ant rinkos produktų galite rasti kodus, kurie reiškia pagaminimo datą. Ant aliexpress prekių tokių kodų nesitikėkite. Nėra suteikiama jokia informacija, reklamoms naudojamos nuotraukos beveik visada yra vogtos iš originalių puslapių. Daug blogerių ir vlogerių  skundėsi, kad naudojamos jų nuotraukos ir pasisakymai, kurie yra išgalvoti arba visai apie kitą prekę. Tai tiesiog didžiulė melo karalystė.

5. Kopijos yra intelektualinė vagystė.

Tai gali rūpėti, gali nerūpėti. Bet tai nusikalstama veikla, kurią palaikome, jei perkame jų tiekiamus produktus.
img_4254-1
Tiesa, kad pirkdami brangių firmų prekes – mokame ženkliai daugiau nei už produkto savikaina. Mes mokame už patį produktą, mokame už jo idėją, formules. Mokame papildomai už tai, kad buvo sukurtas unikalus (mažiau ar daugiau) dizainas, išvaizda, samdomi dizaineriai, kurie sukūrė naujam produktui vizualą. Mokame už tai, kad buvo investuota į marketingą – kodėl mus pasiekė žinia apie tam tikrą produktą, kodėl jis išpopuliarėjo.
Taip, mokame ir už patį prekės ženklą. Ką tai reiškia? Mokame už pasitikėjimą, kurį per (dažniausiai) ilgą laiko tarpą sugebėjo užsitarnauti šis prekės ženklas. Už skaidrumą, kokybės palaikymą visais aspektais. Mokėdami už prekės ženklą mes mokame už žinojimą, ką perkame.
Kaip sakiau, galite tam būti jautrus, o gal Jums tiesiog rūpės sutaupyti. Bet reikia turėti tai omenyje –  pirkdami padirbtus produktus, pinigus dedame į kišenę žmogui, kuris neprisidėjo nei prie Jūsų geidžiamo produkto idėjos kūrimo, nei jos plėtojimo ar gamybos.

Patikslinimas: “made in China”  

Ar tai reiškia, kad visi produktai, ant kurių parašyta “made in China” neatitinka saugumo reikalavimų ir yra blogi? Tikrai ne.
madeinchinaLabai daug garsių prekės ženklų turi gamykla Kinijoje, nes ten daug pigesnė darbo jėga ir medžiagos. Ar tai etiška, ar tai nėra problematiška? Iš dalies – taip, bet tai kita tema.
Tai dažnas reiškinys ir tai nereiškia, kad galite įtarti, jog Jūsų turimame produkte gali būti pelėsio ar fekalijų.
Prekės gali būti gaminamos Kinijoje, bet, idant jomis galima būtų prekiauti kitose valstybėse – jos turi atitikti tos valstybės reglamentus, įstatymus. Todėl “made in China” nereiškia, kad galioja anksčiau minėti punktai.
Bet tokios parduotuvės, kaip “Wish” ar “AliExpress” siunčia “laiškus” ir “siuntinius”, kuriems jokio reglamentavimo nereikia. Gali būti, kad įsigijote produktą, kuris niekaip negalėtų atsidurti “Drogo” lentynoje.

Ką daryti?

Suprantu, kad kartais norisi to gražaus ir šitaip išgirto, kokybiško daikto… Bet, jei negalime sau jo leisti, nereiktų bėgti ieškoti padirbinių. Geriau ieškoti pigesnių pakaitalų – vadinamų “dupes”.
img_4248-1Kartais tai tieisog panaši kokybė ar priemonės sąvybės, o kartais tai irgi tam tikra kopija.  Bet kitos kompanijos bando sukurti savo produktus, kurie būtų panašūs į prabangius ir labai populiarius brangius kosmetikos lobius. Jie sukuria ir panašias pakuotes, panašų dizainą (Apie intelektualinę nuosavybę čia nekalbėsiu, nors tai irgi problematiška.)
“Dupe” reiškia, kad tai panaši kitos kompanijos priemonė, kurią galite įsigyti už ekonomiškesnę kainą.
img_4256Gaunami panašius atspalvius, panašią kokybę. Iš tiesų, galima rasti tikrai puikios kosmetikos už nedideles kainas – mažiau žinomi ar tiesiog ekonomiškesni prekiniai ženklai orientuojasi į labiau prieinamas kainas ir masinę, vidutinės klasės, auditoriją, tad neužsideda tokių didelių antkainių.
Geriau paieškoti geros, bet nebrangios kosmetikos, jei brangi kosmetika nėra tai, ką išgali Jūsų piniginė. Tai daug geresnis variantas.
Aliexpress’e ir panašiose parduotuvėse galite atrasti tikrai gerų pigių dalykėlių. Tarkim kosmetikos prietaisų ar įnagių – tikrai galima nusipirkti kokybiškų šepetėlių, kempinėlių (daug yra labai prastų, bet esti ir puikių), lopetėlių, dėžučių, dirbtinių blakstienų ir pan.
Bet kosmetikos, kurią tepsite ant savo odos, pirkti jokiu būdu nerekomenduočiau. Nei veido priežiūrai, nei dekoratyvinės kosmetikos. Galbūt Jums nieko nenutiks, bet ar verta taip rizikuoti? Geri produktai verti savo kainos – o pasirinkimas toks, kad tikrai rasite sau tinkamiausią variantą. Kad džiaugtųsi ir piniginė, ir oda.
Nebent norite paletę turėti tik kaip dekoraciją – ir tai, neaišku, ar pati pakuotė bus kokybiška ir atrodys gražiai. Juk pateiktos nuotraukos nėra to produkto, kurį gausime, o produkto, kurį kopijuoja gamintojas.
Pasidalinkite savo mintimis apie tai. Rūpinkitės savo sveikata ir gražinkitės saugesnėmis priemonėmis. Ačiū labai tiems, kurie perskaitė viską.
xoxo
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
cropped-img_3594-21.jpg

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.