DOUBLE CLEANSING metodas labai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Tik tai tėra nauja mada ar tikrai reikalingas patarimas, norint turėti švarią ir gražią odą? Šiandien apie jį – dvigubą veido prausimo metodą – ir pakalbėsime.
Kas yra DOUBLE CLEANSING metodas?
Taip. reikia suprasti pažodžiui. Tai dviejų žingsnių veido valymo procesas. Jis gali turėti tam tikrų variacijų, korėjietiškoje tradicijoje galite rasti informacijos, jog šį žingsnį reikia atlikti ir ryte, ir vakare. O kitur gal rasite ir pasakymų, kad galima tiesiog du kartus panaudoti tą patį prausiklį ir nereikia dviejų skirtingų priemonių. Ir kai kuriais atvejais tai yra tiesa ir yra įmanoma, bet tai veikiau išimtys nei taisyklė. Tad dabar kalbėsime labiau apie bazę ir metodiką. O jau varijuoti, žinoma, įmanoma, kai supranti, ką ir kaip, dėl ko darai.
Esmė paprasta – vien servetėle ar vien veido prausiklio viso brudo nenuplausime, todėl reikia prausti odą du kartus su skirtingomis priemonėmis, kad tinkamai pašalintume visus nešvarumus, makiažą ir bakterijas.
5 pagrindiniai double-cleanse principai:
1.) Mano galva, dvigubą veido valymą reiktų atlikti tik vakare, vieną kartą per dieną. Tai reiškia, kad reikia tinkamai nuvalyti makiažą ir veido odą prieš einant miegoti. Ryte to daryti tikrai nėra reikalo, nebent naudojame kokias sunkiai suplaunamas naktines kaukes ar ypatingos tekstūros priemones, kurias sunkiau pašalinti.
2.) Viena priemone mes nenuvalome viso makiažo ar nešvarumų, o tik pašaliname dalį jų. O tikrai suprantame, kaip svarbu nakčiai tinkamai nuprausti veido odą, kad ji galėtų atsinaujinti, atsigauti, o ir neatsirastų bėrimų, papildomų odos problemų. Todėl reikia dviejų skirtingų priemonių, kurias naudotumėme paeiliui ir tikrai pilnai nuvalytume veido odą.
3.) Aliejus padeda nuvalyti aliejinio pagrindo priemones, o vanduo – vandens pagrindo. Kalbame ne tik apie kremus, bet ir apie mūsų pačių išskirtą riebalą – sebumą, prakaitą, o ir pačias priemones, užsilaikiusį makiažą, nešvarumus. Juk normalu, kad atsparaus vandeniui blakstienų tušo lengvai nenuplauname vandeniu, ar ne?
4.) Pirmiausiai turime nuvalyti didžiąją dalį makiažo. Tam puikiai tinka aliejiniai prausikliai, specializuoti balzamai, bet tinka ir micelinis vanduo ar makiažui valyti skirtas pienelis, dvifazis valiklis. Pirmas žingsnis – išjudinti makiažą ir, kiek tik pavyks, jį nuvalyti.
5.) O antras žingsnis – nuplauti tai, kas dar užsiliko, nes tikrai visko nenuvalėme, tikrai liko ir makiažo likučių, ir nešvarumų. Dabar reiktų naudoti paprastą veido prausiklį, kuris būtų sukurtas vandens pagrindu. Rinkitės pagal odos tipą.
Ar to reikia tik tiems, kas naudoti dekoratyvinę kosmetiką?
Tiesa, kad tai aktualiausia tiems, kas naudoja makiažo priemones. Bet šis metodas naudingas ir tiems, kas visai nesidažo. Kodėl? Nes apsauginiai kremai nuo saulės, kuriuos turėtų naudoti kiekvienas (apie apsaugą nuo saulės kviečiu skaityti: ČIA ir ČIA) , palieka tam tikrą plėvelę, kurią dažnai sunku pilnai nuplauti tik viena priemone, vienu kartu. Todėl, norint tinkamai nuvalyti visus SPF ir nešvarumų likučius, irgi verta odą valyti dviejų žingsnių metodu. Nors ir nenaudojate jokių pudrų.
Kokias priemones rinktis pirmam double cleansing ritualo žingsniui?
1.) ALIEJINIS PRAUSIKLIS/BALZAMAS
Pats populiariausias šiuo metu produktas – specialus aliejinis prausiklis arba balzamas. Prausikliai būna kiek lengvesnės konsistencijos, labiau geliniai, o balzamai (balms) veikiau tirštesni, riebesni, primenantys sviestą. Galite atrasti ir specializuotų veido valymų aliejų. Tekstūros gali skirtis, bet visos šios priemonės priklauso tai pačiai kategorijai. Ir tinka visiems odos tipams – aš turiu aknę ir esu riebios odos savininkė, bet tokių priemonių nebijau, nes vėliau šią priemonę irgi tinkamai nuplaunu, tad jokio riebumo nelieka. Tai kaip tik padeda turėti švaresnę, tinkamai nuvalytą odą.
Dažniausiai juos reikia paskirstyti ant sausos, nevalytos veido odos, makiažo. Tuomet sudrėkinti delnus ir vėl įmasažuoti – specializuotos priemonės pavirsta tartum pieneliu, kuris nuvalo makiažą, padeda jam atsiskirti nuo odos ir apleisti poras. Tuomet jau tą pienelį nuprausiu vandeniu arba nuvalau sudrėkinta vata ar daugiakartine šluoste. Tikrai daug lengviau ir greičiau nei gali nuskambėti.
Jais galima valyti ir veido odą, ir akių makiažą. Man pačiai patinka naudoti odai, bet akis dažnai dirgina, todėl renkausi atskirą valiklį akių makiažui. Bet daugelis taip valo ir akis ir tai daryti tikrai galima, jei tik atrasite sau tinkančią priemonę.
Kokius pasirinkti? Pagal kainą, sudėtį, norimą konsistenciją. Jei oda jautri, nesirinkite priemonių su parfumų, ieškokite kuo paprastesnių priemonių, nebijokite elemantaraus mineralinio aliejaus.
Keletas tokių priemonių pavyzdžių būtų:
(stengiausi pateikti tokias priemones, kurias nusipirkti galima Lietuvoje arba užsisakyti iš parduotuvių, kurios siunčia į Lietuvą)
- OSKIA Renaissance cleaning gel – $$- be silikonų, be mineralinių aliejų, natūralus ir prabangus produktas. Turiu šį ir naudoju, nėra blogas, bet ne jautriai odai, nes nemažai kvapiklių. Praturtintas užtat vitaminais, moliūgų enzymais.
- DERMA E nourishing rose cleansing oil – $ – tiks sausai odai.
- Labai populiarus JAV yra pigus ir paprastas POND’S cold cream. $
- CLINIQUE take the day off cleansing balm $$
- BODY SHOP camamile cleansing butter. $
- ESTEE LAUDER Advanced Night Micro Cleansing Balm. $$$
-
Natura Siberica baltasis valomasis sviestas veidui su baltuoju moliu $
2.) Micelinis vanduo (ar micelinis gelis)
Micelinis vanduo irgi galimas variantas. Ypač, jei dažotės nedaug, norite nuvalyti apsauginio kremo likučius. Naudojant daug makiažo, vis tik efektyviau būtų naudoti aliejinį prausiklį, bet micelinis vanduo nėra blogas pasirinkimas. Aš dažnai nuvalau likučius, likusius nuo aliejinio prausiklio su miceliniu vandeniu, o tada jau odą prausiu su įprastu prausikliu – išvis trys žingsniai. Tai daryti tikrai nebūtina, bet galima, jei naudojate daug sunkiau nuvalomo, atsparaus vandeniui makiažo.
Irgi patarčiau rinktis micelinį vandenį be alkoholio, be perteklinių dažiklių ar kvapiklių. Jų esti tokių įvairių, kad tiesiog reikia išsirinkti. Bet namuose turėti micelinį vandenį tikrai verta visada.
Micelinis vanduo labai tiks vaikinams, kuriems nuvalyti reikia tik SPF ir tiems, kurie mėgsta lengvumą ir nenaudoja daug makiažo.
Pavyzdžiai:
- GARNIER SKIN NATURALS micelinis valomasis vanduo.
- Lumene Klassikko Micellar Cleansing Water.
- CLINIQUE 2in1 Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover.
- BIODERMA, SENSIBIO H2O, valomasis micelinis vanduo.
- MARGARITA micelinis vanduo su šermukšnių ekstraktu ir biokolagenu.
3.) Dvifaziai ar specializuoti makiažo valikliai
Rasite ir įvairesnių priemonių – tarkim micelinio vandens buteliuką su aliejine baze ar specialiai sukurtą skystį makiažui valyti, kurio pagrindą sudaro ne micelės. Ir visi variantai geri – tikrai galima rinktis ir tokius, svarbiausiai atrasti produktą, kuris leistų švelniai, nesunkiai, bet tikrai kokybiškai nuvalyti makiažą ir jį išjudinti.
Pavyzdžiai:
- MAC Gently Off Eye and Lip Makeup Remover.
- CLINIQUE Take The Day Off Makeup Remover.
- DOUGLAS Aqua Focus Triphase Make-Up Remover.
- LUMENE Gentle Eye & Lip Makeup Remover Herkka.
- DOUGLAS In-Shower Make Up Remover.
4.) Makiažo valymo pieneliai
Jų irgi būna visokiausių – ir su aliejais, ir mineralinių aliejų pagrindu. Gausų ir vandeniui atsparų makiažą jie įveikia vidutiniškai, bet, jei naudojate nedaug dekoratyvinės kosmetikos ir turite sausėti linkusią odą, tai irgi neblogas variantas.
Pavyzdžiai:
- SAFLORA Valomasis pienelis rožių hidrolato pagrindu.
- SAFLORA Valomasis pienelis nuo spuogų su arbatmedžiu.
- L’ORÉAL PARIS IDEAL SOFT RARE FLOWERS, VALOMASIS PIENELIS SAUSAI IR JAUTRIAI ODAI.
- URIAGE VALOMASIS PIENELIS VEIDO IR AKIŲ MAKIAŽUI.
5.) Makiažą valančios servetėlės ir daugkartinės šluostės
Būsiu griežta, bet makiažą valančių servetėlių primigtynai nerekomenduoju. Ir dėl neigiamos įtakos aplinkai faktoriaus bei tų servetėlių vienkartinumo, bet taip pat ir dėl to, kad jų sudėtis dažnai būna labai vidutiniška (juk reikia, kad medžiaga skystyje nesupelytų ir nesugestų), o ir pačios medžiagos naudojamos nepakankamai delikačios ir gli pažeisti odą ir tik bloginti jos būklę. O ir makiažą valo tikrai ne pilnai. Geriau nei nieko, bet tikrai nėra toks variantas, kurį reiktų rinktis kasdienai. Pasilikite tokias servetėles žygiams, festivaliams ar kelionėms, o ir naudokite stipriai netrindami odos. Bet šiaip jau – not worth it.
Keli pavyzdžiai:
- INGLOT Makeup Remover Wipes (Milk and Tonic).
- MARGARITA drėgnos servetėlės makiažui valyti. – šias esu ne kartą naudojusi, tikrai pakankamai švelnios ir geros, jei jau reiktų iš šios kategorijos rinktis. O ir pigios.
- NIVEA GENTLE švelnios valomosios servetėlės.
O daugkartinės šluostės irgi būna visokios – irgi rinkitės švelnias, nebraižančias odos. Su jomis tikrai galima nuvalyti dalį vandeniui neatsparaus makiažo. Tik turėkite mintyje, kad jos šveičia odos paviršių, o naudojant nuolat gali sujautrinti odą, ypač, jei dar naudojate kitus šveitiklius, tad labai svarbu netrinti per stipriai. Tai geras ir žalias dalykas, bet naudoti jas vien su vandeniu patarčiau nebent tokiu atveju, kai naudojate labai nedaug kosmetikos ar tik SPF. Jei makiažo daugiau – aš patarčiau tokia šluoste nuvalyti makiažą po aliejinio prausiklio naudojimo ar naudoti su specialiu makiažo valikliu, miceliniu vandeniu vietoj vatuko.
Šluosčių bei daugkartinių padelių pavyzdžiai:
- GLOV ON THE GO pirštinė makiažui valyti.
- URBAN EARTH LOVERS Daugkartinio naudojimo padeliai makiažui valyti.
-
GLOV Moon Pads (Pack of 5).
Kokias priemones rinktis antram double cleansing ritualo žingsniui?
Antrąjam žingsniui jau galime rinktis įprastus veido prausiklius. Tai gali būti kreminiai, geliniai ar putojantys prausikliai. Rinkitės pagal odos tipą.
Pavyzdžiai:
- BIODERMA SEBIUM GEL MOUSSANT veido prausiklis – riebiai odai.
-
NEUTROGENA rožinis greipfrutinis prausiklis-šveitiklis VISIBLE CLEAR (ir atsinaujinęs REFRESHINGLY CLEAR) – rasite jo apžvalgą. Riebiai, nejautriai, probleminei odai.
-
NOREVA exfoliac putojantis veido prausiklis (prausiamasis gelis) – riebesnei odai.
-
“MANILLA” SOLUTIO veido prausiklis riebiai, probleminei odai (su salicilo rūgštimi, hamamelių ekstraktu, arbatmedžiu).
-
“Australian Bodycare” Tea Tree oil veido prausiklis (su arbatmedžio aliejumi)
Jau atlikus tokį veido valymo ritualą, galite naudoti tonikus, serumus ir tinkamai drėkinti odą. Tokiu būdu ir išvenksime spuogelių, neleisime odai užsikimšti ir padarysime, ką galime, kad mielosios viešnios bakterijos susikrautų lagaminus ir nakčiai išeitų. O ir tokiu būdu leisime odai geriau įsisavinti naudojamus produktus – serumai veiks efektyviai, kremai stipriau drėkins. Tinkamas odos valymas, drėkinimas ir apsauga nuo saulės – tai stebuklingas ir fundamentalus odos priežiūros trio.
Tinkamas odos valymas, drėkinimas ir apsauga nuo saulės – tai stebuklingas ir fundamentalus odos priežiūros trio.
Turite dar daugiau klausimų apie DOUBLE CLEANSE metodą? Rašykite, mielai papildysiu šį įrašą ir atsakysiu. Ir daug informacijos pateikiu ir socialinėje medijoje, tad kviečiu sekti mane ir bendrauti:
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/