knygos,  Serialai/Filmai/Knygos/Etc

Verti dėmesio renginiai ‘ Knygų Mugėje 2019 ‘ : ar susitiksim?

Šį kartą tema kiek kitokia – bet mėgstu knygas ir daugybę temų, kurios neapsiriboja kosmetika, kurią irgi myliu. Dabar artėja knygų mugė -todėl pasidalinti nusprendžiau man įdomiais renginiais. Žinau, kad mūsų visų pomėgiai ir domėjimosi sritys labai skirtingi ir tikrai ne viskas, kas traukia mane, bus įdomu Jums, bet galbūt iš daugybės renginių išsirinksite kažką, kas patinka, o gal surasite kažką naujo. 
Man patinka politiniai, kultūriniai, filosofiniai renginiai, dominančių knygų pristatymai, diskusijos. Atrinkau savo nuožiūra tai, kas pasirodė įdomu. Dalyje pavyks sudalyvauti, bet tikrai ne visuose, nors, jei galėčiau – įkiščiau bent nosį į visus šiuos. 
Daug renginių į mano sąrašus nepateko. Ir tai nereiškia, kad jie blogi ar nieko verti – tiesiog labiau sudomino šie. Ir savo interesais dalinuosi su skaitytojais. Nes noriu, kad būtume įvairiapusiški ir domėtumėmės įvairiais dalykais. Todėl dalinuosi: 

Vasario 21d. , ketvirtadienis : meilė istorijai, moksliniai veikalai ir truputis poezijos

1522237036_m._burokas_puslapiui-500x500Forumas: bus smagių “šortų” – trumpučių skaitymų ir knygų pristatymų kokteilis.
Man asmeniškai atrodo įdomūs 12:20 Šortai: Jūratė Čerškutė vs Sigitas Parulskis apie knygą „Amžinybė manęs nejaudina“ bei 13:00 Šortai: Audrius Ožalas vs Marius Burokas apie knygą „Švaraus buvimo: eilėraščiai“ – beje, Mariau Buroko eilėraščiai tikrai verti dėmesio ir ši nauja jo knyga – puiki.
Kiti renginiai – įdomūs istorikams ir prijaučiantiems, gana specifiškos temos, yra ir tikrai gerbiamų asmenybių, bet jei istorija nedomina – nelabai pritrauks daug dėmesio.
Pavyzdžiui mane domina  15:00 čia bus Diskusija: „Spenglerio idėjų pėdsakai civilizacijos istorijos tyrinėjimuose“. – tai tikrai įdomu ne kiekvienam ir labai specifiška, bet aš skaičiau ir mokiausi pagal Spenglerio idėjas, todėl paklausyti įdomu. Spengleris – vokiečių istorikas ir filosofas, daug dėmesio skyręs ciklinei civilizacijos raidai, kalbėjęs apie krikščioniškosios Vakarų civilizacijos nuosmukį. Dalyvauja: Vytautas Rubavičius, Antanas Andrijauskas, Rasius Makselis, Antanas Rybelis; Organizatorius: Margi raštai 
1.2 salė: 
20180605_182525_HDR-770x45014:00 Straipsnių rinkinio „Tibetas: tolimas ir artimas. Laisvės byla“ (sud. Gediminas Kajėnas, Radvilė Racėnaitė) pristatymas. Čia tikrai labai kviečiu apsilankyti, o jei nepavyks – bent įsigyti nedidukę knygą. Tibeto istorija skaudi ir įdomi. O ir kalbant apie “istoriją”, turime omenyje ne kažkada buvusius įvykius ar skaudulius, bet tai, kas ten vyksta čia ir dabar. Labai raginu daugiau apie tai pasidomėti ir nebūti užsimerkus Tibeto, okuputo Kinijos, tikrovei. Dalyvauja: sudarytojai, Arūnas Gelūnas, Vytis Vidūnas; Organizatorius: Aštuntoji diena
17:00 Interaktyvi pamoka „Kūrybingumas mokykloje“ – mano dėmesį labiausiai pritraukė dėl dalyvaujančių asmenybių –  Tomas Ramanauskas, Kristupas Sabolius; Organizatorius: Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka. Turėtų būti tikrai įdomu.
3.2 15: 00 Diskusija: „Futurologiniai „kultūros“ scenarijai ir ekskomunikaciniai tinklai“
Dalyvauja: Rita Repšienė, Naglis Kardelis, Skaidra Trilupaitytė; Organizatorius: Lietuvos kultūros tyrimų institutas.
Įdomi ir dabar populiari tema, o Naglio Kardelio man visada gera klausytis.
Mokslininkams, filosofams ir kultūrininkams.
5.2 16:00 Diskusijų klubas. Kūrėjo laisvė ir atsakomybė, Kur driekiasi ribos?,
Dalyvauja: Loreta Mačianskaitė, Vaidas Jauniškis, Giedrė Jankevičiūtė, Vytautas Ališauskas; Moderuoja: Aurimas Švedas. Turėtų būti tikrai įdomi diskusija.
5.5 salė: 16:00 Diskusija: „Skaitymo duobės: kaip sudominti paauglius knygomis“
Dalyvauja: Inga Mitunevičiūtė, Ilona Ežerinytė, Greta Barkauskytė, Eglė Baliutavičiūtė; Organizatorius: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

LRT salė:  15:00 Diskusija: „Biblioteka besikeičiančioje visuomenėje”
Dalyvauja: Tomas Venclova, Renaldas Gudauskas, Arūnas Gelūnas, Virginijus Sinkevičius; Organizatorius: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Rašytojų kampas: 17: 00 Manto Toločkos eilėraščių rinkinio „Popierinė“ pristatymas, Dalyvauja: poetas, Mantas Tamošaitis, Saulius Vasiliauskas; Organizatorius: Naujasis Židinys-Aidai. Manto poezija tikrai verta dėmesio. 

Vasario 22d, ilgasis penktadienis

1549352969_000000000001111482-5c583777aeb4d-asset-knyguklubas-namu-psichologija1.2:  11:00 Egidijos Šeputytės ir Irmos Skruibienės knygos „Namų psichologija“ pristatymas
Ar ši knyga verta dėmesio? Nežinau ir mano galvoje esti skepsio, bet aprašymas įdomus, tad gal bus įdomu Jums. Dalyvauja: autorės, Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė, Gitana Valavičiūtė; Organizatorius: Alma littera
1.3: 17:00 Diskusija: „Katalikybė ir laisvė: sąjungininkės ar konkurentės?“. Samuelio Greggo knygos „Katalikybė ir laisvė: argumentai už apribotą valdžią, laisvą ekonomiką ir religijos laisvę“ pristatymas. Dalyvauja: Andrius Navickas, Kęstutis Kėvalas, Laurynas Peluritis, Donatas Puslys; Organizatorius: Aštuntoji diena
grego-viršelisLabai kviečiu į šią diskusiją, kuri bus labai įdomi ir joje tikrai žadu dalyvauti.
3.1: 
11:00 Mažvydo Jastramskio, Jūratės Kavaliauskaitės, Vaido Morkevičiaus, Ievos Petronytės ir Ainės Ramonaitės knygos „Ar galime prognozuoti Seimo rinkimus. Trijų kūnų problema Lietuvos politikoje“ pristatymas, Dalyvauja: autoriai, Audrius Matonis; Organizatorius: Vilniaus universiteto leidykla. Verta dėmesio visiems, besidomintiems politika.
12:00 Renatos Šukaitytės ir Kęsto Kirtiklio knygos „Socialinės tikrovės mediacija: kultūra, politika ir visuomenė“ pristatymas, Dalyvauja: autoriai, Jūratė Černevičiūtė, Martynas Petrikas, Lauras Bielinis; Organizatorius: Vilniaus universiteto leidykla.
Mane labai dominančios asmenybės ir naujas įdomus veikalas. Žmonėms, kurie domisi filisofija, kultūra, mokslu, socialine sfera.
virselis_horizontalus-770x45019: 00 Diskusija „Priklausomybė – paradoksali meilės trūkumo liga“. Knygos „Nepasmerkti: apie priklausomybę, kopriklausomybę ir sveikimo kelią“ (sud. Kęstutis Dvareckas, Justina Kymantienė, Andrius Navickas) pristatymas, Dalyvauja: sudarytojai, Vilma Andrejauskienė; Organizatorius: Aštuntoji diena
Tikrai laiduoju už šią knygą – esu šališka, pati ruošiau vieną medžiagą jai bei pažįstu visus dalyvius, bet tikrai labai jautriai ir atsakingai rinkta medžiaga, kuri svarbi kiekvienam ne tik sergančiam priklausomybe, bet turinčiam sergančių aplinkoje, o ir tiesiog norinčiam geriau suvokti, kad priklausomybė nėra valios stoka. O ir priklausomybių būna tokių įvairių – tikrai ne vien nuo alkoholio. Labai raginu ateiti.
3.2
11:00 Diskusija: „Socialinis teisingumas Lietuvoje: idėjos gimimas“ Jurgio Matulaičio socialinės filosofijos knygos pristatymas, Dalyvauja: Albinas Plėšnys, Artūras Svarauskas; Organizatorius: Valstybingumo studijų centras.
Tiems, kuriems įdomi socialinė filosofija.
20:00 Michaelo Hardto ir Antonio Negri veikalo „Imperija“ pristatymas, Dalyvauja: Kasparas Pocius, Audronė Žukauskaitė, Gintautas Mažeikis; Organizatorius: Kitos knygos.
Šiuolaikinių kairiųjų intelektualų Michaelo Hardto ir Antonio Negri veikalas – svarbus įvykis XX–XXI a. sandūros politikos filosofijoje. Knygoje ne tik fundamentaliai apmąstoma pasaulio situacija keičiantis amžiams, bet ir išdėstoma alternatyvi ontologija.
Socialinės gerovės plėtrą skatina socialinis nepaklusnumas ir nepakantumas disciplinos ar kontrolės strategijoms, tapo „Imperijoje“ išdėstytų idėjų varikliu. Hardtas ir Negri savo analizėje parodo erudiciją filosofinės, sociologinės, teisinės politinės, ekonominės ir grožinės literatūros srityse. Šioje knygoje tarsi peržvelgiama ir naują probleminę kryptį įgauna visa šiuolaikinė kritinės teorijos problematika.
bendratis-15.2: 18:00 Mindaugo Nastaravičiaus poezijos knygos „Bendratis“ pristatymas,
Dalyvauja: autorius, Tomas Vaiseta, Agnė Dautartaitė-Krutulė; Organizatorius: Tyto alba.
Labai rekomenduoju Nastaravičiaus poeziją.
5.3: 12:00 Alvydo Jokubaičio knygos „Politinis idiotas. Apie neišvengiamą politikos kvailybę“ pristatymas, Dalyvauja: autorius, Raimundas Lopata, Albinas Januška; Organizatorius: Tyto alba. Besidomintiems filosofija ir politika.
15:00 Witoldo Gombrowicziaus knygos „Filosofijos kursas per šešias ir ketvirtį valandos“ pristatymas, PrintDalyvauja: Bartė Kuolytė, Arūnas Sverdiolas, Gintautas Mažeikis, Andrius Jakučiūnas; Organizatorius: Odilė. Kolkas apie šį leidinį nežinau, ką manyti, tad domiuosi vardan išssiaiškinimo, kaip filosofai (pvz Sverdiolą labai mėgstu) apie jį sako.

5.5: 12:00 Diskusija: „Apie humorą lietuvių literatūroje: ar išmokome prajuokinti skaitytoją?“, Dalyvauja: Olegas Šurajevas, Nijolė Koskienė, Rolandas Parafinavičius, Raminta Stanaitytė-Česnulienė; Organizatorius: Lietuvių laisvalaikio literatūros lyga

LRT salė: 12:00 Diskusija: „Kokios knygos formavo įtakingiausius Lietuvos žmones?“ Žinynas „Kas yra kas Lietuvoje“ kalbina prof. Vytautą Landsbergį.
Moderuoja: Ridas Jasiulionis; Organizatorius: Leidybos studija
13:00, Antano Škėmos knygos „Izaokas“ pristatymas. 
Dalyvauja: Darius Kuolys, Nerijus Milerius, Stasys Baltakis, Viktorija Daujotytė; Organizatorius: Odilė
Vertas dėmėsio kūrinys ir verti renginio dalyviai – rekomenduoju apsilankyti.
Eiti-kiaurai-sienas_large15:00 Marinos Abramovič knygos „Eiti kiaurai sienas“ pristatymas,Dalyvauja: Aušra Kaziliūnaitė, Neringa Rekašiūtė, Jurga Barilaitė; Organizatorius: Kitos knygos
Marinos Abramovič knygą LABAI rekomenduoju – nepraleiskite ir pristatymo
20: 00 Mariaus Povilo Elijo Martynenko knygos „Praeis“ pristatymas,
Dalyvauja: autorius, Rimantas Kmita; Organizatorius: Tyto alba.
Daug prarandate, jei nesidomite Mariaus darbais ir asmenybe.
Muzikos salė:
18:00 Golden Parazyth „Sad Human“
19:00 Ieva Narkutė, „Kai muzika baigias“

Vasario 23d, šeštadienis ir “nekasdieniai pasimatymai”

Forumas: čia nuo pat ryto vėl “šortai” – vienas iš įdomiausių 13:20 – Šortai: Jūratė Čerškutė vs Giedra Radvilavičiūtė apie knygą „Tekstų persekiojimas. Esė apie rašytojus ir žmones“. Šią G.Radvilavičiūtės knygą skaičiau ir man ji tikrai labai patiko.
1.2: 11:00 Stepheno Hawkingo knygos „Trumpa laiko istorija“ pristatymas
Dalyvauja: Ignas Kančys, Jokūbas Sūdžius, Dovilė Kurpytė; Organizatorius: Kitos knygos
20:00 Knygos „Misijų stotelės. Lietuvių misionierių šimtmečių kelias. Antano Saulaičio SJ kolekcija“ (sud. Alina Pavasarytė) pristatymas, Dalyvauja: sudarytoja, Antanas Saulaitis, Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, Eglė Andrejevaitė; Organizatorius: Bažnytinio paveldo muziejus. Apie šią parodą dariau didelį straipsnį, kuriam teko ir knygą perskaityti – ir buvo tikrai įdomu. O Saulaičio asmenybė yra labai šviesi ir gera šalia Jo būti.
1.3  20:00 Diskusija „Lietuvių laisvalaikio literatūra: praeitis, dabartis, ateitis. Kas pasikeitė per 20 metų?“, Dalyvauja: Redita Dominaitytė, Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė, Audinga Peluritytė-Tikuišienė, Irena Buivydaitė-Kupčinskienė, Nijolė Daujotytė-Kuolienė; Organizatorius: Lietuvių laisvalaikio literatūros lyga. 
3.1: 
12:00 Rasos Rožinskienės knygos „Žalio turisto užrašai. Kuba: kelionė per save“, Dalyvauja: autorė, Gerimantas Statinis; Organizatorius: Didakta.
Žurnalistės, menininkės Rasos Rožinskienės knyga „Žalio turisto užrašai. Kuba: kelionė per save“ – tai gyvas ir šmaikštus pasakojimas apie moterį, nukeliavusią į kitą pasaulio kraštą, kur tenka kovoti su kompleksais, įveikti trūkumus ir iš kone kasdien iš naujo lipti per save. (neskaičiau, bet keliauti mėgstantiems – renginys gali pasirodyti patrauklus).
Webp.net-resizeimage-6-760x50013:00 Emanuelio Ryklio knygos „Tebūnie kava“ pristatymas. Diskusija: „Pokalbiai apie kavą prie kavos“, Dalyvauja: autorius, Rimvydas Laužikas, Laimė Kiškūnė; Organizatorius: Dvi Tylos.
Autoriaus žodis: “Tai knyga apie kavą ir aplink kavą. Smalsiems, atviriems ir norintiems pažinti bent dalį šio tamsiojo gėrimo pasaulio. Čia dalijuosi patirtimi, įgyta per septynerius metus dirbant, eksperimentuojant ir tiesiog žaidžiant su kava. Nuo žalios pupelės iki skrudinimo, nuo kavos degustacijų iki jos derinimo su maistu, nuo pažįstamų kavos produktų iki originalių receptų bei įrankių. Skanių atradimų, gerbiamieji.”
17:00 Diskusija: „Neišgyvendinamas nacionalizmas: nuodas ar vaistas?“, Dalyvauja: Rita Repšienė, Alvydas Jokubaitis, Mečys Laurinkus, Vytautas Rubavičius; Organizatorius: Lietuvos kultūros tyrimų institutas.
5.2: 11:00 Erikos Umbrasaitės romano „Paskolink man savo gyvenimą“ pristatymas, Dalyvauja: autorė, Gražina Michnevičiūtė; Organizatorius: Alma littera,
Knygos anotacija: Neįtikėtinas, tragikomiškas santykių romanas, pagrįstas tikrais įvykiais. Likimo pirštai nuolat mums rezga pinkles, o kartais likimas nesidrovi parodyti ir vidurinio piršto. Nieko neįtarianti Lėja per tokius jo pokštus tampa amžiaus vagystės viešbutyje „Ritz“ liudininke, o vėliau visai neplanuotai sutinka savo gyvenimo vyrą. bet ar tikrai tai jis, likimo jai numatytas?Pasakojimas rutuliojasi tarp Paryžiaus, Bilbao bei tolimojo Ekvadoro ir priverčia skaitytoją pasinerti į pikantiškus nuotykius, sapnuoti atviromis akimis. Prisipažinkite, kas nors kartą nėra svajojęs pasimatuoti svetimo gyvenimo?
Tarsi desertas intelektualiai sielai, kai norisi ko nors lengvo ir nepernelyg saldžiai romantiško, pabarstytas elegantiškos erotikos pipirais ir dvelkiantis lengvu kriminalu.

13:00 Diskusija: „Apie ką kalbasi Zygmuntas Baumanas ir Reinas Raudas knygoje „Savasties praktikos“?“, Dalyvauja: Rein Raud, Aušra Maslauskaitė, Kęstas Kirtiklis; Organizatorius: Apostrofa. 
Nusimato tikrai įdomi diskusija, būtinai dalyvausiu.
LRT salė:  (keturi įdomūs renginiai iš eilės)
17:00 Diskusija: „Šiandienos jaunimo demonai“
Dalyvauja: Kristina Sabaliauskaitė, Saulius Žukas, Aušra Kurienė; Organizatorius: Baltos lankos
18:00 Andriaus Tapino knygos „Prezidentas“ pristatymas, 
Dalyvauja: autorius, Aurelijus Katkevičius, Aidas Puklevičius; Organizatorius: Alma littera. Filmuoja LRT. A. Tapino naujas romanas bus pristatytas – įtariu, kad bus žmonių košė, bet smalsumas nugali, ypač, kai diskusijos dalyviai intelektualiai traukia.
19:00 Algirdo Toliato knygos „Šeštas jausmas yra pirmas“ pristatymas,
Dalyvauja: autorius, Andrius Navickas, Valerijus Šerelis, Donaldas Kajokas; Organizatorius: Tyto alba – Įdomūs diskusijos davyliai, iškalbingas pats Toliatas ir jo nauja pamokslų knyga, kuri neužmigdo.
21-pamoka-XXI-amziui20:00 Yuvalio Harario knygos „21 pamoka XXI amžiui“ pristatymas,
Dalyvauja: Viktoras Bachmetjevas, Aurelijus Katkevičius, Zenonas Norkus; Organizatorius: Kitos knygos Ši knyga jau mano lentynoje, o asmenybės pristatyme tikrai įdomios, todėl čia tikrai susitiksim.
Rašytojų kampas: 
16:00 Nerijaus Mileriaus knygos „Žiūrėti į žiūrintįjį“ pristatymas, Dalyvauja: autorius, Agnė Narušytė, Mantė Valiūnaitė; Organizatorius: Jonas ir Jokūbas.
Kino filosofas ir vertos dėmesio jo knygos, nors ir jas skaityti gali būti intelektualinis iššūkis.

Vasario 24 d. Sekmadienis

Forumas:

0ba8df69b18a69438f4a3fa7f9d7c69629e5e69b12:00 Gustave Le Bon „Revoliucijos psichologija“ pristatymas, 
Dalyvauja: Gintautas Mažeikis, Lauras Bielinis, Vidmantas Balkūnas, Paulius Gritėnas; Organizatorius: Vaga
Apie šį veikalą rašysiu straipsnį ir išsirinkau jį pati, nes Le Bon idėjos įdomios, man patiko jo “Minios psichologija”, o čia neriam giliau į revoliucijas, kurios irgi labai įdomi tema.
13:00 Diskusijų klubas. „Ką gali knyga?“, Dalyvauja: Jūratė Sučylaitė, Kęstas Kirtiklis; Moderuoja: Kristupas Sabolius. 
16:00 Kristupo Saboliaus knygos „Materija ir vaizduotė“ pristatymas
Dalyvauja: autorius, Julija Fominaitė, Audronė Žukauskaitė, Gediminas Urbonas; Organizatorius: Vilniaus universiteto leidykla
1.3 :  14:00 Literatūrinis protmūšis „Juk žinai“. Išankstinė komandų (4–6 žmonės) registracija mugės metu stende Nr. 3.01., Dalyvauja: mugės lankytojų ir dalyvių komandos; Moderuoja Aistė Kučinskienė, Marijus Gailius; Organizatorius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
3.2: 12:00 Diskusija: „Tinklaraščiai apie knygas. Kaip tapti nuomonės formuotoju?“
Dalyvauja: Benas Bėrantas, Monika Mikėnaitė, Lina Girčytė-Juškė, Ieva Visockienė; Organizatorius: Nieko rimto
14:00 Diskusija: „Skaityti apie gamtą ir iš tiesų būti joje – kuo tai skiriasi ir apie ką nepagalvojame?“, Dalyvauja: Marius Čepulis, Tomas Tumalovičius, Selemonas Paltanavičius; Organizatorius: Nieko rimto
Čepulis yra tikrai fainas jaunatviškas bičas, kuris fotografuoja gamtą ir dalinasi savo, kaip biologo, žiniomis ir patirtimi. Esu ne kartą klausiusi jo pranešimų – labai įdomu, nauja ir nenuobodu. Ir vaikams, ir vyresniems.

liekna-visam-gyvenimui-kurpiene_z15.3 : 13:00 Vaidos Kurpienės knygos „Liekna visam gyvenimui“ pristatymas, Dalyvauja: autorė, Eglė Skrolytė, Daina Žemaitytė; Organizatorius: BALTO leidybos namai. 
Kiek vertas dėmesio pats pristatymas ar knyga – nežinau, bet Kurpienės idėjos apie sveiką mitybą tikrai išsiskiria ir viskas pagrindžiama ir svarbiausia – veiksminga, o ir rezultatai ilgalaikiai. Moko ne dietų, o kitokių įpročių. Mano bent penki pažįstami lankė jos kursus ir tikrai gavo daug žinių, o ir dalis sėkmingai subalansavo savo kūno masę.

16:00 Diskusija: „Kūrybiški būdai sukurti tėvų ir vaikų ryšį“, Dalyvauja: Kristina Savickytė, Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė, Jurgita Smiltė Jasiulionė, Renata Šakalytė-Jakovleva; Organizatorius: Alma littera. Tema galėtų sudominti pedagogus, psichologus ir tėvelius.
LRT: 15:00 Sigito Parulskio poezijos rinkinio „Subjektyvios kronikos“ (serija „Gyvoji poezija“) pristatymas, Dalyvauja: autorius, Gytis Vaškelis, Dalia Satkauskytė; Organizatorius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Filmuoja LRT

Taigi: 

Knygų mugė patiekia intelektualinio maisto visiems : ir didžiausiems gurmanams, ir tiems, kurie tenori kotletų su bulvių koše.

Knygų mugė patiekia intelektualinio maisto visiems : ir didžiausiems gurmanams, ir tiems, kurie tenori kotletų su bulvių koše. Įvairovė renginių labai didelė – kaip ir knygų.
Verta kurti savo namų biblioteką ir skaityti knygas.
Yra tokių pomėgių, kur vienus traukia, kitus ne. Bet aš manau, kad skaitymas yra labai fundamentalus ir padedantis gyventi, mokantis dėlioti mintis, suprasti save, plėsti akiratį ir tiesiog nesutikau tikrai protingo ir išmintingo žmogaus, kuris neskaitytų knygų.
Tad skaitykite ir mėgaukitės – jei atrodo, kad nepatinka – tiesiog neradote tinkamos knygos ir neišvystėte įpročio skaitymui. Būkite sotūs intelektualiai, mielieji. Susitinkam knygų mugėje?
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
cropped-img_3594-21.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published.