“Uoga Uoga” tikrai atkreipia mano dėmesį. Nuo pat atsiradimo – kažkas lietuviško, naujo, dailaus ir natūralaus. Labai daug esu dovanų suruošusi būtent su jų produktais, o ir išbandžiau ne vieną…
Veido kremas “Aksominė oda” man irgi pasirodė įdomus – juk skirtas riebiai odai, kokią ir turiu.
Paradoksalu, bet aliejai riebiai odai gali būti net labai naudingi ir tikti, juk dažnai mūsų oda išleidžia gausų sebumą, idant kompensuotų už odos išsausėjimą. Tik, žinoma, reikia atsirinkti, kurie aliejai tinka – nes kai kurie gali tik riebinti, kimšti poras ir bloginti tokios odos būklę, o kai kurie daro stebuklus. Pavydžiui, naudoju “Rosehip” nerafinuotą veido aliejų iš “The Ordinary” ir jis nuostabus atradimas.
Na, o “Aksominė oda” būtent su aliejais. Pirkau šį kremą prieš kokius penkerius metus, kažkaip neprisijaukinau jo. Lyg keista tektūra, lyg per sunkus, netolygiai dengiasi… nežinau, ar išnaudojau, bet prisimenu, jog geriausio įspūdžio nepaliko. Todėl ir nekartojau.
O prieš praėjusias Kalėdas dariau užsakymą iš “Uoga Uoga” puslapio (vėl dovanų daug pripirkau draugams ir giminėms), o jį gavus radau ir dovanų, kurios pradžiugina. Užsisakinėjau kitą “Pražydo alyvos” veido kremą riebiai odai (dar neišbandžiau) ir dovanų gavau “Aksominė oda”, kuris galiojo iki šio Lapkričio. Pagalvojau, kad velnias, juk man jis nepatiko. Bet dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, o ir odos nedirgino, tad nusprendžiau iki galiojimo pabaigos jį paleisti it žirgą į trasą ir žiūrėti, kaip seksis. Ir šiomis dienomis išspaudžiau paskutinius jo lašus.
Aprašomas taip:
Drėkinamasis veido kremas su lazdynų riešutų ir greipfrutų aliejais riebiai, mišriai ir jautriai odai.
Mes žinome, kaip sunku rasti kremą riebiai odai, dėl to labai atidžiai rinkome ingredientus šiam kremui. Lazdynų riešutų aliejus greitai įsigeria ir drėkina odą. Simondsijų aliejus su apelsinų žiedų vandeniu padeda reguliuti odos riebalinių liaukų veiklą. Greipfrutų eterinis aliejus tonizuoja odą ir praskaidrina Tavo dieną.
Kiekis: 30 ml
Kaina: 8,95 EUR
Pakuotė patogi ir higieniška, su beore pompa. Dizainas paprastas, bet gražus ir puošiantis vonios lentynas.
Įsigyti galite Uoga Uoga puslapyje, jų salelėse. Taip pat, dalį asortimento rasite didesnėse Rimi, Maxima parduotuvėse, ekologiškose krautuvėlėse, o dabar ir “Douglas” pradeda prekiauti šia produkcija. Sunku rasti tikrai nebus. Tik kainos gali kiek svyruoti, įtariu, kad pas gamintoją – pigiausia, nebent užtaikysite ant nuolaidų.
Priemonė lietuviška, veganiška ir netestuota su gyvūnais. Beje, patvirtinta cosmos organic sertifikatu.

Eteriniai aliejai?
Džiugina tai, kad nėra pridėtinių sintetinių dažiklių.
Tekstūra ir poveikis

Sudėtis
Corylus Avellana Seed Oil (lazdynų riešutų aliejus)* – kondicionuoja odą, minkštiklis. Iš tiesų, šis aliejus labai tinka aknės palytėtai odai. Tai aliejus, kuris reguliuoja sebumo išsiskyrimą, tad ypač tiks riebiai odai. Jis apsaugo odą nuo aplinkos žalingo poveikio, nekemša porų (kimšimo koficientas 1 ar 2/ 5) ir gali vizualiai “sutraukti” poras, maitinti odą. Lazdynų riešutų aliejus turi daug vitamino E, antioksidantų, veikia antibakteriškai ir priešuždegimiškai. Puikus ingridientas riebesnei odai!
Prunus Armeniaca Kernel Oil (abrikosų kauliukų aliejus)* – minkštiklis, kondicionuoja odą. Turi daug oleic rūgšties, gali šiek tiek kimšti poras (kimšimo koficientas 2/5), bet tai nėra stipriai kemšantis aliejus. Abrikosų kauliukų aliejuje gausu vitamino A, saugančio odą nuo pleiskanojimo, išsausėjimo, įtrūkimų ir uždegimų, vitamino E Šiame aliejuje taip pat gausu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, Omega-6 ir Omega-9, minkštinančių odą, padedančių atkurti jos riebalinį barjerą ir sustiprinti apsaugines odos funkcijas. Tikrai geras ingridientas.
Simmondsia Chinensis Seed Oil (simondsijų aliejus)* – arba kitaip vadinamas jojobos aliejumi – kondicionuoja odą ir plaukus, minkštiklis, skatina odos atsinaujinimą, klampumo reguliavimo medžiaga. Šis aliejus savo struktūra labai artimas žmogaus odos sebumui, dažnai vadinamas augaliniu vašku, todėl ypač veiksmingai ir ilgai drėkina ir maitina, subalansuoja odos riebalų pusiausvyrą, puikiai įsigeria, yra itin stabilus. Aš labai labai mėgstu simodsijų aliejų, jis labai tinka ir riebesnei odai, kaip maniškė. Nestipriai kemša poras (max kimšimo koficientas 2/5) ir tikrai puikus ingridientas.
Cetyl Alcohol – ilgos grandinės organinis riebusis alkoholis, augalinės ar gyvūninės kilmės. Cetilo alkoholis yra naudojamas kaip minkštiklis, emulsijos stabilizatorius, drumstiklis, klampumo reguliavimo medžiaga ir putoklis įvairiose kūno priežiūros ir dekoratyvinės kosmetikos priemonėse. Dėl žodžio alkoholis yra maišomas su denatūruotu alkoholiu, nors nėra sausinantis. Jis maitina ir minkština odą bei plaukus, bet gali erzinti jautrią odą bei šiek tiek kimšti poras.
Cetearyl Glucoside – emulsiklis.
Glycerin (augalinis glicerinas) – : tai pagrindinis kremų ingredientas, kuris atlieka lubrikanto ir drėkiklio funkcijas. Jis pritraukia į odą drėgmę ir tokiu būdu drėkina.
Tocopherol (vitaminas E) – vitaminas E, antioksidantas, drėkiklis, kondicionuoja odą.
Helianthus Anuus Seed Oil (saulėgrąžų aliejus) – minkštiklis, kondicionuoja odą, sukuria apsauginį sluoksnį, nestipriai kemša poras.
Stearyl Alcohol – minkštiklis, emulsiklis, tirštiklis, padeda atkurti lipidinį odos sluoksnį, gali šiek tiek kimši poras ir/ar dirginti odą.
Benzyl Alcohol – konservantas, tirpiklis, sausina odą, ilgainiui ardo kolageną, pažeidžia odos lipidinį barjerą.
Dehydroacetic Acid – saugus konservantas.
Citrus Paradisi Peel Oil (greipfrutų eterinis aliejus)* – keratolitikas, kvepalų ingredientas, sugėriklis, gali erzinti odą.
Citrus Aurantium Amara Flower Oil (apelsinų žiedų eterinis aliejus) – kvapiklis, vėsiklis, kondicionuoja odą, gali erzinti odą.
Limonene** – kvapiklis, tirpiklis, gali dirginti, alergizuoti.
Linalool** – kvepalų ingredientas, dezodorantas, dažnas dirgiklis ir alergenas.
Citral** – kvepalų ingredientas, kvapų sugėriklis, gali dirginti odą.
Geraniol** – kvapiklis, gali stipriai dirginti.
*Išauginta ekologiniame ūkyje. **Įeina į eterinių aliejų sudėtį.
24,3 % ekologiškų sudedamųjų dalių. 99,6 % natūralios kilmės.
1.) Apie eterinius aliejus jau rašiau – jie ir yra problematiškiausia kremo dalis. Vieniems jie kenkia, kitiems veikia teigiamai. Priklausomai nuo Jūsų nuomonės apie juos ir odos tipo. tiesiog verta pasidomėti ir nuspręsti, ar norite eterinių aliejų savo kosmetikoje ar ne. Aš asmeniškai daug mieliau renkuosi juos nei sintetinius kvapiklius. Tik nepatarčiau juos naudoti savo gamybos kaukėse ar kitose priemonėse, nes padauginus, pasekmės gali būti liūdnos. Čia jų nėra daug, todėl tikrai nepergyvenu. O kremas kvepėjo citrusais, buvo gaivus. Mano odos nedirgino.
2.) Pasirinkti aliejai tikrai puikūs ir tinkantys riebesnei odai, todėl neturėtų gąsdinti. Tikrai naudingi, menkai kemšantys poras, tinkantys probleminei odai. Ir jų koncentracija pakankama, kad būtų naudingi. Tikrai džiugina.
Sudėtis tikrai gera – aliejai, drėkikliai. Naudingi odai ingridientai, o ir nėra nieko, ko nereiktų. Tiks riebiai, probleminei odai, kuriai kremas ir skirtas. Daug organiškų ir natūralių, augalinių ingridientų – todėl negalioja labai ilgai, nėra aršių konservantų, bet nusipirkus reiktų per ilgai nelaikyti nenaudojamo. Lietuviška produkcija. Puiki pakuotė, prieinama kaina, užtenka ilgam.
Vienintelis klausimas kyla dėl eterinių aliejų, nes visa kita jame puiku. Jautriai ir alergiškai odai siūlyčiau naudoti priemones be jokių kvapiklių – sintetinių ar natūralių – bet visiems kitiems verta išbandyti. Aš nepasigailėjau, laikui bėgant prisijaukinau šį kremą ir mano odai jis patiko. Vertinu labai teigiamai.
Apie aliejų komedonegiškumą galite pasiskaityti anglų kalba ČIA.
Apie eterinių aliejų galimą žalą odai ČIA.
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
FB: https://www.facebook.com/kelionduone/