ordinary, the ordinary, bha, salicilo rugstis, riebiai, probleminei, veido kauke, valanti, molio, juoda
Kaukės,  Veido odos priežiūra

THE ORDINARY Salicylic Acid 2% Masque (valanti veido kaukė su moliu, anglimi ir salicilo rūgštimi)

THE ORDINARY KOSMETIKA

Jei odos priežiūros pasaulyje nesate visiški naujokai, apie THE ORDINARY tikrai girdėjote. Tai tikrai revoliucijos verta kosmetika, kuri tikrai itin nebrangi, elementari ir pateikianti ant lėkštutės aktyvius ingredientus geromis koncentracijomis, o sudėtyse nėra bereikalingų parfumų ar dažiklių, kaip ir pakuotės yra vienodos ir nereikia investuoti per daug į marketingą. Užtat pavadinimai primena chemijos vadovėlį, o ir reikia suprasti, ko reikia, kaip naudoti, su kuo maišyti – tad pagalba renkantis ORDINARY priemones tikrai reikalinga.

Esu bandžius labai daug jų kosmetikos, INSTAGRAM paskyroje rasite highlightuose išsaugotus video, kur papasakojau apie jų asortimentą ir produktus – kviečiu pasižiūrėti. 

Taipogi esu tinklaraštyje aprašius ir šiuos THE ORDINARY produktus: 
Ascorbyl Glucoside 12% (vitamino C serumas)
Multi-Peptide Serum for Hair Density (peptidų serumas plaukams ir galvos odai
Niacinamide 10% + Zinc 1% serumas
AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution (rūgštinis šveitimas namuose) , 
glikolio veido tonikas 7% ,  
serumas-šveitiklis su pieno rūgštimi (lactic acid 10% + hyaluron 2 %)

“THE ORDINARY” SALICYLIC ACID 2% MASQUE
(Veido kaukė su salicilo rūgštimi)

Šiandien papasakosiu apie savo baiginėjamą veido kaukę iš THE ORDINARY. Ji yra naujesnis produktas, nors jau skaičiuoja tikriausiai kokius metus. Bet, turint omenyje šios kompanijos pastovumą, dar drįsčiau vadinti šiokia tokia ORDINARY naujiena. 

ordinary, the ordinary, bha, salicilo rugstis, riebiai, probleminei, veido kauke, valanti, molio, juoda

Kiekis: 50 ml
Pakuotė: spaudžiama tūbelė, buvo kartoninėje dėžutėje
Kaina ir kur pirkti: 12 € DECIEM (deciem tai oficiali motininė kompanija ir pagrindinis tiekėjas, jie siunčia ir į Lietuvą iš Europos sandėlių, iš UK, be muitų ir ten pigiausia). 
13,49 € DOUGLAS, 12 € MOLECULE

Kas tai per produktas? 

Tai nuplaunama veido kaukė su amazoniniu moliu, augalinės kilmės anglimi ir drėkinančiu skvalenu bei salicilo rūgštimi. Ši kaukė labiausiai tiks riebesnei, užterštai odai, kurią kankina užsikimšusios poros, aknė, bėrimai ar tekstūros nelygumai

Sudėtyje yra 2 % salicilo rūgšties – tai pakankamai didelė ir efektyvi koncentracija. Priemonėse, kurios nėra receptinės, tai didžiausia salicilo rūgšties leidžiama koncentracija. Toks kiekis tikrai efektyviai valys ir atkimš poras, tirpdys sebumo perteklių, padės kovoti su spuogais ir bėrimais, šveis odos paviršių. Jei niekada nenaudojote rūgščių ar BHA rūgšties – salicilo – tuomet naudokite labai atsargiai. Tokia kaukė gali dirginti jautresnę odą, tad būtinai patikrinkite, kaip Jūsų oda į ją reaguoja. Naudojant rūgštinius produktus – rytais būtinai naudokite SPF kremą, apsaugą nuo saulės. Tai galioja visais metų laikais. 

Augalinė anglis ir amazoninis molis valo odą paliekant ją glotnią. Salicilo rūgšties lipofilinės savybės padeda pašalinti odos riebalų perteklių ir negyvas odos ląsteles bei sureguliuoja riebios, į spuogus linkusios odos sebumo išsiskyrimą, pagerina odos išvaizdą ir suteikia jai skaistumo. Anglis ir molis pasižymi giluminio odos valymo savybėmis ir efektyviai šalina odos nešvarumus, kurie kemša poras ir formuoja bėrimus.

Kaip naudoti? 

Tepkite gana plonu sluoksniu ant nupraustos, švarios, bet nusausintos odos. Venkite paakių zonos. Palaikyti ne ilgiau 10 minučių ir nuplauti vandeniu.

Naudoti patariama 1-2 kartus per savaitę. Gal net apsiribočiau vienu kartu, nes tai pakankamai stiprus produktas. Jei nenaudojate kitų šveičiančių, rūgštinių produktų ar kitų molio kaukių – galima ir dažniau, jei oda riebesnė ir gerai toleruoja priemonę, bet svarbu nepersistengti, nes galite pažeisti apsauginį odos barjerą ir sudirginti, sujautrinti odą, o to tikrai nereiktų daryti. 

Po naudojimo būtinai įsitikinkite, kad švariai nuprausėte visą kaukę. Ir nelaikykite jos ilgiau nei rekomenduojama. Tuomet jau nebenaudokite kitų rūgštinių ar stipresnių priemonių (retinolio ir pan), o tiesiog tinkamai drėkinkite. Aš renkuosi niacinamido serumą, taip pat hialuroną, bet rutina gali būti labai paprasta. Svarbiausia, kad pateptumėte veido odą švelniu ir įprastu drėkinančiu veido kremu, kuris palaikys odos drėgmę ir apsaugos jos apsauginį barjerą, padės atsikurti ir mažins jautrumą. 

Kaukę dažniausiai naudoju vakarais, naktinėje rutinoje. Po jos telieka drėkinti odą ir tiek. 

Tai priemonė riebiai, probleminei odai

Mano oda nėra itin jautri, gal nebent konkretiems ingredientams. Su rūgštimis draugauju jau senokai, naudoju ir stipresnias koncentracijas, tad mano oda jau turi šiokią tokią toleranciją, nesu naujokė. Taipogi, esu riebiaodė ir turiu aknę, kurios su paauglyste neišaugau, ji tik pakeitė formas. Tad toks produktas skirtas būtent mano odos tipui. 

Ir patarčiau naudoti būtent riebios ar mišrios odos savininkams, sausaodžiams ji gali būti per daug sausinanti, per daug dirginanti. Sausai odai galima rinktis labiau drėkinančią veido kaukę, kuri turėtų ir valymo, šveitimo savybių. Tai gali būti baltasis molis, pieno rūgštis ar antioksidantai. Labai tinka ir pieno rūgšties serumas. Tad pasirinkimų tikrai yra, o šį produktą palikčiau probleminę odą turintiems, linkusiems į riebumą. 

Mano patirtis ir įspūdžiai

Rūgštines priemones reiktų naudoti ant sausos odos – taip pat ir šią kaukę. Bet ant visai sausos odos ji tepasi sunkiau, nes yra tirštoka, labiau sausina ir jos daug išsinaudoja. Man geriausiai sekėsi ją naudoti ne ant šlapios, žinoma, bet ant nupraustos ir nusausintos, vos drėgnos odos. Tos drėgmės vis tik reikia, tuomet naudoti daug maloniau, bet reikia turėti omenyje, kad drėgmė gali paveikti efektyvumą, tad tiesiog atsargiai eksperimentuokite. 

Naudoti man patiko – ir šiaip esu mėgėja molio kaukių, nes turiu riebią odą. Po jų oda subalansuota, švelnesnė ir švaresnė. Taip ir ši kaukė – tikrai efektyviai valė poras, oda buvo švelni ir glotni. Jos tekstūra juoda ir jaučiasi tam tikros žemę primenančios smulkios dalelės, kurios ir fiziškai šveičia odos paviršių, anglis sugeria sebumą ir kažkiek valo poras. 

Dirginimas gali šiek tiek jaustis – buvo lengvo dilgčiojimo ir uodų įkandimų. Bet oda nebuvo paraudus ir reakcijos nepasireiškė. Ant sujautrintos ar pažeistos odos tikrai nenaudokite, būkite atsargūs. Man jausmas nebuvo diskomfortiškas, dilgčiojimas labiausiai jautėsi tik užtepus ir vėliau praeidavo. Laikydavau dešimt minučių. Naudodavau rečiau nei kas savaitę, nes naudoju ir kitas rūgštines priemones, tad nenoriu odos per daug sujautrinti, tad normuolu. 

Efektas mane tenkino – iškart juntamas glotnumas ir gražesnė odos tekstūra, kitos priemonės geriau įsigeria ir gula ant odos. Taipogi, reguliariai naudojant gali vizualiai mažėti išsiplėtusios poros, gali mažėti bėrimai ir spuogeliai greičiau gyja ar išlenda į paviršių, oda atsinaujina, skaistėja ir gražėja jos tekstūra. 

Mano aknė per rimta, kad toks produktas ją panaikintų, bet odos būklei tikrai padėjo ir tai, mano galva, puikus produktas riebiai ir porblemiškai odai. Ypač turint mintyje gerą kainą ir dėmesio vertą saugią, bet efektyvią sudėtį. 

Sudėtis:

Aqua (Water), Kaolin – baltasis molis, Squalane – odoje natūraliai randama medžiaga, antioksidantas, minkštiklis, atkuria lipidinį sluoksnį, naudingas drėkiklis, Glycerin – drėkiklis, Dimethyl Isosorbide – tirpiklis, klampumo reguliavimo medžiaga, Silica Cetyl Silylate – minkštiklis, antiputodaris, emulsijų stabilizatorius, klampumo reguliavimo medžiaga, Salicylic Acid, Sodium Polyacrylate – tirštiklis, minkštiklis, sudaro plėvelę ant odos, fiksuoja plaukus, emulsiklis, Pentylene Glycol – drėkiklis, minkštiklis, pasižymi antibakterinėmis savybėmis, Charcoal Powder – abrazyvas, absorbentas, dažiklis, 4-t-Butylcyclohexanol – maskuoja kvapus, kvepalų ingredientas, Sclerotium Gum – emulsijos stabilizatorius, tirštiklis, klampumo reguliavimo medžiaga, Acacia Senegal Gum – drėkiklis, suformuoja plėvelę, kvepalų ingredientas, kvapų sugėriklis, Xanthan Gum – emulsiklis, rišiklis, PAM, gelifikantas, klampumo reguliavimo medžiaga, Phytic Acid – fito rūgštis, antioksidantas, kompleksionas, reguliuoja pH, Polysorbate 20 – emulsiklis, PAM, tirpiklis, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate – reguliuoja pH, Chlorphenesin – konservantas, Phenoxyethanol – konservantas.

Sudėtis yra paprasta – jokio išrasto dviračio. Bet ji efektyvi ir tokia, kokios ir reikia. Čia yra efektyvi salicilo rūgštis, kuri yra šios kaukės žvaigždė. O molis taip pat padeda sugerti sebumą, valo odą. Anglis prie to irgi kažkiek prisideda, bet nereiktų kalbėti apie stebuklingą detoksikacijos efektą. 

Skvalenas yra puikus ingredientas, kuris palaiko odos drėgmę ir jis padeda minimizuoti odos išsausinimą ir sudirgimą – plaunant kaukę nuo odos jaučiasi tam tikras slydumas, nuplovus kaukę oda neatrodo išsausėjusi, jos netempia. Kremo, aišku, reikia, bet sausinimas tikrai mažesnis nei su įprastomis molio kaukėmis. Tekstūra irgi neuždžiūna iki visiško sausumo, nuplauti nėra sunku, nereikia trinti. 

Kaukė man tikrai patiko. Riebiai ir probleminei odai tai malonus atradimas už prieinamą kainą. 

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: hhttps://www.facebook.com/kelionduone/

Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *