Serumai,  Uncategorized,  Veido odos priežiūra

“The Ordinary” Ascorbyl Glucoside 12% (vitamino C serumas) – apžvalga.

Nubudau šį gražų Gegužės (ir vis dar karantino) rytą ir pamačiau apsnigtus stogus. Na, orai mėgsta išdaigas, tad smagu, kad galiu visą dieną darbuotis iš lovos su pižaminėm kelnėm. O ryte šiaip ne taip iškrapščiau ir paskutinius pamėgto vitamino C serumo “THE ORDINARY” Ascorbyl Glucoside 12% lašus. Ech, gaila, kad toks gėris pasibaigė. Bet skubu papasakoti apie šį serumą Jums. 

Kiekis – 30ml.
Deciem –  12,90 €
Douglas – 14,49 €

Vitamino C nauda odai:

Apie patį vitaminą C esame šiek tiek kalbėję, tinklaraštyje rasite gana daug įrašų apie produktus su šiuo vitaminų karaliumi – pavyzdžiui KILIG veido kaukė, KILIG atkuriamasis veido kremas su vitaminu C, DERMO FUTURE serumas, THE BODY SHOP apsauginis kremas nuo saulės ir dar daugiau. 

Jis stimuliuoja odos elastingumui būtino kolageno gamybą, skatina mikrocirkuliaciją ir padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų bei UV spinduliuotės poveikio. Tai antioksidantas, itin vertinamas dėl savo depigmentacinio poveikio.
Jis ne tik gali mažinti jau esančio pigmento matomumą ant odos, bet ir užkerta kelią naujų pigmentinių dėmių atsiradimui. Jis taip pat padeda sureguliuoti pernelyg didelį melanino kiekį odoje taip koreguodamas odos atspalvį. Tad, norint pašviesinti likusius randelius ar pigmentines dėmeles, tikrai verta vitaminą C įtraukti į savo rutiną.  

Vitaminas C greitina smulkių odos pažeidimų gijimą, mažina uždegiminius procesus odoje bei padeda neutralizuoti aknės sukeltus odos nelygumus. Todėl vitaminas C prasivers ir probleminės, kaip kad maniškė, odos priežiūroje. 
Trumpai tariant – skaistins, saugos nuo aplinkos taršalų, stiprins odą. 

Koncentracija: 

Kalbant apie koncentraciją, dažniausiai patariama pradėti nuo 5 procentų ar lengvesnių priemonių, ypač, jei oda jautresnė ar nereikia labai stipraus efekto. Bet vėliau verta rinktis priemones iki 20-30 procentų. Stipresnių jau rinktis nevertėtų, tokios koncentracijos pilnai pakanka, kad vitaminas C efektyviai veiktų odą.

Tiesa, esti skirtingų vitamino C rūšių-tipų (kurie naudojami serumuose). Ieškoti sudėtyje verta magnesium ascorbyl phosphate, ascorbyl 6-palmitate,  ascorbic acid sulfate – būtent dėl to, kad šios formos vienos stabiliausių. Be to, magnesium ascorbyl phosphate verta rinktis, pasak dermatologų, jautriaodžiams, nes ši forma tirpstanti vandenyje ir mažiau dirgina odą.

Aišku, dažniausiai sutiksite L-ascorbic acid – ar tiesiog ascorbic acid – tai viena dažniausių vitamino C formų ir taip pat nėra bloga.  Svarbiau už vitamino C formą – vis tik koncentracija ir tinkamas laikymas, kad produktas neprarastų efektyvumo.

Na, svarbu ir pH, nes nuo jo priklauso, kaip lengvai ar sunkiai odai pavyks pasisavinti veikliasias medžiagas. Jei pH bus panašus į natūralų odos – sieks apie 5 ar 6, mažiau dirgins odą, tiks jautrios odos savininkams. Bet daug kas priklauso nuo to, apie kokią medžiagą kalbame, kam ji skirta, kokio jautrumo yra oda. Šio serumo pH teigiama yra 6-7. 

Ascorbyl Glucoside? 

Jei nesate chemikai, greičiausiai klustelėsite, kas gi čia per vienas tas ascorbyl glucoside. Jei ne “The Ordinary”, aš irgi nebūčiau tokio ingridiento sutikus savo kelyje. 

Ascorbyl Glucoside tai tirpi vandenyje vitamino C išvestinė forma (derivative). Dažnai ingridientų sąrašuose gali būti užrašoma kaip Vitamin CG. 

Didžiausia bėda, kokia kyla, kalbant apie vitamino C serumus – šis ingridientas nėra stabilus ir todėl sunku suformuluoti priemones taip, kad jis būtų toks veiksmingas, koks tik gali būti. Vitaminą C lengvai paveikia saulė, deguonis ir temperatūros svyravimai. Ascorbyl Glucoside yra stabili vandens pagrindo priemonėse vitamino C forma, bet ji švelnesnė ir kiek silpnesnė nei L-Ascorbyl Acid (kuri geriau veiks su aliejais). L-ascorbyc acid yra gryniausia ir labiausiai koncentruota vitamino C forma. Kaip kad Retinoic acid, jei kalbėtume apie retinolių produktus. Bet askorbo rūgštis sunkiai susiformuluoja ir išlieka stabili. O Ascorbyl Glucoside taip lengvai nepasiduoda aplinkos įtakai ir išlaiko stabilumą (na, tai kaip toji vitamino C forma, kuri nepatingėjo ir kas vakarą praktikavo jogos pozas, stovint ant vienos kojos)

Kadangi ją galima naudoti vandens pagrindo serumuose – tai jie būna lengvi, neriebūs ir tiesiog tobulai tinkantys riebesnės odos savininkams, kurie nelabai nori priemonių aliejiniu pagrindu. Naudojant šią vitamino C formą, lengviau išgauti malonią tekstūrą, be to daug mažiau rizikos, kad dirgins odą, tad rekomenduojama ir jautriaodžiams. Tik su Ascorbyl Glucoside nelabai išeina išgauti didelio vitamino C stiprumo, tad jei norisi itin efektingo ir didelės koncentracijos serumo, verta dairytis į kitas vitamino C formas. 

“Kai ascorbyl glucoside įsigeria į odą, alpha-glucosido fermentas (enzymas) paverčia jį į l-ascorbic acid.” – teigia dermatologas ŠIAME šaltinyje. 

Taigi, tai nėra pati stipriausia vitamino C formų, bet ją rinktis tikrai verta, nes ji viena stabiliausių ir švelniausių, tad mažiausiai dirgins odą. .

Pasižiūrėkite ir THE ORDINARY vitamino C gidą, kuriame aprašyti jų skirtingi vitamino C produktai, kuriuose naudojamos skirtingos vitamino C formos, tad bus lengviau išsirinkti, kuris produktas labiausiai tiks Jūsų odai. Aš ilgai skaičiau ir domėjausi, kol nusprendžiau, kurį variantą man įsigyti. Kadangi turiu riebią ir į aknę linkusią odą – nusprendžiau, kad šis atrodo kaip labai tinkamas variantas. Tiesa, dar nusipirkau ir grynos askorbo rūgšties miltelius, bet dar nenaudojau ir jie dar laukia savo eilės. 

Kaip naudoti?

Šis serumas pasižymi nedidele tikimybe dirginti odą, neturėtų sukelti dilgčiojimo jausmo, nebent turite itin jautrią odą. Jo koncentracija tikrai pakankamai didelė, bet tinkanti kasdienai. Aš naudodavau šitą serumą kiekvieną rytą. 

Naudojau ant nupraustos odos. Nusausindavau ją lengvai rankšluoščiu ir tuomet naudojau arba tik šį serumą, arba prieš tai hialuroną ir tada šį serumą. Nebijokite naudokite hialurono rūgšties su vitaminu C, nebent pajusite, kad toks miksas nepatinka odai. Vitaminą C galima naudoti ir su ne per daug stipriomis rūgštimis, pavyzdžiui su pieno rūgštimi. Dažnai teigiama, kad ir su niacinamidu vitaminas C draugauja, bet būtent “The Ordinary” rašo, kad su niacinamidu nenaudoti, o kadangi aš naudoju abu šiuos produktus iš TO, tai ir klausau jų nurodymų ir kartu jų nenaudoju. 

Dažniausiai Ascorbyl Glucoside naudoju vieną, prieš veido kremą. Nepamirškite ir kremo nuo saulės kaip paskutinio žingsnio. 

Reikia kokių keturių lašų, geriausia juos išspausti su pipete į delną ir tada įplekšnoti į veidą, kaklą. Galima tepti ir tiesiai ant veido, bet nelieskite odos paviršiaus su pipete, kad netyčia neužkrėstumėte produkto. 

Serumo savybės:

Man labai patinka tai, kad serumas neturi kvapo. Labai atidžiai uostant, gal koks švelnus ingridientų kvapas ir yra, bet tikrai itin nestiprus, visai neerzinantis, sudėtyje nėra parfumo, o tai labai šaunu. Kaip ir nėra dažiklių, tad serumas bespalvis, permatomas. 

Jis nėra skystas it vandenėlis (kaip kokia pieno rūgtis su hialuronu), labiau kaip lengvas gelis. Tikrai nėra labai tirštas, užtepus ant rankos, gana greitai pagauna gravitacijos kryptį ir pradeda tekėti per ranką, bet naudoti tikrai patogu, itin lengva paskirstyti ir labai greitai įsigeria. Nelieka jokio riebumo ar sunkumo, plėvelės pojūčio. Tiesa, šiek tiek lipšnumo turi. Bet kadangi greitai susigeria, o ir kitos priemonės be problemų sluoksniuojasi, tai man tai netrukdė. 

Efektas:

Buvo malonu naudoti, neturiu priekaištų nei tekstūrai, nei kvapui ar poveikiui. Pakankamai lengvas, neriebino odos, greitai susigerdavo, Taipogi, nekimšo porų ir tiko mano aknės kamuojamai odai. Greičiau jau gerino spuogelių būklę, bet tikrai jos neblogino. 

Naudoju šiuo metu ir daug kitų produktų, tad pripažinsiu, kad sunkoka atsekti, kur čia kurio nuopelnai. Mano aknė nepasiduoda jokios priemonėms (nebent jau receptinėms, bet ir tai sunkiai), vis tiek pastebiu pagerėjimą. Manau, kad skaistumo tikrai daugiau, be to noriu tikėti, kad oda tampa atsparesnė saulei, tad dalis to efekto yra nematomas. Atrodo, kad tekstūra kažkiek pagražėjo, oda atrodo gyvesnė, mažiau papilkėjusi. Tam galėjo ir karantino miegas duoti įtakos, tad nežinau, bet naudodama kažkaip buvau patenkinta ir mano oda mane džiugino. 

Sudėtis:

Aqua (Water) – vanduo.
Ascorbyl Glucoside
Propanediol – tirpiklis, klampumo reguliavimo medžiaga, drėkiklis.
Aminomethyl Propanol – reguliuoja pH, kvepalų ingredientas. 
Triethanolamine – chelatorius, kvepalų ingredientas, kvapų sugėriklis, reguliuoja pH, emulsiklis. 
Isoceteth-20 – PAM, tirpiklis, emulsiklis.
Xanthan gum – emulsiklis, rišiklis, PAM, gelifikantas, klampumo reguliavimo medžiaga. 
Dimethyl Isosorbide – tirpiklis, klampumo reguliavimo medžiaga. 
Ethoxydiglycol – tirpiklis, kvepalų ingredientas, drėkiklis. 
Trisodium Ethylenediamine Disuccinate – reguliuoja pH. 
1,2-Hexanediol – tirpiklis, drėkiklis, konservantas. 
Caprylyl Glycol – minkštiklis, drėkiklis.

Reziumė:

Jei reikėtų įvardinti priemonės trūkumus, tai:

  • Čia yra tiesiog Ascorbyl Glucoside ir nieko daugiau. Šis serumas suteikia vitaminą C, o kitos medžiagos tik padeda jį stabilizuoti, užtikriną tekstūrą, išsilaikymą ir pan. Tai nėra priemonė, kur viename buteliuke rastumėt ir daug antioksidantų, ir drėkiklių, ir niacianamido ar kitų veikliųjų medžiagų… Čia TIK vitaminas C. Jei norisi kuo mažiau priemonių ir kad kiekviena turėtų po daug naudingų ingridientų – nebus tobulas variantas. Šitą vitaminą C verta naudoti kartu su kitais, tad tampat mažuoju chemiku. Vieniems tai patinka, galima labai atsirinkti, personalizuotis, kas tinka ir patinka, bet kitus tai erzina ir jie nori galutinai suformuluoto tobulo produkto ir jie mieliau už tai mokės didelę kainą nei žais su daugybe buteliukų. 

Daugiau trūkumų aš pati nerandu – mačiau kelis komentarus, kad kai kam nuėjo gumuliukais ir nepatiko tekstūra, bet tokių mažuma, nors svarbu prisiminti, kad visi esame skirtingi ir mūsų oda turi skirtingus poreikius. Daugumos atsiliepimai labai teigiami. Kaip ir maniškis. 

Jei reikėtų įvardinti priemonės privalumus: 

  • Stabili vitamino C forma, serumas vandens pagrindu, gera koncentracija, tokia, kuri tinka kasdienai, bet yra pakankamai stipri, kad efektyviai veiktų. 
  • Man patiko lengva tekstūra, labai greitai susigeria. 
  • Jokių kvapiklių, dažiklių ar pavojingų ingridientų. 
  • Nedirgino odos, gerai draugavo su kitais produktais. 
  • Formuluotės paprastumas gali būti ir pliusas – ypač jautriai odai, kuriai reikia atidžiai atsirinkti ingridientus. 
  • Geras efektas, skaistina, gražina odos tekstūrą, saugo nuo aplinkos taršalų. Nekemša porų, tinka bėriamai odai, turintiems aknę. 
  • Labai gera kaina, patogi, tvari stiklinė pakuotė su pipete.

Nesu dar išbandžiusi itin daug vitamino C serumų, bet kolkas šis tikrai tapo mano asmeniniu favoritu. Tai tokia formulė, kuri tobulai tiko mano odos tipui, tikrai ateityje planuoju kartoti. 

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *