Uncategorized

Svarbu žinoti apie veido odos priežiūrą: priemonių naudojimo eiliškumas, šveitimas ir veikliųjų medžiagų kombinavimas

Pakalbėkim šiandien apie mūsų didžiausią ir matomiausią organą – odą! Jei jau mėgstame kosmetiką, kad ir dekoratyvinę, negalim likti abejingi odos priežiūrai. Nes drobė daug svarbesnė už laikinus dažus – tai fundamentas. Dalis mūsų yra apdovanoti (bent jaunystėje) su savaime skaisčia ir neproblemine oda, bet vis tik dauguma kiekvieną dieną kovojame su savos odos pretenzijomis, leidžiame labai daug laiko bei lėšų, kad nedingtų viltis nors kiek pagerinti situaciją…. kadangi turiu riebią ir į aknę linkusią odą, kuria kas dien rūpinuosi, bet vis tiek turiu skausmingus rausvus spuogus ant žandų, tad tikrai žinau, kaip sudėtinga gali būti suprasti, kas man tinka, o kad ne. Nes kiekvieno oda unikali ir reikalaujanti skirtingų dalykų
.1.) pirmas dalykas, kurį galiu paminėti, kalbant apie veido priežiūra – rutina su tam tikrais žinksniais, kasdieninė priežiūra ir kokybiškos tinkamos priemonės. Visada atsikėlusi ryte nusiprausiu veidą prausikliu. Tada nuvalau toniku su vatos tamponu. Užlašinu serumo, įtrinu jį, palaukiu, kol susigers. Tepu drėkinamą veido kremą, paakių kremą. Viskas! Dar kartais patepu spuogus specialia priemone tinkančia ir dienai, kokiu arbatmedžio sliejumi. Oda paruošta dekoratyvinei kosmetikai! Patarimas, kuriuo noriu pasidalinti – priemonių eiliškumą susidėliokite pagal priemonių konsistenciją! Kuo skystesnė, tuo anksčiau naudokite. Vakare dar po visko tepu ar įmaišau į kremą veido aliejaus. Tai turėtų būti daroma galiausiai! Kodėl? Nes skystesnės priemonės dažniausiai ” nešioja” smulkiasnes molekules veikliųjų medžiagų, todėl svarbu joms leisti kuo giliau įsiskverbti į odą. Jei pavyzdžiui tepsime aliejų, kuris turi stambesnes molekules, neleisime kitoms priemonėms įsiskverbti į odą tinkamai. Tiesiog tiek žingsnių turi prasmę tada, kai naudojama tinkamu eiliškumu!Kremą nuo saulės reikia tepti po drėkinamojo dieninio kremo, prieš primerį. Vakare tinkamai nuvalykite visą kosmetiką. Akis patariu valyti kokosų aliejumi arba aliejinės konsistencijos valikliu. Tada veidą valykite pieneliu, micelininiu vandeniu, kuriuo nuvalykit ir likusį riebumą nuo akių. Tada prauskite su prausikliu ir vandeniu. Man tai trunka apie 15min kiekvieną vakarą. Labai svarbu gerai ir kokybiškai nuvalyti makiažą, nedirginant odos ir ją paruošiant nakčiai.Man šis pigus “Margarita” akių makiažo valiklis tiesiog nepakeičiamas. Jau bent 6 bonkutes esu pabaigusi.
2.) Šveisti veidą būtina! Tik svarbu tai daryti tinkamai ir pritaikyti priemones savo odos tipui. Esti dviejų tipų šveitikliai – fiziniai ir cheminiai.
Fiziniais vadiname tuos, kurie savyje turi granulių, grudelių ar kažko, kas padeda nušveisti odos paviršių. Nieko blogo, bet labai svarbu, kad šveitimas nebūtų per daug agresyvus. Grūdeliai neturi braižyti odos ar jos dirginti. Šveitikliai su kavos tirščiais, druska, abrikosų kauliukais ar etc dažniausiai yra per aštrūs veido odai – juos rinktis galima tik kūnui. Žinoma, atsižvelkite į savo odos tipą. Turint ploną, jautrią sausą odą, geriau rinktis tik itin švelnius šveitiklius. Naudokite švelnius nudesius, per daug nespauskite. Riebiai odai šveisti galima iki 3-4 kartų, sausai gali pakakti ir karto per savaitę.
Cheminiai šveitimai tai cheminių medžiagų naudojimas, kurios neturi jokių grudelių, bet stipriai regeneruoja odą, įsiskverbia giliai. Tai pavyzdžiui BHA ir AHA rūgštys ir populiarūs rūgštiniai šveitimai. Tai labai tinkamas būdas kovoje su akne ir odos problemomis. Tik svarbu nepadauginti, stebėti savo odą ir jos nenudeginti. Aš rūgštis naudoju iš “ordinary” firmos. Tai labai labai padeda mano odai. Toniką ar serumą su rūgštim galima naudot ir kasdien (nebent stiprios koncentracijos!!!), bet didelės koncentracijos agresyvias priemones naudoti patarčiau kartą per savaitę.
img_8730
Jei naudojat cheminį šveitiklį – rečiau naudokite fizinį. Ir vice verca. Šveitimai kitokio tipo, bet abu šveičia odos paviršių, tad padauginti nepatartina.
oda-1-1-726x545
3.) Pasidomėti veikliųjų medžiajų tolerancija vienų kitų atžvilgiu. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad svarbu palaikyti tinkamą pH. Vienos medžiogos rūgština, kitos šarmina – tai išmokome jau mokykloje. Ir šias žinias svarbu panaudoti ir veido priežiūroje, jei norite, kad priemonės padėtų, o ne kenktų. Jei priemonės švelnios ir neturi kažkokių ypatingų koncentruotų veikliųjų medžiagų savyje – jaudintis nereikėtų.
Bet, tarkim, priemonės nuo aknės dažniausiai savyje turi benzilo peroksido, Aha ar bha rūgščių, salicilo rūgšties, hialurono rūgšties…. Svarbu visko nepadauginti. Tarkim, jei naudoji serumą su rūgštimis, netepk jokiu būdu kremo su benzilo peroksidu. Tiesiog toks miksas bus per agresyvus ir kenks odai. Tepk tą kremą tada, kai nenaudosi rūgštimis praturtinto serumo ar toniko ar naudosi visai kitą.
Koncentruotas priemones taipogi reiktų pradėti naudoti po mažu, pratinant odą prie veikliosios medžiagos. Nepulkite iškart pirkti didžiausios koncentracijos priemonės ir naudoti kas dieną. Pratinkite odą, ypač, jei ji jautri ar lengvai sudirgsta.
82fc704d1f514b1a207feb3e349c2a5d.jpg
Vitaminas C yra toks pretenzingas dalykas. Normalus pH yra maždaug 5,5, vitaminas C sudaro maždaug 3 terpę ir šarmina. Tai tikrai labai naudingas ir reikalingas odai ingridientas, jis padeda odai būti skaistesnei, gyvesnei, mažiau pavargusiai, drėkina, mažina pigmentines dėmes, randelius… Jis tinkamas naudoti kartu su E vitaminu. Bet nenaudokite kartu su priemonėmis, turinčiomis rūgščių, retinoliais, visais cheminiais šveitikliais, preparatais su cinku, benzilo peroksidu… Jie tiesiog suardo pH pusiausvyrą ir vitaminas C tampa bevertis, praranda visą efektyvumą, o gali ir sudirginti odą. Tiesiog vitaminą C reiktų naudoti tarkim ryte, o rūgštines priemones vakare. Tiesiog svarbu, kad ne drauge.
Nenaudokite vitamino C kartu su Niacinamide! Abu nuostabūs, bet kartu gali kenkti odai, o sukurtas pH padaro vitaminą C neveikliu.
Hialurono rūgštimi praturtintas priemones puikiai galite naudoti kartu su retinoliais. Tik atminkite, kad retinoliai šveičia odą, kaip ir koks benzilo peroksidas, tad šių dviejų vienu metu nenaudokite, nes odai bus per daug agresyvu.
lif3-murad-resurgence-line_2018-03-27_18-07-26
Labai svarbu atrasti tinkamas sau priemones, bet dar svarbiau – teisingai jas naudoti. Nereikia kombinuoti kartu daug agresyvių priemonių (nebent gydytojai rekomendavo kitaip). Hialurono ir kitos rūgštys, retinoliai, aliejai – visa tai nuostabūs komponentai veido priežiūroje, bet atsakingai derinkite juos kartu, nes tai gali būti priežastis, kodėl tam tikros priemonės nepadeda, dirgina ar sausina odą.
@dominykanav
@grozio_drakonas
#dominykanav #groziodrakonas #patarimai #ph #terpe #veido #odos #sveitimas #bha #aha #rugstys #akne #veikliuju #medziagu #derinimas #kosmetikos #labirinte #vitaminasc #eiliskumas #prieziura #odai #sveitikliai #tvarka

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.