paula's choice light fluid oily blemish pro skin spf
Apsauga nuo saulės,  Veido odos priežiūra

PAULA’S CHOICE : apsauginis fluidas nuo saulės CLEAR SPF30 riebiai ir probleminei odai (Apžvalga)

Apsauga nuo saulės veido odai

Šią vasarą bandau nagrinėti apsauginius veido kremus nuo saulės – jie yra būtinas kasdienos atributas, ypač saulėtuoju metų periodu, bet jų tokia įvairovė, kad išsirinkti sunku. Bet tie, kurie sako, kad apsauginiai kremai būtinai būna kemšantys poras ar paliekantys baltas dėmes klysta – jie tiesiog dar nerado sau tinkamos priemonės, esu įsitikinus. 

Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kodėl apsauga nuo saulės labai svarbi ir nėra tik marketinginis triukas, taip pat ką reiškia SPF filtro stipris, kuo skiriasi UVA ir UVB spinduliai, ar neprarandame vitamino D šaltinio – apie visą tai rasite ČIA

Taip pat turite nuspręsti, ar Jums labiau norisi natūralių mineralinių filtrų (kurie atspindi UV spindulius) ar cheminių (jie sugeria ir išgarina, bet irgi dalinai atspindi, tiesiog kitoks veikimo principas) – apie jų skirtumus rasite ŠTAI ČIA. Abu turi savus privalumus ir minusus. 

PAULA’S CHOICE 

O šiandien apžvelgti noriu jau beveik pabaigtą mini pakuotę veido kremo iš “Paula’s Choice”. Jei domitės kosmetika, šią firmą tikrai girdėjote. Jų kainos didokos, bet kokybės vardą jie užsitarnavo, asortimente gausu labai puikių produktų. Jei kada nepagailėsiu piniginės plačiau atverti, tai būtinai išbandysiu daug daugiau produktų. Mažo dydžio priemonės tam puikiai tinka, nes kainuoja mažiau ir gali išbandyti, ar tinka, patinka. Jei taip – nebus gaila didelį dydį pirktis. 

O man pasisekė, nes Paula’s Choice mini rinkinuką laimėjau instagram konkurse, tad turėjau galimybę išbandyti be išlaidų. Laimėjau aptarsimą apsauginį veido fluidą nuo saulės bei mini dydžio garsųjį BH toniką su salicilo rūgštimi. Pažadu, kad jo apžvalgai irgi laikas ateis. 

Ultra light daily hydrating fluid SPF30

O šiandien kalbame apie ultra light daily hydrating fluid SPF30 – tai lengvas fluidas kasdienei veido odos apsaugai. Labiausiai tinkamas riebesnei, probleminei odai, kokią ir turiu, su antioksidantais. 

Kur galima gauti?
Kokia kaina?

Mano mini dydis – 15 ml – kainuoja $10.00 Paula’s Choice tinklalapyje. Pilnas dydis -60 ml –  $33.00.
Paula’s Choice EU tinklapyje: kelioninis dydis € 13,00, pilnas dydis € 39,00. > iš čia gamina užsisakyti į Europą be muitų, tik siuntimas šiek tiek kainuos, nebent siųsitės už € 150.

Skincity.com mini dydis kainuoja €13, didelis €39.
Seniau būdavo LookFantastic (senesnė kremo versija), bet dabar rašo, kad išpirkta. 
UK dar galima rasti Birchbox. FeelUnique. 
Šio konkretaus kremo nematau, bet dalis asortimento yra kosmetikosDNR el.parduotuvėje. 

Aprašomas taip: 

“Šis fluidas matizuoja, vizualiai mažina poras ir padeda apsaugoti odą nuo žalingų ultravioletinių spindulių, Padės išvengti priešlaikinio senėjimo, drėkins ir neleis odai šerpetoti, itin lengva formulė su matiniu efektu. Naudokite kaip paskutinę priemonę savo rytinėje veido odos priežiūros rutinoje. “

Naudoti patariama gausiai ir negailint, bent 15 min. likus iki sąlyčio su  tiesioginiais saulės spinduliais. Verta iš naujo pasitepti kas kokias keturias valandas, o jei esate kaitroje, prakaituojate ar netepėte labai daug produkto – kas dvi valandas. Būtina atnaujinti aplikaciją, jei maudotės. 

Šis fluidas pristatomas kaip ypatingas ir tuo, kad jis pritaikytas turintiems aknę ir probleminę odą, o tai tikrai šaunu. Teigiama, kad naudojami ingredientai net padeda gydyti aknę, tad tai bus puiki priemonė kasdienai, nekimš porų. Be to, sudėtis su antioksidantais, kurie papildomais saugos nuo UV spindulių ir aplinkos taršos, laisvųjų radikalų, skaistins ir greitins odos regeneraciją. 

Lengvas kremas nuo saulės riebiai, probleminei odai

Jo tekstūra tikrai beprotiškai lengva ir skysta, lengvai pasiskirsto. Drėkina, bet oda nelieka lipni ar riebi, susigeria ir lieka gan matinė. Aš vis tik naudoju įprastą, lengvesnės tekstūros veido kremą, o šį tepu ant viršaus – apsauginiai kremai su SPF reikalingi, bet retai pilnai atstoja drėkinančius kremus. O ir sluoksniuojant priemones mažiau baisu dėl tam tikrų medžiagų, kurios būna apsauginėse priemonėse nuo saulės. 

turiu riebią odą ir šiek tiek aknės, problemišką odą – šis kremas man tikras atradimas, neblogino spuogelių būklės, neriebino odos ir efektyviai saugojo Lietuviškų vasarų metu. Keliavau su juo ir į Barseloną, bet dar Kovo mėnesį, kai ten su lengva striukyte vaikštinėjau, saulės buvo, bet ne kaitra, dar prieš visas pandemijas – irgi viskas puikiai, net kai kėlėmės ant kalnų.

Bet didelei kaitrai siūlyčiau rinktis SPF50 ir negailėti produkto – reiktų teptis valgomąjį šaukštą. Žinau, kad labai daug, bet taip gauname optimalią apsaugą. Tiesa, būtinai pasitepkite iš naujo, jei gausiai prakaituojate ar maudotės. 

Cheminiai filtrai nuo saulės

Naudojami SPF ingredientai: Avobenzone 2.0%, Octinoxate 7.50%, Octisalate 5.0%, Octocrylene 2.0%

Šio filtrai cheminiai – tai nieko baisaus, tiesiog kitoks veikimo principas, labai supaprastintai tariant, cheminiai filtrai sugeria alingus UV ir išleidžia juos pavertę į nekenksmingą karštį (nėra tikslus apibūdinimas, bet galbūt padės suprasti patį principą). Žinoma, jie irgi dalinai nepraleidžia ir atspindi UV spindulius, kaip ir mineraliniai filtrai. Viskas apie tai aprašyta ČIA

Labai svarbu, kad šis apsauginis kremas yra plataus spektro, saugo ir nuo UVB ir nuo UVA žalingų spindulių.

Cheminiai filtrai leidžia pasiekti malonesnę tekstūrą be balto šydo, bet kai kurie filtrai gali būti laikomi šiek tiek nesaugiais arba dėl jų saugumo kyla klausimų. Europoje dauguma toksiškų cheminių filtrų uždrausti, Amerikoje draudimų gerokai mažiau. Apie mokslinius tyrimus ties kiekvienu filtru galite daugiau rasti ČIA. Bei ČIA

Dabar pasižiūrėkime, kokie filtrai naudojame šiame PAULA’S CHOICE fluide:

Avobenzone – cheminis UV filtras, kuris laikomas vienu švelniausių iš šios kategorijos, pakankamai saugus ir jo nebijočiau, efektyvus. Tyrimai dėl hormonų trikdymo nepasitvirtino (kolkas), jo žalos nepavyko įrodyti ir kai kur dar trūksta tyrimų ir atidesnių studijų, bet tai tikrai pakankamai saugus cheminis filtras šiai dienai. Ewg.org vertina 2/10 toksiškumo skalėje, o tai tikrai gerai. 

Octinoxate – šį vertina 5/10 toksiškumo skalėje, teigiama, kad trūksta duomenų, kad galima būtų patvirtinti saugumą, labiau linkęs sukelti alergijas nei avobenzone filtras. Keli tyrimai su gyvūnais parodė, kad patenka į motinos pieną ir galimai sukelia tam tikrus endokrininės sistemos pakitimus. Bet kolkas tai tik spėjimai ir trūksta daugiau tyrimų. Šis filtras dažnai naudojamas, nors ir kelia klausimų, vis tik esti daug populiarių cheminių filtrų, kurie laikomi mažiau saugiais. Gal kiek gąsdina, kad šio koncentracija gana didelė, palyginti su kitais filtrais.

Octisalate – Įvertintas 3/10 toksiškumo skalėje, pakankamai saugus. Retai sukelia alergijas, trūksta informacijos dėl endokrininės sistemos neženklių pakitimų. Yra klaustukų, bet pakankamai švelnus cheminis filtras šiai dienai. 

Octocrylene – Įvertintas 3/10 toksiškumo skalėje, irgi pakankamai saugus. Šis dažniau linkęs alergizuoti nei octinoxate, yra klaustukų dėl to, kad aptiktas motinos piene. Kolkas irgi trūksta tyrimų, bet laikomas vienu saugesnių. 

Mes kolkas dar turime daug klausimų apie cheminius SPF filtrus, bet galime naudotis jau atliktais tyrimais ir rinktis bent jau švelnesnius variantus, apie kuriuos žinome šiai dienai. Nemanau, kad cheminiai filtrai yra blogi ar labai baisūs, bet tiesiog dar trūksta tyrimų ir studijų, kurios nubrėžtų griežtesnes gaires ir mus apsaugotų. Manau, kad tai laiko klausimas. Visada galite rinktis saugius mineralinius filtrus, bet kiek sunkiau seksis randant lengvą ir neriebų, balto šydo nepaliekantį kremą. Bent su savo riebia ir spuoguota oda žinau, kad tai tikrai sunku. 

Vienas dažniausių ir vengtinų cheminių filtrų tai oxybenzone, jis vertinamas 8/10 pagal toksiškumą. Skaitydami etiketes, ieškokite priemonės be jo. Ypač būkite atsargūs su pigiais kremukais nuo saulės. Aš džiaugiuosi, kad šiame kreme jo nėra. Tyrimai parodė, kad patenka į kraują ir gerokai išbalansuoja hormonus, veikia kaip lengvas estrogenas, patenka į motinos pieną, dažnai alergizuoja. Be to, kenkia eko-sistemai ir koralų rifams, dėl to jau uždraustas Havajuose. Dar irgi trūksta duomenų ir studijos nėra visai galutinės ir baigtinės, jis vis dar leidžiamas naudoti kosmetikoje, bet rekomenduočiau jo privengti. 

Sudėtis:

Kokie likę ingredientai, atmetus UV cheminius filtrus?

Water (Aqua), Glycerindrėkiklis, Silica – mineralas, absorbentas, drumstiklis, klampumo reguliavimo medžiaga, Dimethicone – silikonas, sudaro plėvelę, SPF kreme nereiktų išsigąsti,
Benzyl Alcohol – žinau, kad turėtumėte sausinančio alkoholio vengti, nėra švelnus ingredientas, bet jis atlieka konservanto, tirpiklio funkcijas. SPF kremuose aš jo nebijau, nes jis reikalingas stabilizuojant formulę, o ir be jo tokios tekstūros nebūtų, prieš tai drėkikliai neleis sausinti, ypač riebiai odai SPF sudėtims šiuo atžvilgiu reiktų daryti išimtį, bet taip pat todėl patariu naudoti ne vietoj, o ant įprasto drėkinamojo dieninio kremo, Tocopherol – vitaminas E, antioksidantas ir drėkiklis. 

Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract, Peucedanum Graveolens (Dill) Extract, Sambucus Nigra (Black Elderberry) Fruit Extract, Avena Sativa (Oat) Bran Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Lycium Barbarum (Goji) Fruit Extract,

Tikrai gausu augalinių ekstraktų – atsargiai reiktų naudoti turintiems alergijų augalams. Nors naudojami tikrai pakankamai saugūs ir švelnūs ekstraktai. Tarkim, mane labai džiugina žaliosios arbatos ekstraktas, kuris ramina odą ir yra puikus antioksidantas, taip pat ir ramunėlių, vynuogių, granatų, avižų ir kiti ekstraktai yra galingi antioksidantai ir man patinka juos šioje sudėtyje matyti, tikrai naudingi SPF kreme, stiprina apsaugą. 

Hydrogenated Lecithin – minkštiklis, emulsiklis, padeda palaikyti drėgmę odoje, Titanium Dioxide – UV absorbentas, drumstiklis, kosmetinis dažiklis, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer – klampumo reguliavimo medžiaga, Diethylhexyl Syringylidenemalonate – saugo odą, sukuria apsauginę plėvelę, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer – PAM, Xanthan Gum – emulsiklis, rišiklis, PAM, gelifikantas, klampumo reguliavimo medžiaga, Sodium Carbomer – emulsijos stabilizatorius, tirštiklis, sudaro putas, gelifikantas, Sodium Benzoate – konservantas, kvepalų ingredientas, Potassium Sorbate – konservantas, Phenoxyethanol – konservantas.

Reikia suprasti, kad SPF priemonių sudėtims (ypač su cheminiais filtrais) galioja kiek kitos taisyklės nei tarkim paprastam veido kremui. Reikalingi ir stabilizatoriai ir tokia formulė, kurioje tie filtrai ne tik liktų saugūs ir efektyvūs, bet ir išliktų stabilūs sąlytyje su saulės spinduliais ir karščiu. Todėl neišsgąsčiau alkoholio ir kitų medžiagų, nes jos užtikrina subalansuotą formulę. Ypač, jei kalbame apie lengvos tekstūros priemonę riebesnei, probleminei odai. Sausa oda gali atrasti gerų variantų ir su daugiau aliejų, drėkiklių ir be alkoholio. 

Reikia suprasti, kad SPF priemonių sudėtims (ypač su cheminiais filtrais) galioja kiek kitos taisyklės nei tarkim paprastam veido kremui.

Mane džiugina tai, kad naudojami filtrai sąlyginai saugūs, efektyvūs, plataus spektro. Džiugina ir antioksidantų gausa, drėkikliai. Nekemša porų ir tinka aknę turintiems, kaip kad aš, todėl tikrai puikus atradimas. Tokiai odai labai sunku rasti priemonę su UV filtrais, tad visai rekomenduočiau investuoti. Man puikiai tiko ir po makiažu. Džiugino, kad nėra parfumo ir dažiklių – priemonė balsva ir beveik bekvapė.

UV spinduliai yra tikrai pavojingi ir svarbu nuo jų saugotis tiek, kiek įmanoma. Rinkitės mineralinius, cheminius filtrus, ieškokite priemonių, kurių tekstūra Jums bus maloni ir priimtina, negrauš akių ir odos. Tikrai atrasite sau tinkamą apsaugą, kuri tikrai būtina. 

Būtina vakare nuprausti veidą

Jei naudojate makiažą – vakare itin svarbu atlikti jo valymo ritualus, o tam reikia bent poros veido plovimo žingsnių. Ar tai būtų aliejinio tipo prausiklis (po jo rinkitės vandens pagrindo), micelinis vanduo, pienelis, daugkartinė mikro-pluošto pirštinė – būtinai nuplaukite makiažą, o tada su kitu prausikliu nuplauskite veido odą ir nešvarumų likučius. Labai svarbu ir vakare nuplauti SPF priemonę, kad nekeltų bėdų odai. Jei oda sausa – būtina ją su prausikliu prausti bent vakare. 

Jei nenaudojate dekoratyvinės kosmetikos – vis tiek patariu rinktis double cleanse (dvigubo prausimo) metodą. Su miceliniu vandeniu nuvalykite SPF ir purvą, sebumą, o tada jau prauskite veidą su prausikliu. Vien prausikliu negalite nenuplauti viso SPF.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published.