Uncategorized

Paršelio burbuliuojanti kaukė su moliu! “Bioaqua” carbonated bubble clay face mask. Ar verta tokio dėmesio? (Išsami sudėtis, apžvalga ir palyginimai)

Tikriausiai esate matę interneto platybėse kaukę su paršeliu, kuri žada burbuliuoti! Visi vlogeriai ir kosmetikos mylėtojai kalbėjo apie šią valančią veido kaukę.

Elizavecca Milky Pig deguonies prisotinta burbulinė kaukė su moliu. Smagus ir veiksmingas produktas. Kažkas naujo. Kainuojantis kokių 15eu, 9,12 kainuoja iherb internetinėje parduotuvėje, kur dauguma kosmetika pigiau. Patikima internetinė parduotuvė, į Lietuvą siunčia, bet siuntimas nepigus, priklausomai nuo svorio. Ir nepamirškite, kad siunčiantis daugiau nei už 22eu vienu siuntiniu teks mokėti muitus, nes iherb parduotuvė JAV.

Toji populiari kaukė turi “sesę” – ne mažiau išpopuliarėjusį atitikmenį (kopiją?) gaminamą “Bioaqua” firmos. Sudėtis panaši, aprašas, pakuotė….azijietiškas produktas, kuris žada burbuliuoti. Kainų mačiau įvairių – ir už 10eu, ir už 15eu, bet pati atsisiunčiau iš aliexpress už 4eu. Niekada iš ten nesisiunčiu kosmetikos dėl nepasitikėjimo ir daugybės priežaščių, bet ten įsikūrę oficialūs “bioaqua” platintojai, iš kurių pirkti produktą daug pigiau.

Taigi, atsisiunčiau šią “bioaqua” burnuliuojančią kiaulytę. Turiu spuoguotą probleminę riebią odą, tad viskas su anglimi ir giliu valymu mane magnetiškai traukia.
http://s.aliexpress.com/bYbmInuM – štai nuoroda, kuria naudojausi aš.
Siuntimas nekainavo, siuntė gerą menesį. Atėjo gerai supakuota, ilaminuotoje dėžutėje, su galiojimo laiku (iki 2021 metų), su ingridientų sąrašu. 100gramų produkto, yra plastikinis aplikatorius. Viskas atrodo labai gerai.


Ką ši kaukė žada? Išvalytą odą, sureaguliuotą sebumo išsiskyrimo kiekį, nuvalytus visus makiažo, purvo ar riebalų likučius, ištraukti purvą iš gilesnių sluoksnių, sumažinti juodų inkštirų kiekį, sutraukti poras, išvalyti užsikimšusias poras, atjauninti, drėkinti odą…nieko labai kitoniško.

Ant švaraus veido reikia tepti nestorą priemonės sluoksnį, aplikatoriumi paimti šaukštelį priemonės ir paskirstyti ant odos tolygiai. Kaukė nėra tiršta, tai padaryti labai lengva. Nereikia tepti storai, užtenka plono sluoksnio. Labai greitai pradeda burbuliuoti, veido oda pasidengia burbuliukais, kurie vis didėja. Po dešimties minučių likusius burbuliukus įtrinti į odą ir tada nuplauti šiltu vandeniu, kol ant veido nieko neliks. Tada jau dėkite mėgstamus įprastus serumus, tonikus ir patepkite drėkinamuoju kremu. Kartoti procedūrą patariama 2-3 kartus per savaitę.Kaukė kvepėjo citrusais, tikrai maloniai ir nebuvo jokio įtartino ar cheminio kvapo. Pakuotė sandari, kaukės tekstūra ne tiršta, bet tolygi ir lengvai skirstosi.
Veido odos negraužė, nei kiek nedirgino. Kai formavosi burbuliukai kuteno, bet taip būna su visom deguonies pripildytomis kaukėmis, kurios burbuliuoja. Tas kutenimas buvo malonus, o ne erzinantis niežulys, tad viskas gerai.
Tepiau, kaip pirmam kartui, ploną sluoksnį, tad burbuliavimas nebuvo labai didžiulis, bet, manau, pakankamas. Nusiplovė nesunkiai, oda liko švelni, nesudirginta, matinė ir išvalyta, gal kiek ir juodų inkštirų sumažėjo. Nieko labai kitokio nei su kitomis kaukėmis, kurias naudoju, bet veidas buvo patenkintas ir švelnus, neišsausintas ir nesudirgintas.
Kaip už tokią kainą buvau tikrai nustebinta kaukės kokybe.


Rezultatu likau patenkinta, proces irgi buvo malonus. Liko apžvelgti sudėtį.

Kaukė vandens pagrindu. Antras ingridientas – kaolinas, labai puikus ir naudingas odai baltasis molis, kuris valo nesausindamas odos. Glicerinas – visiems žinomas efektyvus odos drėkiklis, saugus ir geras komponentas. Prolyleno glikolis – kontraversiškai vertinamas tirpiklis, nėra labai draugiškas gamtai ar odai, bet jo rasite daugumoje kaukių ar kosmetikos priemonių apskritai. Cetilo alkoholis yra saugus organinis tirpiklis, tai nėra tas alkoholis, kuris sausina odą (ne benzilo), tad viskas gerai. Jo rasite taip pat beveik visur. Placenta – taip, iš gyvūlinės kilmės placentos išgauta medžiaga, pilna proteinų ir gydomųjų, senėjimą stabdančių savybių. Galite pasiskaityti daugybę mokslinių straipsnių ir tyrimų, kuriuose aiškinama, kodėl placenta yra labai naudinga odai ir mūsų sveikatai. Bet tiesa, kad daugumai tai gana šlykštus komponentas, nors ir žinant jog ant veido nedėdama pati placenta, išgaunama tiesiai iš patelės organizmo. Tad čia palieku sprendimą priimti patiems, ar naudoti ar ne priemones, kur naudojama placenta. Tokios priemonės nebus veganiškos, akivaizdu. Deja, esu įsitikinusi, kad ir bandymų su gyvūnais būta, nes Kinijoje prekiauti su gyūnais nebandytais produktais negalima. Tad čia dar viena nemaloni detalė, nes vengiu naudoti priemonių, testuotų ant gyvūnų. Bet nuosprendį priimsite Jūs.
Kalbėkime apie sudėtį toliau. Avižos – natūralus ingridientas, šveičia odos paviršių. Jojobos aliejus mano mėgiamiausias aliejus, turintis labai gerų, net gydomųjų odai savybių. Už šį komponentą vien tik pliusai.
Bisabolol – ramunėlių ekstraktas. Turintis malonų kvapą, naudojamas kvepaluose. Taip pat ir kosmetikoje, pasižymi prieuždegiminėmis savybėmis, ramina odą, švelniai gydo net aknę.
kalbant apie Šiaurinės amerikos aukso ekstraktą, kaip čia keistai įvardintas witch hazel augalo ekstraktas (hamamelis virginiana) – nesu tikra, koks tikslus lietuviškas šio augalo pavadinimas, bet kažkas panašaus į raganinį lazdyną, tai tokios smulkios geltonos gėlytės, kurios itin naudingos spuogams, aknei gydyti.
cetyl phospate – saugus komponentas, cetylo alkoholio ir rūgščių mišinys, saugus emulsiklis.
potassium – sunku rasti validžios informacijos, nes potasiumo rūšių būna įvairių. Tai dažniausiai vidutinio saugumo, galimai dirginantys koncervantai. Nieko retai randamo kosmetikoje, bet vis tik.
Purslane ekstraktas – realiai džiovinti purslane augalo lapai, sutrinti į miltelius. Šis augalas vadinamas ilgaamžiškumo augalu, jame daug amino rūgščių, polisa haridų, juose daug flavonoidų ir net adrenalino. Ši žolė naudojama net kovjant prieš karščiavimą, migneras ir skausmus. Ji stabdo krausjosrūvas, padeda pašalinti toksinus iš kūno, šalina uždegimus. Aišku, tai jau ingridientų sąrašo gale – nebus šioje kaukėje šios žolės ekstrakto daug, bet tai puikus komponentas, kuris manau prisideda prie kaukės esamos spalvos.
Carbomer – saugus emulsiklis, reguliuoja klampumą. Yra mažos rizikos zonoje, kad potencialiai galėtų dirginti odą, bet šiaip saugus komponentas, o dar čia jo labai mažai.
trietanolaminas – ph reguliatorius. Potencialus dirgiklis, gali šiek tiek kimšti poras, vidutinio saugumo. Esti tyrimų dėl jo kaip galimo kancerogiškumo. Čia jo nedaug, bet nėra geras komponentas.
sodium acrylate – saugus ryšiklis, klampumo reguliatorius.
Sodium hyaluronate – tai ne kas kita kaip garsioji hialurono rūgštis: ne tik saugus, bet ir naudingas, odai identiškas drėkiklis, antistatikas, kondicionuojantis odą. Nedirgina odos ir nekemša porų.
Edta disidium – saugus koncervantas. Klampumo reguliatorius.
Fragnance – neįvardinti kvapikliai. Jų surašyti pagal standartus nėra privaloma, tad nėra aišku, ar sintetiniai ar natūralios kilmės jie yra. Visada pliusas, jei būna įvardinta. Nėra aišku, per potencialūs dirgikliai. Čia įtariu ir yra priežastis to citrusų kvapo.

Na va, vardan Jūsų, išmėsinėjau sudėtį nuo pradžios iki pat galo. Dažnai paskutinių ingridientų jau nenagrinėju dėl minimalios koncentracijos, bet šį kartą norėjau maksimaliai pasižiūrėti, kas į kaukę dedama. Galiu pasakyti, kad niekas neišgąsdino. Yra pora potencialiai dirginančių ingrientų, koncervantų, bet jų rasime net ir brangiose kaukėse, tad nedžiugina, bet nestebina. Kaukė molio, nes joje yra kaolino. Kitų molių neradau. Vis tik kaolinas yra puikus molis, kuris nesausina odos. Yra ir glicerino, brangaus jojobos aliejaus, ramunėlių ir witch hazel akstrakto…visai nebloga ta sudėtis. Iš “kiniškos” kaukės tikėjausi daugiau baubų, tiesą sakant ir buvau gana ciniška.
Kiaulės placenta – kontraversija išlieka. Veganiškos kosmetikos mėgėjai nusivils. Poveikio odai prasme minusų nematau, etine prasme tai problematiška. Tad spręskite patys. Mano misija – informuoti.
Mane labiausiai žeidžia bandymai su gyvūnais, bet nustebtumėte, kiek vis dar “droginių” prekių yra ne “cruelty-free”. Ir čia labai daug priklauso nuo milžiniškos Kinijos rinkos. Pagal jų įstatymus, netestuoti ant gyvūnų produktai kosmetiniai negali būti parduodami ar platinami, tad firmos, jei nori platinti produkciją milijardinėje rinkoje, negali būti visiškai “cruelty free” ir bent dalį asortimento leisti testuoti. Kiekviena pasaulinė įmonė susiduria su šia problematiška situacija, kuri neturi vieno teisingo kelio, tiesiog kažkuri reiškia “mažesnius nuostolius”.

Peržiūrėjau ir pirmosios Elizavecca milky pig kaukės ingridientus, kurie šiek tiek skiriasi. Tad, vis dėlto, kaukės veikiau pusseserės nei sesės.
Čia ir levandos, ir žalioji arbata, rozmarinai pasirodo. Ir šiaip sudėtis šiek tiek kitokia, tad įdomu pabandyti, kuri kurią nurungia. Beje, šioje randu bent kiek anglies, ko “bioaqua” neaptikau. Matyt, kad kaukės žada panašius dalykus ir atrodo labai panašiai, bet sudėtis nežymiai skiriasi.

Susidariau įspūdį, kad korėjietiška Milky Pig kaukė stipriauburbuliuoja, bet gal užtepus storesnį sluoksnį ir su “bioaqua” gausime tą patį. Burbuliuoja kaukės dėl deguonies, kuri irgi naudinga odai ir padeda gyliau įsiskverbti. Kiek tai tiesa, kad burbuliuojančios kaukės valo giliau nei įprastos? Teko susidurti su kontraversiškomis nuomonėmis. Gal ir valo gyliau, bet nemanau, kad skirtumas labai didelis. Užtat smagu ir “crazy” – šis komponentas kaukei prideda taškų.
matyt, kad teks man nusipirkti ir “milky pig” kaukę. Tada būtinai aprašysiu. Ar būtų įdomu? Jei kažkurią bandėt, būtinai pasidalinkite patirtimi ir nuomone. Pati neapsisprendžiu, kiek labai ji man patinka ar nepatinka. Nesigailiu, kad nusipirkau. Džiaugiuosi, kad nedirgino odos, negraužė, jausmas po to buvo malonus. Kaip už 4eu – kaukė puiki. Bet azijietiška kosmetika man dar lieka po nepastikimu šydu, bet gal jis tik mano galvoje, nežinau. Sudėtis neišgąsdino, ypač pagriniai komponentai atrodo gana įprasti. Nieko tokio, ko nerastumėme kokioje “l’oreal” kaukėje.
Ne veganiška, ne “cruelty free” – tai man nelabai patinka. Bet čia jau mūsų asmeniniai nusistatymai ir požiūrio reikalas.
Kaip bebūtų, kaukę dar tikrai naudosiu. Duosiu ir draugėms, kai nakvos. Smagus eksperimentas. Pakankamai sėkmingas ir ne už kosminę kainą. Gal nieko stebuklingo ar visiško “must have”, bet nustebino iš gerosios pusės.
Ką manote? 🙂
DMN @dominykanav
#bioaqua #milkypig #bubble #clay #face #mask #burbuliuojanti #molio #veido #kauke #parselio #carbonated #deguonies #prisotinta #placenta #kaolinas #korejietiska #kosmetika #kiniska #azijietiska #anglies #putojanti #valanti #facemask

Leave a Reply

Your email address will not be published.