Kūnas / Nagai / Dantys,  Lietuviška kosmetika

NuNu ką tu? Bekvapio rankų kremo apžvalga (Sukurtas: Green Feel’s ir Simona Nainė)

Nei seku, nei mėgstu (nei nemėgstu) Simonos Nainės – jos ir “Green Feel’s cosmetics” kurtą rankų kremą nusipirkau dėl gausybės reklamų ir susidomėjimo, kurį mačiau socialiniuose tinkluose. Todėl nusipirkau vardan savo skaitytojų – nes įtariau, kad bus įdomu išgirsti daugiau detalios informacijos apie šį “NuNu ką tu?” rankų kremą. Nunu, skaitom toliau?

Nusipirkti galima Eurokos , Drogas, prekybos centruose. 
Kaina 2.99 eu. 
Kiekis 75 ml. 

*

Pirmas mane gluminantis dalykas – dizainas. Ne todėl, kad negražus – man kaip tik patinka toks šriftas ir paprastumas, tinkantis elementariai priemonei. Bet ar nieko neprimena? 

Taip, šis su baltu, bet vis tiek toks panašus į tuometinės “Rasos” kosmetikos kompanijos ir A. Jagelavičiūtės “Ikonos” bendrą projektą. Tokia pati pakuotė, tik visiškai juoda. Tūbelės dizainas labai panašus. Net pamaniau, kad naujas identiškas projektas iš “Kilig” (kurie pakeitė “Rasa”). Bet ne – tai visai kitos kompanijos “Green Feel’s cosmetics” produktas.

Gal ir nieko ypatingo ar originalaus – negali kaltinti, nes tokios pakuotės įprastos. Tik gal norėtų daugiau kūrybos, kad žmonėms iškart nauja prekė asocijuotųsi su kažkuo nauju, o ne su jau iš lentynų pasitraukusiu rankų kremu? Nes aš žiūrėdama į šį galvoju apie senąjį ir iškart noriu juos tarpusavyje instinktyviai lyginti.

Aišku, pripažinkim, kad Simonos Nainės prekinis ženklas yra tokios “balta ant juodo” estetikos, tad toks sprendimas per daug nestebina. Nors galbūt originaliau atrodytų, jei tai būtų baltas kremas su juodu užrašu? Kurtų sterilumo, švelnumo švaizdį ir bekvapiui labai tiktų. Kaip Jums atrodo?

**

Šis rankų kremas yra bekvapis. Ne tik taip teigia, bet tikrai neturi jokio net menkiausio aromato. Veido priežiūroje man tai net labai patiktų – kvapikliai gali dirginti, alergizuoti ir geriau rinktis priemones be jų. Bet rankų kremas….man žymiai maloniau, kai jis suteikia rankoms malonų aromatą.

Nemėgstu, kai kvapai primena stiprius kvepalus ar būna per stiprūs, sintetiniai, bet kvepiantys kūno bei rankų  kremai man patinka labiau. Jei turėtų bent lengvą to paties migdolų aliejaus kvapą – jau keltų man daugiau susidomėjimo.

Bet tai asmeninė preferencija – kitiems kaip tik labai gali patikti dėl to, kad neturi jokio erzinančio kvapo. Patiks tiems, kurie jautrūs kvapams arba turi jautrią odą. Taigi čia nei teigiamas, nei neigiamas dalykas ta bekvapystė – priklausomai, kokie Jūsų poreikiai.

***

Kremo konsistencija maloni. Jis lengvai pasisklaido, nepalikdamas balto šydo. Nėra riebus ir įsigeria, palikdamas rankas švelnesnes ir minkštesnes, bet ne aliejuotas ir slidžias.

Nėra riebus ir įsigeria, palikdamas rankas švelnesnes ir minkštesnes, bet ne aliejuotas ir slidžias. 

Man rankų kremo norisi po indų plovimo, namų ruošos darbų, žiemą, po gelinio manikiūro… bet šiaip mano rankų oda visai ne sausa. Niekada neturėjau šerptetojančių rankų ir man nereikia ypatingos priežiūros. Todėl šis kremas man patiko – nebuvo per riebus ir davė man pakankamai drėkinimo, kuris neapsunkino odos ir buvo malonu naudoti.

Bet, jei turite tikrai sausą rankų odą – manau, kad gali būti per silpnas. Padrėkins, bet reiktų poruoti bent nakčiai su stipriai veikiančiu produktu, kuris turėtų pantenolio, šlapalo ir padėtų atstatyti šiukščią, sausą rankų odą. Taip pat galite įlašinti į kremą papildomai glicerino ar/ir aliejaus – tai gali būti veido ar kitas patinkantis, kad ir alyvuogių, aliejus.

****

Kremo tūbelės nugarėlė paprasta, bet nėra prasta. Man patiko ir dizainas, ir nedidelis stilingas paveikslėlis, ir gražus aprašymas, kuris suteikia dvasios priemonei.

Man patiko tai, kad nėra jokios papildomos dėžutės – nereikia papildomų šiukšlių kurti ir tokios tūbelės pilnai užtenka. O ir rankų kremui tokia pakuotė patogi ir paprastumas laimi.

*****

Sudėtis: 

Vanduo, glicerinas – pagrindinis kremų ingredientas, kuris atlieka lubrikanto ir drėkiklio funkcijas; glicerinas užtikrina normalų ląstelių augimą ir atsinaujinimą bei stiprina apsauginį odos barjerą.
Capric Triglycerides – tirpiklis, minkštiklis, tirštiklis, emulsiklis, gydo odą, pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, sukuria barjerą sulaikantį drėgmę odoje. 

Cetearyl Alcohol – cetilo alkoholio ir stearilo alkoholio mišinys, gali būti augalinės arba sintetinės kilmės. Cetearilo alkoholis yra naudojamas kosmetikoje: kaip minkštiklis, emulsiklis, emulsijos stabilizavimo medžiaga, drumstiklis ir klampumo reguliavimo medžiaga. Ingredientas sutinkamas įvairiose kūno priežiūros ir dekoratyvinės kosmetikos priemonėse. Gali šiek tiek dirginti jautrią odą, ypač jei naudojamos didelės koncentracijos. Taip pat šiek tiek kemša poras.

Glicerilo stearatas (glyceryl stearate) – lipidas, gaunamas iš glicerino ir stearino rūgščių. Glicerilo stearatas yra naudojamas: kaip emulsiklis, minkštiklis, paviršiaus aktyvumo medžiaga įvairiuose kosmetikos gaminiuose, daugiausiai losjonuose, kremuose, kreminėse pudrose, prausikliuose. Ingredientas veikia kaip lubrikantas, jis suteikia odai švelnų pojūtį, minkština, sudaro barjerą, neleidžiantį odai sausėti. Duomenų apie neigiamą glicerino stearato poveikį sveikatai nėra. 

Alyvuogių aliejus – tirpiklis, minkštiklis, pasižymi prieuždegiminėmis savybėmis. Gali kimšti poras. 

Dimethicone – silikonas, minkštiklis, kondicionuoja odą.
Ceteareth-20 -emulsiklis, PAM (skatina kitų medžiagų patekimą į odą) ; pasitaiko pavojingų priemaišų, nenaudoti pažeistai odai. 

Migdolų aliejus – minkštiklis, kondicionuoja odą, gali kimšti poras. 

Sodium polyacrylate –  tirštiklis, minkštiklis, sudaro plėvelę ant odos, fiksuoja plaukus, emulsiklis. 

Ceteareth-12 – emulsiklis (skatina kitų medžiagų patekimą į odą), pasitaiko pavojingų priemaišų, nenaudoti pažeistai odai. 

Cetyl palmitate – minkštiklis, kondicionuoja odą. gali erzinti akis, kimšti poras. 

Fenoksietanolis – populiarus konservantas, taip pat padeda fiksuoti kvepalus, veikia kaip repelentas, analgetikas. Fenoksietanolis yra naudojamas: įvairioms kūno priežiūros ir dekoratyvinės kosmetikos priemonėms. Naudojamas ir kaip konservantas, ir kaip kvepalų sudedamoji dalis. Fenoksietanolio poveikis odai ir sveikatai: ingredientas dirgina, gali sukelti kontaktinį dermatitą, yra toksiškas nurijus arba įkvėpus. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad į organizmą patekęs fenoksietanolis gali pasižymėti mutageninėmis savybėmis.

Ethylhexylglycerin – minkštiklis, konservantas.

Citrinos rūgštis – reguliuoja pH; keratolitikas, kvapų sugėriklis. 

Sudėtis iš tiesų gera. Fenoksitienolis retai apleidžia kosmetikos priemones. Bet kol jo koncentracija nėra labai didelė – nieko tokio.  Šiaip kremas su migdolų ir alyvuogių aliejais, glicerinu, lipidais. Tikrai sausai ar pažeistai odai trūks gydančių ir naudingų medžiagų, bet šiaip tai labai paprastas, bet tikrai veikiantis ir malonios konsistencijos kremas.

Jei tai būtų priemonė veidui – tikrai man netiktų, nes daug ingridientų kemša poras. Bet rankoms ar kojoms, kūnui jis puikiai tiks.
Ypač, jei norisi kažko paprasto ir nedirginančio, neprikvepinto. Jei kremo kaina būtų didelė – sakyčiau, kad jis per paprastas ir per mažai ekstraktų ir naudingų medžiagų jo sudėtyje. Bet už tokią kainą – tai elementarus, stilingas ir drėkinantis rankas kremas. Tad nėra, prie ko prikibti.

už tokią kainą – tai elementarus, stilingas ir drėkinantis rankas kremas.

******

Nesusilaikiau ir palyginau du rankų kremus. Tai “Rasa” mandarinų kvapo rankų kremas. Jį galima nusipirkti paprastoje juodoje pakuotėje, būtent jis buvo “Ikona” juodoje pakuotėje, apie kurią kalbėjau, o prieš “Rasai” išeinant jį galima buvo rasti tokiose vienaragiais išpieštose pakuotėse. Man jos tokios nuostabios ir tinkančios prie mano asmenybės, kad nusipirkau gal keturias.
Beje, šį kremą galima rasti ir dabar “Kilig” asortimente – mandarininis rankų kremas su paukšteliais. Bet pakuotė man su vienaragiais pati pačiausia.

Dydis, kaina – viskas identiška. Tik sudėtyje pastebėjau skirtumų. “Rasa” kremo sudėtis ilgesnė – daugiau naudingų ingridientų, sviesmedžio, drėkiklių, vitamino E. Bet, akivaizdu, nemažai ir papildomų kvapiklių.

Konsistencija labai panaši – abu panašaus tirštumo, taip pat greitai įsigeria ir efektą palieka lygiai tokį patį. Abu balti, abu nepalieka balto šydo, abu veikia ir veikia tikrai neblogai. Vienintelis skirtumas – kvapas.

NuNu kremas elementaresnis – jei turite jautrią ir alergišką odą, Jums jis tarnaus geriau ir bus lengviau išvengti odos sudirgimų. O gal dirbate medicinos sferoje ir bendraujate su klientais ir geriau naudoti bekvapes priemones? Visi turime dalykų, kurie mums tinka labiau.

Nors, išsiduosiu, kad aš net nesvarstydama renkuosi mandarinų kremą. Man jo kvapas toks nuostabus ir saldus, kad pamilau jį ir mano meilė neišsenka – jau ne vienerius metus esu jam ištikima, nors tai ir nereiškia, jog nenaudoju kitų rankų kremų. Bet ir jo tūbelę visada turiu.

Ar visada mažiau yra daugiau? Mano įsitikinimu – ne. Vėl gi, kalbant ne apie veido priemones, o apie paprasčiausią rankų kremą. Man norisi kvapų, spalvų ir kūrybos. Tiesiog Simonos Nainės produktas – visai kitokiai asmenybei, ne man. Sunaudosiu, nemurmėsiu, o ir nėra didelių priekaištų – tiesiog kas tinka ir patinka vienam, kito nežavi.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *