Uncategorized

Namų gamybos “Body lava” ir apsauga nuo saulės!

Kai Rihanos “Fenty” grožio linija į pasaulį paleido blizgų kūno aliejų “body lava” visi grožio mylėtojai atvipusiais žandikauliais bandė, mėgino ir ruošėsi vasarai. Blizgus, tartum su bronzinėm detalėm aliejus, kuriuo patepus pečius, raktikaulius, rankas…viskas švyti ir atrodo kaip įsikūnijęs paplūdimys!
Atrodo tikrai dailiai tiek pats butelaitis, tiek priemonė ant kūno, kurią galima tepti irgi specialiu šepetėliu. Priemonė daug kam pasirodė šiek tiek lipni ir paliekanti aliejinį sluoksnį, bet daugumai švytėjimas įspūdį paliko. Tik tas “fenty” grožis kainuoja apie 70$, ko aš tikrai negalėčiau sau leisti už tokią priemonę. Bet vasarą idėja visai smagi, o nuo saulės nudegusi ar skutama vasariška oda pradeda šerpetoti, luptis ar sausėti.
Taigi, ne aš viena sumaniau pasigaminti analogišką priemonę pati, išleisdama daug mažiau pinigėlių.
Nusipirkau kūdykių aliejuko. Pasirinkau su levandomis, bet čia tikrai galima varijuoti! Kainavo gal 2-3eu “Drogas” parduotuvėje 200ml.

Tiesiog į jį galima būtų dėti pigmento, blizgančios priemonės. Bet aš per pusę į buteliuką pyliau su aloe-vera geliu. Arba galima gryną aloe-vera gelį maišyti su pigmentu, tada priemonė įsigers geriau ir nepaliks to riebaus, aliejingo sluoksnio. Galima ir paprastą kūno losjoną maišyti su pigmentais – irgi bus gražu!

Aloe-vera gelį pirkau vaistinėje. Kainavo apie 9eurus už visą šitą tūbą. Apskritai, aloe vera gelis yra gėris ir odai po deginimosi, po įkandimų ar tiesiog drėkinimui, tinka ir pažeistai odai.
Natūrali ir gera aloe-vera kainuoja ne taip mažai, bet labai verta ją turėti. O ir visokiom kosmetikos gamybom ir eksperimentam šis gelis yra nepamainomas.
Tada išsirinkau blizgius šešėlius, highlighterius, kurių mažiau naudoju ar jų negaila ir pincetu juos triuškinau.

Štai čia atradau panaudojimą šiam tamsesniam atspalviui iš “Revolution” ‘radiance’ paletei, kuri man be galo patinka. Deja, šio trečio atspalvio beveik neliečiu, nes ant veido man jis per tamsus. Užtat čia tinka tobulai, nes lengvas, bet pigmentuotas švytėjimas, be stambių blizgučių.

Įmaišiau dar ir kitų šiek tiek. Čia, kiek tik leis fantazija galima eksperimentuoti. Įmaišykite ir pažiūrėkite, ar užtektina pigmentacija (efektas). Jei trūksta – dar įmaišykite.

Aš pasirinkau buteliuką iš “ikėjos”, jis nelabai išvaizdus, bet pirmam kartui tiko. Gal gražiau būtų paimti permatomą buteliuką. Dar geriau gražų, nuo kvepalų vardan didesnio džiaugsmo naudojant. Bet skirtumas menkas, tik kad aplikacija būtų patogi ir paprasta, kaip ir supylimas priemonės į indą.


svarbu tik indelį prieš naudojant pakratyti, kad visi pigmentai ir aliejus/gelis susimaišytų ir norimą kiekį – vualia!

Nuotraukose nelabai matomas švytėjimas, bet ant odos jis tikrai yra. Įtrynus atrodo gražiai, svarbu nepadauginti, kad nebūtų riebumo pajūčio ir neteptų rūbų. Einant nuogomis kojomis vasarą ypač gražiai atrodo, o ir odą pamaitina!

Vienintelis dalykas, kurį būtina prisiminti – vaikiškas aliejus ar koks alyvuogių neapsaugos nuo saulės uva spindulių, o gali ir dar paskatinti kepimą, tad reikėtų į tai būtinai atsižvelgti. Jei norite su tuo savo gamybos “body lava” aliejuku eiti degintis, reiktų riktis aliejų draugiškesnį saulės spinduliams.
Kokosų aliejus turi apie 4-6 SPF – apsauga nedidelė, bet ji yra ir tai svarbu. Taip pat panašiai turi ir migdolų aliejus bei ‘shea butter – taukmedžių sviestas’. Jojoba (simodsijų) aliejus 4 spf. Kanapių sėklų (hemp seed) aliejus 6 spf. Sezamo sėklų aliejus 4spf. Avokadų aliejus 4-10 spf. Macadamia aliejus 6 spf. Alyvuogių aliejus 2-8 spf. Sojos pupelių aliejus 10 spf.
Cinko oksidas gali turėti nuo 2 iki 20 SPF , priklausomai nuo to, kiek jo įmaišoma į priemonę.
Red raspbery seed oil – aviečių kauliukų aliejus- turi net 25-50 spf. O carrot seed (morkų sėklų) net 35-40 Spf.
Kviečių gemalų aliejus (wheatgerm oil) turi 20 spf. Šie aliejai gali būti puikus pakaitalas natūraliem kremams nuo saulės. Vis tik reikia prisiminti, kad natūralūs aliejai nėra tokie patikimi ta prasme, kad pastovėję gali prarasti savo gydomasias/apsaugančias sąvybes, taip pat kiekviena oda reaguoja skirtingai, daugiau ar mažiau sugeria. Taipogi, dauguma aliejų saugo tik nuo UVB spindulių, bet ne nuo viso UVA spektro (tik red raspberry seed oil tai daro). Tuomet reiktų maišyti su zinko oksidu, kurio molekulės būtų ne ‘nano’, o didesnės, kad neįsivertų giliai į odą ir tinkamai saugotų odos paviršių.
Na gerai, pripažinsiu, kad gal bus paprasčiau naudoti gerą specialų kremą nuo saulės. Bet tojį blizgų odai aliejuką, analogą “body lava” priemonei pasigaminti pačiai tikrai galima, o atsižvelgti į aliejų savybes ir kiek ji natūraliai saugo nuo saulės vertėtų!
žvilgėkit!
@grozio_drakonas
#body #lava #dye #homemade #pasidaryk #pats #kosmetikos #labirinte #aliejai #spf #apsauga #nuo #saules #kuno #migla #aliejukas #fenty #analogas #dupe

Leave a Reply

Your email address will not be published.