Maistas

Naminiai burgeriai: skanus hipsteriškas sotumas (šioks toks receptas)

Šiandien noriu pasidalinti šiek tiek kitokiais atradimais. Ne apie kosmetiką ir jos ingridientus, bet apie kulinarinius eksperimentus. Paprastus, bet pavykusius. Papasakosiu apie naminius burgerius – kuriuos galima gaminti visaip ir varijuoti, tad tegaliu pasidalinti savo bandymu ir tuo, ką ir kaip naudojau. Visada gamindama varijuoju  – tikslūs matai ir laikmačiai mano gyvenime vietos neturi, bet taip gimsta kažkas įdomaus. Receptas savadarbis, bet niekuo neišskirtinis. Viską darau savo nuožiūra ir kuriu – kartais pavyksta. Skanaus!

 

Pagaminau 5 burgerius. Jiems reikėjo:

penkios bandelės su sėklomis
(šias pirkau Lidl, kainavo lygtais 5 x 0,35 eu, labai pasiteisino)
–  sviesto (maždaug trečdalis pakelio)
Svarbiausia naudoti sviestą, o ne riebalų mišinį. 

žalumynai (naudojau šviežias sultenes ir gražgarstes)
vyšniniai pomidoriukai
– pusė raudono svogūno (galima ir paprastą naudoti)
sūris – ementalis ar fermentinis, galima dėti ir lyditą – pagal skonį.
Maždaug pusė tradicinio pakelio. 
– pusė raudonosios paprikos
padažai: angliškos garstyčios, majonezas su mangais , BUGA: chili raspberry and orange sauce.
Aš naudojau šiuos, bet juos tikrai galima keisti kitais mėgstamais ar turimais. 
mėsos kotletai: naudojau apie 400g maltos kaiulienos, porą kiaušinių ir svogūno, druskos, pipirų ir pasirinktų prieskonių.
fri bulvytės garnyrui (jei norisi) – galima išsikepti belgiškų ar tiesiog skiltelių. Arba naudoti paprastas šaldytas, o gal ir bulvyčių išvis jums nereikia – pagal skonį.
mediniai ilgi pagaliukai padeda viską išlaikyti vietoje, ypač, jei reikia transportuoti.

1. Kotletai

Viskas priklausys, kokią pasirinksite. Su paukštiena gali būti sausiau, tuomet tepkite daugiau sviesto į bandeles ir daugiau sūrio dėkite. Kiauliena riebesnė – išsirinkus kokybišką mėsą be lašinio, neturėtų būti nei riebumo, nei sausumo. Burgeriams kiauliena ypač tinka. Naudojau faršą, kurį sumaišius su pora kiaušinių ir prieskonių, svogūnu gavau kotletukus. Galima vėl gi elgtis pagal skonį – dėti džiūvesėlius ar kitus priedus.

Iškepus kotletus ant keptuvės – dėjau juos į orkaitę. Ant kiekvieno uždėjau raudonojo svogūno (jis saldesnis, bet viskas priklauso nuo asmeninio skonio) ir sūrio. Dėjau pjaustytą ir tada kiek tarkuoto sūrių mišinio.  Viskas sukepa, išsilydo.

2. Bandelės

Man patinka turtingesnės, su sėklomis ir selenomis. Bet galima rinktis pagal skonį. Per pus perpjauti ir ištepti su sviestu, paskrudinti orkaitėje.

Kiekvieną apačią ištepiau su angliškomis garstyčiomis (svarbiausia – su grūdeliais), o viršų su mangu majonezu. Aš padažų tepiau nedaug, kad jie nei tekėtų, nei užmuštų skonį. Chili padažą dėjau jau į vidų, ant mėsos.

3. Daržovės

Supjausčiau vyšninius pomidorius ir raudonąją papriką (ji saldesnė, tad pagal skonį). Nuploviau sultenes ir gražgarstes. Aš agurkų nevalgau ir siaubingai jų nemėgstu – todėl nedėjau, bet tai daryti tikrai galima, jei norisi. Galima dėti rukolos, špinatų ar paprastos salotos – ką mėgstate.

4. Dėlionė

Smagioji dalis – dedi lapukus, kotletukus, likusias daržoves ir užšlakstai čili padažo ir užvoži. Taip gimsta šedevrai. Kad ir trumpalaikiai.

5. Bulvės 

Man jos šalia labai skanu, kitiems nereiks iš viso. Neturėjau laiko gaminti savoms (pačios puikiausios tai belgiško stiliaus, bet reiki pavargti), tad tiesiog orkaitėje iškepiau šaldytas. Tiek to sufabrikuoto meno.

 

6. Valgymas

Šis etapas pats geriausias. Labai bijojau, kad bus neskanu – retai gaminu todėl, kad mano pačios gamintas maistas man retai įtinka. O ir nesu kiaulienos ar bet kokios riebesnės mėsos gerbėja, be vištienos retai ką daugiau valgau, tad nebuvau tikra, ar man patiks. Bet patiko. Puiki bandelė ir puikūs padažai. Jautėsi jų aromatas, bet nebuvo varvančio majonezo. Buvo ir valgyti daug patogiau, nes niekas netekėjo. Bet ir sausa nebuvo – ir mėsa, ir sūris ir sviestas ant bandelės. Viską galima koreaguoti pagal asmeninį skonį, bet šis maniškį atitiko. Esu valgius daugybę burgerių kavinėse – vieni buvo nuostabūs, kiti visai nepatiko. Šis naminukas patenka į tikrai pasisekusių kategoriją. Tokie tie maži laimėjimai.

Vieno burgerio pilnai pakanka pietums (jei dar su bulvytėmis), bet labai alkani ir du suvalgo. Jėga. Darbas atsipirko.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

FB: https://www.facebook.com/kelionduone/

Leave a Reply

Your email address will not be published.