Uncategorized

Molių kaukės su anglimi: “viteks”-“beauty formulas” – “l’oreal” (trikova)

Šiandien pagalvojau aptarti turimas kelias panašias veido kaukes su juodaja anglimi. Jos ypač tinka riebiai ar mišriai odai – žada detoksifikuoti, išvalyti odos paviršių, sugerti riebalų perteklių ir visus nešvarumus. Vis tik – panašių produktų net užėjus į eilinę “Drogas” parduotuvę – labai daug. O kainos skirtingos. Ar mokame daugiau tik už vardą, pakuotę, ar brangesnis produktas – visada geresnis ir vertas daugiau pinigų? Tai amžinas klausimas, į kurį atsakymai gali labai varijuoti.
Pirma kaukė: Viteks (Bitekc) “black clean” valanti kaukė su juodaja anglimi
Kaina – 2,29eu (pirkau su nuolaida už 1,49eu) kiekis 75ml eurokoje
Ps:. Šios firmos juodos kaukės varijacijos tra trys. Yra nulupama plėvelė, kaukė- šveitiklis ir ši – valanti.


“Viteks” – baltarusiškos kosmetikos tinklas. Tikrai pigios, dalis asortimento parduodama “Eurokos” parduotuvėje. Viskas rusų (baltarusų?) kalba, tad telieka džiaugtis, kad užklijuotas lietuviškas lapelis, kuris leisdamas vonioje, nujaučiu, suminkštės ir nubluks. Gal kirilica užrašytas tekstas atstūmia, nes primena nesaugią turginę kosmetiką, kurią naudoti nepatartina. Žemos kainos irgi kelia nerimą dėl produkto kokybės. Bet mūsų nusistatymai ne visada teisingi, tad turime bandyti ir pasiskaityti, kas mums tinka, o kas ne…
Kaukė žada nesausinti odos, valyti inkštirus, detoksikuoti veido odą. Užsitepti ir laikyti 15-20min. Pirmiausia, pagarinau veidą, tada uždėjau šią kaukę, palaikiau apie 20minučių ir nuploviau šiltu vandeniu. Kaukė nedirgino odos, negraužė ir nekėlė jokių nemalonių pojūčių. Mano riebiai odai tokios kaukės dažniausiai tinka. Nuplovus, oda neatrodo nei kiek sausa, net kažkiek lyg kremuota, tad su prausikliu dar nuplausiau. Oda švelnutė kaip kūdykio užpakaliukas. Veidas džiaugiasi, viskas gerai. Švelni, švari oda. Kažkokių didelių pokyčių, ženkliai išsivaliusių inkštirų nepastevėjau, bet jausmas neblogas, nenuvylė.
Kaukės konsistencija vidutinė, kaip kremo, išnaudojau pakankamai daug vienam kartui, bet gana įprasta, nėra labai tiršta, bet nėra skysta kaip gelis ar serumas. Viskas normalu, spalva pilkšva – viskas įprasta, kai kaukė su bambuko anglimi.


Pakalbėkime apie sudėtį! Pagrindinis ingrientas vanduo – įprasta ir viskas gerai. Tada Kaolinas – baltasis molis, kuris tikrai turi daug naudingų savybių, valo odą jos nesausindamas. Kaolinas įeina į daugumą valančių veido kaukių ir tai daro ne be priežasties. Propylene Glycol – organinis alkoholis, dažnai naudojamas tirpiklis, klampumą reguliuojanti medžiaga – nėra naudingas, bet saugus ir dažnai sutinkamas. Peg 75 stearate – saugus valiklis. Cetyl alcohol – riebusis alkoholis, emulsiklis, reguliuoja klampumą, minkštiklis. Nereikia išsigąsti žodžio “alcohol” – šis organinės kilmės ir nesausina odos. Dažnai naudojamas kaip minkštiklis, rasit ir kremuose ir šampūnuose, saugus vartoti. Bet reiktų paminėti, kad gali dirginti jautrią ar pažeistą odą ir gali kimšti poras, tad naudingumas diskutuotinas. Glyceryl Stearate – nėra daug duomenų, bet saugus naudoti minkštiklis. Peg 75 stearate – saugus valiklis. Ceteth 20 – visutinio saugumo emulsiklis, gali alergizuoti, dirginti odą.
Realiai – svarbiausi yra pirmi penki ingridientai, nes jų koncentracija produkte pati didžiausia. Šioje kaukėje yra daug emulsiklių, kurie nedžiugina. Tokia ilga ir audėtinga sudėtis nekelia žavesio taipogi. Juk molio kaukės kelia asociacijas su natūralumu, ar ne? Nieko labai baisaus ar itin nesaugaus ar ES nepatvirtinto, veido odai pakenkti neturėtų (ant pažeistos vis tik nenaudokite ar jei turite labai jautrią odą!), bet tikrai nėra natūrali, veido odai daug gero duodanti kaukė, kuria reikėtų kliautis. Mano nuomone – nieko blogo, sunaudosiu ir ramu, bet sudėtis neverčia šią kaukę paversti ištikima partnere odos priežiūroje.
Antra kaukė: “beauty formulas” molio kaukė su aktyvuota juodaja anglimi.
Pirkau “Drogas” parduotuvėje. Kaina buvo apie 3e. 100ml
Ps:. Tai nuplaunama (kaip ir visos mano šiandien aptariamos), o ne nulupama (beauty formulas turi ir tokią)

Viskas labai panasu kaip ir su pirmąja “viteks” veido kauke. Žada išvalyti riebalų perteklių, purvą, valyti odą, detoksifuoti. Molio kaukė su aktyviaja anglimi. Žada, kad sugers net ir giliai slypintį purvą.

Sudėtis: vanduo. Kaolinas – molis. Bentonite – saugus koloidinis molis, absorbentas. Viskas su juo gerai – padės geriau valyti odą. Glycerin – saugus drėkiklis, kurį rasim 99proc kosmetikos priemonių, drėkins odą, neleis išsausėti. Stearic acid – saugi riebioji rūgštis. Tirštiklis, valiklis, minkštiklis. Dažnai sutinkamas. Alcohol denat – štai čia jau tas tikras alkoholis, kuris sutraukia nešvarumus, dezinfekuoja, bet sausina odą, gali dirginti odą, dirgina akis. Žodžiu – ne pats geriausias ar saugiausias ingridientas. Anglies pudra – organiška ir anglis tikrai traukia nešvarumus kaip magnetas metaliukus – beje pasigedau pagrindinių ingridientų sąraše pirmojoje viteks kaukėje.
Alkoholis – šeštasis sąraše, vis tik nedžiugina. Mano veido oda riebi, bet sausesnei nerekomenduočiau, o drėgmės brutalus naikinimas iš odos ir riebiaodėms nebus išsigelbėjimas. Be jo – penki pirmi komponentai neblogi, nieko gąsdinančio. vėlesni ingridientai – “parfum” visada kvapikliai, už kurių gali slėptis kenksmingi prikvėpintojai, bet šiuo atveju surašyta iš kur kvapikliai, tad čia didelis pliusas – retai kas surašo, deja. Problema vėliau – nesaugiuose koncervantuose, sodium hydroxide – nelabai saugus natrio hidroksidas, galintis nemenkai dirginti odą. Sekantis glutamate saugus, bet toliau einantis phenoxyethanol – žalingas koncervantas, kuris tikrai gali dirginti ar net pridaryti bėdų, naudojamas kvepaluose ir kosmetikoje, bet odai nebus geriausias draugas Metilparabenas irgi vidutinio saugumo koncervantas, galimai veikiantis endokrininę sistemą.
Nelabai saugių koncervantų koncentracija priemonė lyg ir nedidelė, bet naudoti priemonių, kur yra potencialiai žalingų medžiagų, tikrai nesinori. Nieko ES nepatvirtinto ar tikrai kenksmingo, bet koncervantų mišinys nekelia pasitikėjimo pelnytai…
Ši kaukė tirštesnė, pilkos spalvos. Tarsi sakyčiau, kad ši labiau džiovina, bet ir lyg stipriau išvalo nei “viteks”. Vis tik – oda nuplovus švelni, maloni. Nedirgino mano odos, jokių bėdų neturėjau. Nuo pirmosios naudojimo, poveikio mažai skiriasi. Kaina irgi nedaug skiriasi – ši šiek tiek vrangesnė, bet kiekis 25ml didesnis.
Trečia: “l’oreal” pure clay detox kaukė
Pardavinėjama labai plačiai – rasit vos ne visur, nuo pigu.lt, “drogo”, “eurokos” iki didelių supermarketų.
Kaina apie 10eu (su nuolaida apie 8eu)
Kiekis 50ml

Kaina prieinama daugumai, vis dar “droginio” lygio, bet ženkliai aukštesnė nei ankščiau minėtų produktų. Ypač turint omenyje gaunamą priemonės kiekį – 50ml – perpus mažiau nei “beauty formulas”! Ką iškart pstebiu, žinoma, tai pakuotė, kuri skiriasi nuo pigių tubelių. Tai stiklinis (!) indelis su plasmasiniu dangteliu. Pakuotė sunkesnė, neatrodo ir nesijaučia pigiai ar prastai. Sudaro kokybiškos prekės įvaizdį. Beje, perkant būna dar ir dėžutėje – mokane daugiau ir už geresnę ir prabangesnę pakuotę, tai akivaizdu. Stiklas man patinka, nors mano mažoje vonioje stikliniams indeliams pavojinga, nes didelė rizika sudužti.
Kvapas šiek tiek skiriasi – turi tokį negyvosios jūros dumblo kvapą, kurį turi kosmetinės priemonės su šiuo ingridientų. Man jis malonus, neturiu nieko prieš. Tekstūra vidutinio tirštumo, tepasi tolygiai.
Žadama per 10minučių trijų molių pagalba atgaivinti odą, ją detoksikuoti ir išvalyti bei priversti atsigauti ir švytėti. Pavargusiai, užterštai odai. Anglis kaip magnetas sutrauks nešvarumus, oda bus atgaivinta, švytės ir bus švelni bei švari. Rašoma, kad naudojant bus matyti nuostabus rezultatas, kai oda bus šveresnė ir jai bus lengviau kvėpuoti.
Man ši kaukė patinka – naudojau jau daug kartų, oda po to švelni, švaresnė. Pastebėjau, kad sudirgusią odą (tarkim po slogos aplink nosį) šiek tiek graužė, tad jautriai ar sudirgusiai odai nebus pats geriausias pasirinkimas. Vis tik mano oda visai džiaugėsi, atrodė gerai, buvo lygi, skaisti ir švelni.

Ingridientai:

Vanduo, kaolinas . Montmorillonite – saugus organiškas žaliasis molis, kuris valo, šveičia odos paviršių. Lecithin – saugus drėkiklis, identiškas odai, minkštiklis, skatina odos atsinaujinimo procesus, padeda kitoms medžiagoms aktyviau veikti odą, mažiną odos sudirgimą. Polysorbate 20 – emulsiklis, padedantis valyti odą. Šiaip saugus nebent gali pasitaikyti mažiau saugių priemaišų, bet kenksmingumas būtų tik tada, jei jų būtų labai didelė koncentracija. Propylene Glycol – organinis alkoholis, dažnai naudojamas tirpiklis, klampumą reguliuojanti medžiaga – nėra naudingas, – bet saugus ir dažnai sutinkamas, nors potencialiai gali dirginti odą . CI 77499 – saugus kosmetinis dažiklis, gaunamas iš geležies oksido. Orysa sativa starch – saugus ryžių krakmolas, rišantis priemonės komponentus į vientisą masę. Moroccan lava clay – gasulo molis, kuris man labai patinka, jis valo ir šveičia odą, sugeria riebalų perteklių, puikus dalykėlis. Charcoal powder – aktyvintos anglies pudra. Caprylil glicol (kažkaip ne vietoj ten kablelis sąraše) – saugus minkštiklis, drėkiklis. Citrinos rūgštis – reguliuoja pH ir sugeria kvapus, keratolitikas. Xantan gum – ksandano derva, saugus emulsiklis, klampumo reguliatorius. (Toliau jau eina kvapikliai ir pan – nieko natūralaus, bet maža koncentracija)
Šiaip jau, sudėtis ne natūralumo oazė, bet visai nebloga ir tikrai lenkianti pirmas dvi aptartas veido kaukes. Šios sudėtis papildyta gasulo moliu, žaliuoju moliu ir tuo pačiu kaolinu. Tad nemeluoja, kad trijų molių mišinys, kad ir koncentracija pastarųjų mažesnė nei kaolino. Jautrią odą gali dirginti priedai, kvapikliai, dažikliai. Vis tik koncentracija blogybių nedidelė. Labiausiai nuvilia tik propylene glycon – norėtųsi jį kosmetikoje sutikti rečiau, lyg ir saugus, bet vis tik naftinė priemaiša, o jis čia pirmoje ingridientų sąrašo pusėje.

Verdiktas – nei viena kaukių nėra stebuklas, bet nieko labai sąlyginai blogo, palyginus su kosmetika, kurią sutinkame kas dieną. Kaukės absorbuoja riebalų perteklių, valo odos paviršių, šiek tiek pravalo poras, minkština ir nušveičia odą. Riebios ir probleminės odos savininkams tai bent šiek tiek pagelbės ir pravers, nors milžiniško efekto tikėtis būtų naivoka.
Man patinka šios kaukės – l’o real išsiskiria iš trijulės, bet visos trys suteikia panašų jausmą ir efektą, tad ar apsimoka už 50ml mokėti 10eu? Spręsti Jums.
Moliai (ypač riebiai odai) yra be galo naudingi ir gydantys. Šios kaukės su moliais, bet esti daug priemaišų. Labiausiai siūlyčiau pirkti gryną gasulo molį, kaoliną, kad ir žalią ar raudoną molį, sutrinti porą aktyvuotos anglies senovinių tablečių, įlašinti porą lašų turimo veido serumo ar aliejaus veidui ir maišyti su vandeniu, natūraliu jogurtu ar hidratu. Terlionės daugiau, tai tiesa, bet bus daug organiškiau, sveikiau, efektyviau ir pigiau. Atrodo, kad pirkti reikia daug komponentų, bet iš tikro moliai kainuoja gana nedaug, o kartui pakaks arbatinio šaukštelio. Dar galite įdėti vos vos cinamono, medaus šaukštą – na pasistengus, galime namie sukurti tokio tipo molių ir anglies kaukę veidui, kuri bus tikrai ne prastesnė, o dar ir geresnė, beje sudedamasias dalis galime pritaikyti prie turimos odos. Šia prasme, kaina tikrai nebūtinai nulemia kokybę. Į stiklinius l’oreal indelius po to galime sudėti susimaišytą kaukę – ir atrodo neprastai. 🙂
Kokios Jūsų nuomonės?

@dominykanav

https://www.instagram.com/dominykanav/
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

Leave a Reply

Your email address will not be published.