Makiažas

"Miss Sporty" makiažo pagrindas: 'Insta Matte Finish' (ko vertas matiškumas?)

“Miss Sporty” prekinį ženklą pastebėjau keliaudama prieš keletą metų po Europą. Mačiau Vokietijoje, Čekijoje, Austrijoje… Kosmetika kainuoja itin mažai, atrodo visai patraukliai – kažkas panašaus į “Essence”. Tada nusipirkau porą akių apvadų, nugriebiau nagų lakų…ir tiek.
img_3356
O pakankamai neseniai pastebėjau, kad “Miss Sporty” atkeliavo ir į Lietuvą – tokios pat mažos kainos, asortimentas vis didėja. Šia kosmetika prekiauja “Camelia” vaistinė, “Pigu.lt” ir kai kuriose kitose elektroninėse parduotuvėse.
Pamačiau nebrangų matinį makiažo pagrindą ir nusprendžiau išbandyti. Šiandien apie “So Matte: Instant Matte Finish” makiažo pagrindą ir šnekėsimės.
Tikslios kainos nerandu, bet kainavo iki 4eu be nuolaidų. Kainos tikrai nepralenksi.
img_3358Kiekis 30ml – visiškai įprastas makiažo pagrindui. Galioja 18 mėnesių nuo atidarymo – irgi normalu tokioms priemonėms.
Rašoma, kad tinka visiems odos tipams (man tokie pareiškimai nepatinka, nes jie labai retai būna teisingi), dermatologų patikrinta.
Spalvų pasirinkimas labai mažas – vos trys spalvos. Pas mane 01 light – šviesiausia. Jos potonis šiltas, geltonas.
Pakuotė – įprasta išspaudžiama tūbelė. Niekuo neįpatinga, bet nebloga ir sandari.
img_3359
Žadama, kad : Padeda kontroliuoti veido spindesį, matizuoja. Suvienodina odos spalvą, užmaskuoja problemines vietas. Naudojant, oda tampa švelni, nepriekaištinga ir skaisti. 
Leidžia odai kvėpuoti, be aliejų ir be aršių kvepalų. Nekemša porų, nekenkia nuo aknės kenčiančiai odai. 
Makiažo pagrindas pagamintas Jungtinėse Karalystėje (UK), o pati kompanija priklauso “Coty” firmai (tikriausiai žinote jų garsiąją “Airspun” birią pudrą), kuri įsikūrusi Paryžiuje, Prancūzijoje. Tad produktas – Europietiškas. Tik kitoje pusėje aprašymas anglų ir lenkų kalba, tad įtariu, kad pas mus produktai, skirti lenkiškai rinkai. Ar tai kažką reiškia – nežinau, spręsti ne man.
Bandžiau jau ne kartą – norėjau įsitikinti, kaip produktas veikia su skirtingais primer’iais, fiksavimo pudromis bei fikuojančiais purškikliais. Manau, kad visada produktą reikia išbandyti tikrai ne kartą, kad galėtum nuspręsti, ko jis vertas.
img_3350
Maskavimas: vidutinis-lengvas. Matosi, kad pasipudravusi, kad suvienodinta odos spalva, bet spuogų ar didesnių paraudimų, apgamėlių neužmaskuoja pakankamai.
Sklaidymasis: pripažinsiu, kad tepasi tikrai ne taip tolygiai ir lengvai, kaip norėtųsi. Žinoma, visų matinių pudrų konsistencija nėra perdiem kreminė ir gali skirstytis kiek sunkiau, bet vis tik ši tepasi dėmėmis ir sunku suvienodinti, o ir prastai sluoksniuojasi.
Riebiai odai, kokią aš turiu, potencialiai tikti galėtų, nes tikrai formulė nėra riebi ar sunki, bet sausai odai ar tiesiog turinčiai sausesnių plotelių – tikrai nerekomenduočiau.
Užrašas “Visiems odos tipams” čia tikrai melagingas ir juo tikėti neverta.
O ir siūlyčiau prieš šį pagrindą būtinai naudoti silikoninį pagrindą (primer’į) – tai padės makiažo pagrindui kiek tolygiau pasiskirstyti. Aš sklaidžiau su drėgna kempinėle, kaip esu įpratusi.
img_3351
Ne, nėra taip blogai, kad mesčiau lauk ar toliau nebandyčiau. Reikėjo kiek pavargti su maskuokliu, bet galėjau ją naudoti ir išbūti visą dieną.
Iš tikro, šis makiažo pagrindas tikrai matinis ir neskatino odos riebalavimosi. Kas be ko, fiksavau makiažą bespalve sausa pudra, purškiau sau įprastais fiksatoriais. Po ilgos dienos blizgėjau, bet ne daugiau nei man būtų normalu. Matiškumas išsilaikė tikrai padoriai.
O ir pats makiažo pagrindas nesioksidavo, nepatamsėjo. Man per daug gelsvas atspalvis, norėčiau rausvesnio, bet pakankamas šviesumas ir veidas netapo oranžinis, kaip apelsino.
Beje, man patiko tai, kad pudra neturėjo jokio ryškaus kvapo.
img_3352
Na gerai, dienos pradžioje atrodė tikrai neblogai, pabaigus visą makiažą. Dienos pabaigoje vaizdas kiek liūdnesnis, bet ir pati pavargau ir teko nemažai vaikščioti, o visą laiką lijo, buvo drėgna ir vėsu. Veidas blizga, bet tikrai ne daugiau nei su mano mėgstamomis pudromis, tad nuotraukose blizgėjimas matosi labiau nei realiai jautėsi riebumas ant veido. Net sakyčiau, kad šis pagrindas gali kiek sausinti – mano odai tiko, bet sausesnei – ne ne ne. Vakare iš toli žiūrint viskas normaliai, bet iš arti matau, kad negražiai “stovi” produktas ant odos ir netolygiai. Tie netolygumai išryškėjo, kai ilgai su ja pabuvau.
Nors makiažo pagrindas matomai apsitrynė – dalis jo vis tik dingo su dienos vargais.
Kiek teko pūsti nosį – su nosine nusitrynė priemonės nuo nosies. Kadangi lijo, pastebėjau, kad susimaišius su vandeniu, pasidarydavo balsvos dėmės ir reikėdavo jas nuvalyti, tad vandeniui tikrai neatspari ir drėgname klimate ja nepasitikėčiau. O ir tikrai ne priemonė, kurią naudočiau einant į vakarėlį per visą naktį.
Tiesa, mano odos visai nedirgino, neriebino, nekimšo porų. Šia prasme – odai patiko.

Sudėtis: 

Vanduo, dicaprylyl ether – saugus, tirpiklis, minštiklis, kondicionuoja odą, talkas – absorbentas, saugo odą, pavojingas įkvėpus, pasitaiko pavojingų priemaišų, gali kiek kimšti poras, Butylene Glycol -yra vienas iš butanediolų, vienas dažniausių kosmetikoje sutinkamų tirpiklių ir drėkiklių.  Naudojamas, nes gerina priemonės padengimą, veikia kaip tirpiklis, saugo priemones nuo išdžiūvimo ir drėkina odą. Butileno glikolis gali dirginti odą, šiek tiek kemša poras, retais atvejais pasitaiko jautrumo reakcijų ir odą išberia mažais spuogeliais. Ingredientas nėra toksiškas, jis naudojamas ir maisto pramonėje. Cetearilo alkoholis (cetearyl alcohol) – cetilo alkoholio ir stearilo alkoholio mišinys, gali būti augalinės arba sintetinės kilmės. Naudojamas  kaip minkštiklis, emulsiklis, emulsijos stabilizavimo medžiaga, drumstiklis ir klampumo reguliavimo medžiaga. Ingredientas sutinkamas įvairiose kūno priežiūros ir dekoratyvinės kosmetikos priemonėse. Jis gali šiek tiek dirginti jautrią odą, ypač jei naudojamos didelės koncentracijos. Izooktadekano rūgštis – rišiklis, emulsiklis, PAM, valiklis. aluminum starch octenylsuccinate – aliuminio druska, išgauta oktenilo sukcino anhidrido ir krakmolo reakcijos metu. Naudojamas  kaip tirštiklis ir absorbentas. Taip pat naudojant su fiziniais UV filtrais, jis padidina SPF. Ingredientas kelia diskusijų dėl sudėtyje esančio aliuminio priemaišų.magnesium aluminum silicate – tirštiklis, emulsiklis, absorbentas, klampumo reguliavimo medžiaga, gali erzinti akis, pavojingas įkvėpus. polysorbate 60 – tirpiklis, emulsiklis, kvepalų ingredientas, pasitaiko pavojingų priemaišų. Cetyl alcohol – ilgos grandinės organinis riebusis alkoholis, augalinės ar gyvūninės kilmės. Naudojamas: kaip minkštiklis, emulsijos stabilizatorius, drumstiklis, klampumo reguliavimo medžiaga ir putoklis įvairiose kūno priežiūros ir dekoratyvinės kosmetikos priemonėse. Dėl žodžio alkoholis yra maišomas su denatūruotu alkoholiu, nors nėra sausinantis. cetilo alkoholis maitina ir minkština odą bei plaukus, bet gali erzinti jautrią odą bei kimšti poras. Atsargiai siūloma naudoti psoriazės ir rožinės pacientams. Cetilo alkoholis taip pat naudojamas maisto pramonėje. Dimetikonas – silikonas, minkštiklis, kondicionuoja odą, gali šiek tiek kimšti poras. stearic acid – riebioji rūgštis, natūraliai randama gyvūniniuose ir augaliniuose riebaluose. Kosmetikos priemonėse ši medžiaga naudojama kaip emulsijos stabilizatorius, taip pat tirštiklis, minkštiklis, valiklis. Naudojama: įvairiose kosmetikos priemonėse, dažniausiai įvairiems plovikliams – šampūnams, muilams, veido ir kūno prausikliams. Stearino rūgšties poveikis odai ir sveikatai: nėra duomenų, kad stearino rūgštis neigamai veiktų odą ar sveikatą. Stearino rūgštis minkština odą, padeda atkurti ir saugoti lipidinį sluoksnį, bet gali kimšti poras.
Fenoksietanolis (phenoxyethanol) – populiarus konservantas, taip pat padeda fiksuoti kvepalus, veikia kaip repelentas, analgetikas. Fenoksietanolis yra naudojamas įvairioms kūno priežiūros ir dekoratyvinės kosmetikos priemonėms. Naudojamas ir kaip konservantas, ir kaip kvepalų sudedamoji dalis. Šis  ingredientas dirgina, gali sukelti kontaktinį dermatitą, yra toksiškas nurijus arba įkvėpus. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad į organizmą patekęs fenoksietanolis gali pasižymėti mutageninėmis savybėmis.
triethanolamine – yra stiprus šarmas, kosmetikoje naudojamas pH reguliavimui ir taip pat kaip kvepalų ingredientas ir paviršiaus aktyvoji medžiaga. Naudojamas  įvairiose kosmetinėse priemonėse, nuo odos priežiūros iki dekoratyvinės kosmetikos, taip pat dantų pastose, šampūnuose ir kvepaluose.  Tai odą dirginantis ingredientas, potencialus alergenas, kuris Europos Sąjungoje yra ribojamas, nenuplaunamose priemonėse koncentracija negali siekti 2,5 proc., jo neleidžiama naudoti sudėtyje su nitrozaminus išskiriančiomis medžiagomis. Trietanolaminą saugiausia naudoti priemonėse, kurios yra nuplaunamos arba nėra naudojamos dažnai ir ilgą laiką. Tyrimas su pelėmis parodė, kad trietanolaminas gali skatinti auglių susidarymą. Tyrimai: – 1996 metais tyrimas parodė, kad trietanolaminas sukelia kontaktinį dermatitą. 2001 metais tyrimas su kremais nuo saulės, o 2007 metais – su ausų lašais taip pat parodė, kad ingredientas potencialus konktatinio dermatito sukėlėjas.Tyrimas su pelėmis parodė, kad trietanolaminas gali skatinti auglių susidarymą kepenyse (patelėms, bet ne patinėliams).
Ksantano derva – emulsiklis, rišiklis, PAM, gelifikantas, klampumo reguliavimo medžiaga. Kaolin – nuosėdinė uoliena iš kaolinito ir kvarco, dar vadinama baltuoju moliu. Dažniausiai būna baltos spalvos, bet gali turėti gelsvą, pilką ar žalsvą atspalvį. Daugiausiai veido kaukėse, kur atlieka absorbento ir šveitiklio funkcijas. Kaolinas dėl absorbento savybių taip pat mažina kosmetikos priemonių tūrį, veikia kaip rišiklis. Kaolinas sugeria odos riebalus, padeda šveisti negyvas odos ląsteles, taip pat veikia kaip apsauginė priemonė (naudojimo metu).acrylates/c12-22 alkyl methacrylate copolymer – suformuoja plėvelę. caprylyl glycol – minkštiklis, drėkiklis, plaukų balzamas. galactoarabinan – suformuoja plėvelę. disodium edta – etilendiamino-tetraacetato rūgšties druska.  Dinatrio EDTA yra naudojamas kaip konservantas, chelatorius ir stabilizatorius. Tai gana dažnas ingredientas prausikliuose, nes stiprina putojimą ir prausiamąsias savybes. Ingredientas saugo odą ir plaukus nuo neigiamo kieto vandens poveikio, nes susijungdamas su vandenyje esančiais metalo jonais juos neutralizuoja. Dinatrio EDTA gali būti randamas įvairiose kosmetikos priemonėse: nuo kremų, prausiklių, iki plaukų dažų.  Šis ingredientas įvardinamas kaip saugus naudojimui, nedirginantis ir nesukeliantis alergijų. Tiesa,  ingredientas gali skatinti kitų medžiagų patekimą į odą. Taip pat buvo tiriamas ingrediento mutageniškumas su pelėmis, kuris parodė, kad jis gali pasižymėti mutageniškomis savybėmis, kai naudojamas maiste ir didelėmis dozėmis. Nors šis tyrimas nėra susijęs su išoriškai naudojamais mažais kiekiais kosmetikoje, kai kurie interneto šaltiniai įtraukė ingredientą į potencialiai nesaugių sąrašus.
pentylene glycol – drėkiklis, minkštiklis, pasižymi antibakterinėmis savybėmis. sorbic acid – konservantas (EU ribojamas), galimai toksiškas. tocopherol – vitaminas E, antioksidantas, drėkiklis, kondicionuoja odą. Gali kiek erzinti jautrią odą, truputį kimšti poras. saccharomyces zinc ferment – antioksidantas, kondicionuoja odą ir plaukus.
saccharomyces calcium ferment  – abrazyvas. Vario fermentas, geležies, titano oksido dažikliai. matirujushhaja-tonalnaja-osnova-miss-sporty-so-matte-instant-matte-finish-foundation-20161117112713

Išvados: 

Nieko super baisaus sudėtyje, nėra parabenų ar aršių kvapiklių, bet keli agresyvūs konservantai, nemažai poras kemšančių ingridientų. Ant savo odos nepastebėjau, kad būtų kenkę ar kimšę, bet sudėtis sako ką kitą, tad probleminei odai reiktų naudoti atsargiai ir stebėti savo odą. Per mažai drėkiklių ir naudingų medžiagų. Tikrai neypatinga sudėtis.
Lenkijos tinklapiuose turinio nesuprantu, bet įvertinimas 1,5 / 5 žvaigždučių pakankamai iškalbingas.
Man ši priemonė labai priminė kitą bandytą kreminę pudrą iš Nyx – “Mate but not flat”, kurią esu aprašiusi: https://kosmetikoslabirinte.wordpress.com/2018/10/21/nyx-makiazo-pagrindas-stay-matte-but-not-flat-apzvlga-sudetis-ir-ivertinimas/ – jei patiko “Nyx” – galbūt tiks ir patiks ir pigesnė  “Miss Sporty”, nes jos itin panašios.
Nelabai patiko man “Nyx”, nelabai ir ši. Deja. Ne kainoje bėda, bet pačiame produkte. Panašių produktų, su dar prastesne sudėtimi, galime rasti ir prabangių prekių sekcijoje, bet tiesiog nevykęs produktas, kuris man nepatiko. Sunaudosiu šitą tūbelę, bet šiaip jau tikrai antrą kartą nepirkčiau.
Nors “Miss Sporty” puslapyje šio produkto nebėra ir kiek naršiau kitur – rašo, kad jis nebegaminamas, tad greičiausiai nepasiteisino daugeliui. Prieš “Miss Sporty” nieko neturiu – noriu išbandyti daugiau jų produktų, bet šis makiažo pagrindas nevertas dėmesio ir yra daug geresnių.
Vertinu 5/10. 
Naudoti galima, tad egzaminą per plauką (mano odai bent jau) išlaikė, bet ne daugiau.
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/
cropped-img_3594-21.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published.