Asmeninės istorijos,  Mano migrenos istorija,  Sveikata

MANO MIGRENOS ISTORIJA – kontekstas ir anamnezė (I dalis) – kodėl susirgau?

Kodėl garsiai kalbu apie migreną? 

Ilgai delsiau prieš rašydama apie savo patirtį sergant lėtine migrena. Ne todėl, kad nesirašo ar kad neturiu, ką pasakyti. Turiu daug žodžių, daug patirčių, daug jausmų ir daug nežinomybės. Gal labiausiai dėl pastarosios ir sunku kalbėti.

Sunku ir todėl, kad kiekvieno kelionė skirtinga ir unikali. Migrena yra tokia neurologinė liga, kuri gali būti susijusi su itin skirtingais dalykais, gretutiniais susirgimais ar problemomis. Kas tinka vienam – kitam netinka. Tad mano patarimai, patirtys ir pasidalijimai tegali būti apie mano kelionę. Jie jokiu būdu nėra universalūs receptai, kaip įveikti šią ligą. O ir jie neatstoja neurologo paskirto gydymo ir rekomendacijų, tad tai tik dar vienas pasidalijimas ir informacijos šaltinis, o ne specialistų paskirto gydymo pakaitalas.

Aš išbandžiau daug dalykų – dar daug liko neišbandytų. Ne viską ir žadu bandyti, nes pažįstu save pakankamai, kad galėčiau kai kuriuos būdus atmesti iškart. Keičiau irgi ne vieną gydytoją, specialistą ir jie kalbėjo labai skirtingus dalykus. Todėl tai irgi tik apie ieškojimus ir apie patirtis. Nekalbu apie tai, kaip įveikiau migreną. Nes aš jos nė velnio neįveikiau, dabar priepuoliai labai dažni ir izoliuojantys. Bet pagalvojau, kad labai svarbu kalbėti ne tik apie nueitą kelią, bet ir apie kelionę, kurioje esu dabar. Procesas yra labai svarbus.

Apie tai, kas yra migrena, ką apie ją teigia specialistai, kur rasti informacijos – kviečiu skaityti ŠIAME tekste, kurį rengiau pagal vykusią konferenciją parlamente. Joje tikrai labai svarbių ir esminių dalykų išsakyta – ir iš neurologų, ir iš pacientų pusės.

Europoje sergančiųjų migrena yra 11,4 proc., o kai kurie kiti tyrimai rodo, kad tas skaičius gali būti dar gerokai didesnis. Remiantis konservatyviausiu tyrimu, Lietuvoje yra daugiau nei 200 000 migrena sergančių asmenų.  Moterys migrena serga 2-3 kartus dažniau nei vyrai.

Taip pat labai kviečiu sekti mane instagram platformoje, kur dažnai dalinuosi savo patirtimi su migrena, bandomais gydymo būdais ir tiesiog informacija apie šią bjaurią ligą.

migrena, lietuvoje, migrenos, galvos skausmai

Reakcijos

Labiausiai sudėtinga apie tai viešai kalbėti, nes žinau, kokių reakcijų sulauksiu. Dalis visada būna tokių, kurie turiu daug patarimų, kurių neprašei. Tikrai nebūtinai iš blogos valios ar piktybiškai – o ir puiku, kai kiti irgi dalinasi patirtimi ir tai vertinu – bet tada, kai savo atrastus būdus (pvz grikių dietą) primigtynai siūlo kaip geriausią būdą migrenai įveikti, apima irzulys.

Ir būna tokių, kuriems tavo žingsniai atrodo neteisingi, kurie nusiteikę prieš gydymo metodus, kuriuos pasirenki. Būna tų, kurie priima ir kaip skundą ir savęs gailestį, o to nesinori. Ar tiesiog nesupranta ir iškart reaguoja priešiškai – kokio velnio skleisti negatyvą. Ar mano, kad nusipelnei, nes migrena aplankė, nes neteisingai gyvenai.

Bet ir nesinori, kad žmonės bijotų kažką sakyt vien todėl, kad bijo nepataikyt. Gerai yra klausinėti, domėtis, išgirsti ir pasidalinti savo įžvalgomis, patirtimis ir situacijomis. Tiesiog su reakcijomis, kurios tartum (atrodo bent) visai neatliepia tavos patirties, sunku dorotis, pripažinsiu. Tad ir noriu pabrėžti, kad rašau todėl, nes tikiu, kad kažkam mano patirtis gali būti naudinga, vertinga, o gal ir padėti suprasti, kas gi ši dažna liga, apie kurią galbūt suprasite, jog nelabai žinojot. Labai svarbu kalbėti apie tai, kas vis dar stigmatizuojama. Ir aš noriu tai darysi garsiai. Man labai padeda kiti, kurie irgi daro taip pat.
Ir rašau ne todėl, kad noriu, jog kažkas kitas išspręstų mano gyvenimo rebusus, pasiūlytų gydymo planą ar gailėtųsi.

migrena, supančios stigmos, įsitikinimai, klaidingi, apie migreną, migrena, neurologinė, liga, su aura, be auros, gydymas, migrenos

Anamnezė
(Mano ligos priešistorė)

Tenoriu paminėti kontekstą, kuris svarbus, idant būtų aišku, koks tas mano kelias ir kur jis prasideda. Gal tai padės suprasti, kiek daug ar mažai turime bendro, kiek mano atrasti dalykai galėtų tikti Jums ar kaip tik netikti. 

Nuo paauglystės sergu depresija ir generalizuotu nerimu. 

Ir ne, tai ne liūdesiukas, ne dėmesio šauksmas ir ne šiaip nuobodulys. Tiesiog visada būdavo labai sunku. Tarsi jaučiau, kad mano viduje kažkas sugedę. Kartu ir nerimo sutrikimu, kuris sunkiai paaiškinamas kitiems.

Mokyklos laikas man buvo beprotiškai sunkus. Migrenos priepuolių nebuvo, bet buvo daug kitų dalykų. O ir imunitetas nusilpo nuo nežmoniško krūvio, streso ir miego trūkumo – dvyliktą klasę pamenu kaip košmarą, gal aštuonis kursus antibiotikų gėriau per tuos metus, nes nuolat sirgau. Sirgau ne šiaip – lėtinis sinusitas ir neprakvėpavimas, silpnumas man jau įprasti, bet man kildavo temperatūra iki 40 laipsnių ir aukštesnė, kamavo pūlinės anginos ir nuo menkiausio vėjelio atsirandantys gilūs sinusitai (tada jau ir galvos skausmai), dideli virškinimo sutrikimai (antibiotikai irgi nepagerino situacijos) bei visokie virusai, kurie pagaudavo mane labai dažnai ir greitai.

Viena mano draugė nustebus klausė – o tai kaip keistai, kad pas tave ta depresija tokia fiziška. Nusijuokiau, nes tikrai labai daug žmonių mano, kad depresija yra liūdesys ar vien vidinė būsena, pasyvumas. Bet tikrai nebūtinai. Kai kuriems pasireiškia siaubingu silpnumu, kai miegi didžiąją paros laiko dalį ir vis tiek negali atsibusti, kai valgai beprotiškai daug arba labai mažai, kai nemiegi visai… Taip pat gali būti ir vėmimai, valgymo sutrikimai, perfekcionizmas arba visiškas motyvacijos trūkumas, perdėtas rūpinimas išvaizda arba kaip tik atvirkščiai, kai žmogus net nesiprausia. Taip pat ir nerimas psichosomatiniai skausmai ir kiti simptomai, fobijos, priklausomybės, agresija ar perdėtas jautrumas… Ir tie skausmai yra labai realūs, nieko nesiskiria nuo tų, kuriuos sukelia koks rentgeno nuotraukoje matomas susirgimas. Tiesiog aparatai jų nerodo, bet tai nepaverčia jų mažiau tikrais.

Pilvo skausmai ir DŽS

Mano psichosomatiniai (pagrinde) skausmai buvo pilvo. Ir labai labai stiprūs, nuolatiniai ir siaubingi. Kartu su vieškinimo bėdom, nuolatiniu bėgiojimu į tualetą, spazmais ir visokiais dalykais, apie kuriuos kalbėti paprasčiausiai gėda. Ir tyrimų būta daug – nieko nerado. Didelis probiotikų kursas (nes po antibijotikų to tikrai reikėjo) ir skaidulos, kai kurių produktų ribojimas… būta visko. Ir tikrai buvo siaubinga, atrodė, kad gyvenimas paraližuotas ir net negali apie tai kalbėti, nes esi kaustomas gėdos.  Galiausiai diagnozavo DŽS (IBS) sutrikimą – dirgliosios žarnos sindromą, kurį turi gana didelis procentas pasaulio žmonių. Bet, ką  su ta diagnoze darysi?

migrena, migrenos priepuolis, skausmas, galvos, makiazas, grozio drakonas, rozine, kosmetika

Antidepresantai

Nepasidaviau ir stojau į universitetą, studijuoti buvo sunku ir kartais išsėdėti paskaitų tiesiog neįmanoma. Jau tada lankiau terapiją ir pradėjau gerti vaistus – antidepresantus, kurie mažina ir fizinio skausmo slenkstį, didinau dozę ir gėriau juos kokius penkerius metus be sustojimo, tai buvo duloxetin’as CYMBALTA. Tai buvo gal ketvirti ar penkti išmėginti vaistai. Nei su vienais didelio pokyčio nepajaučiau, bet šie kaip ir tiko, bent minimalus pagerėjimas atsirado, tad prie jų ir likau.
Problema stebuklingai neišsisprendė, bet pradėjau emociškai su ja dorotis, nepaisant to pradėjau keliauti (nors baisu) ir terapija niekada nenutrūko. Iki dabar turiu mielą DŽS, bet jis nėra toks kasdieninis ir labiau sukontroliuotas nei anksčiau. Tiesiog gyvenimo dalis, kuri visada bus su manimi, nors kartais su ja lengviau, kartais sunkiau, bet įpranti ir susigyveni, atrandi sau tinkamą gyvenimo būdą.

Seniau turėjau ne ką menkesnių bėdų, bet jos vis pakeičia savo formą ir išlenda naujai, signalizuodamos apie esančias problemas.

Yra daug istorijų apie visiškai sveikus, sveiką gyvenimo būdą propaguojančius žmones, kuriems paėmė ir stuktelėjo migrena, rodos,  iš niekur. Mano istorija kiek kitokia, bet tai tikrai nėra šablonas. Seniau turėjau ne ką menkesnių bėdų, bet jos vis pakeičia savo formą ir išlenda naujai, signalizuodamos apie esančias problemas. Ir migrena atsirado, kai jau atrodė, kad viskas stabilizavosi. Bet vis blogėjo.

Tad tikrai migrena ateina visaip – ir pas visiškai sveikus žmones, tarkim klausiau istorijos iš profesionalios sportininkės, kuri nebegali dėl migrenos sportuoti. Ir atsiranda tada, kai ligų jau yra daug. Ir sunku sugaudyti, kas yra ta ašis, nuo kurios viskas prasideda, kuri deda pamatą kitoms ligoms. Mano pažįstama jauna, smulki ir labai pozityvi vienuolė, kuri tikrai gyvena pagal  Labai svarbu žiūrėti į žmogų kaip į visumą, holistiškai, bet to labai dažnai pasigendu iš gydytojų, kurie žiūri tik į vieną tašką, simptomatiškai ir nesiklauso, dėl visko kaltina vien didelį svorį ar stresą. Žinoma, ne visi, bet aš su medikais turiu labai daug prastos ir skaudžios patirties. Galbūt kada nors apie ją irgi papasakosiu.

Migrenos atsiradimas

Po penkių metų pradėjome kalbėti apie AD vaistų nutraukimą, taip patarė psichiatrė. Ir nutraukiau. Migrenos priepuoliai man prasidėjo dar prieš nutraukimą, kažkur ties Bakalauro baigimu, nors nežinau, kiek tas stresas tiesiogiai su tuo susijęs, negaliu nieko konkretaus išskirti su migrenos atsiradimu. Juk galvą paskaudėdavo dažnai, bet nieko panašaus į tai, kas vyksta dabar. Bet vis dažniau skaudėdavo ir įprasti vaistai nepadėdavo. Nesvarbu, ar keliauji, ar visą dieną guli lovoje, ar dirbi, ar bendrauji su draugais – tie skausmai atsirasdavo. Ir gerdavau vienokius, kitokius vaistus – nepadėdavo. tada prasidėjo vaikščiojimas pas specialistus dėl naujos problemos – migrenos.

Bet vis dažniau skaudėdavo ir įprasti vaistai nepadėdavo. Nesvarbu, ar keliauji, ar visą dieną guli lovoje, ar dirbi, ar bendrauji su draugais – tie skausmai atsirasdavo.

migrena, priepuolis, skausmas, makiazas
Mano migrenos vizualizacija makiažo pagalba, instagram : @grozio_drakonas

Magnetinis rezonansas

Pirmoji neurologė med centre (Grybo g. Vilniuje, privačiai ir brangiai) padarė nuotrauką, magnetinį rezonansą. Tyrimą darė su kontrastu, buvo labai nejauku, reikėjo gerą pusvalandį gulėti idant karste, kur kankino siaubingi garsai, it ant tavęs kristų plytos. Ir dar į veną leido kontrastą… ištvėriau, neatsimerkiau. Bet mažas malonumas.
Tiesa, nieko nerado – neaptiko jokio auglio ar patalogijų. Džiugu, nors atsakymų nesuteikia daug.
Artimiausiu metu vėl kartosiu šį džiaugsmą Affidea klinikoje

Mažakraujystė

Aišku, darė kraujo tyrimus. Ir ne kartą, ir ne porą. Tyrė ir hormonus, ir alergenus, ir gliukozę, ir fermentus. Ne pirmi metai pas mane buvo kiek per maža geležies ir per mažas hemaglobinas, feritinas, sakė, kad įgimta mažakraujystė, kurią didina labai gausios menstruacijos ir stresas, nes maisto racionas dėl to nekaltas (na, bent jau ne pagrindinis faktorius), ir mėsą valgau (gydytojai dažnai labai priešiškai žiūri į vegetarizmą, nors tikrai nemanau, kad tai būtinai vien blogas pasirinkimas, kaip ir vien geras).

Su geležim irgi bandžiau daug visokių dalykų – nuo daugumos labai skaudėjo skrandį ir naudos mažai. Galiausiai atradau špinatų pagrindu sukurtus maisto papildus, kurie žoliniai ir nedirgindavo mano skrandžio – iš AMWAY. Tai NUTRILITE Iron Folic Plus (Šiti) , po kokio pusmečio jų vartojimo du kartus per dieną, mano geležis sugrįžo į vėžias, tai dariau su jais pertrauką, po to vis profilaktiškai grįždavau.

Skundžiausi siaubingu nuovargiu, kuris nedingsta ir silpnumu, tai daug ką nurašė mažakraujystei. Bet, kai ji atsistatė, savijauta nepagerėjo. Nei silpnumas, nei galvos skausmai nedingo. Gydytojai, kaip ir dėl pilvo skausmų, dėl visko kaltino stresą ir depresiją.

Dabar (2020-06-29) pasidariau vėl tyrimus ir…nukritus geležis, kurios kiekis 5,32 (norma 6,60-26). Tad iš naujo teks atstatinėti dabar bandau SMART HIT ferrum , žiūrėsim, kaip seksis toliau, bet kolkas gerai į juos reaguoju, be šalutinių poveikių.  Gal kiek padės, bet atstačius, kaip ir sakiau, nepastebiu didelio pokyčio savijautoje, tad emociškai dar sunkiau, nes jauti didelį beviltiškumą.

Uždegimai

Pas mane visada didelis nusėdimas (eritrocitų nusėdimo greitis), rodantis lėtinį uždegimą. Bet turint nuolatinį sinusitą, dažną gerklės skausmą – visada sako, kad viskas normalu ir kad kalti šie palydovai. Mano mamai tas pats, tad dar sako, kad genetiškai. Šeimos gydytoja nesureikšmina to rodiklio mano atveju, bet kai nešiesi tyrimus pas kitus specialistus, tie aikčioja, kad labai negerai. Ir aš manau, kad negerai, bet niekas to rodiklio nepakeičia, rimtai sergant tiesiog jis padidėja stipriai, bet šiaip nepamenu, kad ta riba pas mane būtų buvus  kada nors reikalingose ribose. Bet yra, kaip yra, gydytoja sako, kad svarbiausias signalas yra staigūs pokyčiai, o pas mane daug kas tiesiog įgimta ir pastovu ir tai svarbiausia.

Tai priklauso nuo genetikos, bet ir nuo maisto, streso, vaistų ir gretutinių ligų. Dabar vartoju ciberžolę, ELEVOR riboflavinus (antioksidantai), kurie mažina organizmo uždegiminius procesus, taip pat neapleidžiu imbiero, spirulinos, daug vitaminų ir antioksidantų turinčio maisto – nuo špinatų iki lašišos, geriu žuvų taukus….

Na, vitamino D įprastas lietuviams trūkumas, bet čia nieko naujo. Geriu papildus, atstatau. Jokio pokyčio. Kitkas maždaug normos ribose, nėra prasmės minėti. Tik patarčiau, kaip bebūtų, įplėstinį kraujo tyrimą darytis dažnai, kai kankina bėdos, gal kokius dėsningumus ar bėdas matysit – tas pats vitaminas D, geležis ar kitų medžiagų trūkumas gali sukelti stiprius galvos skausmus, tad pabandyti tikrai verta.

Mano atvejų – bėdų yra, bet jos buvo ir tada, kai dar nekankino tokios migrenos, todėl gydytojai nelinkę sieti su šiais rodikliais. Bet kiekvienas reaguoja skirtingai, tad irgi patarčiau tiesiog vaikščioti pas skirtingus gydytojus ir ieškoti daugiau nuomonių, atsakingai rinktis specialistus ir tiesiog domėtis.

migrena, akis, makiazas, rozinis, migrenos priepuolis, skausmas, galvos, akiduobe
Mano migrenos vizualizacija makiažo pagalba, instagram : @grozio_drakonas

Stuburas?

Kaklo nuotraukoje pirmoji neurologė (berods I. Šitkauskienė? Niekaip nepamenu, kuri iš MedCentro buvo, nes trumpai lankiausi) pamatė, kad stuburas kiek pakrypęs ir vienas slankstelis pasislinkęs. Ir tai buvo jai atsakymas – aiškiai kaltas stuburas. Vėliau kiti gydytojai žiūrėdami į tą nuotrauką sakė, kad nieko čia tokio, nelabai atrasi mano amžiaus žmogaus su kitokiu stuburu, įprastinis palinkimas nuo sėdėjimo prie kompiuterio. Bet toji neurologė jautėsi radus auksinį raktą. Liepė gerti pregabaliną, aš gėriau kasdien vaistus pavadinimu LYRICA, berods 75 mg. Būtent šie nekėlė neigiamų efektų, generikai buvo daug prastesni ir mokėjau už juos pati. Nieko šalutinio, bet ir nieko teigiamo. Didinau dozes, bet priepuoliai net nesuretėjo, netapo lengvesni. Tiesa, kita neurologė, pas kurią lankiausi vėliau, teigė, kad pregabalinas migrenoms ir nepadeda, tad kiekvienas neurologas tikrai labai skirtingą informaciją pateikia, atsirinkti nėra paprasta. 

Neurologė išrašė siuntimą į Grybo kinezeterapijos centrą, kur mėnesį laiko vaikščiojau kasdien. Ėjau pas kinezeterapeutę V. Kirtiklienę. Ji pasižiūrėjo mano refleksus, apklausė ir apžiūrėjo stuburą, tą minėtą nuotrauką, kurioje irgi nieko baisaus nematė. Iškart pasakė, kad stuburui bus naudinga, bet migrenoms nepadės paskirtos procedūros. Bet įkalbėjo bandyti.

Dariau mankštas stuburui, beveik kasdien vaikščiojau į nugaros masažą – pas Tomą, po kurio pradėjau matyt raumenis, apie kuriuos nežinojau ir tikrai skaudėdavo visą nugarą, jie nebuvo lengvi ir malonūs, bet tikiu, kad naudingi, tikrai nepriminė spa patirties. Ir darydavo kiekvieną kartą procedūras su darsonvalio aparatu, su elektros impulsais. Per nugarą, mentis, galvą ir kaklą. Jausmas keistas, dilgina ir jaučiasi svilinamų plaukelių kvapas, bet neskausminga. Už kiekvieną kartą mokėdavau apie 50 Eu, tai visas kursas man kainavo maždaug 600 Eu (nepaisant konsultacijų). Nugarai buvo greičiausiai naudinga,pratimus iki dabar kartoju, laikysenai sveika. Bet su migrena tikrai jokio poveikio nebuvo, nė trupučio. Deja.

 

Genetika?

Dažnas gydytojas sieja migreną su genetika. Mano mama tokios problemos neturi, galėjau paminėti tik močiutę iš tėčio pusės, kuriai kaip ir man būdavo siaubingai sunkios mėnesinės ir dideli migrenos priepuoliai, su vėmimais. Tik tada dar niekas neturėjo tokios aparatūros, nerašė tokių diagnozių, kaip dabar, neišrašinėdavo antidepresantų… tad, kaip ir kas tiksliai, nusakyti sunku. Galbūt genetinio elemento esti, bet vis tik dažniau moterims genetinė linija dėl migrenos pasireiškia per motinos pusę, tad tokia argumentacija kiek miglota.

PCOS?

Jau po migrenos prasidėjimo man diagnozavo policistinių kiaušidžių sindromą PCOS, tad ginekologė galvos skausmus susiejo galimai su ginekologiniais dalykais, bet pati pripažino, kad tik spėja. Gėriau hormonus, kad mėnesinės grįžtu ir geriu kas mėnesį, kad jos įvyktų. Maniau, kad gal tai padės sunormalizuoti organizmą, hormonus. Tuomet gal ir skausmai pamažės? Bet nepadėjo, priepuolių nemažėjo ir darėsi vis blogiau. Tai gali būti susiję, nes organizmas nėra stabilus, bet vis tik tiesioginio ryšio gydytojai neatrado.

Kodėl susirgau migrena?

Šis klausimas lieka atviras. Nežinau. Niekas nežino. Daug spėlioju, bet nieko konkretaus. Gydytojai irgi spėlioja, bet visi skirtingai. Tai nebuvo konkretus gyvenimo lūžis, nebuvo naujų vaistų ar kažko, kas galėjo tiesiogiai prisidėti prie migrenos atsiradimo. Stresas – žinoma. Kaip ir sakiau, aš turėjau daug sveikatos problemų iki migrenos. Bet kodėl pasireiškė būtent galvos skausmai – negaliu atsakyti. Mano diagnozė – lėtinė, komplikuota migrena be auros. Apie auras rasite mano minėtame šiame tekste, bet galėsime ir vėliau apie jas pakalbėti plačiau, jei tik įdomu.

Mano diagnozė – lėtinė, komplikuota migrena be auros.

Mano psichiatrė-terapeutė sako, kad neišleidžiu pykčio ir labai sunkiu emocijų, kurios kaupiasi ir pasireiškia per kūniškus signalus. Seniau (na, ir dalinai dabar) tai stipriai pasireikšdavo į pilvą, bet perėjo į galvos skausmus. Su įtampa bandau kovoti, bet tai nėra spragtelėjimas pirštais, kai bėdos nėra priklausomos tiesiogiai nuo išorės, bet veikiau nuo vidinių dalykų… Bet tai irgi kelias. Labai svarbus.

Viena neurologė, žinoma, kaltino palinkimą prie kompiuterio, nejudrumą, antsvorį ir laikyseną. Kinezeterapeutė tam prieštaravo, nors stuburas gali būti susijęs su galvos skausmais, užspaustais nervais ir panašiai – kiekvieno situacija skirtinga. Bet pasak jos, viskas susiję su ritmu, miegu ir poilsio rėžimu. 

Kita neurologė siejo su stresu, mokslais ir darbais, įtemptu tvarkaraščiu ir skubėjimu. Aš manau, kad tai tikrai yra vienas elementų, bet nežinau, ar pagrindinis.

Galiausiai naurologė, pas kurią ir vaikštau iki šiol (J. Vainauskienė) tiesiog bandė surinkti informaciją ir suprato, kad tai yra klastinga neurologinė liga, kuri užklumpa ir be konkrečių paaiškinimų. Ji man nesiūlė nei grikių dietos, nei poilsio ar žolelių. Kadangi ji specializuojasi su migrenikais, jau nieko į vatą nevinioja ir priima kaip ligą, kuri tikrai nėra lengvai nugalima ir padėjo man be moralų su ja kovoti.

Apie mano išbandytus būdus – ir mažus, ir didelius, ir vaistus, ir tepaliukus, pratimus ar procedūras – apie viską papasakosiu  mano migrenos istorijos antroje dalyje, tad kviesiu skaiytyti. Dabar man buvo svarbu pateikti patį kontekstą, kad likusios dalys, mano patirtys būtų aiškesnės, turėtumėte daugiau informacijos.

Tai beprotiškai atviras įrašas  – tam reikėjo drąsos, bet man svarbu dalintis, nes noriu kažką įkvėpti, kažkam suteikti vilties ar tiesiog paremti, kad nesame vieni. O ir šviesti visuomenę, kuri nelabai žino apie ligas ar sveikatos sutrikimus, su kuriais nėra susidūrę ir tiki mitais. Ačiū tiems, kurie suskaitė ligi pat galo. 

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *