Maistas

Mano arbatų pasaulis: Harney & Sons bei kiti atradimai (“Kavos draugas”)

Jei galvoju, ką gi labiau mėgstu, kavą ar arbatą, niekaip nepavyksta apsispręsti. Juk kava yra suaugusio gyvenimo kasdienybės realybė, ne tik suteikianti jėgų, bet ir subtiliai kvepianti ir dovanojanti gurmanišką malonumą gomuriui.

Bet be arbatos nei dienos neišbūčiau, nesvarbu, koks metų laikas, ji tikrai sušildo, bet ir nuramina, tonizuoja arba padeda geriau pasijausti. O ir galiausiai, tiesiog skanu. Jau įpratau gerti šiuos gėrimus be cukraus, o ir kiti priedai nebūtini, kad galėtum mėgautis. Šventas ir natūralus paprastumas!

Tad šiandien ir noriu apie kai kurias, pirmiausiai, arbatas papasakoti. Tikrai galvoju, kad reikia platinti horizontus, tarp visų apžvalgų ir kažką šiek tiek kitokio parašyti. Tad tebūna arbatų pasaulis – gal ir ne iki galo pažintas ar aiškus, bet labai patrauklus. Ir toks, kuriame norisi lankytis… 

Kavos draugas man pasiūlė išbandyti keletą. Apsidžiaugiau, nes iš jų jau esu pirkus nemažai produktų. Tad ir apie jas, ir apie kitas mėgstamas papasakosiu. 

COSY „Chamomile Organic“

Ramunėlių arbatos man tikrai patinka. Šią pirmą kartą bandžiau gretimoje sušinėje. Nieko nesitikėjau, juk tikrai ne aukščiausios klasės restoranas buvo, arbata pakeliuose, paprasta. Bet skonis buvo tikrai labai puikus ir kitoniškas nei kitų ramunėlių arbatų. Tartum tai būtų ramunėlės su vanilinu, tokiu natūraliu saldumu, labai maloniu skonio receptoriams prieskoniu. Pasirodo – su saldymedžiu! Ir tikrai ją labai pamėgau. O, kai pakeliai tokie, tai mėgstu arbatas ir į ranka rašytus laiškus įdėti, tegul ir bičiuliai paragauja. Be to, šios arbatos 100% ekologiškos ir tinka veganams. Be dirbtinių kvapiųjų medžiagų. Kaip už nedidelę kainą – tikrai labai vykus arbata, reikės ir kitas šio prekės ženklo išmėginti. 

20 vnt. 
Kaina – 3,50 
Kavos draugas

Ir “Galler” juodas šokoladas – belgiškas, be pridėtinio cukraus. Čia cukrus pakeistas maltitoliu, kuris laikomas aukščiausios kokybės saldikliu. Šokolade net 78 proc. grynos kakavos. Paprastas, bet nėra prastas. Nežinau, kaip jums, bet aš juodus šokoladus mėgstu – o ir jie sveikiausias variantas, be to jų suvalgai kelis gabaliukus ir užtenka, o vat pieniško tai lengva ranka gali visą plytelę suvalgyti, sunkiau valdytis…

Ir šiaip, šis su juoda kava ar arbata (kaip kad ši, su ramunėlėmis) labai dera. Pabandykit dar ir į bananą įkišti kelis gabaliukus ir patirpdyti orkaitėje (tobulas variantas ant laužo, bet…) ir tikrai nerealus desertas gaunasi. 

Ir nėra šie šokoladai brangūs, tad tai džiugina, nes tikrai kokybiški, o ir įvairovė labai didelė. Pirkau visokius – su apelsinais, mėtomis bei laimais, balto šokolado su avietėmis – per Kalėdas savo artimiesiems ir prie dovanų pridėjau, tikiuosi, kad liko patenkinti, parinkinėjau pagal kiekvieno skirtingą skonį. 
Šokolado kaina – 2,98 €, Kavos draugas

Dar mėginau ir baltąjį šokoladą su žaliaja matcha arbata.
Matcha tai ypatinga arbata, miltelių pavidale, gaminama iš anksčiau nei įprasta skintų žalios arbatos lapelių, nenaudojant stiebų. Technologija tikrai labai įdomi, skonis labai sodrus ir intensyvus, ne visiems patiks, bet tas žoliškumas man patinka, tik reikia priprasti. O dėl miltelių pavidalo matcha sutiksite naudojamą ir desertuose, veido kaukėse… Ir ji naudingesnė už ir taip naudingą žalią arbatą, turi labai daug antioksidantų, sako, kad padeda ir su vidine tarša, ir su ligomis kovoti. Tikras sveikatos eliksyras, kaip sakant. Tikrai verta ja pradėti dieną. 

Harney & Sons „Japanese Sencha“

Kadangi jau prakalbom apie žalią arbatą ir jos naudą, tai išbandžiau ir itin gryno skonio žalią sencha arbatą. Nežinau, ar man gerai sekasi aprašyti skonius, bet ji tikrai labai savotiška. Irgi suprantu, kad ne visiems patiks, nes nėra tradicinė, kokią randame įprastuose, pigios arbatos pakeliuose. Ji turi tam tikro skaidrumo, atrodo, kad tikrai į Japoniją nukeliauji ją gurkšnojant. 

Aš esu žalios arbatos megėja – ji dažniausiai yra mano pirmasis pasirinkimas. O mėgindama vis daugiau jos rūšių, pamatau, kokia ji skirtinga. Tad sakyti, kad nemėgstat žalios arbatos, tas pats kas sakyti, kad nemėgstat žalios spalvos. Bet juk yra šitiek žalios atspalvių, tamsių ir šviesių tonų, šiltų ir šaltų priemaišų… tikrai verta leisti savo skoniui pakeliauti, kad suprastumėte, kas iš tiesų Jums patinka. 

Apie šią Harney Sons arbatą rašoma: Aukščiausios kokybės japoniška sencha arbata iš centrinės Shizuoka provincijos. Jaučiamos malonios kepintų špinatų lapų natos, primenančio paskrudintą duoną. Tai arbata, kurią galima rasti daugelyje Tokijo namų. Puikiai tinka gerti kiekvieną dieną.

Va, ir supratau, kas tokio unikalaus ir keisto šios arbatos poskonyje buvo – tikrai panašu į špinatus. Ji turi malonaus sodrumo, tokio, kokio po sporto treniruotės norėtųsi. Gal mano mylimiausia žalia arbata ši ir netaps, bet jos unikalumas man patiko ir jau ne vieną jos puodelį išgėriau. 

Mano turima – biri, mažiau taršos aplinkai, o ir grynesnio skonio. Be to, padalinta į du maišelius. Dabar kaip tik vieną atidariau ir supyliau, o kitas neišsikvėps ir kai pabaigsiu bus toks pats šviežias kaip dabar. Be to, šios kompanijos skardos dėžutės man labai patinka, turiu jų jau nemažai prikaupus, galima kitiems biriems produktams, kitoms arbatoms ar pieštukams, makiažo šepetėliams naudoti – tikrai gali pagyventi ne vieną gyvenimą. 

Kiekis – 226 g
Kaina: 35,00 
Kavos draugas

Harney Sons arbatos nėra pigios, bet jos tikrai labai kokybiškos. Kad ir ką bandyčiau, tokių unikalių niekur nerandu. Jaučiasi natūralumas, o ir galima rasti labai įdomių variacijų. Ši sencha tikrai brangoka, bet jos užteks ilgam ir skirtumą nuo pigesnių arbatų pajausite. O ir galvojant apie dovaną gurmanui – ši puikiai tiks. 

Harney & Sons „Cherry blossom“

Šią pati pirkau, jau senokai. Žalia arbata su vyšnių žiedų aromatu. Ji turi gaivos, skanu ją gerti ir atšalusią, vasaros metu. Ji patiks ir mažiau gurmaniškiems, paprastesnė, bet tikrai skani. Dažnai arbatos su tam tikrais priedais ar aromatais atsiduoda kažkuo dirbtiniu, tad man patiko, kad čia tokio jausmo nebuvo. Ji man primena pavasarį ir pražydusias sakuras, kurias kasmet lankom ir fotografuojam Vilniuje. 

Kiekis: 20 vnt. šilkinėse piramidėse
Kaina: šiuo metu nėra prekyboje, bet pamenu mokėjusi apie 15 €. 
 Kavos draugas

Visų Harney Sons arbatų šilkinėse piramidėse – irgi pakanka ilgiau nei galėtų pasirodyti. Aš ir tai darausi namuose dažnai pusės litro dydžio puodelius. O iš vieno tokio pakučio man bent keletui jų išeina, tikrai neskubėkit išmesti vienam puodukui panaudoję. Galima ir arbatinį iš vieno pakelio, ilgiau palaikius, arbatos pagaminti – vien dėl to aš šias arbatas labai vertinu. 

Harney & Sons „Chocolate Mint“

Ši labai įdomi – juodoji arbata su pipirmėte ir šokoladu. Ją irgi pati pirkau jau seniau. Ji patiks tiems, kurie mėgsta mėtinius ledus su šokolado gabaliukais arba tuos šokoladinius saldainius su mėtiniu įdaru. 

Aš su šiais desertais turiu keistą santykį – nesu dėl jų pamišus ir laisva valia dažniausiai nesirenku, bet kažką traukiančio jie turi ir karts nuo karto paragauju. O pipirmėtės arbatą mėgstu, tad ir ši patraukė dėmesį. Ir nors kasdienai jos nesirinkčiau, ji man tikrai patiko. Kažkas labai įdomaus ir kitoniško. Irgi labai tinka atsigaivinti vasaros metu. galima atšalusią, o galima ir karštą gerti. 

Tai tarsi juoda skani arbata, bet tuo pačiu stipriai jaučiasi įsipynusi pipirmetė. Ir dar – ji saldi nuo šokolado. Tikrai ne veltui ji tokia populiari, niekur daugiau neteko kažko panašaus užmatyti. 

Kiekis: 20 vnt. šilkinėse piramidėse
Kaina: 15
Kavos draugas. 

Harney & Sons „Hot Cinnamon Spice“

O štai ši arbata – mano absoliuti favoritė. Būtent jos dėka aš Harney Sons atradau. Pamenu, kad vasaromis vis važiuodavom su šeimyna į Juodkrantę kelioms savaitėms. Ten išmėgindavom visas aplinkines kavines, vienoje jų Pamario takas užsisakiau cinamoninį bokalą, nes buvo įdomu paragauti, kas gi čia per arbata. Ir tikrai, atnešė pusės litro stiklinį bokalą su sodria arbata. Paragavau – kažkas labai keisto. Juoda, prieskoninė arbata, bet ji…saldi! Ir ne, be cukraus ir be medaus ar saldiklių. Tiesiog ji su cinamonu, kuris padeda išgauti natūralų saldumą. Labai tiks tiems, kurie dar tik pratinasi prie becukrės arbatos – ši tikrai neapvils. 

Arbata su 3 rūšių cinamono gabaliukais, apelsino žievele ir gvazdikėliais (cukraus nėra!).

O ir ji tokia Kalėdiška. Jau tikrai daug pakelių esame išnaudoję, apie tai liudija likusios dėžutės. Bet ji tikrai labai įdomi ir skani. Per žiemiškas šventes, tai visiems svečiams ją siūlau. Ir visi labai nustemba, nes tikrai labai įdomus tas saldumas, nededant cukraus. Kai kažko saldaus užsinori – galima šios arbatos pasidaryti, ir nereiks šalia jos kokio šokoladuko griebtis… 

Ši ypač sodri, bent tris puodelius iš vieno pakelio tikrai pritraukia. Galima ir švelnesnę, ir aštresnę pasidaryti, trumpiau ar ilgiau pakelį arbatoje laikant. Patiks ji visiems, kas imbieriniams sausainukams ir cinamonui nejaučia antipatijos. 

Kiekis: 20 vnt. šilkinėse piramidėse
Kaina: 15,00 
Kavos draugas

Beje, galite šias arbatas ir kituose pavidaluose atrasti. Kartoninėje  dėžutėje (tokią irgi esu kelis kartus pirkusi), kai kurias ir birioje formoje rasit. 

“Stick tea”

O ar matėt arbatas lazdelių formoje? Man tai buvo atradimas, turiu tokias tris, jau senokai pati pirkau. Tai tartum kiek kietesnės folijos sulankstytos lazdelės, kuriose slepiasi biri arbata. Daugybė mažų skylučių leidžia labai greitai ir lengvai arbatai prisitraukti, jokia žolytė neprasiveržia pro lazdelė, nereikia šaukštelio, su lazdele ir maišai. Man patiko tai, kad iš vienos lazdelės išeina visas arbatinukas – bent tris didelius puodelius lengvai padarau su viena lazdele, tikrai puikiai pritraukia. 

Viena iš mano tokių turimų – VANILLA TEA. Tai juodoji Ceilono arbata su vanilės aromatu. Naudojamos kokybiškos ir natūralios kvapiosios medžiagos ir tai jaučiasi, vanilės skonis labai malonus, kaip kokybiškų vanilinių ledų su vanilės ankštimi. Labai paprasta, bet aromatizuota arbata, tiks ir mėgstantiems paprastus, bet tuo pačiu ir ne pačius paprasčiausius dalykus. 

Pakelyje būna 15 lazdelių.
Kavos draugas
Kaina – 6,00 – visų šių lazdelinių kainos vienodos. 

Dar išbandžiau ir VANILLA ROOIBOS – tau raudonoji arbata su vanilės prieskoniu. Dar švelnesnė, savitesnė arbata be kofeino. Rooibos man visada įdomios, negeriu raudonosios arbatos kasdien, bet ją mėgstu ir kartais užsinoriu to žemiško (visomis prasmėmis), afrikinio ir kitoniško skonio. Ir vakare tinka, nes ši arbata neturi kofeino ir netonizuoja. O vanilė šiam duetui tikrai tinka. Kavos draugas

Galiausiai, ir SPICE PEPPER arbatą buvau nusipirkus – tikra chai, su aštrokais prieskoniais, cinamonu, kardamonu ir pipirais,  juodosios Ceilono arbatos pagrindu. Galima gerti tiesiog tokią, galima su pienu – ši labai tinka šaltuoju metų laiku. Nors man ir atvėsusi skani, nėra per aštri, bet aitrūs prieskoniai jaučiasi. Prie imbierinių sausainukų ar cinamoninių bandelių – kaip tik. 
Kavos draugas

Jau arbatų mano namuose tai rasite visą lentyną – įvairios žolelės, prieskoniai, kompanijos, skoniai…. jei užeisit arbatos, tai tikrai leisiu išsirinkti, kas patiks ir kažką neragauto tikrai atrasit. Reikės ir apie kitas turimas ir ragautas, didesnį įspūdį palikusias arbatas Jums papasakoti. Arbata tikrai yra gėrimas ir kūnui, ir sielai. Jei su vandeniu sunkokai sekasi, tai arbatą tikrai galite drąsiai gerti nuolatos, skirtingų skonių – kai kuriomis ir kavą pakeisite. Kai atrasit šį pasaulį, tai tikrai nesinorės iš jo išlįst… 

Aš visą laiką nešiojuosi su savimi gertuvę – ir vandeniui, ir kavai ar arbatai. Iš “Kavos draugo” gavau naują. Šią termo gertuvęAsobu “Viva La Vie Blue”. Kainos ir kokybės santykis puikus. Ji ne tik stilinga, bet ir patvari, sandari ir puikiai išlaiko šilumą. Ant palangės pasidedu ir po piet darbe atsigėrus galiu džiaugtis vis dar neatšalusia arbata. O ir talpa – 525 ml. Ši dar labai įdomi, nes dviguba – nerūdijančio plieno, o antras sluoksnis plastiko, kuris apsaugo, neįšala žiemą taip iš išorės. O ir atrodo tikrai gražiai. 

Toks šį kartą mano arbatų pasaulis – befotografuodama dar iš naujo visas išragavau, galėjau lyginti tarpusavyje ir skanauti. Tikrai šiuo procesu mėgavausi, artimuosius vaišinau. Rodos, toks paprastas dalykas kaip arbata, bet mūsų skonio receptoriai susiję su malonumo taškais smegenyse, tad nenuvertinkim maisto ar gėrimų… Ką Jūs ragavot? Ką mėgstat? Gal turit rekomendacijų – mielai išgirščiau! 😉

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *