Rinkiniai-advento kalendoriai-kolekcijos

“L’Occitane” gamtos įkvėptas Advento kalendorius 2019

Kokia sunki ir ilga diena buvo, tiesiog atrodė, kad užmigsiu kur nors darbe ar universitete ir ten ir liksiu visam žiemos miegui. Bet nudžiugino kurjeris, kuris atvežė dar vieną Advento kalendorių. Šiemet nepagailėjau ir tikrai daug jų įsigijau, daugumą būtent su odos priežiūros priemonėmis, kažkaip būtent jų norėjosi, nors ir tikrai netrūksta. O ir prieš makiažą nieko neturiu – irgi jį labai mėgstu, geriausi tie kalendoriai, kurie savy slepia miksą labai įvairių produktų. Bet ne visada tokius pavyksta rasti…na, ir kad patys produktai itin džiugintų.

Jau esu aprašiusi šiuos Advento kalendorius 2019 metams:
 ASOS bei LOOK FANTASTIC kalendorius – paskaityti kviečiu ČIA.
Taip pat aprašiau “Douglas” du didžiusius ČIA.
“Essence” kalendorių – ČIA.
“KIEHL’S”ČIA.
“Catrice”ČIA.
“Eurokos” ČIA.

O šiandien aptarsiu mažesnįjį “L’OCCITANE” gamtos įkvėptą Advento kalendorių.

“Šis Advento kalendorius tarsi stora knyga, pasakojanti tikrąją migdolų medžių istoriją. nes tikrasis Kalėdų Senelis nėra žilas senukas, tai – GAMTA! “

Kalendoriaus kaina – 49€.
Žadama produktų, besislepiančių viduje, vertė 85€.
Iš viso 24 daikteliai.Pirkti rasite ČIA.

Dizainas labai gražus, tikrai gera vien tik žiūrėti į tokį kalendorių. Jis nedidukas – pirkau internetu ir įsivaizdavau tikrai didesnį, padėjus šalia “Kiehl’s” atrodo kaip šio vaikiukas. Jie abu primena knygos formatą, yra iš dviejų pusių ir atsiverčia į plokštesnį paviršių. Piešinys įkvėptas gamtos, bet ir Kalėdiškas, nuotaikingas. Tik labai sunku rasti reikiamą skaičių – mirga margu, tad akims nėra paprasta pastebėti skaičius. Gal ir žaidimas, bet nekantresnį gali ir erzinti.

Meilė gamtai? 

Taip pat, dėžė su išlupamais langeliais. Tai šiek tiek nuvilia, nes tokia dėžė negali būti (nebent labai kūrybiškai) vėl, sukuria daug šiukšlių. Daug smagiau, kai pagaminta dėžutė su stalčiukais, kurią galėsi po to papuošalams ar niekučiams panaudoti. Viskas suprantama, kai nelabai brangiems kalendoriams naudojamos tokios pakuotės (“Eurokos”, “Catrice”, “Essence”), bet prabangesniuose kalendoriuose, kad ir mažesniuose, kaip kad šis, norėtųsi vis tik kažko tvaresnio ir dailesnio, patogesnio.

Man tai labiausiai užkliūna dėl tokios priežasties, kad visas šis “L’occitane” kalendorius paremtas tvarumo ir mažesnio vartojimo idėjomis. Bet tik žodžiais. Pats kalendorius sukurtas gamtos motyvais, o atidarius kiekvieną langelį, rasite angliškai ir prancūziškai užrašytą palinkėjimą ir patarimą, kurie susiję su vartojimo mažinimu ir atsakingumu, aplinkos tausojimu. Tarkim, raginama iš senų daiktų pasigaminti naujus, rūšiuoti, taupyti vandenį ir elektros energiją, mažiau pirkti…

Ir tie patarimai patys yra girdėti, bet šaunūs ir reikalingi. Sveikintina, kai tokios idėjos yra skleidžiamos, priverčia žmones susimąstyti. Bet šioje vietoje yra didelis BET. Man labai makabriškai pasirodė tokia idėja, tarsi “L’occitane” panaudojo šias idėjas dėl to, kad jos dabar labai populiarios. Ir jos teisingos. Bet šis kalendorius pats savaime prieštarauja toms idėjoms.

Labai hipokritiška naudoti idėjas marketingui, kuriomis nesieki.

Pirmiausia, kaip ir minėjau, dėl pakuotės. Jau daug kalendorių šiemet naudojo perdirbamas žaliavas kalendoriaus pakuotėms ar bent jau kūrė dėžes, kurių neišmesi, o vėl panaudosi, nesukursi papildomų šiukšlių. “L’occitane” šiuo atveju rašo labai aplinkai palankias idėjas, bet jas rašo ant plastikinio kalendoriaus su plėšomais langeliais, kurią greičiausiai išmesi ir prisidėsi prie taršos. Čia kaip spausdinti plakatus “Išsaugokime medžius” ant popieriaus, kuriam pagaminti buvo nukirsti medžiai…

Labai hipokritiška naudoti idėjas marketingui, kuriomis nesieki. Kalendoriuje labai daug miniatiūrinių plastikinių buteliukų – visi zero waste  šalininkai palaiko idėją, kad geriau nusipirkti vieną didesnės talpos daiktą ir jį naudoti ilgai, sukurti daug mažiau šiukšlių ir plastiko, o ne atvirkščiai. Kalendoriuje yra labai daug mažulyčių rankų kremų – tokių pakuočių jau nepanaudosi vėl, jos sukurs kartu daugiau šiukšlių ir taršos nei vienas didelis rankų kremas. Todėl labai dviveidiškai man šios surašytos mintys ir raginimai pasirodė. Dar šampūno butelaitį galėsiu bent vėl panaudoti – keliaujant produkto įsipilsiu, bet su dauguma tiesiog atsisveikinsiu ir tai tikrai nebus draugiškas aplinkai sprendimas.

Šiaip patys Advento kalendoriai prieštarauja visai aplinkos saugojimo ir vartotojiškumo mažinimo idėjai. Aš juos mėgstu ir perku, bet negalėčiau teigti kitaip. Visa judėjimo ir skleidžiamų idėjų esmė – nepirk, ko tau nereikia, nesusiviliok manipuliacijomis ir reklamomis, akcijomis. Grožio dėžutės ir tokie kalendoriai daugeliu atveju yra rinkinys produktų, kurių tikrai nebūtinai tau reikia. Gal ir daugumą išnaudosi, bet idėja vis tiek tokia, kad geriau nusipirkti vieną kremą, kietą šampūną nei pirkti rinkinius, nes jie smagūs ir gražūs, bet jų turinys nėra draugiškas gamtai, o ir tai nėra daiktai, kurių man iš tiesų reikia. Juk perkam Advento kalendorius ne todėl, kad pasibaigė visos kosmetikos priemonės namuose… Nors ir pati perku ir pasiduodu šitai karštinei, bet tikrai sutinku, kad čia didelės meilės demonstravimo gamtai nereiktų bandyti įžvelgti.

Be to, “L’occitane” nėra cruelty – free, Europoje, JAV jie netestuoja produktų su gyvūnais, bet parduoda produktus Kinijoje, o ten privaloma bandyti kosmetiką su gyvūnais, todėl jie prisideda prie gyvūnų kankinimo ir tai tikrai nėra draugiškumas gamtai.
Nenoriu nei teisti, nei nuteikinėti prieš šią kompaniją, bet su vartotojiškumo mažinimu ji niekaip nesusijusi ir tokie užrašai atrodo kaip green-washing, kai apsimeti tuo, kas nesi.

Būtų smagus kalendorius, kuriame būtų daug keitų priemonių be plastiko pakuočių, būtų bambukinis dantų šepetėlis, visos medžiagos natūraliai suyrančios – ir tada ant jo būtų tokie puikūs patarimai, palinkėjimai ir raginimai puoselėti gamtą. Palaikyčiau tokią idėją ir suprasčiau, bet tikrai ne “L’occitane”

Atsiprašau, kad išsiplėčiau, bet man pasirodė labai svarbu šias savo mintis išsakyti. Nes gamtos tausojimas su 24 plastikiniais buteliukais su nedaug produkto tikrai nėra tai, ko gamtai reikia. Pamąstymui.

Ką randame viduje? 

Ačiū, kad leidote man išrašyti savo sutrikimą, kurį patyriau išpakuojant produktus. Pirkdama to nepastebėjau, bet apžiūrint produktus, sukilo tikrai labai daug emocijų. Bet dabar prieikime prie pačių produktų.

Gal kiek keistokai, ne iš eilės išvardinsiu produktus, bet juos sugrupuosiu.
Pirmiausia todėl, kad noriu parodyti, kiek panašių produktų yra šiame kalendoriuje.

Mane labiausiai nustebino rankų kremai – jų labai  daug, Jau išpakavus n-tąjį pagalvojau, kad labai mažai įvairovės. Ir labiausiai todėl, kad jų pakuotė itin maža, mėginuko lygio. Suprantu, kad “L’occitane” kremai nėra pigus malonumas, bet vis tik kiekis galėtų būti  dvigubas. Kremai tiktų dovanoti, apie tai pirkdama ir galvojau, bet nemaniau, kad jie bus tokie mažuliukai.

Gauname:
1. Rožių rankų kremas 10 ml;
2. Levandų rankų kremas 10 ml;
3. Vyšnių žiedų rankų kremas 10 ml;
4. Taukmedžių sviesto rankų kremas 10 ml;
5.  Verbenų rankų kremas 10 ml;
6.  Migdolų rankų kremas 10 ml;
7. Taukmedžių intensyvios priežiūros rankų balzamas 10 ml;

30ml rankų kremas kainuoja 8€. 
Čia gauname 60 ml produkto iš viso, tad skaičiuosiu, kad vertė visų siekia beveik 19€.
Vieno kremuko vertė būtų apie 2,6€. Žinoma, kainos svyruoja priklausomai nuo kiekių, bet vis tai rinkinys, tad didesnės vertės vienam kremukui nedrįsčiau priskirti.

Pliusas toks, kad galime išbandyti labai skirtingus kvapus ir rankų kremus, nuspręsti, kuris mums patinka labiausiai. Aš labai apsidžiaugčiau levandų kremu – dievinu levandas iki begalybės, taip pat verbenų – turiu šios serijos kvepalus ir jie nuostabūs. Kiti kremai irgi skamba gerai, bet šiuos du išsirinkčiau sau pati, jei reikėtų. Vis tik kalendoriuje tri būti net 24 priemonės, tad suprantu, kodėl jiems taip apsimokėjo labiau nei duoti du pilno dydžio kremus, bet vis tik dydis kiek suglumino. Nors gal kelionėse bus patogu sunaudoti.

Rankų kremus mėgstu, neturiu itin sausų rankų, net ir žiemą man jos nepleiskanoja. Bet vis tik po indų plovimo ir kitų žemiškų užsiėmimų, dažno rankų plovimo, delnai išsausėja ir rankų kremus tikrai naudoju kasdien, ypač nakčiai. Tad susinaudos, nors ir daug jų su visais kalendoriais gavau, bet jie nesugenda labai staigiai, tad bent tiek.

8. Taukmedžių pėdų kremas 10 ml;
Dar vienas kremukas, toks pats, bet šis pėdoms, žada gaivinti. Bent kažkas įvairesnio, pabandysim ir įvertinsim. Dydis tikrai mažas, o pėdoms reikia ne lašelio produkto. Bet savo vietą mano namuose atras.
Vertė tokia pati, apie 2,6€.

9. Taukmedžių maitinamasis kūno kremas 20 ml;
Ypač tiks sausai odai, stipriai maitina, ypač žiemą pravers. Kiekis galėtų būti didesnis, bet bent jau ne mėginukas. Išbandyti įdomu, kad ir mano oda nelinkus į sausėjimą.
50 ml kainuoja 10,50 €, šio vertė maždaug 4,2€.

10. Migdolų kūno kremas 20 ml;
Atsiliepimai apie jį labai geri, stipriai maitina odą, irgi labiau tinka sausaodžiams, bet šiaip atrodo, kaip geras kūno kremas.
100 ml kainuoja 28€, tokio kiekio vertė maždaug siekia 5,6€.

11. Migdolų dušo aliejus 35 ml;
Šio produkto turėjau (ir dar turiu) gal penkiolika mėginukų. Na, draugė dirbo “L’occitane” salelėje ir galėjo padovanoti, nes tuo metu buvo jo pristatymas. Tad jau daug išnaudojau, bet dar ir likusių turiu. Kandangi mano oda nėra sausa, man labiau patinka lengvi kremai, o ne sunkūs ar aliejai. Bet šiaip labai kvepiantis, ne per riebus produktas. Svarbu nepadauginti, bet šiaip odai malonus. Tik patarčiau naudoti ant drėgnos – geriau įsigeria, maloniau pasiskirsto. Tik labai prikvepintas – jautriai ar pažeistai odai nerekomenduočiau, kaip ir veido odai. 100 ml  kainuoja 36 €. 35 ml vertė turėtų būti apie 12,6€

12. Verbenų kūno losjonas 30 ml;
Turiu šio kvapo kvepalus ir man jie labai patinka. Tokie citrusiniai ir tokie gaivūs. Tad ir šis losjonas skamba patraukliai.
250 ml kainuoja 24 €. Toks kiekis vertas gal 3€.

13. Verbenų dušo želė 35 ml
Kaip ir sakiau, šis aromatas man labai prie širdies. Tokiais produktais tikrai džiaugiuosi. 250 ml – 15, tokio kiekio vertė siekia apie 2-3 – tokio produkto tikrai galėjo kiek daugiau būti. 

14. Vyšnių žiedų dušo želė 35 ml;
Ne verbenos ar levandos, bet kvapas skanus. Kaina siekia irgi apie 2-3€.
Tokios kelionėms tikrai prasivers. 

15. Verbenų lapų muilas 25 g;
Kvapas puikus, o ir muilus mėgstu. Bet na toks mažiukas… Jau ir pilno mažiausio dydžio muilas nėra milžinas, o čia dar per pusę.
Susinaudojus, bet galėjo nepagailėti, juk muilai tikrai nėra brangiausia priemonė, ne koks veido serumas. 100g – 6€. Tokio kiekio vertė apie 2€. 

16. Taukmedžių pieno kvapo muilas 25 g;
Malonus, bet per daug nenudžiuginantis aromatas. Mažuliukas. Vertė apie 2€.

17. Gaivinamasis vonios kubelis;
Mažiukas – norėtųsi kiek didesnio voniai, nebent kojų vonelę darytumėmės. Ir nerandu jo tarp pardudamų produktų, tad nežinau vertės, bet tikrai koks 1€. Sunaudosiu, gal odai patiks, kvepia skaniai. 

18. Aromatologijos šampūnas 30 ml;
Maitinamasis šampūnas, su visokiais eteriniais aliejais, omega rūgštinis ir ekstraktais. Išbandysiu, kvepia skaniai. Bet sudėtyje yra SLS, tad tik perspėju, kad sausiems ar pažeistiems plaukams gali netikti. 500ml kainuoja 26€, tokio kiekio kaina siekia apie 1,6€. Galėjo būti daugiau produkto, bet bent ne mėginukas. 

19. Aromatologijos kondicionierius 30 ml;
75ml  kaina 7,5€, tokio kiekio kaina apie 3€.

20. Taukmedžių lūpų balzamas 4 ml;
Pilno dydžio lūpų balzamas  yra 12ml, jo kaina 8,50€. Suprantu, kad kalendoriuje gali būti mažesni kiekiai, bet ne keturis kartus mažesni tokioje priemonėje. Net pusės kiekio nėra – pabandymui. Produktas įdomus, lūpoms reikia tinkamo maitinimo, bet nuvylė labai mažas kiekis. Vertė apie 2€.

21. Odos troškulį numalšinanti prausiamoji veido želė “Aqua Reotier” 40 ml
“Švelnus viedo prausiklis efektyviai pašalina nešvarumus ir neleidžia odai išsausėti.” Bent jo kelioninį dydį įdėjo, nedidelis, bet tikrai pakankamai normalus kiekis tokio produkto. Tikrai bus įdomu išbandyti. Jo kaina – 5,00 €.

22. Odos troškulį numalšinantis veido kremas “Aqua Reotier” 5 ml;
“Švelnios ir gaivios tekstūros veido kremas greit susigeria ir prisotina odą drėgmės. Drėgmė odoje išlaikoma net 24 val.”
Man labai nepatinka, kad puslapyje nėra pateikta sudėtis, tad reikės daugiau pasinagrinėti, kas tai per produktas. Bet atrodo įdomiai, drėkinamieji kremai juk praverčia. Tik kiekis labai mažas – mėginuko, tad tai kiek apvilia. Šis produktas nėra toks brangus, kad reiktų pagailėti produkto. Pilna pakuotė – 20 ml, kainuoja 12,50 €. Tokio kiekio vertė būtų apie 3€.

23.  Šlamučių veido kremas „Precious“ 5 ml;
Turėjau šlamučių nenuplaunamos kaukės-kremo tuntą mėginukų, tad išėjo kaip realiai visą pakuotę. Man ji patiko, kažkaip maloniai įsigerdavo į odą, ją skaistidavo, nebuvo per riebi, bet stipriai maitino ir drėkino, mano sausaodei mamai irgi patiko. Tik kaukė labai  brangi, tad nepirkau daugiau. O ir pažiūrėjau į sudėtį – per daug kvapiklių ir užpildų, kad galėčiau pasakyti, jog vertas kainos. Net ir už daug mažesnę kainą dabar jau tikriausiai nepirkčiau. Tad ir iš kremo per daug nesitikiu, bet pabandysiu. Kiekis nedidelis, jo kaina 50ml – 54€, 5 ml – 5,5€.

24. Drėkinamasis taukmedžių veido kremas 5 ml;
“L‘Occitane laboratorija sukūrė veido priežiūros formules su taukmedžių sviestu visiems odos tipams, kurios patenkina skirtingų tipų poreikius, suteikia komforto pojūtį ir apsaugą. Neriebios, lengvos tekstūros drėkinamasis kremas, papildytas 5% taukmedžių sviestu, tinka normaliai, mišriai, net jautriai odai. Šis kremas suteikia ilgą drėkinimą (48 val.)*. Oda visą dieną būna švelni, glotni, apsaugota nuo žalingo aplinkos poveikio.”
30 ml kainuoja 19,00 €, 5ml verti 3€.

Verdiktas: 

Mokėjau  49, produktų, esančių kalendoriuje, bendra preliminari  vertė, mano skaičiavimais, 80€. “L’Occitane” puslapyje teigiama, kad produktų vertė siekia 85€, tad gali būti. Galbūt kelis dalykus šiek tiek nupiginau, todėl manau, kad jų apskaičiavimai nėra melagingi. tad gaunam tikrai daugiau produktų nei už ką mokam.

Ir produktai tikrai nėra blogi, tiesiog kai kuriuose nustebino, kokie jie mažiukai. Už tokią kainą nesitikėčiau pilnų dydžių ir kažko itin prabangaus, bet kai kur šiek tiek pasirodė pagailėta produkto. Ar čia aš tiesiog per daug tikiuosi? Nesigailiu, kad pirkau, kai ką padovanosiu, kai ką išbandysiu, bet tikėjausi kiek didesnių buteliukų, tada viskas būtų buvę neblogai. O gal tiesiog pati “L’Occitane” produkcija man atrodo kiek per brangi apskritai. Bet šiaip kalendorius man patiko, išbandysiu nemažai produktų, pasilepinsiu kvapais… 

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published.