Dekoratyvinė,  Kosmetika,  Metų mėgstamiausieji

Labiausiai patikę ir dažniausiai naudoti makiažo produktai 2019 metais ( I dalis: veido makiažas)

Beprotiškai sunku išrinkti, kokios priemonės tapo šių metų favoritėmis. Bet pabandžiau prisiminti, kokias gi makiažo priemones šiemet (jau praėjusiais metais, tiesa) naudojau dažniausiai ar kurias labai pamėgau. Nenorėjau išskirti tik po vieną priemonę kiekvienoje kategorijoje, tad išvardinsiu keletą skirtingų produktų, kurie man atrodo verti paminėjimo. Savo instagram paskyroje filmavau ir video medžiagą, kur šiek tiek papasakojau, pademonstravau, tad irgi kviečiu mane sekti ir pasižvalgyti 🙂

PRIMER’iai (bazės)

Šioje kategorijoje paminėsiu dvi makiažo bazes. Tokia priemonė man nėra “must” – galiu ir be jos apsieiti su savo riebia oda. Bet kartais norisi šiek tiek vizualiai užpildyti poras (kurios mano T zonoje tikrai didelės), sulyginti odos toną ir padėti makiažui lengviau pasidengti.

Kadangi turiu riebią ir probleminę odą, tai pamėgau “The Body Shop” pore minimiser bazę su arbatmedžiu. Probleminei odai nerandu daug primer’ių, tad šis buvo tikras atradimas. Dažnai probleminei odai net nerekomenduojama naudoti bazių dėl to, kad jos gali kimšti poras ar kenkti – geriausia stebėti savo odą, ar neblogina esamos būklės – bet šis man tiko ir patiko. Be to, kad užpildo poras ir makiažui padeda tolygiai dengtis, dar ir veikia antibakteriškai. 30 ml, 14.50 €. Rasite ČIA.

Kitas primer’is būtų iš “The Ordinary” – tai labai paprastas, silikoninis primer’is, bet jis puikiai atlieka savo darbą. Tiko ir mano riebesnei odai, bet tiks ir sausesnei. Užpildo poras, makiažas šiek tiek ilgiau išlieka, tolygiai dengiasi. Tikrai vertas dėmesio, turint omenyje nedidelę kainą. Rasite ČIA. 30ml – 4.90 €.

Makiažo pagrindai

Visą vasarą naudojau vien “Maybelline” matte BB kremą (riebesnės odos variantą su salicilo rūgštimi ir SPF15). Nesakyčiu, kad tai tobula priemonė, nėra labai matinė ir stipraus dengimo, bet vasarai tinka tobulai. Tiesiog dengiasi labai dailiai, nereikia jokios bazės naudoti kartu, tik kremą ir kremą nuo saulės. Taip pat atrodo natūraliai, sulygina odos toną, bet neapkrauna odos ir atrodo gaiviai. Fiksuodavau bespalve pudra. Man ši formulė tiesiog tiko. Rasite ČIA. 30 ml – 8,81 €. Dažnos nuolaidos, tad tikrai nesunkiai rasite keliais eurais pigiau. Naudoju šviesesnį atspalvį (iš dviejų galimų).

Man labai patinka “Catrice” HD liquid coverage makiažo pagrindas, su pipete. Bet šviesiausias atspalvis man per tamsus. Tad maišau su šviesesnėmis pudromis. Riebesnei odai šis pagrindas labai tinka, jis lengvas, neriebus, nekemša porų, bet pakankamai stipriai maskuoja, nors oda neatrodo apsunkusi. 7,29 €. Rasite ČIA.

Pastaraisiais mėnesiais labai pamėgau “Nyx” can’t stop- won’t stop full coverage foundation – ji labai matinė, atrodo, kad efektas sausas, tartum iškart užfiksuotas. Sausai odai tikrai nepatiks, bet maniškei labai tiko, tiesiog atrodo nuostabiai. Be to, maskavimas labai stiprus – patiks mėgstantiems sunkesnį, ryškesnį makiažą. Turiu atspalvį porceliano – ir man jis per šviesus, tad maišau su jau minėta “Catrice” priemone ir toks miksas man labiausiai patinka. 17,39 €. Taip pat patogi pompa, gana skysta priemonė. Rasite ČIA.

Dar pagalvojau, kad reikia paminėti “Essence” insta perfect makiažo pagrindą, nes jį vežiausi beveik į visas savo keliones. Man labiausiai patinka toks buteliukas keliaujant – super mažas, kompaktiškas, paprastas, bet produkto daug. Maskavimas gana stiprus, efektas pusiau matinis. Tik vėl – šviesiausia spalva man net kiek per šviesi, tad įsimesdavau mėginukų, kuriuose visada gauna man per tamsius makiažo pagrindus. Ir man ši krem. pudra patiko –  atrodė gražiai, maskavo pakankamai, atspalvis nebuvo oranžinis, išsilaikydavo visai neblogai, dengėsi tolygiai, ji gana skysta… Kaina apie 5 €. 

Maskuokliai

Maskuoklis, kuris jau ne pirmus metus patenka tarp mano mėgstamiausiųjų – “Catrice” camouflage. Jis kremiškas, puikiai sklaidosi, atrodo natūraliai, tinka ir sausai, ir riebesnei odai. Tik nelabai tiks spuogeliams maskuoti – tam rinkitės specializuotas priemones. 5ml – 3,59 €. Naudoju 010 spalvą. Rasite ČIA.

Stipriai maskuojantis, labiau matinis ir primenantis garsų “Tarte” shape-tape maskuoklį su dideliu, stambiu aplikatoriumi – tai “Makeup Revolution” conceal and define maskuoklis. Jo turiu keletą atspalvių – C1, C3. Pirmasis labai šviesus, kitas kiek mažiau, bet man abu tiko, priklausomai nuo to, ko noriu. Jis sunkokas, stipriai maskuojantis – tiks, jei naudojate tokią pat kreminę pudrą. Ir labiau tiks riebesnės odos savininkams, sausai odai nepatiks, nes kibs už sausesnių vietų, o ir mačiau, kad ši kompanija išleido ir kitą versiją, kuri bus tinkama sausaodžiams. 4 g – 5,99 €, ČIA.

Norėjau paminėti ir “Maybelline” instant anti age eraser maskuoklį – turėjau seniau “light” atspalvį, formulė man labai patiko, bet spalva buvo per tamsi. Dabar nusipirkau “fair” ir tikiuosi, kad mums geriau draugausis. Aplikatorius su kempinėle – dengiasi gražiai, paakiai neturi porų, tad ir kempinėlė nelabai gąsdina, nors man net labiau patiko ją nuimti ir tada produktą aplikuoti ant šepetėlio. Ir tokiu būdu kempinėlė nesugeria dalies produkto, tad ir susitaupo. Be to, tikrai pakankamai gauni daug produkto. 6,8 ml –  11,18 €ČIA.

Daug naudojau ir “Ingrid” maskuoklį, jis paprastas, bet neblogas. Smulkus aplikatorius leidžia lengvai apibrėžti antakius ar pasiekti smulkesnes vietas. Tinka riebesnei odai. Pirkau “Camelia” vaistinėje. 6,49 €. 

Šešėlių bazės (primer’iai)

Viskas labai priklauso nuo poreikių. Aš turiu labai riebius akių vokus – šešėliai man be bazės visai nesilaikytų, o ir man reikia ne drėkinančios ar maskuojančios bazės, bet būtent tokios, kuri viską išlaiko vietoje, nėra riebi. Ir visada su sausa pudra užfiksuoju. Tada jau ateina laikas šešėliams, kuriuos naudoju kasdien ir tai mėgstamiausia mano makiažo priemonė.

Visi šie favoritai panašūs savo tekstūra. Ji išlieka vietoje, šešėliai gražiai dengiasi ant viršaus, nesubėga, nebūna riebūs.
Gal silpniausia iš šių priemonė būtų “Catrice”, bet ji irgi verta dėmesio ir tikrai viena geriausių apskritai, tad nenuvertinčiau, ypač turint omenyje nedidelę kainą. Man net sunku pamatuoti, kiek pigesnių šių bazių efektas skiriasi nuo “Urban Decay” – daug kas priklauso nuo dienos, nuo naudojamų šešėlių. Norisi tikėti, kad vis tik “Urban Decay” lenkia visus pagrindus, bet šiaip jau visi šie trys man gana panašūs ir ženklaus skirtumo tarp jų tikrai nemačiau.

“Urban Decay” ir “Catrice” turi aplikatorius (kaip lūpų blizgių ar maskuoklių), o “Wet n Wild” tiesiog išspaudžiama iš tūbelės, kas man galbūt net labiau patinka. Jie visi kūno spalvos, maskuojantys, bet nelabai stipriai. Ir jie visi tikrai veikia ir naudojant juos – skirtumas didžiulis.

“Urban Decay” primer potion šešėlių bazė : tikrai puikus dalykas, bet jis brangus. Užtenka ilgam, bet vis tiek norėtųsi nors kiek mažesnės kainos, nors ir tikrai nesigailiu nusipirkus.  11 ml – 24,95 €. Rasite ČIA.

“Catrice” eye foundation – 8 ml – iki 5 €.

“Wet n Wild” photofocus – 10 ml – 5,99 €.

Fiksuojančios pudros

Absoliuti mano favoritė riebiai odai – tai INGRID ryžių kompaktinė pudra, kurią esu aprašiusi tinklaraštyje. 10 g – 8,89 .
Gražiai dengia, oda pakankamai ilgai išlaiko matiškumą, neatrodo perpudruota.

Man patinka ir mineralinė bespalvė “true match minerals”“L’oreal”. Oda tampa aksominė, neišsausinta, atrodo labai gražiai. Mano odai tiko. Be talko. 10 g. – apie 15 .

Į keliones dar pasiimu “Colourpop” no filter birią pudrą – irgi bespalvę. Ji gali būti sunkoka, bet riebiai odai tinka, atrodo neblogai, matizuoja, ilgai išlieka. Be to, ji turi kūno atspalvio, nėra visai balta, tad nebus baisu, kad paliks baltus ruožus. Iš JAV, kainavo apie 8 .

Iki galo pribaigiau ir kompaktinę “Stay matte” bespalvę iš “Rimmel” – ji labai lengva, atrodo natūraliai, su ja nėra persipudravimo efekto, atrodo gražiai, bet neišlaiko taip ilgai matiško, kaip norėčiau. Bet mėgstu ir ją, ypač tinka paakiams. Tad tikrai neblogas variantas.

Kontūravimo priemonės

Kalbant apie kremines kontūravimo priemones – naudoju jas ne kasdien, bet kartais norisi kažko daugiau, tad prasiverčia. Man tikrai patinka “Maybelline” master contour stick – tai medium atspalvis, jis šaltesnis, be to labai kremiškas, naudoti patogu, lengvai sklaidosi, bet užtenka ir ryškumo. Šioje priemonėje yra ir šviesi dalis – šviesinimui – ją kartais panaudoju kaip maskuoklį, bet jis man kiek per sunkus ir ta pusė lieka mažai naudojama. Apie 8 €. 

Mane labai nustebino “Lovely” kreminė paletė – ji labai minkšta ir kremiška, pigmentuota ir lengvai sklaidosi. O ir labai nebrangi. Pirkau ją “Eurokos” ir kainavo gal apie 4 €. 

“Urban Decay” naked skin shapeshifter – paletė yra du dviem skyriais – vienas jų yra kreminis. Bet, tiesą sakant, jis gana kietokas, lyginant su “lovely” palete, gal pigmentacija stipresnė ir laiko geriau, bet su juo dirbti kiek sunkeliau. O ir spalvos man ne pačios pačiausios, bet todėl, kad turiu medium versiją. Užtat sausos priemonės man patinka. Tik jos labai pigmentuotos, tad reikia įgusti jas naudoti ir nepadauginti, kad nesigautų visko plėmais. Jos kaina 53,95 €. ČIA.

Iš sausų pudrų kontūravimui –  man labai patinka “Nyx” Highlight & Contour Pro Palette paletė. Be to, kiekvienas langelis išsiima, galima būtų nusipirkti ir pakeisti tik tą atspalvį, kurį pabaigei. 24,95 € ČIA. Daug atspalvių, pakankamai šalti, lengva juos valdyti, atrodo gražiai.

Iš matinių bronzerių, man labai patinka “Lovely” milk chocolate matte bronzer. Jis kremškas, kvepia šokoladu, tartum aksominis, nuostabus atspalvis ir tikrai prilygsta brangiausioms priemonėms. Tikrai rekomenduoju. O ir jo kaina nedidelė. Pirkau “Eurokos”, kaina iki 5 €.

Tikrai puiki kontūravimui yra paletė “Imogination” iš “Makeup Revolution”. Highlighteriai gražūs, blizgūs, man tik kiek per mažai kremiški ir sausoki. Šviesių spalvų daug nenaudoju, bet užtat vidurinė eilė su šaltais rudais atspalviais man labai patinka. 16,90 €, bet tikrai galima surasti ir pigiau. “Eurokos”. 9 x 2 g.

Bronzeriai

Nieko keisto, bet vis dar labai mėgstu “Physicians Formula” butter bronzers – jie kremiški, kvepia atostogomis, lengvai sklaidosi, suteikia veidui gyvumo, nėra per ryškūs ir jų pakanka ilgam. 11 g, 15,90 €. Turiu spalvas “Bronzer” ir “Light Bronzer”. ČIA. rašiau apie juos ir lyginau, vertinau, tad kviečiu skaityti. Man vis dar jie labai patinka. Pirkti rasite ČIA.

Tikrai geras ir “Kiko” baked ocean bronzer – jis didžiulis, pakuotė prabangi ir didžiulė, yra veidrodis. Jį naudojau ir rašydama full face of Kiko įrašą. Atspalvis “Perfect tan” 03, kaina 23 €. Aš su nuolaida mokėjau gal per pus mažiau. Ir buvo verta.

Tikrai neblogas ir “BH cosmetics” brilliance bronzer – satin finish matte bronzer. Turiu spalvą ‘Golden Gal’ – kaina apie 8 €. Rasite ČIA.

Skaistalai

Skaistalai man irgi nėra būtini, bet kartais jų norisi, ypač, jei naudojam stipraus maskavimo makiažo pagrindą. Mėgstamiausia mano tikrai išlikoMaybelline” skaistalų paletė. Jos kaina apie 11,99 €. Spalvos gražios, ryškios, lengva naudoti. Tinka ir akims, ir highlighteris. Verta dėmesio – joje viskas, ko reikia.

Man patinka ir rusvi skaistalai – pamėgau “Nyx” su šiokiu tokiu blizgesiu – tai high definition blush – atspalvis ‘bitten’. Jų kaina apie 5 .

Su Clinique Adventiniu kalendoriumi gavau ir skaistalus – blushing blush powder – turiu spalvą ‘precious posy’. Labai švelni spalva, šiek tiek blizgesio, puikūs skaistalai kasdienai, kai turi šviesią odą. Kaina apie 20 €.

Dar vos nepamiršau paminėti “Catrice” blush box skaistalų – turiu kelet variantų ir jie tikrai puikūs. Be to, nebrangūs – 4,19 €.

Paprasti, bet ne prasti yra ir “Essence” vienspalviai matiniai skaistalai. Turiu švelniai persikinius “Matt touch blush”, atspalvis ‘10 peach me up‘ ir uogų rūžavumo ’20 berry me up’2,79 €.

Highlighter’iai

Na, kaip gi be spindėjimo suteikiančių priemonių! Yra ir keletas kreminių, kuriuos irgi reiktų paminėti – šiuo metu mano mėgstamiausi iš “Wet n Wild” ir “Revolution” su pipete. Bet juos renkuosi vakarėliams ar ilgoms dienoms, ir ant viršaus šiek tiek naudoju vis tiek ir sauso produkto.

Kažkaip labai pamėgau “Essence” vaivorykštinį ‘Prismatic Rainbow’ – spalvos susimaišo ir tampa tartum šampanine, pats highlighteris labai kasdienis, gražus ir jame nelieka ryškių spalvų. Ypač man patinka jo viduriukas, kur geltona susimaišo su oranžine. Labai lengvas, be stambių blizgučių, tinka kasdienai. Pradžioje atrodė, kad prastas, bet vėliau kažkaip susidraugavau su juo ir negaliu jo paleisti. Gal, kai nusikrapštė viršutinis sluoksnis, tapo net kremiškesnis ir geresnis. Nežinau, bet man labai pasiteisino. Ir kainavo jis gal kokius 3 €.

Puikiai suprantu, kad alyvinė spalva tinka ir patinka ne kiekvienam, bet aš labai mėgstu violetinius tonus ir labai norėjau atrasti alyvinį intensyvų highlighterį. Vienas, kurį radau, buvo iš “Wet n Wild”, jis turi daugiau matomų blizgučių, tikrai gražus, bet dar labiau man patiko šis “Catrice” radinys – tai baked arctic glow highlighter. Spalva 010 ‘jupiter glow’. Tai intensyvus, bet labai gražus ir subtilus levandinis švytėjimas. Neatrodo per daug baltai, gražiai susilieja su oda, o galima ir išgauti itin intensyvų variantą. Formulė tikrai labai gera, daug produkto. Yra ir kita, labiau rožinė spalva. Šios serijos bronzeris irgi puikus, beje. Kaina – 5,19 €.

Dar vienas mėgstamiausių mano hughlighterių – tai “Maybelline” master chrome, spalva “rose gold”. Tobulai kremiškas, susiliejantis su oda, stipriai, bet natūraliai švytintis. Tiesiog nuostabus produktas. Jo kaina apie 10 €.
Kitas variantas (kairėje, aukščiau nuotraukoje) yra iš “Maybelline” limituotos kolekcijos su “Puma” – šiek tiek tamsesnis ir rožinesnis, bet irgi gražus ir puiki formulė.

Paminėsiu ir “Morphe” hight impact highlighter illuminateur – spalva ‘spark‘. Labai kremiškas, intensyvus ir gražus šampaninis atspalvis. Ir akims labai tinka. Kaina apie 12 .

Ir “Revolution” bei “Soph X” highlighterių paletė tiesiog nuostabi  ir kremiška, ir intensyvi, pigmentuota, tinka ir akių šešėliai. Daug įvairovės. Labai mėgstu šią puikią paletę – ypač, kai jos kaina tokia prieinama. 12,49 €, o dabar Eurokos taiko net 50 proc. nuolaidą.

Fiksuojantys purškikliai

Tikrai daug naudojau šiemet “Essence” fiksatorius – išnaudojau kelis “Instant Matt” – šis labai paprastas, matizuojantis, nuima persipudravimo efektą, makiažas geriau atrodo, galbūt kiek ilgiau išsilaiko. Išnaudojau ir vieną “You better work” buteliuką ir šis man net labiau patiko – malonus jausmus, gražiai atrodo oda, sulieja kreminius ir sausus produktus į visumą.
Abiejų kaina po 3,39 €, kiekis 50 ml.

Norint kažko, kas tikrai suteiktų matiškumo ir padėtų ilgiau neblizgėti – tam tikrai neblogai tinka “Wet n wild” matte finish purškiklis, 45 ml, 6 €. Labai panašus ir man irgi parinkantis  yra iš “Nyx” matte8.45 €, 60ml. 

Na, ir “Urban Decay”   all nighter fiksatorius – jis tikrai matizuoja, naudoju jį ne kas dieną, bet kai žinau, kad laukia itin ilga diena ar kokia šventė. Jis gali kiek sausinti odą. Bet ar veikia geriau nei. prieš tai minėti du? Nesu tikra, didelio skirtumo nepastebėjau. Užtat kainos skirtumas tikrai yra. 118ml – 28.45 €.

Kempinėlės

Galvojau, kad šį įrašą pabaigsiu beauty blender – kempinėlėmis, makiažo pagrindui sklaidyti. Juk jas naudoju kasdien, sklaidyti veido kreminių priemonių šepetėliais nemėgstu. Tiesiog sudrėkini ir gauni tikrai gražų, tolygų, neperkrautą makiažą. Žinoma, priklauso ir nuo kempinėlės, ir nuo makiažo pagrindo formulės.

Seniau naudojau orginalią “Beauty Blender” kempinėlę, jos kaina apie 20 . Ji labai švelni, padidėja sudrėkinus, minkštutė. Tikrai gera kempinėlė, tik nėra ilgaamžė. Aš naudoju kasdien skirtingą – niekada nenaudoju nešvarios, plaunu kelis kartus per savaitę, kai kelios susikaupia, tad pas mane jos ilgiau užsibūna, bet naudojant kasdien, reiktų kas kokius tris mėnesius keisti. Na, ar bent kas pusmetį.

Jau seniai pradėjau naudoti “Real Techniques” (RT) kempinėlę – ši jau labai pavargus ir reiks su ja atsisveikinti. Bet tarnavo man labai gerai. Ji kitokios tekstūros nei prieš tai minėta, labiau porėta, bet irgi labai gražiai dengia makiažą, o ir jos kaina gerokai mažesnė – apie 10 .

“Look Fantastic” kempinėlę gavau vienoje iš Look Fantastic grožio dėžučių. Ji standesnė, kitokia, bet irgi padidėja ir suminkštėja ją sudrėkinus ir galiausiai ją pamėgau. Dabar, visai neseniai, “Douglas” Adventiniame kalendoriuje gavau “Douglas” kempinėlę ir ji tikrai man patiko, ir minkšta, ir standi, ir suminkštėja ir padidėja pakišus po vandeniu.

Tikrai standi ir keistoka “Revolution” kempinėlė, bet ją irgi pamėgau – dengia tikrai gražiai, suminkštėja. Tik sunkokai išsiplauna dėl tokio standumo. Labai džiugina, kad ji tokia nebrangi – 3,79 €.

Keliaudama pasiimu su savimi Italijoje pirktą “Sephora” kempinėlę – pradžioje pasirodė, kad nepatogi, nelabai padidėja sudrėkinus. Bet galiausiai ją irgi pamilau, keliaujant su ja buvo labai patogu draugauti, dengia ji tikrai gražiai, per daug nesugeria produkto, padeda lengvai paskirstyti, nepalieka žymių. O ir jos kaina buvo apie 5 €.

Turiu ir orginalią “Juno and co” microfiber kempinėlę – būtent ji pradėjo velvetinių kempinėlių bangą. Ji nėra brangi, bet teko siųstis ją per tarpininkus iš JAV ir nebuvo paprasta. Bet ji tikrai nebloga. Nepralenkė mano jau mėgstamų kempinėlių, bet patiko. Tik su šia patogu ir sausus produktus aplikuoti. Rasite ČIA. Kaina apie 5 €. 
Labai panašių užsisakiau ir iš “Ali Express” – už kelis eurus – jos nebuvo blogos, bet kitokios ir neprilygo originalui. Buvo kietesnės, standesnės, nepadidėdavo taip sušlapinus. Vis tik ši, orginali pati verčiausia dėmesio. Būtent šią ir visi vlogeriai gyrė.

Galiausiai atradau labai labai mėgstamas kempinėles iš “Ali expresso” – ten yra labai daug prastų, kietų ir neveiksmingų, itin pigių kempinėlių. Ši visai kitokia. Ji kiek brangesnė, kainuoja apie 4 €. Bet ji labai minkšta, primena originalų “Beauty blender” ir labai lengvai išsiplauna, stipriai padidėja, labai gaiviai paskirsto produktus. Viena mano mėgstamiausių. Pabandžiau ir patiko, tad iš ten pat užsisakinėjau ne kartą ir draugei nupirkau dovanų – irgi liko patenkinta. Palieku ir nuorodą : ŠTAI.

NOT SPONSORED

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *