stasiunaiciu bitynas, vasko, zaisliukai, eglutes, biciu
Pamokos,  Vlogeriai ir aktualijos

Kur pirkti Kalėdines dovanas? (Saugiai ir internetu)

Šis laikotarpis yra sudėtingas mums visiems. Tiesa, kad vienus jis paveikė stipriau, kitus menkiau, bet visuotinė situacija yra nepatogi, reikalaujanti solidarumo ir kantrybės. Jokie finansiniai ar kiti praradimai nėra tokie skaudūs kaip artimųjų mirtys ar itin sudėtingi padariniai sveikatai. Nenoriu stipriai plėstis, kalbėdama apie pandeminę situaciją Lietuvoje, bet ji yra labai įtempta ir reikalaujanti nepatogių sprendimų, idant mes išsikapstytumėme ir nenusineštume anapilin dar daugiau aukų.

Todėl klausykite nurodymų, elkitės atsakingai ir likite namuose. Šventes sutiksime irgi kitaip – tik su tais, su kuriais gyvename. Man pasisekė, kad gyvenu su savo mylimais tėvais, kad šias šventes sutiksime tryse, bet įprastai mūsų būdavo apie penkiolika, bus skaudu neapkabinti senelių, kurie ir taip labai trapūs. Bet esame dėkingi už tai, kad šiaip dienai dar esame sveiki ir galėsime jaukiai, kad ir mažame ratelyje, sutikti Šv. Kalėdas. Bet, net jei ir likote vieni, susiorganizuokite sau mažutę šventę su mylimu filmu, skambinkite visiems artimiesiems ir džiaukitės, kad dar esame. Nors ir nesate kartu fiziškai.

Dalis nuspręs nepirkti dovanų, kai kurie jas gamins rankomis. Ir tai šaunu! Bet, jei vis tik norite nupirkti savo artimiesiems, o ir sau pasidovanoti ką nors gražaus, tikrai neikite į prekybos centrus. Viską pirkite internetu. O, jei seneliai ar kaimynai tokios prieigos ir galimybės neturi – gal galima jiems padėti? Užsakyti maisto ar kitų lauktuvių į namus? Solidarumas yra pati didžiausia dovana tokiomis aplinkybėmis.

KOSMETIKA

Jei norite dovanoti kvepiančius dušo gelius (nežinau, kodėl kai kas sako, kad tai labai prasta dovana, tikrai priklauso, matyt, nuo žmogaus, jo poreikių ir pačių produktų) ar kitokią kosmetiką – tikrai tam nereikia eiti į fizines parduotuves. Internetu galite lengvai apsipirkti EUROKOS, DROGAS, DOUGLAS parduotuvėse, o ir didieji prekybos centrai juk siūlo savo elektronines parduotuves. Dar siūlyčiau aplankyti ir ELEVITA, norint tikrai neblogos kokybės, bet itin biudžetinių variantų.

Nepamirškite ir Lietuviškos kosmetikos – užsisakykite dailius rinkinius iš UOGA UOGA, o ir NIMFĖ kosmetika, SAFLORA, BIOK OUTLET , MANILLA, MANO kosmetika ir kitų gamintojų, pas kuriuos labai lengva ir patogu pirkti internetu. Tokiu būdu palaikysite ir vietinį verslą, kuris šiuo laikotarpiu užvėrė duris ir tikrai laikosi sunkiau nei įprasta. Pernai gavau labai smagų personalizuotą rinkinį iš BUBLIBOX lietuvių kūrėjų – tiek dušo želė, tiek šnypštukai į vonią buvo nuostabiai kvepiantys, kokybiški ir geros sudėties, su lietuviškais nuotaikingais užrašais. O gal išbandykite SOLIDU kietuosius šampūnus?

Dar apsilankykite ir PAS GIEDRĘ, kur natūrali ir tvari kosmetika, menstruacinės taurelės ir aplinkai draugiški produktai.

Jei norite ne tik kosmetikos, bet ir maisto papildų, vitaminų, sveikatos prekių – irgi pirkite internetu. Visos vaistinės atviros: CAMELIA, EUROVAISTINĖ, GINTARINĖ.

O gal žinote smulkiųjų kūrėjų, kurie patys daro rankų darbo muilus ar kuria burbulus į vonią? O gal prekiauja nerafinuotais aliejais? Dabar neliko Kalėdinių mugių ir mažųjų parduotuvėlių, todėl labai verta juos palaikyti ir pirkti Kalėdines dovanėles iš jų. Jei jie neturi elektroninės parduotuvės – susisiekite su jais per facebook ar instagram, jie mielai pagelbės ir saugiai atsiųs Jums norimas prekes.

KVAPAI IR ŽVAKĖS

Dar viena dovana, kuri galbūt ne visiems prie širdies. Bet aš pati geras ir kokybiškas žvakes labai mėgstu. Tikrai kokybiška, augalinio, sojų ar natūralaus bičių vaško žvakė su skaniu ir raminančiu aromatu gali būti labai puiki Kalėdinė dovana.

Natūralias ir tikrai estetiškai žvakes bei smilkalus kuria SMELLS LIKE SPELLS lietuvių kūrėjai, o gal norite tradicinės ir bičių vaško žvakės – jas siūlo MEDAUS NAMAI ir daugybė įvairių Lietuvos bitynų. Baltijos jūra dvelkiančios ir tikrai nuostabios sojų žvakės iš BALTIJOS KVAPAI. Smagias ir stilingas žvakes kuria ir AROMA LAB , o ir tikrai nemažai atrasite mažų amatininkų, kurie pasiūlys dar unikalesnius kvepiančius smilkalus ir žvakes, kurie ir džiugins gamintojus, kuriems dabar sunku, ir tuos, kurie gaus dovanų.

KNYGOS IR LEIDINIAI

Kad dovanotum ar tiesiog nusipirktum knygų – tikrai nereikia eiti į prekybos centrus ar knygynus. Ir dėl saugumo, bet ir dėl to, kad pirkti knygas internetu ženkliai pigiau. Kadangi knygas perku nuolat, tikrai tai pastebėjau ir išmokau pasitikrinti kainas skirtingose knygynuose ir išsirinkti pigiausią man tinkantį variantą. Tikrai siūlau knygų ieškoti PATOGUPIRKTI, KNYGOS.LT, KNYGŲ KLUBAS, VAGA.

Beje, visada galite pabandyti parašyti tiesiai į leidyklas, jei norite konkrečios knygos, o dalis leidyklų turi ir savo atskiras elektronines parduotuves. Ypač mažosios leidyklos už Jūsų dėmesį labai labai padėkos, jiems tokie pirkimai padės labiau nei didžiuosiuose knygynuose.

Taipogi, dar perku vaikiškas knygas, atvirlaiškius, darbo kalendorius, žavius skirtukus ir daugkartinius puodelius NIEKO RIMTO – internete tikrai pigiau nei knygyne.

Labai rekomenduoju dovanoti artimiesiems ir sau leidinių prenumeratasprenumerata –  tai gali būti patys įvairiausi leidiniai, kad ir moteriški žurnalai. Bet labiausiai norėčiau akcentuoti kultūrinius, socialinius leidinius, kuriems išsilaikyti labai sunku, kadangi vienas iš mano darbų su jais artimai susijęs, esu autorė, žinau, kiek daug svarbaus darbo įdedama kuriant prasmingą turinį, o net išsilaikyti finansiškai yra labai sudėtinga. Visada prenumeruoju bent penkis leidinius. Ir skaitau, ir palaikau.

Jei Jums irgi svarbi kultūra – gal sudomins Literatūra ir menas, Šiaurės Atėjai, Kultūros barai, Nemunas ar kiti leidiniai? Jei esate tikintis ar nesibodite religinės tematikos, puikus ketvirtinis žurnalas Kelionė, kuriame daug ir socialinių, psichologinių, analitinių tekstų. O gal įdomios pasirodys estetiškos ir poetiškos Cikados? Gal Verslo klasė ar IQ padės plėsti akiratį? Leidinių yra labai daug ir tikrai kokybiškų, nepatingėkite pasiieškoti.

O gal draugas skaito kindle formatu? Gal padovanokite MILŽINAS prenumeratą?

PERSONALIZUOTOS DOVANOS

Aš kasmet sau pasidarau metų knygą, nusiperku kuponą BETA.LT ir panaudoju jį COLORLAND paslaugoms. Tai būna tiems metams skirta nuotraukų knyga, kurią susimaketuoji kaip tik norisi. Mėgstu keliones ir fotografiją, todėl man tai nuostabus būdas sutalpinti savo metus į materialią laikmeną. Vis atsiverčiu, pasižiūriu ir atskiriu, kuri kelionė ar įvykis kuriais metais įvyko. Ten matau ir savo geras, ir prastesnes akimirkas – pati darau kaip dienoraštį sau, kuriame įdedu ir juokingų vaizdelių ar priminimų apie prarastus žmones ar dalykus, keičiamus darbus ar naujas patirtis. Man pačiai tai labai patinka ir šiemet pasidariau jau penktąją knygą.

Ten pat kasmet padarau ir sieninį kalendorių – perku kelis vienetus. Ir sau, ir vienai močiutei, ir kitiems seneliams. Smagu būna prisiminti akimirkas, gražius vaizdus ir ant sienos kabinti personalizuotą kalendorių. Metams pasibaigus tikrai galima tas nuotraukas išsikirpti, įsirėminti ar į dienoraštį įsiklijuoti.

Personalizuotos dovanos gali būti visokios – rasite ir kūrėjų, kurie ant juvelyrinių dirbinių išraižo vardą ar datą, o gal tai puodelis su smagia judviejų nuotrauka? Priklauso nuo to, kam dovana skiriama, ką mėgstate, kokiais daiktais nenorite apsikrauti. Bet asmeninis potėpis suteikia jaukaus atspalvio, suteikia daugiau emocijų, nes matosi, kad tai nėra dovana, kurią paskutinę minutę kur pakeliui nugriebėt.

KAVA IR ARBATA

Aš perku kavos pupeles, skanias kokybiškas arbatas bei natūralias tyres arbatoms iš KAVOS DRAUGAS. Ten rasite ir gertuvių termosų ir įdomesnių skonių produktų, kavos kapsulių ar šokoladų. Esu rašius apie jų ARBATAS ir KAVAS.
Dabar jau ir dauguma Jūsų pamėgtų kavinukių pardavinėja rūšinę maltą kavą ar kavos pupeles –  CAFFEINE , KAVOS REIKALAI HURACAN . Galite išbandyti ir rūšinę kakavą GYVA KAKAVA.

Arbatas galite pirkti ir pas žolininkes, o galbūt pas smulkius ūkininkus? Tiek arbatų, tiek prieskonių ir net žvakių rasite ECO HERBS,tikrai gurmaniškos arbatos rasite 7 IEVOS NAMAI, o tai tik keli pavyzdžiai, skanių ir tikrai kokybiškų arbatų rasite daug kur.

SKANĖSTAI

Užsisakykite skanėstų iš mažesnių kepyklėlių – man labai patinka PIENINĖ, CHAIKA, CRUSTUM, TIE KEPĖJAI, BIRŽŲ DUONA… Vienos visai mažos, kitų tinklas jau platesnis, bet šis laikas sunkus visiems. Galite ten užsisakyti skanų Kalėdinį tortą. O gal imbierinių sausainių, kuriuos ir į siunčiamas dovanas galima bus įdėti? Galite kepti ir gaminti patys, o galite ir paremti kepyklėlių ar saldaininių verslą ir skanauti jų nuostabiais gaminiais, jei nesate mėgėjai suktis virtuvėje.

Na, skanėstai būna visokie. Iš ALAUS BIBLIOTEKOS užsisakėmė rūšinio alaus – jei tik turite 20 m., tikrai galite ragauti ir jį, o ir atkeliavo garsus vyšninis likeris dovanai. Gal turite kokybiškų ir nišinių alkoholinių (ir ne tik) gėrimų mėgėjų aplink?

KURSAI/PAMOKOS

Šiais metais nelabai patarčiau dovanoti keliones ar kelialapius, nes tikrai nežinome, kada bus saugu fiziškai keliauti. Bet tikrai galite dovanoti patirtis, kurios lauks išmaniuosiuose įrenginiuose. Puiki dovana, kurią irgi esu gavus, tai SKILLSHARE kursų prenumerata, kur turėjau prieigą prie daugybės pamokų. Galite jų rasti labai įvairių, aš daug išklausiau apie būtent tinklaraščio kūrimą ir tobulinimą, SEO ir marketingą, fotografijos subtilybes ir kompozicijas, turinio kūrimą ir dizainą. Rasite ten ir daug kūrybinių dirbtuvių, kurios skatins kurti komiksus, fotografuoti portretus, piešti iliustracijas, o gal norėsite įgauti techninių žinių apie programavimą, darbą su tam tikromis programomis, investavimą ar laiko planavimą?

Kalbos kursai ar pamokos irgi puiki dovana tam, kas vis užsimena, kad norėtų išmokti kalbą ar ją patobulinti. Aš mamai pirkau prieigą prie SPEAKLY programėlės, kur bando gerinti anglų kalbos žinias. Tai gali būti ir virtualūs gyvi kursai, ir tokios programėlės ar mokomosios medžiagos. Kaip ir audio knygos, kurios sukurtos taip, kad padėtų mokytis kalbą.

Dabar galite visur rasti tiek daug virtualių seminarų, susitikimų, konferencijų ir mokymų, kad tikrai būtų gaila tokia proga pasinaudoti. Ypač, jei dabar atsirado daugiau laisvo laiko ir lankstesnis darbų grafikas.

Virtualios dovanos yra tikrai puikios. Gal seneliams nelabai tiks, bet visiems tiems, kas neatitraukia akių nuo ekranų bus tikrai naudinga patirtis, kuri padės ne tik skrolinti, bet ir tobulėti, kažko išmokti.

Jei ieškote dovanų moksleiviams – padovanokite prieigą naujame projekte DIGI KLASĖ, kur įvairaus amžiaus vaikai galės klausytis pamokų, gilinti žinias ir lankyti virtualius būrelius. Tai puiki alternatyva korepetitoriams.  Mano pažįstama ves politikos būrelį, o ten rasite pačių įvairiausių ir tikrai labai naudingų užsiėmimų. Beje, galima jiems aukoti vos kelis eurus ir jie tą sumą padvigubins, steigdami stipendijas motyvuotiems vaikams, kurie net ir nedidelio mokesčio negali sau leisti. Tokios platformos gali padėti kiekvienam vaikui, kuris nori mokytis, nenori ar negali lankytis pas papildomus mokytojus, o mokykloje negauna stipraus paruošimo ar dėl kitų priežasčių turi spragų, o gal tiesiog nori gilinti žilias ir tobulėti.

FILMAI ir KT. 

O gal padovanokite draugui NETFLIX prenumeratą? O gal čekį, su kuriuo galės žiūrėti gerus filmus legaliai  ŽMONĖS CINEMA platformoje? O gal SPOTIFY prenumeratą? Dažnai tokios dovanos labiau nudžiugina ir praverčia nei statulėlė ar pigus šokoladas. Galite ir leidinių virtualias prenumeratas dovanoti – pavyzdžiui Verslo Žinios, kur tikrai būna gerų straipsnių, kurie mokami. O gal New York Times prenumeratą? Dovana neturi būti rankomis apčiuopiama, kad būtų naudinga ir panaudojama.

Teatrams ir muzikantams dabar tikriausiai pats prasčiausias laikas, nes jų kuriamas menas labai priklausomas nuo esamosios akimirkos ir fizinės auditorijos buvimo. Ką jau kalbėti apie apsunkintą repetavimą. Dabar galima nusipirkti ir dovanoti bilietus į virtualias premjeras, stebėti jas iš namų. Susikurkite teatrą namuose, pasigaminkite puodelį karšto šokolado ir džiaukitės spektakliais, palaikydami menininkus, kuriems dabar sunkmetis. Kažkada mes grįšime į teatrų sales, bet kolkas visi padėkime vieni kitiems tokiu būdu.

SMULKUSIS VERSLAS

Galite sugalvoti pačių įdomiausių dovanų – o gal tiesiog kažką mielo ir rankų darbo. Galite rasti labai gražios keramikos MOON CERAMICS arba nusipirkti eglutės žaisliukų iš gryno ir kvepiančio bičių vaško iš STASIŪNAIČIŲ BITYNO, ką aš šiemet ir padariau, neatsidžiaugiu.

Jei norite įprastų skanėstų, populiarios kosmetikos produktų ar dovanų čekių – tikrai viską rasite internetu. Svarbiausia, kad pirtumėte saugiau, gautumėte siuntas paštomatuose ar per kurjerius. Ir juos tokiu būdų siųstumėte savo artimiesiems, kurie šiemet fiziškai šiek tiek toliau nei norėtųsi. Bet, siūlau pagalvoti ir apie smulkiųjų verslininkų gaminius, paieškoti jų socialiniuose tinkluose ir pasiteirauti asmenine žinute apie jų pasiūlymus. Šis laikas jiems sunkus, todėl tikrai galime, besirinkdami dovanas, jiems padėti ir patys gauti daug unikalesnių produktų. Laikas sunkus, bet tai, kaip pavyks iš šios situacijos, priklauso ir nuo mūsų indėlio.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: hhttps://www.facebook.com/kelionduone/

Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

 

 

 

 

 

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *