Kremai,  Lietuviška kosmetika,  Pabaigtukai (Project Pan),  Veido odos priežiūra

“Green feel’s” drėkinamasis veido kremas su ekologišku moliugų ekstraktu (Apžvalga)

Vasarą stengiuosi ne tik pribaiginėti produktus, kuriuos seniai turiu ir noriu pabaigti, vykdydama #projectpan, bet ir mažinti mėginukų atsargas. Pas mane jų prisikaupęs visas stalčius ir noriu juos naudoti, pasiimti į keliones ir šiaip pagaliau išbandyti, kol neužsistovėjo.

Visai neseniai gavau “Green Feel’s” drėkinamojo kremo su moliūgu ekstraktu mėginuką ir pasiėmiau jį į savaitgalio išvyką. Beje, mėginukas buvo 6ml – bent dvigubai didesnis nei pasitaiko dažniausiai. Tad jo man užteko kokioms trims dienoms naudojant ir ryte, ir vakare. Per kelias dienas patirtais įspūdžiais ir pasidalinsiu.

Puikiai suprantu, kad odos priežiūros priemones tinkamai įvertinti reikia bent poros savaičių naudojimo, bet pasidalinsiu bent jau pirmaisiais įspūdžiais ir patyrimais bandant šį kremą per keletą dienų.

Kaip jis pristatomas?

“Tai natūralios sudėties kremas, intensyviai drėkinantis veido odą.

Kreme esantis ekologiškas moliūgų ekstraktas pasižymi šiomis ypatybėmis: intensyviai drėkina sausėti linkusią odą, mažina jos jautrumą, atkuria lygios, švelnios odos pojūtį. Priemonė patikrinta dermatologų ir hipoalerginiais testais. Sudėtyje nėra konservantų ir sintetinių kvapiklių, taigi puikiai tinka jautriai odai prižiūrėti.

Rekomenduojama naudoti 2 kartus per dieną: ryte ir vakare ant švarios veido odos. Tinka visų tipų odai.”

Kur ir už kiek? 

“Green Feel’s” kosmetikos produktus rasite “Drogas”, “Eurokos” parduotuvėse, taip pat pigu.lt, barbora.lt, didesniuose prekybcentruose, kai kuriose vaistinėse ir kt.

Kaina priklauso nuo prekybos vietos, bet siekia apie 5 eu. be nuolaidų, kurios pasitaiko dažnai.

Pakuotė ir idėja

Na, dabar turiu tik mėginuką. Bet, kalbant apie pilno dydžio priemonę, tai buteliukas turi dozatorių, pakuotė graži ir higieniška. Turiu keletą “Green Feel’s”  produktų ir pakuotėms ar dizainui niekada neturėjau didelių priekaištų.

Taipogi, man patinka jų idėja būti atviriausia kosmetika Lietuvoje – jie stengiasi išnagrinėti sudėtis, socialinėje medijoje atsakinėti į klausimus, aiškinti, kodėl ir kaip formuluojama jų kosmetika. Man jų darbas, bendraujant su vartotojais, labai patinka.

O ir šioje, kaip ir daugelyje, pakuočių viduje yra ingridientų sąrašas su paaiškinimais. Visada sveika pačiam pasidomėti kiekvienu ingridientu ir žiūrėti į viską kritiškai, bet jokių melų ar dezinformacijos gamintojų aiškinimuose taip pat nemačiau. Galima pasiskaityti ČIA.

Kremo savybės

Veido kremas balsvas, bet pasiskirtęs ant odos nepalieka balto šydo ir tampa bespalviu.
Nežinau, galbūt kaltas mėginukas, bet pati kremo tekstūra nebuvo labai vientisa ir buvo mažyčių gumulėlių. Nors man jie netrukdė ir taip pat susiliedavo su oda, tartum ištirpdavo, įsigerdavo į odą.

Ryškaus kvapo kremas neturėjo, o ir sudėtyje nėra sintetinių kvapiklių. Vis tik buvo jaučiamas aromatas, man primenantis moliūgų sėklas. Man jis labai malonus ir visai neįkyrus.

Šiek tiek bijojau mėginti šį kremą, nes skaičiau daug komentarų apie tai, kad alergizavo, sukėlė bėrimus. Man nieko panašaus nebuvo – nei dirgino, nei alergizavo, nei sukėlė kažkokių neigiamų padarinių.

Įspūdžiai

Taipogi, įvardijama, jog kremas stipriai drėkina. Aš turiu riebią, probleminę, beriamą veido odą, kurią irgi reikia tinkamai drėkinti, bet termino “stiprus drėkinimas” dažnai prisibijau, nes kartais tai gali reikšti, kad kremas bus riebus, sunkus ir kimš poras.

Kremas tikrai neblogai drėkino odą – bandžiau naudoti ir ryte, ir vakare. Kiek sunkesnis nei man įprasti geliniai ar matizuojantys dieniniai kremai, bet tikrai nebuvo riebus ar apsunkinantis odą. Konsistencija man patiko. Susigerdavo pakankamai greitai, oda buvo pakankamai sudrėkinta, elastinga, nejutau jokio dirginimo.

Vis tik – mano oda riebi – man tokio drėkinimo man pilnai užteko. Bet iš kitų bloger’ių apžvalgų supratau, kad ši priemonė nemažai kritikos sulaukia būtent už nepakankamą drėkinimą. Tad sausai, šerpetojančiai odai šis kremas gali būti per lengvas ir per menkai drėkinantis.

Visų mūsų oda labai skirtinga ir reikalauja skirtingų dalykų. Man asmeniškai nepatiktų, jei kremas būtų sunkesnis, nes mano oda tokia, ant kurios iš ryto galima būtų blynus kepti. Tad renkantis priemonę tiesiog būtina atsižvelgti į savo odos tipą – jei priemonė netinka Jums, nereiškia, kad ji savaime nieko verta. Ir atvirkščiai.

Tą patį galima pasakyti ir apie alergijas. Natūralūs kremai dažnai sudėtyje turi ingrientų iš gamtos, kurie tam tikra prasme yra saugesni, švelnesni, bet kita prasme – daug dažniau sukelia alergijas nei sintetinės medžiagos. Jei esate alergiški kokiems maisto produktams, riešutams, sėkloms, žolelėms – dar atsargiau rinkitės kosmetikos priemones ir visada peržiūrėkite sudėtis. O natūrali kosmetika nėra kosmetikos, kuri niekada nedirgina odos, sinonimas. Tad, nors šis kremas turi prierašą “tinka jautriai odai”, nereiškia, kad tiks visiškai visiems ir tikrai gali alergizuoti, jei turite jautrumą moliūgams. Toks prierašas labiau reiškia apie potencialius dirgiklius, naudojamus užpildus, drėkiklius ir t.t.  O su alergijomis viskas yra labai individualu. Tad tiesiog rinkitės sąmoningai ir pažinkite savo odą, savo organizmą.

Greičiausiai šis veido kremas labiausiai tiks normaliai, mišriai odai. 

Kosmetikos DNR irgi įvertino šį kremą: Lengvos konsistencijos kremas maitina ir minimaliai drėkina. Kremo formulė pakankamai saugi ir švelni, be pridėtinių kvapiklių ar problematiškų konservantų, todėl turėtų tikti net ir jautresnei odai. Geriausiai tiks normaliai, daug drėkinimo nereikalaujančiai odai.
O vos 18% vartotojų šį produktą pirktų dar kartą ir komentaruose daug kas skundžiasi alergija, tad naudokite, ypač pirmus kartus , itin atsargiai ir stebėkite savo odą. Aš jokių neigiamų veiksnių nepastebėjau, kaip jau minėjau. 

Sudėtis

Aqua*GF prideda:kosmetikos priemonėse naudojamas vanduo, kuris specialiais kosmetikos gamyboje naudojamais aparatais išvalomas nuo geležies bei Ca ir Mg druskų. Tik itin gryname vandenyje galime ištirpinti aktyvias ir priemonės funkciją užtikrinančias medžiagas. Vanduo veikia ne tik kaip kitų priemonės sudedamųjų dalių tirpiklis, tačiau atlieka ir drėkinimo fuknkciją. Vanduo išvalomas ir tam, kad priemonė išsaugotų rekiamus kokybės reikalavimus visą jos galiojimo laikotarpį.

Caprylic/Capric Triglyceride* -medžiaga gaunama iš kokosų aliejaus ir glicerino. Ingridiento paskirtis – maitinti ir minkštinti odą. Tirpiklis, minkštiklis, tirštiklis, emulsiklis, gydo odą, pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, sukuria barjerą sulaikantį drėgmę odoje.

Olea Europaea Fruit Oil* – alyvuogių aliejus, maitina odą, atkuria odos lipidinę plėvelę, kuri atlieka apsauginę funkciją. Dažniausiai alyvuogių aliejus šiek tiek kemša poras, bet būtent ši alyvuogių aliejaus forma daugiausiai įvardijama kaip labai naudinga ir apie jos kimšimą mažai kalbama. Tad galbūt ji kažkiek gali kimšti poras, bet nesu tikra, o ir šiaip alyvuogių aliejus, jo nepadauginus, yra labai naudingas ingridientas odai, plaukams.

Hydroxystearyl Alcohol*ir Hydroxystearyl Glucoside* – Ecocert sertifikatais patvirtinti emulsikliai, kurių paskirtis – sukurti kreminę konsistenciją, kuri galėtų lengvai pasiskirstyti ant veido odos bei atlikti priemonės sudėtinių dalių sąveikos funkciją. Moksliniai testai įrodė, jog šis emulsiklis be pagrindinės savo funkcijos (sukurti tinkamą konsistenciją) turi ir odos drėkinimo savybių, kurios ant odos išlieka iki 8 valandų.

Glycerin* – glicerinas yra vienas populiariausių, efektyvių drėkiklių.
Glyceryl Stearate SE* – minkštiklis, emulsiklis. Ecocert emulsiklis, būtinas siekiant užtikrinti tvirtą kremo konsistenciją, kad jį būtų galima tinkamai pasiskirstyti ant odos. Papildomo emulsiklio poreikis patvirtintas dėl pasirinktos natūralios priemonės sudėties – kitos aktyviosios medžiagos negali sukurti tinkamo tirštumo konsistencijos (masė būtų per skysta).

Sea Water* – jūros vanduo. Tirpiklis. Pasak GF: jūros vanduo, kuris sąveikaudamas su moliūgų ekstraktu drėkina bei ramina odą, itin tinka jautriai odai prižiūrėti.
Cucurbita Pepo Seed Extract* – moliūgų sėklų ekstraktas – odai identiškas ingredientas, antioksidantas, minkštiklis.

Simmondsia Chinensis Seed Oil* – kininių simondsijų sėklų aliejus – kondicionuoja odą ir plaukus, minkštiklis, skatina odos atsinaujinimą, klampumo reguliavimo medžiaga. Gali šiek tiek kimšti poras, bet šiaip simodsijų aliejus dažnai rekomenduojamas net ir probleminei, riebiai odai ir turi labai daug teigiamų savybių. Aš jį labai mėgstu.

Cetearyl Alcohol*  – minkštiklis, emulsiklis, emulsijų stabilizatorius, klampumo reguliavimo medžiaga. Gali truputį kimšti poras ir dirginti odą, nors yra labai dažnas ingridientas ir saugus. GF: Būtinas tam, kad priemonė nesusisluoksniuotų, nesušoktų į gumulėlius ir lengvai pasiskirstytų ant odos, nes tik taip atsiskleis tikrosios produktų savybės.

Caprylyl Glycol – minkštiklis, drėkiklis, plaukų balzamas. GF: drėkiklis, kurio pagrindinė paskirtis – suaktyvinti priemonės sudėtyje esančias antibakterines medžiagas. Padeda efektyviau veikti antibakterinei medžiagai, užtikrinančiai kokybišką kosmetikos priemonės sudėtį viso galiojimo laikotarpiu.

Phenethyl Alcohol – saugus konservantas, kvapų sugėriklis, padeda išgauti rožių kvapą. GF: Švelni antibakerinė medžiaga, kuri yra būtina, kad kremas išliktų nesupelijęs visą savo galiojimo laiką.

Glyceryl Stearate SE* – Ecocert emulsiklis, būtinas siekiant užtikrinti tvirtą kremo konsistenciją, kad jį būtų galima tinkamai pasiskirstyti ant odos. Papildomo emulsiklio poreikis patvirtintas dėl pasirinktos natūralios priemonės sudėties – kitos aktyviosios medžiagos negali sukurti tinkamo tirštumo konsistencijos (masė būtų per skysta).

Tocopheryl Acetate – vitaminas E, antioksidantas, drėkiklis, kondicionuoja odą. Gali alergizuoti, bet dėl to, kad pasitaiko įvairių priemaišų. GF: vitaminas E, skirtas apsaugoti natūralius priemonėje naudojamus aliejus nuo oksidacinio proceso (vykstant oksidaciniam procesui aliejus praranda savo savybes, keičia kvapą, dėl to priemonė praranda kokybę).

Xanthan Gum* – emulsiklis, rišiklis, PAM, gelifikantas, klampumo reguliavimo medžiaga. Tirštiklis, būtinas norint gauti puikios konsistencijos, tirštą kremą.
Citric Acid – reguliuoja pH; keratolitikas, kvapų sugėriklis.  GF: rūgštis, būtina sukurti kremo pH. Kremas, kaip ir mūsų oda, turi savo pH. Kad kremas nedirgintų odos, jo pH turi būti kaip įmanoma artimesnis natūraliam mūsų odos pH (apie 5,5 pH).

Žvaigždute pažymėtos medžiagos*– natūralios prigimties arba patvirtintos ECOCERT sertifikatais.

Taigi: 

Sudėtis tikrai gera ir švelni. Nėra jokių kenksmingų konservantų, jokių pridėtinių kvapiklių, jokių dirginančių medžiagų. Sudėtis tikrai tokia, kad gali turėti hipoalerginio ir jautriai odai tinkamo kremo titulą.

Bet alergijos yra komplikuotas dalykas – patys natūraliausi dalykai gali stipriai alergizuoti tam tikrus žmones, todėl tai reikia turėti omenyje. O su šiuo kremu alergijos pasireiškia, kiek mačiau, tikrai dažnai, tad būkite atsargūs. Bet tai nereiškia, kad kreme daug blogų ingridientų. Jūsų odos gali visai nedirginti priemonės, kurios bus daug blogesnės sudėties.

Yra keletas galinčių potencialiai kimšti poras ingridientų, daugiausiai aliejai. Bet jie nėra pagrindiniai ingridientai, tad nereikėtų nerimauti. Žinoma, jei matysite, kad oda kemšasi (o taip tikrai nebūtinai bus), vadinasi jums netiko.

Man patiko ir kremo konsistencija, ir jo kvapas (jokių pridėtinių kvapiklių, tik iš aliejų – kai kam tai kliuvo, man atvirkščiai), ir efektas. Man tai pasirodė  geros sudėties, pigus ir paprastas drėkinamasis kremas veido odai, sukurtas Lietuvoje. Be to, veganiškas (jokių gyvūlinės kilmės ingridientų), nebandyta su gyvūnais.

Kol nepabandžiau, žiūrėjau į šį kremą skeptiškai, nes gąsdino tiek daug neigiamų komentarų, bet mano (kad ir trumpa) patirtis su šiuo kremu buvo maloni ir teigiama.

Kolkas neskubu bėgti į parduotuvę ir įsigyti šio veido kremo, bet todėl, kad 1.) turiu tokių priemonių namuose labai daug (ir daug dar nepradėtų), bet ir todėl, kad 2.) turiu probleminę odą, kuriai noriu priemonių, kurios padėtų kovoti ir su akne, ir turėtų tam tikrų aktyvių ingirdientų, dieniniai kremai matizuotų ir padėtų su sebumo išsiskirimu. Todėl tokia priemonė nepakeistų mano veido kremų kasdienai, bet kai norisi paprasto drėkinimo veido odai – tiktų, o atstoti visai galėtų naktinį kremą mano odos tipui. Užtat, tokį micelinį vandenį užsinorėjau išbandyti.

Be to, pirkdami šį kremą paremiate projektą “Trys seserys”.
„Trijų seserų“ iniciatyva paremta noru ir pastangomis pagelbėti moterims atrasti save. Seserų komandą sudaro aktyvios savanorės ir partnerės išmanančios psichologijos, mados, teisės, meno ar kitas sritis bei galinčios pasidalinti savo žiniomis, patirtimi su moterimis, kurioms šie patarimai atveria galimybę būti stipresnėms. 

Aš vertinu 9/10, atsižvelgdama į kainos ir kokybės santykį ir turėdama omenyje mano asmeninę patirtį. Dėl alergizavimo jus perspėjau, o jei jokių reakcijų nepastebėsite – valio, radote neblogą veido priežiūros priemonę už mažą kainą. Jei oda neįnoringa – verta išbandyti.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

FB: https://www.facebook.com/kelionduone/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *