Dekoratyvinė,  Kosmetika,  Makiažas,  Veidui

EVELINE LIQUID CONTROL makiažo pagrindas : "HD 24h, mattifying drops,baby face effect". (Sudėtis, (ne)tesėti pažadai ir apžvalga!)

EVELINE COSMETICS tai vienas didžiausių gamintojų Lenkijoje. Ši kompanija įkurta  1983 metais. Turi platų asortimentą, jos atstovai teigia, kad jų priemonės novatoriškos, kokybiškos, stilingos ir už puikią kainą. 
 
Šiandien pristatau – EVELINE LIQUID CONTROL makiažo pagrindą.
Rašoma, kad: Makiažo pagrindas padeda sukurti matinio atspalvio, nepriekaištingai lygios ir švelnios odos efektą. Jis paslepia nuovargio požymius, suteikia odai švytėjimo, švelnumo. Makiažo pagrindas padengia odą plonu tolygiu lengvu sluoksniu ir paslepia odos netobulumus, neužkemša porų, leidžia odai kvėpuoti. Priemonė sukuria tarsi antrą skaistų ir gaivų švytinčios, lygios ir švelnios odos sluoksnį. Makiažo pagrindas išlieka iki 24 valandų. Prieš naudojimą buteliuką gerai sukratyti.
Žadamas vidutinis maskavimas. Priemonė neturėtų būti riebi ir itin lengvos konsistencijos, padedančios sukurti itin natūralų efektą. Rašoma, kad gausime “baby face” efektą – mūsų veidai taps tartum kūdykio veidas – skaistus, natūralus ir be didesnių trūkumų. Prabangi stiklinė pakuotė ir pipetė. 
KAINA: “Eurokos” 7.99eu. Kiekis – 32 ml.

 
s-l300
Atspalvių pasirinkimas – tikrai nėra didelis. Taip, tai lenkijos firma. Nesu tikra, kokiose šalyse šia prodikcija prekiaujama, gal ir ne tose, kur yra daugiau tamsesnės odos žmonių, bet vis tik atspalviai visi šviesūs – net šiek tiek tamsesnis žmogus jau nerastų sau tinkamo varianto. To per mažai. O ir skirtumai tarp atspalvių nėra labai dideli – aišku, tai nėra blogai, nes šviesios ar vidutinio tamsumo odos savininkai galės rasti sau tinkamiausią makiažo pagrindą, bet tai turėtų būti tik viena iš atspalvių eilė – šviesiausia, po kurios turėtų sekti dar  kažkiek atspalvių…
1ebd2b74414bb45a0678bfbb1a55
O Lietuvoje (bent dabar – “Eurokos”) parduodami keturi atspalviai: 005 Ivory, 010 Light Beige, 015 Vanilla Beige, 040 Warm Beige. Tad Lietuvos rinkai pasirinkas dar skurdesnis – tarpinių atspalvių mūsiškiai nusprendė nepirkti.
Aš bandau 005 Ivory atspalvį: 
img_2913
Pakuotė man patinka. Buteliukas stiklinis, matinio stiklo, pailgas ir grakštus. Pipetė irgi stiklinė, patogu ją naudoti. Užsisuka sandariai.
Pati priemonė labai skysta – na veltui ji su pipete. Nėra tartum vandenėlis, bet tikrai gerokai skystesnė už daugumą makiažo pagrindų.
Iškart pasakau, ką pastebėjau – priemonė oksiduojasi. Čia nuotraukoje matome ką tik užteptą atspalvį ir tą patį po penkiolikos minučių. Tad tikrai, spalva tamsėja, siūlau rinktis šviesesnę nei natūrali oda.
img_2917
SUDĖTIS:
img_2911
Aqua – vanduo
Dimethicone – silikonas, minkštiklis, kondicionuoja odą. Jo dėka tolygiai tepsis ir užpildys poras, bet gali šiek tiek kimšti poras.
Trisiloxane – saugus, antiputodaris, kondicionuoja odą.
PEG 10  Dimethicone – minkštiklis, drėkiklis, PAM (paviršiaus aktyviosios medžiagos). Gali truputį erzinti odą.
Isododecane – angliavandenilis, kosmetikoje naudojamas kaip tirpiklis. Jis padeda produktui lengvai pasiskirstyti, suteikia lengvumo pojūtį ant odos. Kosmetinėse priemonėse naudojami angliavandeniliai neleidžia priemonėms garuoti, kai jos patenka ant odos. Saugus.
Talc – absorbentas, saugo odą. pavojingas įkvėpus, pasitaiko pavojingų priemaišų, šiek tiek kemša poras. Naudojamas daugumoje kompaktinių ir birių priemonių nuo senų senovės, bet pastaruoju metu vis daugėja tyrimų apie talko pavojingumą.
Trimethoxycaprylylsilane – saugus PAM, emulsiklis, rišiklis.
Nylon -12 – standiklis, minkštiklis, suformuoja plėvelę, gali erzinti odą.
Glycerin – glicerinas drėkina odą, užtikrina normalų ląstelių atsinaujinimą ir stiprina apsauginį odos barjerą. Informacijos apie glicerino žalą nėra.
Propylene Glycol – organinis alkoholis, gaunamas iš naftos, plačiai naudojamas kosmetikoje. Propileno glikolis yra naudojamas: kaip tirpiklis, drėkiklis, klampumo reguliavimo medžiaga įvairiose kosmetinėse priemonėse, skirtose odai ir plaukams. Šis ingredientas yra saugus naudojimui kosmetikoje, bet didelės dozės gali būti toksiškos vidiniam vartojimui. Didesni kiekiai kosmetikoje gali dirginti jautrią odą bei erzinti akis. Ingrediento nerekomenduojama naudoti pažeistai odai.
Sodium Chloride – klampumo reguliavimo medžiaga, mažina tankinį tūrį, sausina plaukus ir odą. Tai druska, kuri gali stipriai kimšti poras ir šiek tiek erzinti odą.
Phenoxyethanol –  populiarus konservantas, taip pat padeda fiksuoti kvepalus, veikia kaip repelentas, analgetikas. Fenoksietanolis yra naudojamas: įvairioms kūno priežiūros ir dekoratyvinės kosmetikos priemonėms. Naudojamas ir kaip konservantas, ir kaip kvepalų sudedamoji dalis. Šis  ingredientas dirgina, gali sukelti kontaktinį dermatitą, yra toksiškas nurijus arba įkvėpus. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad į organizmą patekęs fenoksietanolis gali pasižymėti mutageninėmis savybėmis. Dirgina odą.
PEG/PPG-18/18 Dimethicone – tirštiklis, emulsiklis, PAM. Pasitaiko pavojingų priemaišų.
Trimethoxycaprylylsilane – PAM, emulsiklis, rišiklis, saugus.
Magnesium Sulfate – klampumo reguliavimo medžiaga, mažina tankinį tūrį, kondicionuoja odą ir plaukus. Saugus.
Parfum – komercinė paslaptis ir potencialūs dirgikliai.
Disteardimonium Hectorite – tirštiklis, emulsijos stabilizatorius, saugus.
Caprylyl Glycol – minkštiklis, drėkiklis, plaukų balzamas, saugus.
DMDM Hydantoin – konservantas, toksiškas, erzina akis ir plaučius .Jis išskiria formaldehidą, potencialus kacerogenas, toksiškas, erzina akis ir plaučius.Gali erzinti odą, žalingas.
Chlorphenesin – konservantas, saugus.
Propylene Carbonate – tirpiklis, klampumo reguliavimo medžiaga. Gali erzinti akis ir odą.
Disodium EDTA – Dinatrio EDTA yra naudojamas: kaip konservantas, chelatorius ir stabilizatorius. Tai gana dažnas ingredientas prausikliuose, nes stiprina putojimą ir prausiamąsias savybes. Ingredientas saugo odą ir plaukus nuo neigiamo kieto vandens poveikio, nes susijungdamas su vandenyje esančiais metalo jonais juos neutralizuoja. Dinatrio EDTA gali būti randamas įvairiose kosmetikos priemonėse: nuo kremų, prausiklių, iki plaukų dažų. Šis  ingredientas įvardinamas kaip saugus naudojimui, nedirginantis ir nesukeliantis alergijų.
Limonene – kvapiklis, tirpiklis. Gali dirginti bei alergizuoti.
(Toliau dažikliai, dauguma iš deguonies oksido ir pan, nieko neįprasto)
Ką galiu pasakyti apie sudėtį – per daug odą dirginančių ingridientų. Jautriai odai ar pažeistai – nerekomenduočiau. Esti ir kvapiklių, koncervantų ir kitų galimai kenksmingų medžiagų. Mano pačios odos nedirgino, bet sudėtis vis tik nėra labai gera. Yra silikonų, glicerino – tikrai tepasi ir dengiasi, sklaidosi tolygiai, bet to nepakanka. img_2908
img_2907
Šią priemonę pabandžiau tikrai ne vieną kartą. Bandžiau ir fiksuodama su skirtingomis biriomis (bespalvėmis) pudromis, skirtingais primeriais ar be jų. Norėjau įsitikinti, ar man ši priemonė patinka, ar tinka, ar atitinka aprašymą…
Spalva man ganėtinai patiko – nors oksidavosi, bet man nebuvo labai jau per tamsi ar per daug nutolusi nuo natūralios odos, tad čia per daug nesikabinėsiu.
Konsistencija tikrai skysta – galima ant rankos lašinti ir tada imti su kempinėle ar šepetėliu, bet galima ir tiesiai lašinti ar veido ir tada blendinti – kaip lengviau. Pati pipetė patogi. Viskas gerai. Aš naudoju sudrėkintą kempinėlę – viskas sklaidosi puikiai, ne demėtai, tolygiai ir nepalieka nevienodų vietų, nėra, kad iškart išdžiūtų ir reiktų labai greitai suktis.

Joje nėra švytinčių detalių, bet ir nepavadinčiau jos itin matine. Vis tik “baby face” aprašyme gana atitinka tikrovę ir tinka – tai labai natūralų įvaizdį padėsianti sukurti skysta pudra.
Maskavimas tikrai silpnas – ne didesnis nei įprastai būna BB kremų. Tokio tipo makiažo parindus galima sluoksniuoti. Nuo vieno sluoksnio – efektas tikrai vos pastebimas.
Štai, apačioje, mano pusė veido (jo apatinė dalis) jau padengta, o kita dar ne – taip, spalva suvienodinama, palyginama, bet tai nebus pudra, kuri užmaskuos spuogelius ar kitas matomas netobulybes veido odoje.

Man atrodo, kad mažas maskavimas nebūtinai yra blogai – viskas priklauso nuo lūkesčių. Džiaugiuosi, kad ant jos nebuvo parašyta, jog ji stipriai maskuos – būtų nusivylimas. Vis tik jų tinklapyje rašo, kad vidutiniškai maskuos. Sakyčiau, kad vis tik maskavimas netempia iki “medium” (vidutinio) ir yra mažas. Tikiu, kad tiks toms, kurios turi gražią neprobleminę odą (be didesnių problemų – aknės ir pan.) ir nemėgsta “sunkių” priemonių. Ji tikrai dengiasi tolygiai, atrodo natūraliai, nesukuria kaukės efekto, sulygina veido odos spalvą ir atrodo dailiai. Tai subjektyvu, kas yra “graži” oda, tad tiesiog patiks toms, kurios nori kažko lengvo ir vos vos maskuojančio. Tarkim, jei turite gražią strazdanotą odą – ji tiks pamaskuoti paraudimus ir sukurti dar tobulesnės odos efektą, bet neužmaskuos pačių strazdanėlių ir jos matysis. Žodžiu – mažas maskavimas ir natūralus vaizdas.

Mano oda probleminė ir aš mėgstu labiau maskuojančias priemones, bet nesu nusiteikusi ir prieš lengvumą. Nieko tokio, kad randai ar spuogeliai matosi – nesigėdiju. Bet veido odos suvienodinimas man patinka. Nesitepa dėmėmis, atrodo gražiai. Naudodama ją galima naudoti daugiau maskuoklio, jei norima padidinti maskavimą ir fiksuoti biria ar kompaktine pudra su spalva (pigmentu). Pudros su spalva ant sunkių skystų pudrų sudaro labai nenatūralų ir “per daug” vaizdą, bet ant tokios priemonės nereikia bijoti birios pudros, kurie irgi šiek tiek maskuos. Žinoma, galima ir bespalve maskuoti – pasirinkimas Jūsų, priklausomai nuo norimo efekto.

Šiaip jau pasidengimu, kaip sakiau, likau patenkinta. Tik kadangi sluoksniavau, pajaučiau, kad užtrunku ilgiau nei įprastai. Ir vienam kartui išnaudoju nemažai produkto. Tokie būtų minusai, kalbant apie padengimą. Na, dar galima būtų paminėti oksidaciją. Šiaip kitos priemonės, biri pudra, maskuoklis – viskas dengėsi gerai ir su kitomis priemonėmis draugavo.
Ant buteliuko parašyta, kad ji išlieka parą. Na, tokio užmojo nepatikrinau – niekada taip ilgai su makiažu neišlieku. Net po vakarėlio nusiplaunu veidą. Vis tik – riebios ir probleminės odos savininkams tos 24h nėra įmanoma, atrodant padoriai. Bet išbūdavau kokias 8 valandas – atsėdint paskaitas, keliavimus autobusu ir pėščiomis ir t.t. Žinoma, nepasakyčiau, kad grįžusi būdavau tokia pati matinė – mano oda ne tik riebaluojasi, bet ir prakaituoja gausiai nepaisant nuo metų laiko, tad taip tiesiog man nebūna. Bet vis tik išsilaikė (užfiksuota) tikrai neblogai – nepasakyčiau, kad kuo nusileido kitoms mėgiamoms pudroms. Neišsisklaidė į dėmes ir nesušoko – viskas buvo gerai. Nemanau, kad parą ištemptų – nesuprantu tokių pažadų – bet laikosi padoriai net ant riebesnės odos. Juk tai, kad tai yra “mattifying drops” lyg ir suponuoja, kad šis makiažo pagrindas skirtas riebesnei odai, bet puslapyje rašoma “visiems odos tipams”. Iš tikro, manau, kad ji tikrai tiks ir normalios ar mišrios odos savininkams – nėra itin sausinančių ingridientų, o dengiasi tolygiai, turi silikonų. Manau, kad jautrios odos savinkams – nerekomenduočiau dėl sudėties, kaip ir probleminės odos turėtojams (ups, čia ir aš)…
img_2884
Reziumė: Iš tikro, man šis makiažo pagrindas paliko visai teigiamą įspūdį. Dengėsi gražiai, išsilaikė gerai, atrodė natūraliai.  Gal kiek nuvylė toks minimalus maskavimas, kiek didoka kaina (kaip “Eveline” produktui). Vis tik labiausiai nuvylė sudėtis. Per daug odą dirginančių ir nelabai saugių komponentų. Mano odos nesudirgino ir nieko blogo nepastebėjau, bet tai nereiškia, kad ilgainiui naudojant odai tokia sudėtis nepadarys jokio neigiamo poveikio. Nesakyčiau, kad iš karto metu į šiukšlių dėžę – tie ingridientai vis tik ES standartų patikrinti ir dažnai sutinkami – tiesiog dalis iš jų nedžiugina ir norėčiau, kad jų ten nebūtų. Jei nebūčiau išnagrinėjusi sudėties, vertinčiau aukščiau, bet dabar mano galvoje sukasi apie 7/10. Vis tik, tai labai subjektyvu, tad nuspręskite patys. Tik tikiuosi, kad mano patirtys ir apsvarstymai padės apsispręsti, ar išbandyti ir įsigyti šią priemonę – juk makiažo pagrindų tiek daug, kad išsirinkti sunku…
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/
img_3594-2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *