Tonikai,  Veido odos priežiūra

“Eucerin” veido tonikas “dermopure” probleminei odai


Jau ne vieną mėnesį šis tonikas gyveno mano vonios lentynoje ir dabar jau iškeliavo, išnaudojus ligi paskutinio lašo. Rinkausi jį, nes turiu riebią, probleminią odą, linkusią į aknę. Pieno rūgštis sudėtyje irgi patraukė dėmesį, nes spuoguotos riebios odos savininkėms rūgštys yra vienas efektyviausių pagalbininkių. Taip pat nekemša porų ir neišsausina. Tad pagalvojau, kad verta bandyti. Norisi tų nekviestų draugų atsikratyti. Kažkaip švelniai juos išprašyti iš mano odos paviršiaus.
“Eucerin” svetainėje rašoma, kad gydo aknę, valo poras, tinka įvairiems tipams aknės, ir suaugusiųjų aknei. Pieno rūgštis naudojama 2% stiprumo, kas yra įprasta ir tinkama koncentracija odai, tuo pačiu pakankama, kad veiktų. Veikia antibakteriškai. Galima naudoti ir nėštumo metu. Nepatariama naudoti tik intensyvaus aknės gydymo metu, kai oda pažeista. Siūloma neporuoti ir su aknės vaistais, antibijotikais ar priemonėmis su peroksidu ar agresyviais, koncentruotais tirpalais ir pan.
Užmetus akį į sudėtį, iškart akį rėžia alkoholis, bet “eucerin” svetainėje parašyta, kodėl pasirinktas toks ingridientas. Juk alkoholis iš tikro veikia antibakteriškai ir tokio tipo odai yra naudingas, jei jo koncentracija ne per didelė, nes tada gali sausinti odą ir naikinti jos apsauginį barjerą.
Tonikas – vandens pagrindu, be aliejų. Turėtų nekimšti porų. Žinoma, tai ne ta priemonė, kurios rezultatas pasirodys kitą dieną po pirmo pabaudojimo. Rašoma, kad odos būklės pagerėjimą turėtumėte pamatyti po 8 savaičių (dviejų mėnesių) kasdienio naudojimo. Patartina naudoti ne tik toniką, bet visą šią “eucerin” seriją dermopure drauge vardan didžiausio efektyvumo. Rašoma, kad kvapikliai nekenksmingi ir jų nedaug – tad neturėtų dirginti odos.
Grįžtant prie sudėties – pirmasis yra vanduo, tada alkoholis, kas nelabai žavi, bet tebūnie. Tada “butylene glycol”, kuris dažnai aptinkamas stabdiklis, drėkiklis, standiklis , bet jo nauda ar žala diskutuotina, tad nėra pats geriausias ingridientas, nors ir saugus.
Polaxamer 124 – saugus emulsiklis.
Lactic acid – pieno rūgštis, kuri reguliuoja pH, šviesina odą ir lygina randelius, sutraukia poras. Tai vienas iš efektyvių rūgštinių odos švetiklių, ši rūgštis priklauso AHA rūgščių grupei. Turėkite omeny, kad šios rūgštys gali padidinti jautrumą saulei, tad vasarą būtinai naudokite stiprų kremą nuo saulės veidui ir saugokite odą nuo saulės spindulių. Pieno rūgštis odai švelnesnė nei kitos AHA rūgštys, padeda nuo aknės, pigmentinių dėmių, nelygumų ir randelių, tuo pačiu šveičiant odos paviršių jo neišsausinant, padeda ir nuo raukšlių. Pieno rūgštis tikrai puikus ingridientas probleminei odai, bet reikia turėti omenyje, jog rūgštys gali šiek tiek plononti odą ir padaryti ją jautresnę saulei.
Peg-40 hidronizuotas ricinos aliejus veikia kaip emulsiklis, tirpiklis, kvapnus ingridientas. Saugus, bet gali pasitaikyti pavojingų priemaišų. Nelabai tinkamas pažeistai odai.
Sodium hydroxide – natrio hidroksidas, kuris reguliuoja pH, jis gali erzinti odą ir yra visutinio saugumo.
Glyceril caprylate – saugus emulsiklis, minkštiklis, kondicionuojantis odą.
Phenoxyethanol – koncervantas, galintis dirginti odą. Nėra itin saugus ingridientas.

Produkto kaina apie 12eu. Randu daugumoje vaistinių.
Apžvelgus sudėtį, nuotaika pablogėja, nes sudėtis negraži. Tiesa, kad probleminei odai vien natūralios ir švelnios priemonės dažnai negali tinkamai pagelbėti, bet nelabai saugios priemaišos, alkoholis ir koncervantai nežavi.
Naudojau pakaitomis su kitais tonikais, pakankamai dažnai, bet ne du kartus per dieną. Mano odos nedirgino, negraužė, nesausino ir nieko blogo nepajutau. Ar odai padėjo? Sunku pasakyti. Oda atrodė švaresnė ir būklė pagerėjo, bet kartu naudojau nemažai kitų produktų, tad nuopelnų šiam tonikui neskirčiau.
Mano odos jis negraužė, nedirgino, nesukėlė jokių bėdų ir problemų nesukėlė. Gana brangus tonikas, bet jei veikia, tai būtų vienas iš prieinamesnių veikiančių produktų. Tiesą sakant, per nuolaidas prigriebiau dar vieną toniko pakuotę, bet po šios apžvalgos kiek pasigailėjau. Manau, kad išnaudosiu, o tada jau atsisveikinsiu ilgam.
Pieno rūgštis – puikus dalykas aknės gydymui, bet be jos šiame tonike daugiau nieko naudingo nematau, tik nelabai saugias priemaišas. Daug labiau siūlau nusipirkti iš “ordinary” firmos gryną 2% pieno rūgštį ir naudoti probleminėse vietose – kaina apie 7eu, o produktas daug geresnis, be jokių nesaugių ingridientų. Aš įsigijau ir dabar “ordinary” produktai mane labai gelbėja ir žavi. Kai dar geriau juos išbandysiu, būtinai pasidainsiu patirtimi.
Šis tonikas mano odai nesukėlė papildomų rūpesčių, bet rinktis jį rekomenduočiau tik riebiai ir probleminei odai. Tiems, kurių oda normali, sausa ar nelabai probleminė, siūlyčiau apie tai net negalvoti. Jei oda labai jautri, pleiskanoja ar yra pažeista – nesirinkit šios priemonės.
Nesigailiu, kad išbandžiau, bet sudėtis man kelia nerimą, o efektas ir esamos alternatyvos motyvuoja rinktis kitas priemones su AHA rūgštimis.

Kokie Jūsų atsiliepimai?

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

FB: https://www.facebook.com/kelionduone/

Leave a Reply

Your email address will not be published.