Dekoratyvinė,  Kosmetika,  Makiažas,  Veidui

“Essence” makiažo pagrindas: “camouflage: 2in1” (detali sudėtis ir apžvalga!)

Stipraus maskavimo pagrindai gali padengti ne tik spuogus ar apgamus – jie paslėps ir nepasisekusius santykius, bemieges naktis, šampano butelį, kurį apkimšote iš liūdesio vakar naktį…. Ah, tas stebuklingas kamufliažas, kuris nerodo mūsų randų tiems, kuriems jų rodyt nenorim. Na ir gerai – tai mūsų pasirinkimas.

O šiandien kalbėsiu apie “kamufliažą” už labai prieinamą kainą. Tai “Essence” firmos makiažo pagrindas: “Camouflage”, kuris dar skelbiasi esąs du viename – ne tik makiažo pagrindas, bet ir maskuoklis. Jau ant buteliuko parašyta, kad tai stipraus maskavimo primonė, kuri nesuteiks nepageidaujamo “kaukės efekto” ir ilgai išliks. Pabandom?
img_0316
Pakuotė paprasta, bet nebloga. Nieko įmantraus, bet patogu naudoti, higieniška. Dangtelis sandarus. Priemonės čia, kaip daugumoje makiažo pagrindų, 30ml , bet tūbelė labai kompaktiška, tad mieliau imčiau ją į keliones nei daugumą kitų, nors kiekis toks pats. Tikrai stikliniai buteliukai su pompomis atrodo prabangiau ir prideda kokybės pojūčio, o ir prie plastiko vartotojiškumo prisidėti nesinori, bet tokios tūbelės dažnai tampa patogesniais kelionių bendrininkais.


Na, šis makiažo pagrindas siūlomas tik trim atspalviais. Mums, kaip lietuvaitėms, greičiausiai tai nepasirodys didelė bėda, bet juk “essence” ne lietuvių firma, kuri kuria tik savo tautiečiams – “Essence” produkcija prieinama nemažame kiekyje vietovių, kur gyvena tikrai daug kitų rasių atstovų, mulatų, juodaodžių ar azijiečių… Tokie trys atspalviai labai neuniversalūs ir tiesiog šiais laikais tai nepriimtina. Atspalvių privalo būti daugiau.

Kaip ir juk nesame vieno “potonio” – kad ir šviesos merginos, vienų oda labiau gelsva, kitų – labiau rožinė. Ir mums tiks skirtingi produktai. Ši pudra labiau gelsva. Mano potonis – neutralus, bet šiek tiek labiau į rožinę pusę. Šviesiausia spalva man tinka ir galiu su ja kurti įvaizdžius, bet nėra tobulas mano odą atitinkantis tonas. Tiesiog spalvų pasirinkimas per mažas. Tai tik 10 ivory beige , 20 nude beige , 30 honey beige atspalviai.
Aš naudoju šviesiausią 10 atspalvį. Jis atrodo šviesus, bet gelsvas. Tik ši pudra turi polinkį oksiduotis, tad perkant patarčiau rinktis veikiau šviesesnę nei tamsesnę spalvą, lyginant su natūralia Jūsų oda.
img_9346-1img_9347-1
Šią priemonę bandau tikrai ne pirmą kartą, tad tai nėra vieno karto paliktas įspūdis. Jau išnaudojau mažiausiai pusę tūbelės, kurios beje užtenka tikrai pakankamai ilgai.

Priemonė nėra skysta, bet nėra ir itin tiršta. Vidutinio tištumo, kuris man labiausiai ir patinka, nes tai padeda gražiai dengti ir išlikti vietoje, bet neturi riebumo pojūčio, Tekstūra man tikrai patinka. Dengiu su sušlapinta  kempinėle  – dengiasi gražiai ir tolygiai.

Maskavimas tikrai didelis, bet jį galima sluoksniuoti. Imkite po nedaug produkto ir tepkite sluoksniais – taip nebus jokio kaukės efekto ir nepritepsite per daug produkto. Ant mano veido tepėsi tolygiai, ne dėmėmis ar plėmais. Galiu priminti, kad esu riebiaodė ir turiu problematinę veido odą. Su padengimu problemų nebuvo.
img_9351-1
Nuotraukose veidas labiau apšviestas ir todėl išryškėja spalvos tono neatitikimas su kaklu, bet nuėjus į natūralią šviesą viskas susilygina. Ir praėjus šiek tiek laiko, kad ir dešimčiai minučių, pudra išdžius ir oksiduosis – patamsės. Oksidacija tai priemonės spalvos (šiuo atveju) pakitimas, atsiradus sąlyčiui su oru.


Dengia tikrai neblogai – maskuoja stipriai. Mano randeliai ir spuogeliai dar matomi, bet jei būčiau uždengus dar vienu sluoksniu – būtų užmaskuoti. Tiesiog man netrukdo tai, kad jie matosi, o labai patinka suvienodinta odos spalva ir tiesiog skaistesnės odos vaizdas. Tad tepiau tiek produkto, bet tikrai  jis gražiai sluoksniuojasi, tad nebijokite atrasti sau patinkančio kiekio, kuris išgautų trokštamą efektą.
Kadangi tai tikrai stipraus maskavimo priemonė – gali atlikti ir maskuoklio vaidmenį. Vis tik nėra spalvos, kuri būtų pakankamai šviesi, jog atliktų man ir maskuoklio darbą. Paakius, mano galva, reiktų dengti šviesesne spalva nei likusį veidą. Tad šiam darbui atskirai pasitelksiu maskuoklį. Tas “du viename” manęs nei įtikina, nei praverčia praktiškai. Naudoju tos pačios serijos “essence” maskuoklį. Jis man tikrai patinka, nes spalva pakankamai šviesi mano odai, dengia gerai, sklaidosi lengvai ir tolygiai, išlieka ilgai – nusiskundimų neturiu, nors irgi šiek tiek oksiduojasi. Aplikatorius įprastas maskuokliui.

Savo riebiems vokams padengti naudoju taipogi “essence” “I love colour: intensifying eyeshadow base”. Ši bazė tikrai nebloga, palyginus su gerokai brangesnėmis. Mano riebiems vokams jau retas padeda, bet šis ne ką prastesnis už daug brangesnius, kuriuos bandžiau, akių nedirgina.
img_9418
Viską užtvirtinau “Rimmel” kompaktine (spalva: translucent) pudra “Stay matte”. Daugiau šiame įraše nedetalizuosiu naudotų produktų, bet norėjosi išvardinti tai, kas susiję su šia, “essence” camouflage skysta pudra. Beje, pamiršau paminėti, kad naudojau “L’oreal” anti redness primer (žalią). Bet esu bandžiusi su įvairiais primeriais ir be jų – šio pagrindo dengimuisi didelės įtakos, mano akimis, neturėjo.


(Nuotraukos be jokių filtrų ir pataisymų, natūralioje dienos šviesoje)

Taigi: 

– Dengiasi ir maskuoja gerai. Neišryškino netobulumų, nebuvo to “kaukės efekto”, kaip ir buvo žadėta, bet vis tiek pasistenkite neprisitepti per daug produkto, nes tada jis atsiras, kokią priemonę, ypač stipraus maskavimo, benaudotumėte.

– Kiekis įprastas – produkto nėra mažai. Kaina apie 4eu – už tokį produktą nelabai įmanoma būtų mažiau prašyti. Kainos ir to, ką gauni, santykis atrodo tikrai neblogas.

– Atspalvių tikrai per mažai ir spalvų pasirinkimas labai menkas ir skurdus. Priemonė šiek tiek oksiduojasi (tamsėja).

– Vis tiek patarčiau naudoti atskirą maskuoklį prie šio makiažo pagrindo, bet maskavimo prasme – jis tikrai padės užmaskuoti ir ratilus po akimis, tad priklauso, prie ko esate pratę. Atskiras maskuoklis nebūtinas, bet aš tik su šią pudra neapsieičiau.

-Pakuotė patogi, higieniška. Nieko brangaus ar prabangaus, bet tikrai pakankama ir kompaktiška, sandari.

– Galioja pusę metų po atidarymo – gana įprastas laikotarpis skystoms pudroms. Vis tik apie priemonės būklę spręskite visada pagal tekstūros pakitimus, kvapą, spalvą ir nemalonius pojūčius, kurių seniau naudojant nebuvo ir pan. Tie šeši mėnesiai – rekomendacija ir sąlyginiai rodikliai.

Gana daug žmonių iškart atmetė šią pudrą kaip prastą, nes ją išleido “Essence”. Bet tikiu, kad jei tas pats produktas būtų kitos firmos, tarkim brangios, pakuotėje daug kas mėgintų ir bent daliai tikrai patiktų. Tiesiog pigios priemonės nebūtinai blogos, nebent norisi pasipuikuoti, kad naudojate tik pudras, kurios kainuoja bent pusę šimto euro. Tada padėti negaliu. Yra ir blogų, ir gerų pigių priemonių. Kaip ir brangių.

Ji nėra matinė. Gal labiau švytinti, bet sakyčiau “aukso viduriukas”, nes atrodo natūraliai, o užtvirtinus neblizga, bet neatrodo sausa lyg švitrinis popierius.

Bent ta pudra, kurią laikau rankose, gaminta Lenkijoje. Tai reiškia, kad atitinka visus EU saugos standartus ir apribojimus. Dermatologų patvirtinta. Mano odos nedirgino, nesausino ir nepadarė jokios žalos, po jos irgi nepastebėjau, kad bertų ar odos būklė blogėtų – porų nekimšo.

Ar visą dieną išlieka neblizganti ir tobula? Tikrai ne. Mano veido oda tikrai riebi, o dar ir linkusi prakaituoti visais metų laikais. Tad neatradau dar tokios priemonės, kuri tuos skysčius stebuklingai eliminuotų ir būčiau matinė visą parą. Bijau, kad tokia priemonė būtų žalinga mano odai ir visą drėgmę iš jos tiesiog išsiurbtų…. Na, pusdienį, tarkim paskaitą, pietus ir kelionę namo – tikrai galiu drąsiai su ja išbūti. Jei po visko dar trauksiu   vakaroti – tiesiog reiktų kompaktine bespalve pudra iš naujo pasipudruoti, prieš tai esamą riebumą ar prakaitą nuėmus specialiais lapukais ar tiesiog tuoaletiniu popieriumi. Tad blizgėti tikrai dienos eigoje pradedu, bet palyginti su kitais produktais – ne greičiau, o panašiai. Svarbiausia, kad pati pudra nepradeda slysti ar blukti, nusiėminėti plėmais – išlieka vietoje ir didelių provlemų su ja nepatyriau.
img_0323
SUDĖTIS:
AQUA (WATER) – vanduo
CYCLOPENTASILOXANE – Ciklopentasiloksanas arba ciklometikonas (cyclopentasiloxane, cyclomethicone) – silikono pagrindo medžiaga, kosmetikoje naudojamas kaip tirpiklis ir minkštiklis. Ciklopentasiloksanas yra naudojamas: įvairiose kosmetikos priemonėse, nuo kremų iki šampūnų ar plaukų dažų. Ciklopentasiloksanas leidžia priemones lengviau paskirstyti, suteikia malonią tekstūrą, odą padengia švelnia plevele ir sukuria apsauginį barjerą. Dėl šios savybės ciklopentasiloksanas populiarus plaukų priemonėse, nes suteikia plaukams švelnumo, spindesio ir apsauginį barjerą, neriebindamas plaukų. Ciklopentasiloksano poveikis odai ir sveikatai: ciklopentasiloksano molekulės per didelės, kad prasiskverbtų pro odą, todėl neigiamo poveikio sveikatai neturi. Tai švelnus ir neerzinantis ingredientas . Ciklopentasiloksanas nekemša porų, bet plėvelė gali paskatinti odos riebalavimąsi..
ISODODECANE – angliavandenilis, kosmetikoje naudojamas kaip tirpiklis. Jis padeda produktui lengvai pasiskirstyti, suteikia lengvumo pojūtį ant odos. Kosmetinėse priemonėse naudojami angliavandeniliai neleidžia priemonėms garuoti, kai jos patenka ant odos. Saugus.
TALC – absorbentas, saugo odą. labai plačiai naudojamas kosmetikoje ir ne tik. Rasite beveik visose sausose pudrose. Bet gana naujais tyrimais paremta nuomonė, kad vis dėlto talkas nėra geras ingridientas. Johnsons baby firma pralošė teismą ir gavo didžiulę baudą už tai, kad daugybę metų naudojo talką, kaip pagrindinę medžiagą, kūdykių pudroje. Tad vidutinio saugumo ingridientas. Atrasta odos senėjimą ar net vėžį sukeliančios dalelės, tad dabar populiarėja priemonės be talko ir kompanijos pradeda jo atsisakyti. pavojingas įkvėpus, pasitaiko pavojingų priemaišų, šiek tiek gali kimšti poras.
PROPYLENE GLYCOL –  organinis alkoholis, gaunamas iš naftos, plačiai naudojamas kosmetikoje. Propileno glikolis yra naudojamas: kaip tirpiklis, drėkiklis, klampumo reguliavimo medžiaga įvairiose kosmetinėse priemonėse, skirtose odai ir plaukams. Ingredientas yra saugus naudojimui kosmetikoje, bet didelės dozės gali būti toksiškos vidiniam vartojimui. Didesni kiekiai kosmetikoje gali dirginti jautrią odą bei erzinti akis. Ingrediento nerekomenduojama naudoti pažeistai odai. Egzema sergantys žmonės, turėtų vengti didesnių nei 2 proc. koncentracijų kosmetikoje.
HYDROGENATED POLYDECENE – Hidrintas polidecenas,minkštiklis, tirštiklis, tirpiklis, sudaro plėvelę. Saugus.
BORON NITRIDE – Boro nitridas. absorbentas, kondicionuoja odą, saugus naudoti.
SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE – klampumo reguliavimo medžiaga, didina tūrį. Saugus.
CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE – emulsiklis, kondicionuoja odą. Silikonas, kurį sutiksite dažniausiai primeriuose. Saugus,  bet gali būti pavojingų priemaišų.
HEXYL LAURATE – Heksilo lauratas. Tai  tirpiklis, minkštiklis, klampumo reguliavimo medžiaga. Saugus.
POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE – emulsiklis, minkštiklis. Saugus.
HYDROLYZED CAESALPINIA SPINOSA GUM – natūralus tirštiklis. Saugus.
SODIUM HYALURONATE – Hialurono rūgštis. Tai identiškas odai drėkiklis, antistatikas, kondicionuoja odą. Ne tik saugus, bet ir naudingas odai.
CAESALPINIA SPINOSA GUM – Dygiųjų cezalpinijų guma, absorbentas, minkštiklis, suformuoja plvėlelę, kondicionuoja odą ir plaukus. Saugus.
ACRYLATES COPOLYMER – antistatikas, sudaro plėvelę, rišiklis. pasitaiko pavojingų priemaišų, gali šiek tiek dirginti odą.
MAGNESIUM SULFATE – Magnio sulfatas, klampumo reguliavimo medžiaga, mažina tankinį tūrį, kondicionuoja odą ir plaukus. Saugus.
LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE – silikonas, minkštiklis, emulsiklis, antistatikas, kondicionuoja odą. Saugus.
GLYCERIN – natūraliai augaluose ir gyvūnuose randama medžiaga. Kosmetikoje naudojamas glicerinas, gautas iš natūralių šaltinių arba riebalų hidrolizės ar fruktozės fermetacijos būdu: glicerinas drėkina odą, užtikrina normalų ląstelių atsinaujinimą ir stiprina apsauginį odos barjerą.
ASCORBYL PALMITATE – vitamino C forma, antioksidantas, kvepalų ingredientas. Gali kimšti poras.
TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE – rišiklis, emulsiklis, saugus.
ALCOHOL DENAT – Denatūruotas alkoholis yra naudojamas: įvairiose kosmetikos priemonėse, dažniausiai tonikuose, makiažo valikliuose ir kremuose. Mažos molekulinės masės alkoholiai: etanolis, denatūruotas alkoholis, etilo alkoholis, metanolis, benzilo alkoholis, izopropilo alkoholis, SD alkoholiai pažeidžia odos apsauginį sluoksnį, taip ne tik sausindami ir dirgindami, bet ir neleisdami odai veiksmingai apsisaugoti nuo UV spindulių, laisvųjų radikalų, bakterijų. Sausina, dirgina, pažeidžia odos apsauginį sluoksnį ir sutrikdo apsauginės odos funkcijas, sukelia apoptozę (ląstelių mirtį). Dirgina akis, sausina odą ir plaukus, pažeidžia apsauginį odos barjerą, odos ląsteles. Tai tirpiklis, pasižymi sutraukiamuoju, antibakteriniu poveikiu, mažina klampumą. Alkoholio reiktų vengti itin jautriai ir į sausumą linkusiai odai. Šiaip jis veikia antibakteriškai ir nėra blogis, bet svarbu nenaudoti didelės koncentracijos.
ETHYLHEXYLGLYCERIN – minkštiklis, konservantas. Saugus.
PPG-2-DECETH-30 – saugus, emulsiklis.
SODIUM LAURETH SULFATE –  ingredientas, gaunamas iš etoksilinto laurilo alkoholio. Natrio laureto sulfatas yra naudojamas: kaip paviršiaus aktyvumo medžiaga, putodaris ir valiklis įvairiuose odos ir plaukų prausikliuose. Ingredientas dirgina odą, kemša poras ir gali pabloginti problematiškos odos būklę. Natrio laureto sulfatas nėra rekomenduojamas jautriai, sausai, pažeistai odai. The Cosmetic Ingredient Review rekomenduoja neviršyti 1 proc. koncentracijos kosmetikos gaminiuose. Natrio laureto sulfate gali pasitaikyti pavojingų priemaišų – etileno oksido ir 1,4 dioksano.
ALUMINA –Aliuminio oksidas. Tai absorbentas, mechaninis šveitiklis, emulsiklis. Saugus, bet vidutiniškai saugus aerozoliuose.
PHENOXYETHANOL – populiarus konservantas, taip pat padeda fiksuoti kvepalus, veikia kaip repelentas, analgetikas. Fenoksietanolis yra naudojamas: įvairioms kūno priežiūros ir dekoratyvinės kosmetikos priemonėms. Naudojamas ir kaip konservantas, ir kaip kvepalų sudedamoji dalis.  Ingredientas dirgina, gali sukelti kontaktinį dermatitą, yra toksiškas nurijus arba įkvėpus. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad į organizmą patekęs fenoksietanolis gali pasižymėti mutageninėmis savybėmis. Apie šį koncervantą ne kartą rašiau – reiktų jo vengti.
SODIUM DEHYDROACETATE – konservantas, bet saugus.
CI 77491 (IRON OXIDES), CI 77492 (IRON OXIDES), CI 77499 (IRON OXIDES), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE). – saugūs kosmetiniai dažikliai.
https://www.essence.eu/lt-lt/priemones/veidui/kremines-pudro/e/product/camouflage-2in1-make-up-concealer-10-2/
img_0322
Sudėtis ilga, bet tai kreminė pudra, o ne veido kremas – vis tik vertindami “natūralumą” galime būti šiek tiek švelnesni, nes silikonai makiažo pagrinde padės lygiai ir tolygiai pasidengti priemonę, vizualiai odą paversti lygesne.  Yra ir hialorono rūgšties, glicerino – netūrėtų stipriai sausinti, nors itin sausos odos savininkėms geriau vengti, nes vis tik sudėtyje yra  šiek tiek alkoholio.

Matiškumo tikėtis nereikėtų – riebesnės odos savininkės tikrai dienos eigoje pradės blizgėti. Bet tai padaro pudrą universalesnę, nes matizuojančios pusros tiks tik riebiai odai, o išsiurbdamos riebumą, gali paskatinti odą dar labiau riebaluotis….

Realiai sakyčiau, kad sudėtis nėra bloga. Ne superinė, bet tikrai mažai ingridientų, ypač kalbant apie pagrindinius, kurie kemša poras ar kenkia odai. Problemitiškiausias ingridientas būtų PHENOXYETHANOL – taip, jis sąrašo gale, jo koncentracija nėra didelė, bet tai tikrai prasta sudėtinė dalis ir šio koncervanto geriau vengti. Ypač odos priežiūroje, bet ir dekoratyvinėje kosmetikoje. Čia vienintelis tikrai raudonas signalas.
Processed with VSCO with c1 preset
“kosmetikos dnr” komentaras: “Apžvelgiame “Essence” kreminę pudrą – “Camouflage”. Skysta kreminė pudra žada atlikti makiažo pagrindo ir maskuoklio funkcijas, ilgai išlikti, suteikti odai matinį efektą. Tikint internetiniais atsiliepimais pudra turi tirštą konsistenciją, suteikia stiprų maskavimą, neatrodo natūraliai. Be to, oksiduojasi ir neišlieka taip ilgai, kaip žadama. Pudra sukurta silikonų pagrindu, turėtų užildyti poras ir kitus odos nelygimus, suteikti lygesnės odos įspūdį. Gali šiek tiek kimšti poras, sausinti ir erzinti odą, todėl netiks turintiems sausesnę, jautrią ar labai problematišką odą.”

Mano įvertinamas: 9/10. Turint omenyje sudėtį, spalvų pasirinkimą, efektą – būtų balu mažesnis, bet kaina nepralenkiamai maža, tad tenka atsižvelgti į kainos ir kokybės santykį. Efektas man patiko, mano probleminei odai tiko, tepėsi tolygiai, maskavimas pakankamai stiprus. Pakuotė patogi ir sandari. Galima rasti “Drogas”, “Eurokos” parduotuvėse, o dar dažnos akcijos.
Ar mėginot? Pasidalinkite!

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
cropped-img_3594-21.jpg

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.