Kaukės,  Veido odos priežiūra

EO LABORATORIE valanti aligatinė veido kaukė su irisų, uosio pumpurų ekstraktais ir vitaminu C (Apžvalga)

Kas yra alginatinės veido kaukės?

Papasakosiu apie savo pirmąjį kartą su alginatine veido kauke. Apie šios rūšies kaukes esu ne kartą girdėjus, bet niekada neteko bandyti. 

Alginatinės kaukės gaminamos iš jūros dumblių.
Pats alginatas yra gelinė medžiaga, išgaunama iš rudųjų dumblių, kurie drėkina, skaistina odą. Viskas priklauso nuo to, su kokiomis medžiagomis alginatas sumaišytas, bet jos tinka visiems odos tipams. 

Dažniausiai tokias kaukes gausite miltelių pavidalu – reikės sumaišyti su vandeniu ir padengti gauta mase veido odą. Masė sustingsta ir tampa tartum silikoniniu lakštu, kurį lengva nulupti nesukeliant nei sausumo, nei diskomforto ar odos tempimo.  Kaukė suformuoja oro ir drėgmės nepraleidžiančią, giliai drėkinančią odą plėvelę.

Alginatinėmis kaukėmis stimuliuojama limfa, kraujotaka ir drėkinama oda. Dažnai turi ir valančių, detoksikuojančių savybių, ypač naudingos odos senėjimo profilaktikai. 

Alginatines kaukes dažniausiai specialistai naudoja po estetinės medicinos procedūrų, cheminių šveitimų ar mezoterapijos. Bet tinka ir įprastam naudojimui, norint atgaivinti, drėkinti odą, sutraukti (vizualiai) poras. Viskas priklauso nuo to, kokios naudojamos priemaišos. 

Kaip naudoti alginatinę kaukę?

Svarbiausia tinkamai paruošti odą. Galima užsiimti ir veido odos garinimų, cheminiu ar mechaniniu šveitimu, naudoti molio ar kitokias veido kaukes. Bet esminis dalykas – oda turi būti švari. 

Aš naudojau ant sausos švarios odos. Bet galima naudoti ir ant serumo, nes kaukė padės jam geriau įsiskverbti.  

Skaitykite instrukcijas – ten bus nurodyta, kaip tiksliai paruošti kaukę naudojimui. Dažniausiai gautus miltukus reikia sumaišyti su atitinkamu kiekiu vandens. 

EO LABORATORIE alginatinė
giliai valanti veido kaukė

Čia gauname 20 g miltelių ir juos reikia sumaišyti su 60 ml šalto ar drungno vandens

Būtent ši yra valanti, orientuota į riebesnę odą, kokią ir turiu. Žada matizuoti, skaistinti, bet ir padrėkinti. 
Patariama naudoti iki trijų kartų per savaitę. 

Kaina – 3,79 €, pirkau Elevita

Aprašyta taip:

“Priemonė praturtinta vilkdalgio ir uosio pumpurų ekstraktais, teikia valomąjį, drėkinamąjį ir raminamąjį poveikį. Kaukė glotnina odą, mažina pigmentacijos požymius. Skirta visų tipų odos priežiūrai. Aktyvių komponentų dėka suteikia odai elastingumo, siaurina poras, pašalina riebalų perteklių. Reguliariai naudojant kaukę, jūsų oda atrodys skaistesnė ir glotnesnė.”

Sudėtis neilga ir paprasta. 

Diatomaceous Earth – tai tartum miltukai iš sukalkėjusių dumblių (jei teisingai verčiu). Tuomet naudojamas jau aptartas Alginate

Cryogenic Ash Tree buds – uosio pumpurai, kurių ekstraktas pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, sutraukia poras ir efektyviai reguliuoja riebalų išsiskyrimą.

Organic Iris extract – irisų ekstraktas – tai antioksidantas, tonikas, vizualiai sutraukia poras, valo jas ir skaistina. 

Potassium sulfate – klampumo reguliavimo medžiaga. 
Tetrasodium pyrophosphate – reguliuoja pH.

Ascorbic Acid – vitamino C forma, antioksidantas, reguliuoja pH, pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, skatina kolageno gamybą, keratolitikas, šviesina odą.

Sudėtis labai paprasta. Tik alginatas, kelios klampumą reguliuojančios medžiagos ir augaliniai ekstraktai, vitaminas C. Porų nekimš, neturėtų dirginti (nebent augalinis ekstraktas keltų alergijos). 

Nėra nei parfumo, nei dažilių, nei papildomų konservantų. Nėra ir silikonų. 

Patys miltukai žydri ir jų daug. Bet džiugina tai, kad nenaudojami dažikliai – spalva nuo pačių natūralių ingredientų. O natūralių ingredientų čia net 99%. 

Patys rudieji dumbliai kemša poras, bet alginatas kemšančio poveikio neturėtų turėti. Kadangi naudojama ne kasdien, bėdų neturėtų pridaryti. Bet, jei oda problematiška, verta atidžiau stebėti odą. 

Sumaišiau su šaltu vandeniu ir gavau pakankamai vientisą masę.

Su silikonine mentele bandžiau padengti veidą. Pripažinsiu, nebuvo labai lengva. Geriausia tai daryti gulint ir su kito žmogaus pagalba. Kadangi viską dariau pati – buvo sunkiau. 

Pradžioje masė buvo kiek tekanti ir šiek tiek jos vis nutekėdavo ant sprando. Bet sluoksniavau ir pavyko visai neblogai viską padengti. Tiesa, su laiku masė pradėjo stingti. Per lėtai sukausi, tad ji pradėjo stingti dar neužtepus, todėl paskutinis sluoksnis gavosi gumuliukais. Nieko blogo, bet todėl neatrodo labai estetiškai. 

Atrodo netolygiai, bet laikėsi neblogai. Su kauke, kaip ir rekomenduotina, išbuvau pusvalandį. Kai masė apstingo, niekas nebetekėjo ir netepliojo. 

Alginatinę kaukę galima ir ant akių, ir ant lūpų dėti. Kadangi dariausi ją pati, ant akių nedėjau. Ant lūpų – plonu sluoksniu. 

Vat tepti plonu sluoksniu buvo klaida – ten baltai uždžiuvo ir buvo sunku nuimti. Taip pat ir palei plaukų liniją. Sudrėkinus plėšti nereikėjo, bet reikėjo pavargti. O užtat visur, kur sluoksnis buvo storas, nusiėmė labai lengvai ir švelniai. Ir ne, veido depiliacijos tikrai nepadarė, nei odos, nei plaukelių nepešė. Nusiimė tartum silikonas. 

Atsargai vis tik patariama antakius pasitepti kremu ar aliejumi – kad dar lengviau atsiplėštų. 

Odos visai nedirgino ir negraužė. Tinka ir po procedūrų. Aš pati pasidariau molio kaukę ir tuomet rūgštinę kaukę, o tuomet šią – aligatinę. Po naudojimo oda skaistesnė, sudrėkinta ir švelni. Aišku, nežinau, ar visa tai būtent aligatinės kaukės nuopelnas, gal veikiau rūgštinės, bet ši irgi nuramino, paskaistino. Toks tikras SPA namuose, kad ir ne taip estetiškai ir švariai. 

Šią kaukę kartočiau – jausmas malonus, yra naudingų mano odai ekstraktų ir vitamino C. O ir šios kaina gera. Aišku, didelio efekto po vieno karto nesitikiu ir neverta tikėtis. Bet naudojant reguliariai – oda turėtų padėkoti. 

Gal ir nelabai tobula, bet vis tik sėkminga pažintis su aligatinėmis kaukėmis. 

PS:. Kaukė natūrali, suirs, bet vis tik ją reikia išmesti į šiukšlių dėžę, o ne vamzdyną, nes gali užkimšti kriauklę. 

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: hhttps://www.facebook.com/kelionduone/

Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *