Kūnas,  Prausikliai,  Veido odos priežiūra

DUDU-OSUN natūralus juodasis afrikinis muilas (black african soap) – Apžvalga.

Juodasis Afrikinis muilas 
(Black African soap) 

Ar esate girdėję apie juodąjį afrikinį muilą? Mano dėmesį jis patraukė iš pinterest platformoje nuolat skiriamų jam ditirambų. Pristatomas tartum stebuklas, kuris ir nesausina, ir aknę gydo, riebiai odai padeda, visiškai augalinės kilmės ir saugus naudoti? Na, juk skamba gerai, nemeluosiu.

Juodasis muilas Afrikoje pradėtas gaminti ir naudoti jau nuo senovės. Ir jis labai populiarus, nieko keisto, Afrikoje. Bet ir ne tik.

Juodasis Afrikos muilas turi drėkinamųjų ir jauninamųjų savybių. Puikiai tinka sausai, šiurkščiai odai. Idealiai tiks ir riebios odos problemoms šalinti. Muilas gali padėti naikinti veido netobulumus – spuogus, bėrimus. Taip pat gali padėti valyti poras, padėti nuo aknės spuogų. Muilo pagalba taip pat kruopščiai nuvalysite makiažą. Muilą puikiai tinka naudoti pirtyje. Skirta naudoti tiek suaugusiesiems, tiek vaikams.

Juodasis afrikinis muilas taip pat žinomas kaip Alata muilas, kilęs iš  Ganos Vakarų Afrikoje.

Kaip gaminamas juodasis afrikinis muilas? 

Tai ypatingos gamybos produktas, kurio receptas perduodamas iš kartos į kartą siekiant išvengti neoriginalios ir klaidingos muilo sudėties. Kiekviena Afrikos šeima juodąjį muilą gamina individualiai, nežymiai nukrypdama nuo senovėje išrasto recepto. Tokios pačios sudėties muilo spalva gali būti rusva, tamsiai ruda ir juoda. Produkto spalva ir konsistencija priklausys nuo naudojamų aliejų, ir jų dedamo kiekio.

Unikali ir ypatinga juodojo muilo sudėtis įprastai yra papildyta vietinio derliaus augalų pelenais, kakavos pupelių lukštais, palmių lapais, taukmedžių ar/ir bananų žievemis.

Į sudėtį dedamos žievės ir lapai iš pradžių yra džiovinami saulėje. Po to, išdžiovintus ingredientus puode ant laužo ugnies (arba puode ant viryklės) skrudinama esant pastoviai temperatūrai. Šiuo atveju optimali temperatūra yra labai svarbi, kadangi nuo jos priklausys muilo spalva, konsistencija ir aromatas. Vėliau į gautą masę pilamas vanduo, palmių, taukmedžio ir kokosų aliejai. Visa masė kruopščiai turi būti išmaišoma visą parą. Tai atlikus, muilo masė paliekama brandintis kelioms savaitėms.

Tikras ir netikras? 

Kadangi tai jau tapo madinga kosmetikos priemone, atsirado ir daug kosmetikos, kur muilas pavadintas afrikiniu, jis juodas, gal su angliuku, bet tikrai nėra tas tikrasis afrikinis muilas, apie kurio gamybą prieš tai ir kalbėjau. Tad reiktų pirkti iš patikimo prekinio ženklo ir pirkti ne vien pažiūrėjus į etiketę, atkreipkite dėmesį ir į patį gamintoją, ir į sudėtį, kilmės vietą ir t.t.

Dudu – Osun juodasis muilas

Kiekis – 150 g

2,99 €Elevita.
3.49  – Chia sėklos.
3,00 €Bionaturoazė .
Buvo atsiradę ir eurokos.

11,99 €  – pigu.lt. Ir ši kaina gal vos ne keturis kartus didesnė nei kitur, tai neapsigaukit…

Jis tvarkingesnės formos, suapvalintas nei įprasti. Turėjau daug dvejonių dėl originalumo, kiek tai tikrai juodasis Afrikinis muilas? Bet, kiek ieškojau informacijos, daug kur giriamas ir minimas kaip neblogas variantas. Ir tikrai nebrangus.

Šis gaminamas Nigerijoje ir labiausiai tiks riebesnei odai, kuri nėra jautri. Nes naudojami eteriniai aliejai, kurie tonizuoja, sutraukia poras, reguliuoja sebumo išsiskyrimą.
Jis ir kvepia citrusais – dėl eterinių aliejų kaltės. Jei oda jautri ar alergiška – geriau rinktis be eterių ir tokių priemaišų, bet kitiems gali būti toks variantas net naudingesnis. Tai individualu.

Šis muilas, kaip teigiama, labiausiai tinka riebiai odai ir todėl, kad efektyviai pašalina odos riebumą ir valo. Jei oda sausesnė, gali jaustis tempimas ar nemalonus sausumas. Todėl sausai, jautriai odai geriau rinktis kitą juodo afrikinio muilo variantą.

Aprašomas taip: 

  • Ypatinga muilo sudėtis yra 100% natūrali. Joje yra taukmedžio sviesto, medaus, osun ekstrakto, palmių lapo pelenų, kakavos pupelių pelenų, alavijaus, žaliųjų citrinų sulčių, vandens ir eterinių aliejų mišinio.
  • Muilo sudėtyje nėra jokios anglies ar dirbtinų dažiklių. Tamsi spalva natūraliai išgaunama gamybos procese tam tikroje pastovioje temperatūroje. Sudėtyje esantis šarmas gaunamas iš saulėje išdžiovintų kakavos pupelių lukštų pelenų.
  • Afrikos juodasis muilas yra visiškai natūralios sudėties, todėl jis laikomas vienu sveikiausių ir naudingiausių muilų.
  • Juodasis muilas švelniai ir gausiai putoja, dažniausiai yra neutralaus žemės kvapo. Neretai sudėtyje esant eteriniams aliejams, muilas dvelkia subtilia citrusine gaiva.

Kaip man sunku susigaudyti, kai nėra aiškios sudėties. Na, juk gamintojo, deja, paslaptis. Yra ingredientai, kurie maišomi, bet proporcijos lieka neaiškios.

Naudojamas grynas medus – jei tik nesate alergiški, tai tikrai labai geras ingredientas. Veikia antibakteriškai, malšina uždegimus, ramina. Probleminei odai labai tinka.

Taukmedis drėkina, maitina ir sulaiko drėgmę, gali ir strangrinti, greitina odos atsinaujinimą.

Alyvpalmių sėklų aliejus – maitina, turi daug antioksidantų.

Palmių lapų pelenai ir kakavos pupelių pelenai – turi nemažai antioksidantų, veikia antibakteriškai, daug mineralų ir vitaminų.

Alavijas drėkina, ramina ir puoselėja odą.

Osun (camwood) – blizgusis kraumedis – čia – veikia antibakteriškai, skaistina ir padeda kovoti su pigmentinėmis dėmėmis ir bėrimais, ramina.

Laimo (žaliosios citrinos) sultys tonizuoja, sutraukia poras, suteikia kvapą. Kaip ir naudojami kvepalai (kurių galėtų nebūti).

Šitame sąraše nematau, bet tarp ingredientų, puikiai įsiminiau, paminėtas buvo ir kokosų aliejus, kuris man kėlė daug klausimų. Jis čia ne grynas, su priemaišomis, bet jo privengiu dėl to, kad labai kemša poras. Mano riebiai ir aknės kankinamai odai to reikia mažiausiai… Aišku, jis ir maitina, drėkina, puoselėja odą, mažina sausumą.

Jei bandyčiau papasakoti, kaip man sekėsi jį naudoti, nežinočiau, ką tiksliai pasakyti. Prisipažinsiu, kad nenaudojau reguliariai. Veidui bendžiau keletą kartų – jausmas neblogas, nedirgino, nepaliko riebumo. Bet dėl aliejų ir galimo porų kimšimo vis tik atsisakiau minties naudoti veidui. Arba bent jau ne kasdien, kartais panaudodavau duše. Kaip veido prausiklis pasirodė normaliai. Nieko blogo, nieko ypatingo.

Pati tekstūra maloni – putoja neblogai, konsistencija tolygi ir turi geliškumo, nėra visai sausa, jaučiasi aliejai. Kvepia švelniai, bet citrusais. Matosi, kad viduje tai nėra vien juodas tolygus muilas, bet primena žemę su įvairiomis dalelėmis – taip tokiame muile, jei jis tikras, ir turi būti. Naudoti patogu, o ir užteko ilgai, nepasileido ir neištirpo.

Socialinės medijos grupėse, kur susirenka skincare fanatikai, užviriau diskusiją apie juodą afrikinį muilą. Kol kiti labai giria, tie, kurie visa galva pasinėrę į odos priežiūrą, vertina kiek skeptiškai. Yra, kam tokie muilai padėjo ir tiko, bet dauguma vis tik teigė, kad jų odą sausina. O ir, jei jau naudoti, tai patarė paprastą be priemaišų ir kritikavo būtent šį Dudu-Osum.

Aš jį daugiausiai naudojau kūno odai – mane nugaroje, dekoltė srityje irgi mėgsta paberti, tad kiek bijojau, bet kūno oda reagavo neblogai. Irgi naudojau nelabai reguliariai, bet šiaip jau maniškei odai tiko, negaliu nieko labai blogo pasakyti. Mano oda riebi, o ir naudoju drėkiklius – sausinimo nepatyriau, bet švaros jausmą tikrai suteikė.

Apie muilus, įskaitant ir afrikinį, rašė ir mano mėgstama chemikė ir apžvalgininkė LabMuffin – ji kritiškai žiūri į visokius, kaip ir natūralius, muilus veido odai. Labiausiai dėl pH, kuris muiluose dėl naudojamų šarmų dažnai būna per šiukštus veido odai. Labiausiai todėl, kad gali išbalansuoti odos lipidus, apsauginį sluoksnį.

Manau, kad muilas muilui nelygu, bet tiesos tame yra. Yra kietų veido prausiklių, kurie man patiko, bet tikrai ne visi. Šis nebuvo blogas, nepridarė bėdos, bet naudojant nuolat labai gali būti, kad išbalansuotų odą ir per daug sausintų. Kas ir riebiai odai nėra naudinga. O ir aliejai, kad ir galbūt tokioje formoje nekimš porų, vis tik mane šiek tiek gąsdina.

Jau esu pabaigus šį muilą. Ir vis tiek nežinau, ką tiksliai manau. Afrikiniui muilui dar suteikčiau galimybę – jei ne veido, tai kūno odai galbūt tiktų. Bet pirkčiau kitokį, be parfumo, be citrusinių eterių. Gal ir rinkčiausi mieliau su taukmedžiu, bet be kokosų aliejaus… Gal kada keliaudama užtaikysiu ant kažko unikalaus – nusipirkčiau. Dabar tai buvo mano pirmas kartas ir šviežia pažintis su tokia priemone. Ir ji buvo įdomi. Tik nedavė labai daug atsakymų.

Atsiprašau ir aš, kad negaliu tiksliai pasakyti, kiek jis tinka veido odai, o kiek ne. Kiek kemša poras ar sausina. Tai tokia priemonė, kur visi, net ir specialistai, turi gana skirtingas nuomones. Todėl nežinau. Manęs neišgąsdino, bet ir nevadinčiau atradimu. Bet bandysiu ieškoti toliau.

Kokius dar Afrikinius juoduosius muilus radau rinkoje, kuri mums Lietuvoje irgi būtų pasiekiama: 

BIOCOS6,90 € – šis gaminamas Ganos moterų, labai švelnus, be dirginti galinčių priemaišų. Su taukmedžiu, kokosų aliejumi bei augalų pelenais.

BIO NATURA – kainos priklauso nuo muilo dydžio.

IHERB turi nemažai neblogų variantų (ten pirkdami ir nuolaidos koduko – DOM2343).

Gal Jūs esat bandę tokius juoduosius afrikinius muilus? Pasidalinkite įspūdžiais 🙂

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: hhttps://www.facebook.com/kelionduone/

Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *