Uncategorized

“Douglas” plaukų aliejukas: style & shine. (Su Argano, jojobos aliejais)


Pribaigiau “Douglas” firmos aliejuką plaukams. Kainavo apie 10eu, bet pirkau su nuolaida gal už 5eu. Tokios kainos, manau, jis visai vertas. Toks veikiau gelis nei skystas aliejus. Tepdavau tik ant galų ir plaukų ne skalpo srityje – tad neriebindavo, neapsunkindavo, neturėjo stipraus kvapo, pasiskirstydavo, nelipindavo plaukų – viskas tikrai neblogai.
Ar pastebėjau kažkokius rezultatus? Nesu tikra. Na, jis padėdavo, kaip ir visos tokios priemonės, šiek tiek padrėkinti, sušvelninti plaukus, jie lengviau šukuodavosi, mažiau šiaušdavosi, neatrodė tokie nualinti. Bet labai didelio skirtumo nuo kitų priemonių nepajutau.
Rašo, kad tai plaukų aliejukas su argano ir jojobos aliejais – šie abu tikrai labai naudingi ir reikalingi sveikai atrodantiems plaukams. Vis tik, mano galva, tepant grynus nerafinuotus jojobos ar argano, ricinų aliejus plaukai džiaugsis dar labiau nei mėginant mišinius, kuriuose būna ir nelabai gerų priemaišų.

Pakuotė patogi, pati priemonė gana tiršta – jos greit neišnaudosi. Spalva geltona, tai bent sudaro nerafinuoto aliejaus įspūdį. Kvapas labai nestiprus ir aliejinis.

galutinį mano verdiktą vis dėlto lems sudėtis – nes kai kurios medžiagos padeda plaukams, bet laikinai, o ilgainiui juos alina, tad vieno buteliuko rezultatu aklai pasitikėti irgi negalima niekada. Svarbu, kad plaukai visapusiškai būtų maitinami, o ne aptraukti silikonu, kuris tik laikinai padeda plaukams gražiau atrodyti.
CYCLOPENTASILOXANE – silikono pagrindo medžiaga, minkštiklis, kondicionuoja odą ir plaukus, yra švelnus ir saugus. Bet tai pagrindinė sudedamoji dalis – silikonas! Būtent tai mane iškart apvilia…
DIMETHICONOL – silikono polimeras, minštiklis, drėgmę palaikanti medžiaga. Saugus. Bet vėlgi – silikonas…
PARFUM – kvapiklis, po kuriuo gali slėptis ir natūralūs ir geri kvapikliai, bet gali ir dirginantys, sausinantys ir prasti, tad bendras nekonkretus įvardijimas nieko gero niekada nežada.
SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL – tai simodsijų – jojobos aliejus. Labai puikus ir odai, ir plaukams. Siūlau bandyti ir nagams, nagų odelėms! Jis gana brangus. Aš savo nerafinuotą buteliuką iš “Saflora” firmos pirkau už maždaug 17eu. Bet užtenka ilgam, reiki nedaug, o pats jis – tikras gėris.
PASSIFLORA INCARNATA SEED OIL – rausvųjų pasiflorų aliejus. Puikus aliejus, tinka ypač brandžiai odai.
ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL – argano aliejus. Puikus ir nepakartojamas, o ir pigesnis už jojobos – plaukams labai gerai!
TOCOPHERYL ACETATE – vitaminas E, antioksidantas, drėkiklis, kondicionuoja odą. Pasitaiko pavojingų priemaišų. Bet labiau abejotinas saugumas odai – plaukams turėtų būti visai neblogas ingridientas.
DAUCUS CAROTA SATIVA ROOT EXTRACT – paprastųjų morkų šaknų ekstraktas. kondicionuoja odą, antioksidantas.
GLYCINE SOJA OIL – Gauruotųjų sojų aliejus. minkštiklis, drėkiklis, antioksidantas. Plaukams puikus, bet odai mažiau, nes gali stipriai kimšti poras.
TOCOPHEROL – tokoferolis – vitaminas E, antioksidantas, drėkiklis, kondicionuoja odą. Bet veido odai negeras, nes gali stipriai erzinti ir kimšti poras.
HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE – saugus minkštiklis.

Viskas. Ką galiu psakyti? Yra tikrai neblogas naudingų aliejų mišinys, bet esti visai nereikalingų priemaišų. O ir pagrindiniai ingridientai silikonų kilmės – tai tik ilgainiui nualins plauką, nors ir pradžioje rezultatai džiugins.
Tai nėra labai prastas aliejukas, bet nerafinuoti gryni aliejai veiktų gerokai geriau. Nelabai yra prasmės pirkti už 10eu tokią priemonę, kai galima nusipirkti bonkutę nerafinuoto arganų aliejaus. Kad ir vaistinėje. Sudėtis bus trumpa ir labai aiški. Čia miksas ir gero, ir mažiau gero. Aišku nėra alkoholio, kurio dažnai pasitaiko, nėra labai agresyvių medžiagų – blogas jis nėra, bet sakyčiau jam dega geltona šviesa, o iki žalios dar trūksta…
@dominykanav
@grozio_drakonas

Leave a Reply

Your email address will not be published.