serialai,  Serialai/Filmai/Knygos/Etc

Dar 5 serialų apžvalgos: kurie verti dėmesio?

Pasidalinu su Jumis įvairiomis apžvalgomis – ne tik kosmetikos, bet ir knygų, filmų bei serialų. Na, ir dar daugiau! O šiandien dalinuosi savo įspūdžiais apie penkis serialus, kuriuos peržiūrėjau per vasarą. Tiesa, pažiūrėjau daugiau, bet kitus priskyriau prie ateities teminių įrašų. O dabar kviečiu sakityti apie penkis labai skirtingus ir savitai įdomius serialus. Kuriuos esate matę? Gal patys turite rekomendacijų? 

1. LUCIFER/ LIUCIFERIS

Metai: (2015– )
IMDB įvertinimas: 8,2/10
Žanras:
mistika, detektyvas, romantinis.
Režisierius: Tom Kapinos
Pagrindiniai aktoriai: Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro
Šalis: USA
Kanalai: Fox, vėliau Netflix

Lucifer Morningstar has decided he’s had enough of being the dutiful servant in Hell and decides to spend some time on Earth to better understand humanity. He settles in Los Angeles – the City of Angels.

Pradėjau žiūrėti, nes daug kas rekomendavo, o norėjau kažko lengvo ir paprasto, ką galėčiau žiūrėti, darydama kitus darbus. Taip, aš visada žiūriu kažką besidažydama, begamindama, berašydama, besilakuodama nagus… Kai kuriems serialams reikia viso įmanomo dėmesio ir tokius labai mėgstu. Bet kartais norisi ir kažko  neapsunkinančio proto ir nekaustančio viso dėmesio. Multi-taskinimas yra puiku, kol jis neuzurbuoja gyvenimo. Tada jau tenka prisiversti daryti tik vieną dalyką vienu metu ir būna labai nelengva.

Pradėjau žiūrėti – ir tikrai galėjau puikiai sekti viską net ir nežiūrėdama perdiem atidžiai. Pirmajame sezone viskas pasirodė šiek tiek per banalu – Dievo sūnus, puolęs angelas Liuciferis, nusispjovė į pragaro priežiūrą ir nusikėlė į žemę, kur žmogiškame kūne naudojasi visais malonumais ir godžiai geria gyvenimą. Seksas, šlovė, pinigai – pasireiškia visos godumo apraiškos. Bet taip jau nutinka, kad jis sutinka detektyvę, kuri nepasiduoda jo žavesiui ir jie pradeda kartu dirbti narstant nusikaltimus, gaudant žudikus. Ir taip po truputį pradeda ryškėti jo angeliškoji pusė…

Skamba labai banaliai, pradžioje mane kiek slėgė toks paviršutiniškas biblinių tiesų interpretavimas. Bet vėliau viskas ėmė šiek tiek rimtėti, veikėjams teko susidurti su įvairiomis etinėmis dilemomis, spręsti galvosūkius ir mokytis iš klaidų, kurias padarė. Serialas darėsi vis labiau daugiasluoksnis ir įdomesnis. Pasirodydavo naujų veikėjų, istorija pradėjo darytis rafinuotesnė. Pradėjau žiūrėti tam, kad kažkas kalbėtų fone, o galiausiai net labai įsitraukiau.

Gal kiek popsinis serialas – neleistina meilė, detektyviniai elementai, nusikaltimai ir aistra. Viskas, ko reikia holivudui. Tikrai ne pats rimčiausias ir geriausias matytas serialas, bet tikrai įtraukė ir pasirodė neblogas, lyginant su tokio tipo tv šou. Pirmi trys sezonai buvo kuriami FOX. Atrodė, kad serialas bus nutrauktas – yra sukurtos net dvi papildomos serijos trečiam sezonui, kurios tarsi pristato veikėjų likimus. Bet serialą perėmė NETFLIX ir tie likimai klostėsi visai kitaip. Įdomu buvo pažiūrėti ir tas dvi serijas (nelabai vykusias, tiesą sakant) ir naują sezoną. Ir kokybė ženkliai pakilo – Netflix labai puikiai susitvarkė ir serialas sulaukė dar aukštesnio įvertinimo ir palankių atsiliepimų. Ir, kai pabaigiau sezoną, labai liūdėjau, nes norėjosi dar. O tai geras ženklas. Patvirtinta, kad kažkada 2020 sulauksime penktojo sezono – ir tikrai žadu jį žiūrėti ir nekantrauju. Vertinčiau 7,5/10.

2. LYTINIS ŠVIETIMAS/ SEX EDUCATION

Metai: (2019– …)
IMDB įvertinimas: 8,3/10
Žanras:
 romantika, komedija, paauglių drama.
Režisierius: Laurie Nunn
Pagrindiniai aktoriai: Simone Ashley, Asa Butterfield, Gillian Anderson
Šalis: UK
Kanalas: Netflix

Pasižiūrėjau pirmą sezoną – aštuonias serijas. Antrasis pasirodys 2020 metais. Daug girdėjau gerų atsiliepimų, o ir imdb įvertinimas neįprastai puikus. Serialas turi savito šarmo. Apie 16-mečius paauglius ir seksualines patirtis. Ir humoro, ir šaržo pilnas serialas. Bet tuo pačiu, man pasirodė paviršutiniškas ir labai stereotipinis ir tuos stereotipus stiprinantis. Patiks tiems, kuriems patinka amerikietiški pyragai. O ir žiūrisi lengvai, įtraukia. Bet mane erzino serialo fabula ir visko suvedimas į antrą galą. Tipinė vidurinė su socialiniais sluoksniais ir patyčiomis. Daug subanalinto sekso, kuris neturi nieko bendro su erotika and intymumu. Giliai nesikapstant ir norint kažko tokio – jis nėra blogas. Yra keletas labiau išvystitų personažų – pavyzdžiui pagrindinio veikėjo motina sekso terapeutė ir ji man patiko. Bet visa kita labai banalu.

Tikėjausi daug daugiau. Kad ir serialas “The end of the f**ing world” – panašus, bet turintis netipiškumo ir autentikos, man tikrai patikęs. Šis tik parodo, kaip viskas, kas svarbu santykiuose ir gyvenime, yra kūniška ir susiję su seksu ir geismu. Nieko neturiu prieš serialus tokia tematika – rekomenduoju “Masters of sex”, kuris tikrai rimtesnis ir įdomus nepaisant to, kad viskas sukasi aplink orgazmus ir seksualines patirtis. Į jas žiūrima iš kitokio kampo.

Bet įvertinimai labai geri – suprantu, kad daug kam jis labai patiko, tad tai tiesiog skonio reikalas. Man buvo per vulgarus ir per prėskas. Būti 16 ir jausti gėdą, kad nepraradai nekaltybės? Šiame seriale tai atrodo normalu, bet man tai neatrodo. Lyg ir bandoma parodyti tą pusę, kad seksas nėra tik apsikeitimas skysčiais, bet labai silpnai. Aš vertinčiau 6,5/10. Nėra labai blogas – mačiau daug blogesnių, bet tikėjausi daug daugiau.

3. MERI ŽUDO ŽMONES/ MARY KILLS PEOPLE

Metai: (2017– 2019)
IMDB įvertinimas: 7.5/10
Žanras:
 drama, detektyvas, romantika.
Režisierius: Tara Armstrong
Pagrindiniai aktoriai: Caroline Dhavernas, Jay Ryan, Richard Short
Šalis: Kanada
Kanalas: Lifetime Network

Tai trys sezonai po šešias serijas. Susižiūrėjo labai greitai ir prikaustė. Juk tai geras ženklas, ar ne?
Apie gydytoją, kuri su partneriu, buvusiu plastikos chirurgu, turi slaptą verslą. Tai pagalbinė savižudybė, kitaip vadinama eutanazija. Tai nėra legalu, todėl jie besivadindami išėjimo iš gyvenimo patarėjais tokią veiklą vykdo atsargiai ir už uždarų durų. Būdami gydytojai, jie parenka tinkamą vaisto dozę ir pacientai išeina ramiai ir savo noru. Jie padeda tik mirtinai sergantiems ligoniams, kurie nebepajėgia kęsti skausmų ir kančių. Važiuoti į Šveicariją (kur tai legalu)  ir tapti “mirties turistu” kainuoja 20,000 dolerių. Jie ima per pus mažiau. Ir norinčių mirti tikrai netrūksta.

Žinoma, policija vykdo apie juos tyrimą ir bando gauti įkalčių. Daug serialo intrigos sukasi aplink tai, kaip jiems pavyks neatsidurti už grotų. O serialas kelia labai daug etinių ir moralinių dilemų. Kaip ir pati eutanazija. Ar žmogus gali pasirinkti, kada ir kaip išeiti? Ar tai žmogžudystė ar pagalba? Ar tai nėra lengvas kelias nuo skausmo, nors likusį laiką galima būtų išnaudoti prasmingai ir dar patirti kokį nors išganymą? O ar moralu leisti žmonėms kentėti ir laukti, kol jie patys mirs visiškose kančiose? Galima sakyti, kad serialas eutanaziją labiau demonstruoja iš teigiamos pusės ir rodo žmones, kuriems ši procedūra yra palaima. Bet etinių dilemų vis tiek neišvengiama – keliami klausimai ir parodomos situacijos, kuriomis išvysti ir sunkiai suvokiamą ir negražią ‘laisvo pasirinkimo’ pusę.

Serialas nėra lengvas – daug mirties alsavimo, daug skausmo ir adatų. Jis slogus, tamsokas. Turi ir detektyvinių užmojų, ir dramos elementų, ir įsipynusios romantikos. Pagrindinė herojė patiria sunkumų augindama savo dvi paaugles dukras. Viena iš dukrų turi maniakine depresija sergančią draugę, kuri kelia labai daug problemų. Tuo pačiu, parodomas bjaurus jos elgesys ir tik vėliau už jo slypintis skausmas ir kančios. O protagonistė gydytoja dar užmezga romaną su detektyvu – tad kylančių klausimų vis daugėja, o atsakymų mažta…

Man šis serialas patiko. Galbūt kartais atrodė per daug vienpusiškas ar kai kurios situacijos tarsi išsispręsdavo per lengvai, bet visumoje tai labai savotiška ir įdoma tema, kurią labai verta plėtoti. Aktoriai puikūs, siužetas nėra nuobodus. Pabaigus trečią sezoną liūdėjau, kad pasibaigė.

Daug esu mąsčiusi ir skaičiusi apie eutanazijos problematiką, todėl negaliu pasakyti, kad šis serialas iškėlė klausimus, kurių seniau neturėjau galvoje. Bet galbūt iš naujo perkratė ir atskleidė šiek tiek daugiau kampų. Todėl tikrai jį rekomenduočiau. Ir vertinčiau aukščiau nei IMDB – bent 8.5/10.

4. ŽUDANT IEVĄ/ KILLING EVE

Metai: (2018– …)
IMDB įvertinimas:8.3/10
Žanras:
 trileris, detektyvas, romantika, psichologinis.
Režisierius: Phoebe Waller-Bridge
Pagrindiniai aktoriai: Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw
Šalis: JAV/UK/ITALY

Šis serialas neveltui laimėjo auksinį gaublį. Trys sezonai susižiūrėjo itin greitai ir labai įtraukė. Laukiu nesulaukiu, kada pasirodys naujas sezonas. Ir labai rekomenduoju į šį serialą pasinerti ir Jums.

Detektyvai – britų žvalgyba, tiria keistus nužudymus, kuriuos atliko ambicinga rusijos slaptai grupuotei priklausanti žudikė. Skamba labai tipiškai, bet serialas labai įmantrus ir savotiškas. Žudikė – tikra psichopatė. Jos kraujo troškimas susijęs su nuobodulio naikinimu. Ji nori visus savo darbus atlikti dramatiškai, ryškiai ir būti pastebėta. Ji įdomi, ji žiauri ir labai traukianti. Detektyvė Ieva (Sandra Oh – Kristina iš Grey Anatomijos) jaučia žudikei labai keistus jausmus. Jos gaudo ir bando nužudyti viena kitą, o tuo pačiu ir negali atsižavėti ir beveik įsimyli. Tai nėra banali meilės istorija – net nežinau, ar tai meilės istorija. Tai labiau traukos ir pasisavinimo istorija. Pasakojanti apie tai, kad ribinės patirtys priverčia savyje atrasti potraukius ir polinkius, apie kuriuos niekada net nebūtum pagalvojęs. Tai kažkas gaivališko, keisto ir susukto taip, kad nesupranti, kas geras, o kas blogas. Pradedi mėgti žudikus ir pykti ant geriečių. Nežinai, ką palaikyti. Net nežinai, kas kuriai pusei priklauso.

Serialas išsiskiria iš kitų – fabula tikrai nėra tradicinė. O ir veikėjos nėra stereotipiškos, turinčios išpildytą ir ryškų portretą. Man šis serialias buvo labai įdomus. Rafinuotas ir keistas, kitoniškas. Jei tik nebijote netipiškų santykių, žudynių ir nenormalumo – labai rekomenduoju. Vertinčiau 9/10.

5. DRĄSIOS IR ŽAVIOS/ THE BOLD TYPE

Metai: (2017– …)
IMDB įvertinimas: 8,0/10
Žanras:
 romantinis, drama, komedija
Režisierius: Sarah Watson
Pagrindiniai aktoriai: Katie Stevens, Aisha Dee, Meghann Fahy
Šalis: JAV/Kanada
Kanalas: NBCUniversal Entertainment

Serialus žiūriu labai įvairius – labiau mėgtu psichologinius, turinčius įdomesnių poskonių ir tematikų. Bet kartais atrandu ir kokį paprastą, lengvą, kurį dauguma priskiria moteriškų kategorijai. Ir kai kurie jų prilimpa, prašviesina dieną. Šis toks ir buvo. Tai modernesnė ir jaunatviškesnė “Sekso ir miesto” versija.

Serialas paremtas “Cosmopolitan” vyr. redaktorės Joanna Coles asmeninės istorijos. Ir, nepaisant to, kad šio žurnalo labai nemėgstu – serialas man patiko. Merginos, dirbančios žurnale. Daug mados, meilės, seksualinių nuotykių ir glamūro. Dažnai norėdavau vartyti akis – kai kurios scenos ar scenarijaus nuokrypiai tokie nerealistiški. Žiūrėdama į tas merginas – savęs ten visai neradau. Be nepaisant to, serialas šviesus, gražiai parodyta moterų draugystė, jų paieškos. Atsiranda ir šiek tiek (kad ir banaliai užkabintos) socialinės tematikos – ar tai būtų seksualinis priekabiavimas, modelių išnaudojimas ar kiti panašūs dalykai.

Jei vertinčiau su visais matytais serialais – gerų žodžių tikrai pritrūktų. Bet, kaip tokio tipo ir žanro serialas, jis tikrai neblogas. Kai kurie būna kokčiai banalūs ir veikiau telenovelės, o šis ir prajuokino, ir pravirkdė ne kartą. Siužetas įdomus, personažai atskleisti. Jei norisi būtent tokio serialo – verta šį pasižiūrėti. O ir suvalgai kaip saldainį – porą dienelių ir sezono kaip nebūta. O jų jau trys – laukiam ketvirto.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

FB: https://www.facebook.com/kelionduone/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *