Kosmetika,  Makiažas,  Pabaigtukai (Project Pan),  Veidui

“Catrice” prime and fine anti-shine fixing spray (makiažo fiksatorius) – apžvalga.

“Catrice” prime and fine anti-shine fixing spray

Pabaigiau “Catrice”  purškiklį, kuris fiksuoja makiažą ir tinka naudoti, kaip primer’į.

Jis paruošia odą makiažui, prailgina priemonių išsilaikymo trukmę, atgaivina odą. Suteikia matinį efektą ir saugo nuo nepageidaujamo spindesio.

50 ml fiksuojančio purškiklio tikrai patogioje pakuotėje. Man patiko purkštukas, kuris ne spjauna, o tikrai tolygiai purškia ir pasiskirsto ant odos.

Kaina apie 5 eu. Galima rasti Droge, Eurokos, internetinėse parduotuvėse.

Tokio tipo primer’ių nemėgstu ir nenaudoju – arba užtenka gero drėkinamojo kremo arba naudoju tepamus, skystus primer’ius. Purškiami man atrodo ir nelabai efektyvūs ir kiek beprasmiai. Bent jau didelio efekto, kokį galima gauti iš tepamo, neišgausi. Na, gal nebent veiksmingi tie, kurie matizuoja ir stabdo sebumo išsiskyrimą – tada galbūt purškiamas irgi padėtų, nors vis yik pirmenybę teikiu tepamam.

O apie šią priemonę irgi kalbėsiu kaip apie fiksatorių, kurių purškiu po makiažo. Kaip primer’io jo tiesiog nenaudojau.

#hack 

Atradau, kad riebiai odai tinka vietoj vandens, šlapint kempinėlę makiažui dengti, naudoti fiksatorius – išsinaudoja daug, bet tikrai stabdo riebaląvimąsi. Dabar kažkaip grįžau prie vandens ir kartu su juo naudoju hidrolatus. Taip naudojamas fiksatorius, priklausomai nuo savo sudėties, gali sausinti odą. Bet norint ilgiau išlikti matiniam ir turint itin riebią odą – verta išbandyti šią gydrybę.

Poveikis:

Žadama, kad matizuos, padės susilieti sausoms ir skystoms priemonėms, padės makiažui ilgiau išsilaikyti.

Kaip minėjau, man patiko purkštukas. Pagrindinę funkciją atlieka – pašalina sausumo įvaizdį ar persipudravimo efektą.
Ar padeda makiažui ilgiau išsilaikyti? Nežinau. Tiesą sakant, matuoti fiksatorių poveikį labai sunku. Man jie visi daugiau ar mažiau panašūs. Manau, kad šis padėjo ilgiau išlaikyti priemones ant veido. Negįždavau namo vakare su matiniu ir tobulai atrodančiu makiažu – bet turiu labai riebią odą, tad be fiksatoriaus būtų dar gerokai blogiau.

Galiausiai naudojau ir sunaudojau – patiko. Pradžioje lyg atrodė, kad dirgina veido odą, bet vėliau tas jausmas lyg ir dingo, tad likau su dviprasmiais jausmais. Turiu užsipirkusi (per nuolaidas) dar vieną ar du šiuos fiksatorius ir tikrai sunaudosiu. Kaip už tokią kainą, efektas mane tenkino. Turiu įvairių fiksatorių – įskaitant ir “Urban Decay” all nighter, gal tas ir matizuoja stipriau, bet prisipažinsiu, kad milžiniško skirtumo naudojant šį ar tą nemačiau.

Sudėtis: 

AQUA (WATER) – vanduo.

PROPYLENE GLYCOL – organinis alkoholis, gaunamas iš naftos, plačiai naudojamas kosmetikoje. Propileno glikolis yra naudojamas kaip tirpiklis, drėkiklis, klampumo reguliavimo medžiaga įvairiose kosmetinėse priemonėse, skirtose odai ir plaukams. Ingredientas yra saugus naudojimui kosmetikoje, bet didelės dozės gali būti toksiškos vidiniam vartojimui. Didesni kiekiai kosmetikoje gali dirginti jautrią odą bei erzinti akis. Ingrediento nerekomenduojama naudoti pažeistai odai. Egzema sergantys žmonės, turėtų vengti didesnių nei 2 proc. koncentracijų kosmetikoje.

PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL – PEG-40 hidrogenizuotas ricinos aliejus – polietileno glikolio ir ricinos aliejaus darinys. Naudojamas dėl daugiafunkcinių savybių naudojamas įvairiuose kosmetikos produktuose. Ingredientas alieka emulsiklio, tirpiklio ir kvepalų ingrediento funkcijas. Dėl galinčių pasitaikyti pavojingų priemaišų – etileno oksido ir 1,4 dioksano –  dideli ingrediento kiekiai gali būti toksiški. Kaip ir visų PEG darinių, PEG-40 hidrogenizuoto ricinos aliejaus nerekomenduojama naudoti pažeistai odai, nes jie skatina medžiagų patekimą į odą ir organizmą.

PECTIN – struktūrinių polisacharidų kompleksas, gaunamas iš citrusinių vaisių ar obuolių. Pektinas yra naudojamas: balti ar rusvi milteliai daugiausiai naudojami kosmetikoje kaip rišiklis, tirštiklis, emulsijos stabilizavimo ir klampumo reguliavimo medžiaga. Gali būti sutinkamas įvairiuose produktuose, bet dažniausiai naudojamas kremams, kreminėms pudroms, kūno sviestams. Nors vidinis pektino vartojimas siejamas su įvairiapuse nauda sveikatai, bet apie poveikį odai yra žinoma mažai. Yves Rocher ir Paryžiaus Dekarto universiteto tyrimas parodė, kad ingredientas galimai skatina odos atsinaujinimą.

ETHYLHEXYLGLYCERIN – minkštiklis, konservantas.
PHENOXYETHANOL – nesaugus konservantas.
PARFUM (FRAGRANCE).

TINKA VEGANAMS

Verdiktas:

+ Sudėtyje nėra dažnai naudojamo alkoholio, tad neišsausina odos,  bet…
 …sudėtis tikrai nėra švelni. Netinka naudoti jautriai ar pažeistai odai. Kvapikliai, fenoksitienolis, plopileno glikolis yra antras pagal koncentraciją ingridientas.
+ Priemonė atlieka savo funkcijas, nedaug kainuoja, gera pakuotė, patogi vežiotis į keliones.
Efektas nėra labai didelis ir nereikia tikėtis, kad veidas išliks matinis iki pat nakties. Efektas yra, bet stebuklo tikėtis nereiktų.
Catrice puslapyje priemonę vertino 59 vartotojai ir bendras įvertinimas – 4/5 žvaigždutės. Turint omenyje kainos ir kokybės santykį, aš vertinčiau 7.5/10.

Leave a Reply

Your email address will not be published.