Tonikai,  Veido odos priežiūra

Apžvalga: “Dermacos” antibakterinis tonikas anti-acne.

Šalia lovos turiu dėžutę, kur sudedu tuščius buteliukus produktų, kuriuos pabaigiau, bet dar neaprašiau. Stengiuosi susikurti tam tikrą sistemą.

Tik šiandien į tą dėžutę pateko ir antibakterinis veido tonikas “Dermacos”: Anti-Acne (iš “Farmona”).
Rašoma, kad šis tonikas yra skirtas riebiai, mišriai ir aknės pažeistai odai. Su bioaktyviu purvo ekstraktu. Dar pabandysim pasiaiškinti, ką tai reiškia.

Šį toniką naudojau kiekvieną rytą. Vakare naudoju rūgštinius, kurie nedraugauja su vitaminu C ir saulės spinduliais, o ryte rinkausi šį.

Pirmiausiai odą nuprausiu su prausikliu, tada vatos gabalėlį suvilgau toniku ir nuvalau veidą ir kaklą, tada jau tepu serumą, tepu paakių ir veido kremą.

Teigiama, jog šis tonikas reguliuoja odos pH, nuvalo nešvarumus nuo odos, veikia antibakteriškai ir užkerta kelią naujiems spuogeliams. Skatina regeneraciją, ramina odą ir mažina raudonavimą,  sutraukia poras.

Pirktas vaistinėje – berods “Camelia” –  kainavęs kokius 4-6eu, šiuo metu nematau, kad būtų prekyboje, bet turėtų sugrįžti. Daugiau informacijos bus www.litfarma.lt, o gamintojo puslapis www.dermacos.pl – lenkų kalba. Jame matau, kad jų kosmetika apnaujinta ir pakeitusi pakuotes. Tad tokia turėtų pasiekti ir mūsų lentynas ne už ilgo.

Buteliukas įprastas, naudoti patogu. Talpa – 150ml. Lenkų gamybos.

Šis veido tonikas paprastas ir nepasakyčiau, kad yra kažkuo išskirtinis, bet man jis patiko ir pateisino mano lūkesčius. Nedirgino odos, nuvalydavo visus nešvarumus ir nebuvo prikvepintas. Oda būdavo švaresnė, labiau matinė ir tikrai kažkiek gerino jos būklę, nesausindavo odos.

Man patiko ir tai, kad sudėtyje yra salicilo rūgštis, kuri veiksmingai padeda spuogelių gydymui ir jų prevencijai, tinka riebiai odai. O ir hamamelių vanduo, kurį lietuviškuose produktuose retai aptinku, nors jis tikrai puikiai valo, veikia kaip antioksidantas, drėkina odą ir skatina odos atsinaujinimą…

Sudėtis:

Vanduo, hamamelių vanduo – pasižymi sutraukiamuoju, priešuždegiminiu poveikiu,
glicerinas – efektyvus drėkiklis, colloidal silver – kontraversiškas ingridientas. Gerina imunitetą, veikia antibakteriškai. Kalbama ir apie tai, kad neaišku, ar šis ingridientas saugus, bet labiau tai diskutuotina, kai jis naudojamas didesnėmis koncentracijos ir oraliai, nes jis dažnai randamas dietiniuose papilduose ir pan.  Propylene Glycol – organinis alkoholis, gaunamas iš naftos, plačiai naudojamas kosmetikoje. Propileno glikolis yra naudojamas: kaip tirpiklis, drėkiklis, klampumo reguliavimo medžiaga įvairiose kosmetinėse priemonėse, skirtose odai ir plaukams. Propileno glikolio poveikis odai ir sveikatai: ingredientas yra saugus naudojimui kosmetikoje, bet didelės dozės gali būti toksiškos vidiniam vartojimui. Didesni kiekiai kosmetikoje gali dirginti jautrią odą bei erzinti akis. Ingrediento nerekomenduojama naudoti pažeistai odai.
Peat extract – durpių ekstraktas. Jis kovoja su grybeliu, bakterijomis. Drėkina odą, skatina regeneraciją. (tai tikriausiai ir yra tas “biokatyvus purvo komponentas”)
Salix Alba – Willow extract – Baltojo gluosnio ekstraktas, pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, saugo odą ir plaukus.
Aloe Barbadensis – drėkiklis, ramina odą.
Peg-40 Hydrogenated Castor Oil -hidrogenizuotas ricinos aliejus  – polietileno glikolio ir ricinos aliejaus darinys. PEG-40 hidrogenizuotas ricinos aliejus kosmetikoje yra naudojamas: dėl daugiafunkcinių savybių naudojamas įvairiuose kosmetikos produktuose. Ingredientas alieka emulsiklio, tirpiklio ir kvepalų ingrediento fuknkcijas. PEG-40 hidrogenizuoto ricinos aliejaus poveikis odai ir sveikatai: dėl galinčių pasitaikyti pavojingų priemaišų – etileno oksido ir 1,4 dioksano –  dideli ingrediento kiekiai gali būti toksiški. Kaip ir visų PEG darinių, PEG-40 hidrogenizuoto ricinos aliejaus nerekomenduojama naudoti pažeistai odai, nes jie skatina medžiagų patekimą į odą ir organizmą.
Zinc Pca – drėkiklis, skatina odos atsinaujinimą, mažina odos riebumą.

Saccharomyces/Copper ferment – antioksidantas, kondicionuoja odą ir plaukus.
Saccharomyces/Magnesium ferment – antioksidantas, kondicionuoja odą ir plaukus.
Saccharomyces/Silicon ferment – kondicionuoja odą ir plaukus.
Saccharomyces/Zinc ferment –antioksidantas, kondicionuoja odą ir plaukus.
Saccharomyces/Iron fermentantioksidantas.
Diazolidinyl Urea – konservantas. Iodopropynyl Butylcarbamate – konservantas, pasižymi antibakteriniu poveikiu.
Potassium Sorbate – konservantas. Parfum – kvapikliai.

Taigi: 

Iš tiesų, tokios geros sudėties nebrangų produktą atrandu retai. Man šis tonikas patiko ir labai tiko kasdienai – veikė antibakteriškai ir reguliavo sebumą, bet neišsausino ir nedirgino odos. Be alkoholio, be parabenų, be fenoksitienolio. Nekimš porų. O ir šiame tonike tokie ingridientai, kurie nėra jau tokie dažnai. Durpių aktraktas tikrai naudingas odai ir šis tonikas tikrai gali vadintis antibakteriniu. Vertinčiau 9/10. Ir laukiu jo sugrįžtant į prekybą Lietuvoje.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.